Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

herkes tip tip bana bakıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okulda çok rahatsız olurdum. Park edip binaya girerdim hemen) yine bir gun okula gittim,motordan inip ve ekipmanlari cantaya koyarken , biri
    bindiği motor sanki 1000lik dedi.
    Şu kafada güruhla tartışacak hiçbişeyiniz yok, yormayın kendinizi.
    Adam kendi çok dikkat etmiyordur, herkesin tercihi bir şey diyemem, ama edene laf söylemek düpedüz zeka yoksunluğunu gösterir.
    Hı hı diyip uzaklaşın, gerçekten böylesini eğitemezsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    belkide bu bakan ınsanların yarısı da helal olsun cocuga bak tam korumayla gezıyo dıyordur mesela benım gıbı ? kendını bu tarz seylerle trıbe sokma kardesım bende full ekıpman bınıyorum ınsanlar bakıyo ama bunun motorun cc sı ıle alakalı oldugunu dusunmuyorum cunku onu anlayamıcak kadar cahıl olan bırısı altındakı motorun da kac cc oldugunu bılemez.. örnk: mt 07 kullanıyorum 250 lık mı dıye soruyolar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Bana da oyle bakıyorlar(di). motor buyuyunce gececek bu sacmalik farkindasin .

Okulda çok rahatsız olurdum. Park edip binaya girerdim hemen) yine bir gun okula gittim,motordan inip ve ekipmanlari cantaya koyarken , biri
    bindiği motor sanki 1000lik dedi. Actim agzimi, gerekeni soyledim . Sonra canımi sikmama gerek olmadigini farkettim. Sende eninde sonunda farkedersin
    Tecrübe ile farkettmede
    bunu soyleyen bır erkek dıye tahmın edıyorum.. genellıkle motosıklete bınmek her erkegın hayalı ıken bır cogu korktugu ıcın bınemıyorlar.. bunu yapanın bır kadın olması da gururlarını kırıyo bu yuzden sana bu lafı atmıs olma ıhtımalı yuksek bı anlamda pardon ben tam bır gerızekalıyım demıs
    nines ve espresso bunu beğendiler.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Mayıs ayı, Antalyadayım. İstanbuldan bir günde inmişim, hava sıcak ötesi, kask - mont - eldiven - kevlar kot - bot var üstümde.
    Scooterda üstte tişört şort birisi tip tip baktı. Kaskın vizörü açıp "ölmekten çok korkuyorum" diye bağırdım. Gazladı gitti.

Boşver, önemli olan senin sağlığın, kim ne derse desin.
    killingroad ve espresso bunu beğendiler.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam kendi çok dikkat etmiyordur, herkesin tercihi bir şey diyemem, ama edene laf söylemek düpedüz zeka yoksunluğunu gösterir.
    Kıskanıyorlar dostum.Başka açıklaması yok.
    killingroad bunu beğendi.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    sana ibretlik bir örnek vereyim kendimden ,

normalde hayatta ekipmansız çıkmam bi gün acelem vardı işe geç kalmıştım üşendim sadece montumu ve kaskımı taktım dizliği takmam en fazla 1 dakika sürerdi takmadım onu işe gittim akşam eve dönüşte gazı açtım biraz cbr 250 ile kaderin oyunu ya düşmem düşmem bi anda kendimi yerde buldum sadece dizim yaralandı çok acı çektim bir tek dizlik takmamıştım dizimde iz kaldı şimdi biraz hala onun pişmanlığını yaşarım niye takmadım diye şimdi çok kısa mesafelerde bile full ekipman cıkıyorum hemde ybr ile...

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    Büyük geçmiş olsun

ALLAH (Celle Celalühu) ŞAFİİ ismi hürmetine size şifa versin

Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana ibretlik bir örnek vereyim kendimden ,

normalde hayatta ekipmansız çıkmam bi gün acelem vardı işe geç kalmıştım üşendim sadece montumu ve kaskımı taktım dizliği takmam en fazla 1 dakika sürerdi takmadım onu işe gittim akşam eve dönüşte gazı açtım biraz cbr 250 ile kaderin oyunu ya düşmem düşmem bi anda kendimi yerde buldum sadece dizim yaralandı çok acı çektim bir tek dizlik takmamıştım dizimde iz kaldı şimdi biraz hala onun pişmanlığını yaşarım niye takmadım diye şimdi çok kısa mesafelerde bile full ekipman cıkıyorum hemde ybr ile...

https://i.hizliresim.com/r20V7B.jpg

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başkalarına göre değil de, kendimize göre, kendi istediğimiz gibi yaşamayı öğrendiğimizde, emin ol hayat çok daha kolay olacak.
    Soranlara hep derim; -Neyime önem veriyorsam, onu korurum.
    Arcturus ve espresso bunu beğendiler.

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amacımız o bakışların uzuuuun süre üzerimizde olması zaten 😉

Motosikleti
    Hyosung GV650
    cahil cahil konuşup adamı sinir ederler. takmayacaksın kafana.

bizim işyerindeki bekçi IQ'su tek hanelidir. motorumu ilk gördüğünde başladı o kaskı niye takıyosun hata bende anlattım (Allahtan diğer ekipmanlara girmedim) böyle böyle kaza olursa koruyor vs. sonra yine başladı niye takıyon onu 10 defa anlattım sonunda anladı ve hatta yorum bile yaptı "sende hızlı gitme kaza yapma". kısacası adam takmış kafayı kaska monta uğraşmamak lazım çünkü anlamayacaklar. o zeka onlarda yok demek ki.

öte yandan abidik gubidik tepkiler çok geliyor. babamda skuter kullanır 60 yaşında adam kaskı montu vs tam takım gezer. evrime kafa atıp maymundan geriye doğru evrilen biri buna demezmi utanmıyomusun bu yaşta ona binmeye diye? bizimkide yapıştırmış ben gencim kıskanma kısacası aptal çok.
    killingroad, RoofRoof ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    F850 Gs
    Kimsenin zekasinin yoksunlugunun olcusunu belirlemek bence kimseye dusmez.
    Bilincsiz , motosiklet konusunda bilgisiz insanlarla da tartismanin zaten manasi yok evet. Kimsede de insanin yuzune laf etmeye cesareti yok en azından bana oylesi denk gelmedi .
    Alıntı YAMAHA-MT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belkide bu bakan ınsanların yarısı da helal olsun cocuga bak tam korumayla gezıyo dıyordur mesela benım gıbı ? kendını bu tarz seylerle trıbe sokma kardesım bende full ekıpman bınıyorum ınsanlar bakıyo ama bunun motorun cc sı ıle alakalı oldugunu dusunmuyorum cunku onu anlayamıcak kadar cahıl olan bırısı altındakı motorun da kac cc oldugunu bılemez.. örnk: mt 07 kullanıyorum 250 lık mı dıye soruyolar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

bunu soyleyen bır erkek dıye tahmın edıyorum.. genellıkle motosıklete bınmek her erkegın hayalı ıken bır cogu korktugu ıcın bınemıyorlar.. bunu yapanın bır kadın olması da gururlarını kırıyo bu yuzden sana bu lafı atmıs olma ıhtımalı yuksek bı anlamda pardon ben tam bır gerızekalıyım demıs
    Bilincsiz insanlar iste...
    BigLion bunu beğendi.

Arcturus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    En doğrusunu doğrusunu yapıyorsun, ciddiye alma bu tip insanları.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı YAMAHA-MT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    örnk: mt 07 kullanıyorum 250 lık mı dıye soruyolar..
    MT-25'e bakıp 250'lik olduğunu duyunca da "aa küçükmüş la bu" diyen bir tayfa da var. Tam sazan avlama makinası oldu MT'ler.
    Ne olacaksa 250'lik olunca.. Gel seni 150kmh ile giderken asfalta atayım da gör 250'lik ile neler olabilirmiş. Benimle Arai kask alıyorum diye dalga geçen oldu ya :D :D :D Çok üzüldüm böyle mii mii ağladım evde :p

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Kimsenin zekasinin yoksunlugunun olcusunu belirlemek bence kimseye dusmez.
    Bilincsiz , motosiklet konusunda bilgisiz insanlarla da tartismanin zaten manasi yok evet. Kimsede de insanin yuzune laf etmeye cesareti yok en azından bana oylesi denk gelmedi .
    Belki de bunu tespit edecek bir mesleğe sahibimdir.
    Kişilerin tercihlerine karışılmaz, isterse çıplak biner, hiç ilgilenmem; az ekipmanla kullanan arkadaşım dolu var, ne anlatayım arada benim eski kazamın konusu açılırsa bacağımın fotoğrafını gösteriyorum motordan soğuyolar.

Ama bir motosikletçiye bakıp, tam takım giyiğindiğini görüp "sanki binliğe biniyor" diye laf atmak, her disiplinden zeka geriliğine işaret eder.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    MT-25'e bakıp 250'lik olduğunu duyunca da "aa küçükmüş la bu" diyen bir tayfa da var. Tam sazan avlama makinası oldu MT'ler.
    Ne olacaksa 250'lik olunca.. Gel seni 150kmh ile giderken asfalta atayım da gör 250'lik ile neler olabilirmiş. Benimle Arai kask alıyorum diye dalga geçen oldu ya :D :D :D Çok üzüldüm böyle mii mii ağladım evde :p

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Belki de bunu tespit edecek bir mesleğe sahibimdir.
    Kişilerin tercihlerine karışılmaz, isterse çıplak biner, hiç ilgilenmem; az ekipmanla kullanan arkadaşım dolu var, ne anlatayım arada benim eski kazamın konusu açılırsa bacağımın fotoğrafını gösteriyorum motordan soğuyolar.

Ama bir motosikletçiye bakıp, tam takım giyiğindiğini görüp "sanki binliğe biniyor" diye laf atmak, her disiplinden zeka geriliğine işaret eder.
    dostum 150 ile bunu yapmaya gerek yok. o bilip bilmeden konuşanları 60'la dümdüz götür yarısından çoğu inince çamaşırını değiştirir.
    killingroad ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    ADINA BOŞA ÖZGÜRLÜK DEMİYORUZ.. PRANGALARINDAN KURTULAMAMIŞ BAKIŞLARI ÖNEMSEMEN HATA.. Kİ BEN 12 YIL SONRA ENDURO ALIP ÖZGÜRLÜĞÜME TEKRAR KAVUŞMA DERDİNDEYKEN SENİN SORUN ETTİĞİN ŞEYE BAK

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    sanırım konuyu açan genç bir kardeşimiz,

geçen gün bir uzman psikolog'tan duymuştum; o yaşlarda kişinin tek ve en büyük sermayesi bedenidir, diyordu
    yani suratında sivilce çıkmış, birisi onunla 'saça bak' diye dalga geçmiş vs...bu tip görüntüye dayalı şeyleri büyük dert ederler.

demişti.

yani hislerin normal. tek sermayen olan vücudunun; varlığına dayalı olan güvenliği ve aslolan senin düşüncen olması, sanırım biraz süre geçince etkisini göstermeye başlayacak.

insanlar olgunlaşma sürecinde ilerlerken, başkasının ne düşündüğünden çok kendisinin ne düşündğü ve en önemlisi kendisinin ne hissettiği ön plana çıkmaya başlıyor.

elbette estetik kaygı hiç geçmiyor, ama o estetik kaygı başkalarının tuhaf yorumlarına göre değil kendi iç olgunluğuna göre değişiyor. mesela 'bugün mont giymeyeyim elalem güler' yerine 'bugün keyfim yerinde şu renkli montu giyeyim'e bürünüyor.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Merak etmeyin cc büyütüp güçlü sağlam motorunuz olunca da buna benzer başka şeylerle karşılaşacaksiniz.

Aynı moda sokacak şeylerle. Çözüm elalem ne der olayına takılmamak. Kafayı değiştirin.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Bir gün Nasreddin Hoca, oğlunu eşeğe bindirmiş kendisi arkasından ağır ağır yürüyerek köye gidiyorlarmış. Yolda bunları görenler :
    - Dünya tersine döndü galiba ! Baksana hâle ihtiyar adam yerde yürüyor da parmak kadar çocuk eşeğin üzerinde. Ne ayıp şey değil mi ? Diye söylenmeye başlamışlar.
    Bu sözleri duyan Nasreddin Hoca , merkepten oğlunu indirip kendisi binmiş. Biraz gidince bir kaç kisiye daha rastlamışlar. Onlar da :
    - Şu hâle bakın siz ! Koskoca adam binmiş eşeğe, parmak kadar çocuk arkasından yetişeyim diye ter döküyor, insanoğlu işte hep kendini düşünür, diye konuşmaya başlamışlar..
    Bu sözleri duyan Hoca :
    - Oğlum en iyisi gel beraber binelim. Bakalım ne diyecekler , demiş.
    Hoca önde oğlu arkada giderken birkaç kisi daha görmüş onları. Onlar da :
    - Şu insanoğlunda merhamet diye birşey kalmadı. Baksana eşeğin beli neredeyse yere değecek. Yerde yürüseler sanki ölecekler mi ? Azıcık Allah korkusu olan kimse böyle yapmaz, gibi sözler söyleyerek uzaklaşmışlar.
    Hoca bu sefer :
    - Oğlum en iyisi mi, ikimizde yürüyelim, öyle ettik olmadı böyle ettik olmadı. Bir de bu şekil deneyelim demiş.
    Eşek önlerinde, onlar arkada yollarına devam ederlerken , birkaç kisi daha görmüş bunları. Onlar da :
    - Şunların ki de akıl mı yani ? Eşek önlerinde bomboş gidiyor da her ikisi de şu sıcakta yerde yürüyorlar. İnsan , boş eşek olur da binmez mi hic ? Demişler.
    Bu sözleri duyan hoca :
    - Gördün ya oğul, her kafadan bir ses çıkıyor. Ne yapsan begenmiyorlar. En iyisi bildiğinden şaşmayacaksın. Elin ağzı torba değil ki, büzesin ! Demiş..
    yulis bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Ben de 2 parça tulum aldım altı giymeye fırsat olmadı daha.Bakalım neler olacak

önce bakarlar gülerler sonra hoşlarına gider içten içe sonra örnek alırlar nerden aldın diye fikrini sorarlar bu işler böyle

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    [QUOTE=fkambay;4184513]sana ibretlik bir örnek vereyim kendimden ,

geçmiş olsun çok şükür büyük birşey olmamış. ben çocukluğumdan beri binerim motosiklete ilk okul 5. sınıfta başladım peugeot 103 toplayıp binmeye

lisede 350 cc jawa tiwin sportum vardı e baba motosiklet tamircisi olunca hızlı başladık genlerden bulaşıyor annemin babasıda hasta motorcuydu

ama hiç ekipman görmedim sadece jawam varken zorla bir kask aldırdım kimde de demedi tak diye bilirsiniz eskiden çok önemsemezlerdi

zaman geçti bilinçlendim sanıyorum kaskımı montumu almadan çıkmam yaz kış ufak motora biniyoruz zaten diğerlerini de param olunca alırım diyerek 5 yıl geçiştirdim

taki bir akşam debriyaj balatalarımı değiştirip denemeye çıktığım güne kadar yağmurlu hava bir çıktım evin önüne 1,2,3 iyi dedim sonra bi dürtü

bastım 1,2,3...4 bi anda karşıma sollamaya çıkan bir otomobil beni gördü ama ya dururum sandı yada geçcekmiş gibi hissetti

zaten bizim altımızdakini bastımı duran istediği an kazadan kurtulabilen birşey sanıyorlar

bastım firene o ne ayak firenini takmayı unutmuşum ön frenle de duramadım malesef çok hatalıyım biliyorum düştüm üzerimde ne kask ne mont nede eldiven

diyorum ya evimin önünde 50 100 metre arası bir mesafe ve kaçamadım düştüm elimde derin bir kesikle kala kaldım ertesi gün hemen bir dizlik bir eldiven aldım

ama malesef acısıyla kaldım ben yeni başlayan dostlarımada hep söylüyorum cup bile olsa korumasız binmeyin

sevgiler
    YAMAHA-MT bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)