Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A2 ile yeni motor sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Aranıza yeni katıldım, öncelikle herkese iyi günler.
    yaklaşık 6-7 aydır a2 ehliyet ve vespa 250 gts sahibiyim. Ehliyet alırken bana A ve A2 ile arasındaki farkı yada A almamın daha iyi olduğunu söylemediler bende A2 aldım (27 yasındayım) son zamanlarda ducati monster 696 ya kafayı takmış durumdayım ama Yasal olarak kullanamıyormuşum. Bu yurtdışında yaptırdıkları beygir kısıtlama burada da yapılabiliyor mu? Yapılıyorsa, bunu yapmak motora zarar verir mi?

Cafe racer ve Naked motorların tarzı çok hoşuma gidiyor, Biraz kalıplı (1.85 86 kilo) olduğum içinde kendime en uygun monster 696 yı buldum ama sizin de bir öneriniz varsa öğrenmek isterim.

çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşlerine gelmeme durumundan çok sistem yeni olduğundan birçok kurs A ehliyet verebilecek şartlara sahip değil. En basitinden o ayarda motoru bile yok.

O güç sınırlayıcılar yapılmış haliyle satılan motorlar görmüştüm bir iki markanın kataloglarında. Zarar verdiğini de sanmıyorum. Ama madem yaşınız uyuyor, o sistemi kurmayla uğraşana kadar tekrar yazılıp A ehliyet almanız daha uygun olmaz mı ?

onu bende düşüdüm ama kendimi enayi gibi hissediyorum açıkçası. 696 nın gücünü kısıtlatabilirsem onu kullanmak istiyorum

Alıntı pronur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu bende düşüdüm ama kendimi enayi gibi hissediyorum açıkçası. 696 nın gücünü kısıtlatabilirsem onu kullanmak istiyorum
    İşin o psikolojik kısmı elbette hoş değil. Benim demek istediğim bunu motora yapmak için büyük ihtimalle bir ücret alırlar. Sonrasında o güç size yetmemeye başladığında hem ehliyet hem de o sistemi geri çıkarma ücreti olur.

Her motora yapıldığından da emin değilim. Yamahanın sitesindeki bazı motorların teknik özelliklerinde kısıtlanmış güç versiyonu diye geçiyor mesela az önce baktım.

ducatiyi aradım böyle bir işlem yapmıyorlarmış :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    a2 ile 2 yıl motorsiklet kullanıcısı olman gerekiyor. Yazılırken A seçemiyorsun yani, ab standartları gereği.

ducatiyi aradım böyle bir işlem yapmıyorlarmış :(
    Ben de baktım biraz da hiç bulamadım Ducati ile ilgili. Yetkili servis dışında belki yapan yerler olur ama nasıl güvenebilir ki insan.

Alıntı stupid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a2 ile 2 yıl motorsiklet kullanıcısı olman gerekiyor. Yazılırken A seçemiyorsun yani, ab standartları gereği.
    Hayır. 2 standart var ve bunlardan biri sizin söylediğiniz. Diğeri ise 24 yaşın üzerinde olmak. Bu ikisi aynı anda aranmıyor. 24 yaş üzerinde biri direkt gidip A sınıfı ehliyet alabiliyor.

suan kendime alternatif arıyorum motor olarak (racing kasalardan hoşlanmıyorum) aklınızda olan bir motor varsa paylaşabilirmisiniz

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bazı kurslar ellerinde A sınıfı ehliyet için gerekli boyutta motor olmadığı için A ehliyetten hiç bahsetmeden direkt A2'ye yönlendiriyorlar. Siz de böyle bir kursa denk gelmişsiniz.
    Tekrar A sınıfı ehliyet almak dışında yapacak bir şey yok.

suan kendime alternatif arıyorum motor olarak (racing kasalardan hoşlanmıyorum) aklınızda olan bir motor varsa paylaşabilirmisiniz
    Yamaha MT-07 nin sınırlı güç versiyonu var. Şimdi kontrol ettim tekrar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)