Hepinize selamlar motosiklet.net ailesi
Biraz uzun yazıyorum sanırım ama kusuruma bakmayın
Öncelikle ben Ali. Adana'da yaşıyorum(Çook yakında üni nedeniyle İskenderun) ve 99 ekim doğumluyum yani henüz 17 yaşındayım. Boyum 1.92 kilom 78-80 arası değişkenlik gösteriyor. Açıkçası kas kütlem çok değil yani baya zayıfım demek oluyor bu ve burada bir konu açmamın sebebine gelirsem;
Ben son 1 senedir baya bir motorsikletlere merak salmış durumdayım tabi bir tanede almak isterim ve üniversiteye başladıktan sonra 18 yaşına gireceğimden ötürü A2 ehliyetine kayıt yaptırmayı düşünüyorum. Ehliyetle ilgili sorularımı özetle sıralarsam;
1-Her sürücü kursu aynı ücrete hizmet veriyor mu?
2-Motor, bisiklet vb. deneyimim hiç olmadı(3 tekerlekli bisikleti saymıyorum :D) orada verilen kurs denge kurmam açısından yeterli olur mu?(trafik tecrübesinden bahsetmiyorum zaten yoktur heralde?)
3-İskenderunda bildiğiniz iyi bir sürücü kursu var mı?
Önümüzdeki 1.5-2 sene içinde kendime bir motor alıp o tutkuyu yaşamayı istiyorum ama büyük motorlarda gözüm yok tabi. Sanırım hesaplarıma göre çıkarabileceğim bütçe tüm ekipmanlar, motor vb. dahil 8000 tl gibi gözüküyor. Ekipmanları çok ucuz tutmak istemiyorum eeh motor fiyatları da ortada yani uzun lafın kısası ben bu zaman zarfında ve bu bütçeyle neler yapabilirim ona göre kendime yön verip bütçe oluşturmak ve odaklanmak istiyorum yardımlarınız çok önemli bir faktör olacaktır benim için sonuçta tecrübeler konuşuyor
Ha bir de en uzun gideceğim mesafe Adana-İskenderun olacak(130km civarı) tatil zamanları gidip gelirken falan işime yarayacak motor bakınıyorum. Aslında Mondial X-treme max 150'ye göz koydum umarım yanlış göz değildir. Zaten enduro yapmayı düşünmüyorum. Commuter tarzı motorlar çok ilgimi çekmiyor oldum olası sürmek istemedim bilmediğim bi histen dolayı ama çok uçuk kaçıkta düşünmek istemiyorum.
Umarım eksik bir şey yazmamışımdır eksik varsa söyleyin şimdiden teşekkürler