Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Son günlerde artan motorsiklet düşmanlığı var mı sizce ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Ben bunu aksiyon kamerası takıp şımarık bir şekilde , sırf pirim yapmak için video yükleyenler de buluyorum (hepsi değil tabiki) . Bunun için motorculara çok iş düşüyor motorcuların hepsinin serseri , dövüşen , ergen , apaçi tipler olmadığını göstermekte en çok bize düşüyor sanırım.Bu demek değildir ki her harekete boyun eğelim , arabacıların her hareketine tamam yapabilirsin diyelim en azından tartışmış olsak bile youtube koymayın bari de rezil olmayın...
    Ama bence her şeyin başı empati kurmaktan geçiyor
    2.önerim motorculara saygı korteji gibi yada sosyal konularda daha aktif olup motorcuların arasında daha sıkı bir dostluktan geçiyor bence tabi bunlar sizce ne onları bilemem...
    kovboy03 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

AEA nın vefatından sonra millet sapıttı

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    hep vardılar.
    Ayı gibi 6 ay uyuyup 6 ay uyanip konusuyolar
    kovboy03 bunu beğendi.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yayasi, otomobil sahibi herkes nefret ediyor bizden
    Bugunlerde soyledigim sarki " kulagimda sayisiz cevapsiz cinlama. Biri beni mi soruyor, ana avrat sovuyor. " seklinde.
    velizrsln ve leyli bunu beğendiler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    efendi gibi binene kimsenin lafı yok; ama arabacılarda olduğu gibi motorcularda da öküzler olunca iki taraf da bir genellemeye gidiyor; hatta yayaları bile 3. taraf olarak katabiliriz.

genelleyen genelleyene...

Barkın Bayoğlu'nun cenazesindeydim. Hala inanamıyorum öldüğüne. Bu kadar mı sevmişiz seni, içimizden biri gibi.

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Var abi motorcununda öküzü var ben hafta içi araba kullanıyorum iş gereği akşamı ve hafta sonu motorla gezinti ama gündüz öyle motorcular denk geliyor ki anlatamam ben bile sinir oluyorum motoru ve motorcuları bu kadar severken kimi var geçerken korna çalıp selam verir kimi var yanından artçına şekil olsun diye silme geçen var ..

Motosikletten önce karakter ve beyin sahibi olunması gerekiyor.

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Alıntı RevLimiter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletten önce karakter ve beyin sahibi olunması gerekiyor.
    Kesinlikle haklısın bıktık artık şu cg sürüpte kendisini s1000rr kullanıyomuş gibi sürenlerden Apaçii Bunlarrr APAÇİİİİ

motor sürenler bile düşman bize neden herkez salak

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Millet Tribe girmiş bu ara canı sıkılıyor

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Gerizekalı gibi milletin açığını kollayıp aha sinyal vermedi aha şunu bunu yapmadı diyerek milleti taciz eden aptallar olduğu sürece motordanda motorcudanda nefret eden insanlar türemeye devam edecektir.
    ranzi bunu beğendi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Hem araç, hem motosiklet sürücüsüyüm.

Özellikle aracımda olduğum zamanlar cidden motosiklet sürücülerinden nefret ediyorum. Bu nefret trafikte araç içinde beklemekten sıkıldığımdan değil, bir motosikletli olarak utanmamdan kaynaklanıyor.

Aralardan geçmeye çalışırken motoru arabalara sürten mi ararsın,
    Sağdan yol verdiğim halde ve önündeki motorun sağdan gittiğini gördüğü halde o motoru da geçmek için soldaki dar yerden geçmeye çalışan mı dersin,
    Dar yolda tersten tersten gelen mi dersin,
    Çirkin egzozuyla gereksiz ara gaz yapanlar mı dersin,
    Akan trafikte gereksiz yavaş gidip trafiğini aksattıkları halde, yol benim kardeşim edasıyla artistlenenler mi dersin,
    Kendisi sinyal vermediği halde herkesten sinyal vermesini isteyen mi dersin,
    Kör nokta da mal gibi durup arabanın sinyalini görememesinden kaynaklı sorunda üste çıkmaya çalışan mı dersin,
    Kask takmış ama bağlamamış insanlar mı dersin,
    Koluna taktığı kask arabanın aynasına çarpanlar mı dersin...

Motosiklet sürerken;
    Durmuş trafikte sağdan yavaş ve dikkatli giderken o darlıkta bip bip bip korna öttürüp yol isteyen,
    Durmuş trafikte aralardan çok hızlı giden,
    Yaya geçitlerinde arabalar durmuş yayaların geçmesini beklerken durma gereği duymadan basıp geçen
    Çok yakınımdan zırt diye geçen...
    rasitkoksal ve ranzi bunu beğendiler.

Motorsiklet düşmanlığını bilmem de motosiklet düşmanlığı var

Bakalım hayatında motosiklet kullanmamış, bu işlere ilgisi olmayan birinin elinde ne malzeme var?

1. Neredeyse her gün haberlerde çıkan ölümlü kaza haberleri.
    2. Sosyal medyadaki düşük zekalı motosiklet sürücülerinin baş rolü oynadığı tartışma/kavga videoları.
    3. Sosyal medya ve haberlerde çıkan otoyollarda tek teker yapan, makas üstüne makas atan trafik magandalarının videoları.
    4. Araba kullanırken sağından solundan fiyuu diye geçen motosikletliler.
    5. Kaldırımlarda üstlerine süren, ters yönden gelen, sokak aralarında tapa gaz giden, gece vakti sesiyle mahalleyi inleten motorcu bozmaları.

Kötü örnekler daha da uzatılabilir.

Eldeki malzemeler bu olunca da; kurallara uyan, çevresine saygılı, toplum bilinci gelişmiş bir vatandaşın motosiklet sürücülerinden nefret etmesini anlayabiliyorum. Hak da veriyorum..
    ranzi bunu beğendi.

Her grup insanın iyileri de vardır kötüleri de.
    Sokakta egzoz öttürenler, tek teker yapanlar, kaportayı tekmeleyip kaçanlar vs çok kısıtlı bir grup. Bu insanlarla koskoca bir motorcu camiası yargılanamaz.
    Fakat motorlar ufak ve hızlı araçlar. Özellikle akan trafikte şerit çizgilerinin üzerinden sürdüklerinde insanı içten içe ciddi derece tedirgin ediyorlar. Aynalardan trafiği kontrol ederken motorlunun teki kah sağdan kah soldan kafa göstermeye başladığında insanın sinirlerini ister istemez geriyor.
    ranzi bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    Artık devlet bile binmeyin diyor yüzde 20 ek vergi ve bugün itibariyle benzine yine küçük bir zamcık geldi aea vefat etti bu seneye kadar motosikletten bu kadar sogumamıstım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)