Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gümrük Vergisi Zammı Kawasaki'de Versys650 12.000€(50.000tl)

Motovento
    REKLAM ALANI

Bence kimsenin bu motorlari aldigi yok... Versys 300 gelmis, vitrinde duruyor, sokakta gezeni, foruma yazani, feyse koyani gormedim.
    kefkes bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Merak etmeyin

Bu aralar herkes bankacılara giydiriyor.Yakında faizler düşer,millet yine sıraya girer almak için...

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır zx10r alacaktım benim hesapladığım vakit 80 kusur bin liraya geliyordu şimdi 106 bin civarına geliyor.
    Oysa ki sadece 10 bin eksiğim kalmıştı bu sezon sonuna elimde ki motoru da satıp alacaktım. herşey yolundaymis, hiçbir sıkıntı yokmuş gibi birkez daha bu hayatta hayaller suya battı.

Bence %20 az olmuş. En az % 40 olmalıydı. Sesini çıkartmayan bu koyun millete yukarıdakiler vicdanlı davranmış
    Kardeşim aslında geniş bakarsan, sende önceki zamma sesini çıkartmayan koyunlardansın.
    O motor geçen sene 80 küsür bin değildi. İki sene önce daha da düşüktü. Sende sesini çıkartmayacak ve 80 binden alacaktın. Şimdi sen satın alamıyorsun diye "koyunlar ses çıkarın" diyorsun. Ama 80 bine ulaşabildiğin zaman ses çıkarmıyordun ve alacaktın. Şimdi ulaşamıyorsun. Önceki zamda protesto edelim diyen adamda, 60 bine alacaktı, 80 bin oldu. Sende o sesini çıkartmayan protesto etmeyen adamlardan biri oldun o kişi için.

Ne değişti şimdi? Şimdi 106 binden alacak kişinin senden tek farkı bütçesinin biraz yüksek olması. Senin yüksek değil diye koyun oldu ama o adam.

Eğer bir şeyi savunuyorsan, bence tam savun. Kolay gelsin üstad.
    maktama, burdurlu1985 ve erenedip bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim aslında geniş bakarsan, sende önceki zamma sesini çıkartmayan koyunlardansın.
    O motor geçen sene 80 küsür bin değildi. İki sene önce daha da düşüktü. Sende sesini çıkartmayacak ve 80 binden alacaktın. Şimdi sen satın alamıyorsun diye "koyunlar ses çıkarın" diyorsun. Ama 80 bine ulaşabildiğin zaman ses çıkarmıyordun ve alacaktın. Şimdi ulaşamıyorsun. Önceki zamda protesto edelim diyen adamda, 60 bine alacaktı, 80 bin oldu. Sende o sesini çıkartmayan protesto etmeyen adamlardan biri oldun o kişi için.

Ne değişti şimdi? Şimdi 106 binden alacak kişinin senden tek farkı bütçesinin biraz yüksek olması. Senin yüksek değil diye koyun oldu ama o adam.

Eğer bir şeyi savunuyorsan, bence tam savun. Kolay gelsin üstad.
    Sesimi tek başıma nasıl çıkartabilirim saygıdeğer arkadaşım?
    Her zam geldiğinde yazıyoruz çiziyoruz, etrafa yayıyoruz ki şahsen ben çevremde ki herkese bu işle alakalı birşeyler yapalım dediğimde "git ya işine" tepkisi aldım.

Aklımda afiş bastırıp sokaklara asmak vardı. Bununla alakalı Facebook'ta ve bilimum sosyal medya ortamlarında yaymaya çalıştık beğeni bile almadı. Grup kurduk 6 ayda 50 kişi bile katılmadı.

Bizim toplumumuzda bu zamlar sadece biz motorculari alakadar ediyor.
    Dışarıdan birine gidip desen, şöyle şöyle zam geliyor, adamın diyeceği; e yol yapıyorlar para lazım bu devlet parayla işliyor.
    Bizzat başıma gelen bir olaydır.

Ben normalde almayacaktım ama kendime dedim ki; dünyaya birkez geliyorsun, bas parayı, al, tat şu zevki ama büyükler izin vermedi. Bundan sonra da sıfır ne araba ne motosiklet alırım.
    burdurlu1985 bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sesimi tek başıma nasıl çıkartabilirim saygıdeğer arkadaşım?
    Her zam geldiğinde yazıyoruz çiziyoruz, etrafa yayıyoruz ki şahsen ben çevremde ki herkese bu işle alakalı birşeyler yapalım dediğimde "git ya işine" tepkisi aldım.

Aklımda afiş bastırıp sokaklara asmak vardı. Bununla alakalı Facebook'ta ve bilimum sosyal medya ortamlarında yaymaya çalıştık beğeni bile almadı. Grup kurduk 6 ayda 50 kişi bile katılmadı.

Bizim toplumumuzda bu zamlar sadece biz motorculari alakadar ediyor.
    Dışarıdan birine gidip desen, şöyle şöyle zam geliyor, adamın diyeceği; e yol yapıyorlar para lazım bu devlet parayla işliyor.
    Bizzat başıma gelen bir olaydır.

Ben normalde almayacaktım ama kendime dedim ki; dünyaya birkez geliyorsun, bas parayı, al, tat şu zevki ama büyükler izin vermedi. Bundan sonra da sıfır ne araba ne motosiklet alırım.
    Sevgili kardeşim, senin gibi bilinçli insanlarda gidip alırsa biz kim ile protesto edebiliriz?
    Sıfır motosiklet alacak param varken gidip almadım bilerek. Almayacağım. Bir kişi bir kişidir. Dur bak bir hikaye ile süsleyeyim.

Orman muthis bir hizla yanarken kuçuk bir serçe yakındaki gölden pençeleri arasina su alip ormanin uzerine birakiyor ve tekrar göle uçuyormus. Ormanin yanisini çaresizlikle izleyen hayvanlardan biri gulumseyerek bagirmis: 'Ne o, ormani birkaç damla su ile mi sondureceksin?' Serçe cevap vermis: 'Benim elimden gelen bu'...
    burdurlu1985 bunu beğendi.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence kimsenin bu motorlari aldigi yok... Versys 300 gelmis, vitrinde duruyor, sokakta gezeni, foruma yazani, feyse koyani gormedim.
    Genel olarak katılıyorum,Bir tane bile versys300 yok gerçekten sağda solda.

Zmoto nun özellikle 2016'lara fırsatçılıkla sivriltme politikasından sonra diğer bayiler ne hava calacaklar diye merak ediyorum.Bikaç gün önce anlaşıp hastalık sebebiyle alamamistim, 2017si gelmemiş gelmeyecek düşük cc motor zaten.2016da girmiş ülkeye. Bayii yan çizmezse pazarliktan, kısmet artık, çok zamansiz oldu çok benim için.

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    eyy millet mevcut forumları birbirini tiiiiii yeee alanlardan ve boş muhabbetten nemalanmaya çalışanlardan kurtarıp ...azzz biraz birlik olunabilse neler olmaz ki... aslında hiç zor değil ama kime anlatıyoruz modunda bakanlarda olduğu sürece yine boş geçer... bizim bir Tüketici Derneği varmış..mış..mışş... napmış eeee napmışş Millet koltuk olsun da neresi olursa olsun yeter ki otursun sağa sola ahkam kessin... Birlik olunabilse de Boş İşler Bu İşler Derneği kursakta ..biz de bu memleketi yönettiğini zannedenlerle dalgamızı geçsek..iyi ya onlar onlarca yıldır milleti ne hale soktu , ki bırak onu bunu adamlar babalarından kalma bağ bahçeyi tarlayı satıp parasıyla bize-halka hayrına yol köprü yapıyormuş gibi ahkam kesiyor ya sahi şaka gibi... bir de Koca Türk Devletinin gücünü arkasına almış Kabadayılık yapıyorlar ya.. ahhh Fatih Sultan Mehmet ahhh Mustafa Kemal siz ne büyük insanlarmışsınız mekanınız cennet olsun valla..Japonya da onuru için yolsuzluk olduğunda intihar eden Japonu enayi gören adamlar bu devletin başında bela olduğu sürece motosiklete %500 de zam gelir , her b.kta olur..neyse .

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Bede 2017 z900 abs bakıyordum,11 bin euro idi , simdi 13 bin olmuş.

Kafamda vardı ama bu zamdan sonra durdum. Hayırlısı. Gerçi zam denmez buna VERGİ diye düzeltiyorum.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Gene böyle bir gece yarısı,

Üst CC'ler için ÖTV oran arttırımı bekliyorum.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı MrJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gene böyle bir gece yarısı,

Üst CC'ler için ÖTV oran arttırımı bekliyorum.
    Gece gece uykum kaçtı.

Ne kullanıyorsan banada lütfen.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece gece uykum kaçtı.

Ne kullanıyorsan banada lütfen.
    Valla üzülüyorum halimize, paranın değer kaybı zaten vuruyordu birde ek vergiler,

IELTS'den 6.5 üstü alıp nitelikli göçmenlik aramak gerekiyor.Biz bu artışa bu ülkede yetişemeyiz.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklet sürmeyi bırakıyoruz...
    çok az kaldı...

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Artık elimdekini parçalanana kadar kullanırım. O da benzin ve yedek parça fiyatları izin verdiğince.

Bi dk. Veryss x-300 37.000 TL mi?

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

geçen gün lokalde satılmış abiyle konuşuyorduk,
    ehonomi çok iyi dedi,
    kolasından bir yudum aldı

not: bunda kelli motosiklet yerine moto***let yazılsın.
    twisten bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Filistin'de 4 tane Coca-Cola fabrikası var, çok da takmayın kafanıza , bu işler bizi aşar kardiş
    TIGERSHARK bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    öyle deme doktor senelerdir sarı kola içemiyordum,

hondanın listesini merakla bekliyorum.

geçen sene 13.000 lira civarı olan 250 cc scooter,
    eoruydu, euro normuydu vs derken 20.000 tl oldu.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    MT-25 22500 falan olacak. Elemterefiş kem gözlere şiş bu ne ya

https://www.youtube.com/watch?v=WtKFMgPc9qo

1:17 de başlıyor Adanan abi hepimiz için söylüyor Sok sok çıkar klavyenin kamışını

Kavun girdi aklıma diyor ,ya bizim hünkarın da vegi gidi aklımaa , deyip ....neyse gerisini siz tahmin ediyorsunuz..

Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Bu devasa 1/5 oranındaki artışa rağmen para biriktirip bu fiyatlara iki tekerli araç almaya kalkan adam ağır ılıktır. Cebinde zaten parası olan ve ona koymayacak olanları tenzil ederek söylüyorum bunu. Gidip de hayvan gibi zorluklarla biriktirdiğiniz paraları bu kadar kolay elden çıkarmayın. Arz talep dengesi diye bir şey var "seve seve" inecek o fiyatlar. Bu ülkede motosiklet tayfasının yoğunlaştığı fiyat bandı belli. Şu an bir yoklama çekiyorlar. Tüyünü yolduğunu yolacak itelediğine iteleyecek ama birkaç seneye yeni bir açıklama çıkar.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    600 lük cadde motoruna 50 bin lira verilir mi ? Bu fiyattan alanında satanın da aklından şüphe etmek gerekir. Altımdaki motoru 15 yıl daha kullacağım kesinleşti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)