Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

(2004) zx10-R

Motovento
    REKLAM ALANI

Yeni üyeyim yardımcı olursanız sevinirim ^^

Alacağım motoru buldum bütçeme uygun ve beğendiğim bi motor

2004 zx10-R

ama teknik bilgim az deneyim sahibi abilerim kardeşlerim motor hakkında bilgi verebilirlermi

ne yakar , ne gider , kronik bi arızası varmı , genel olarak yaşanılan bi sorunu problemi varmı , parça temin edebilirmiyim , yıllık vergisi ne kadar ??

Şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elin bu işlere yatkın değilse işin duman

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı Mudanyalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni üyeyim yardımcı olursanız sevinirim ^^

Alacağım motoru buldum bütçeme uygun ve beğendiğim bi motor

2004 zx10-R

ama teknik bilgim az deneyim sahibi abilerim kardeşlerim motor hakkında bilgi verebilirlermi

ne yakar , ne gider , kronik bi arızası varmı , genel olarak yaşanılan bi sorunu problemi varmı , parça temin edebilirmiyim , yıllık vergisi ne kadar ??

Şimdiden teşekkürler
    temizini zor bulursun, bulursan da diğerlerinden pahalıdır. en sevdiğim kasasıdır ve kullanmışlığım vardır. arkadaşımda çok uzun süre kaldı. uzarken adamı altına işetir.
    Mudanyalı bunu beğendi.

fiyatı diğerlerine göre düşük ama içime siniyo nedense . km orjinal değil bi tek o takılıyo kafama

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-son-firsat-yetisen-alir-453338749/detay

link ten motoru görebilirsiniz , parasını hakeder diye düşünüyorum kısa bi videosuda var sesinde pek bişiy yok gibi ama görmeden bişey diyemem tabi

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şimdi üzerime düşeni yapıp kullanmadığım motor üzerinden ilana bakarak biraz sallayayım. Benim kriterlerime göre bu motor alınmaz. Neden alınmaz yazayım, ayrıca "çok mu biliyorsun da konuşuyorsun ?" diyenlere şimdiden selam olsun. Bir kere, iki farklı resimde farkı elcikler görülüyor. Bu bana göre almamak için yeterli sebeptir. İkincisi ise ilanın açıklaması. "Şu tarihe kadar satıldı satıldı, satılmazsa ilanı kaldıracağım. Yetişen alır" şeklinde ilan veren adamdan motor alınmaz. Orası galeri değil mi ? Satmayacak da ne yapacak ? Turşusunu mu kuracak motorun ? Üçüncüsü galericiden motor alınmaz, dördüncüsü Türkiye'de ikinci el, hele ki 1000 cc SS motor alınmaz, beşincisi 2004 model motor alınmaz, para verilmez. Bu kadar kesin ve net genellemeler beni her türlü kazıktan koruyor, o yüzden saçmaladığımı söyleyeceklere de bunlara uymalarını tavsiye ederim. İstisnalar kaideyi bozmuyor. Bunları geçtikten sonra öncelikle motorun en az 100 km'de 10 litre yakacağını tahmin ediyorum. 2004 model olduğundan bir sürü sıkıntısı çıkacaktır ve yedek parça sorunu da olacaktır. En sona da motorun alanın elinde patlayacağını saklıyorum. Alırsan elinde patlar kimseye satamazsın.

Yapıcı eleştiri olsun diye bundan daha iyi olduğunu düşündğüm şu ilanı vereyim : https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...56339411/detay

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi üzerime düşeni yapıp kullanmadığım motor üzerinden ilana bakarak biraz sallayayım. Benim kriterlerime göre bu motor alınmaz. Neden alınmaz yazayım, ayrıca "çok mu biliyorsun da konuşuyorsun ?" diyenlere şimdiden selam olsun. Bir kere, iki farklı resimde farkı elcikler görülüyor. Bu bana göre almamak için yeterli sebeptir. İkincisi ise ilanın açıklaması. "Şu tarihe kadar satıldı satıldı, satılmazsa ilanı kaldıracağım. Yetişen alır" şeklinde ilan veren adamdan motor alınmaz. Orası galeri değil mi ? Satmayacak da ne yapacak ? Turşusunu mu kuracak motorun ? Üçüncüsü galericiden motor alınmaz, dördüncüsü Türkiye'de ikinci el, hele ki 1000 cc SS motor alınmaz, beşincisi 2004 model motor alınmaz, para verilmez. Bu kadar kesin ve net genellemeler beni her türlü kazıktan koruyor, o yüzden saçmaladığımı söyleyeceklere de bunlara uymalarını tavsiye ederim. İstisnalar kaideyi bozmuyor. Bunları geçtikten sonra öncelikle motorun en az 100 km'de 10 litre yakacağını tahmin ediyorum. 2004 model olduğundan bir sürü sıkıntısı çıkacaktır ve yedek parça sorunu da olacaktır. En sona da motorun alanın elinde patlayacağını saklıyorum. Alırsan elinde patlar kimseye satamazsın.

Yapıcı eleştiri olsun diye bundan daha iyi olduğunu düşündğüm şu ilanı vereyim : https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...56339411/detay
    ilana baktım teşekkür ederim ilginize ama benim ilandaki motor cok kelepire geliyo o yüzdne içime siniyo galeri motoru değil gösteriş amaçlı orda çekilmiş fotolar , elcik konusunda da ilanı ilk gördüğümde aradım kafa grenajı yok fotolarda bi sıkıntımı var diye adam ertesi gün yeni foto cekip tekrar yayınladı ev kredim var onu kapatıcam diye uygun bırakıyorum dedi (yeşil elcikli fotoları güncel) bide km konusu var hocam ne senin ilandaki nede benim ilandaki km orjinal değil bana kalırsa ama şu var ki sonuçta japon motor . bi 600F videosunda adam 2-3 kere 99.999 km den sonra km saati sıfırlıyo 0 redline 0 aksiyonlu bi biçimde kullandığı için ömürlük olarak binebiliyosun bi japon motoruna kronik arızalar yoksa tabi .gsx-r larda 2.-3. vitesler sıkıntılı diye duydum r1 lerdede kronik debriyaj sıkıntısı varmış ayrıca virajlarda hantal kalıyo diye duydum ne kadar doğru bilemem ama zx10 hakkında tek duyduğum kusur çok yakması ve fazla gitmesi

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    ilana baktım teşekkür ederim ilginize ama benim ilandaki motor cok kelepire geliyo o yüzdne içime siniyo galeri motoru değil gösteriş amaçlı orda çekilmiş fotolar , elcik konusunda da ilanı ilk gördüğümde aradım kafa grenajı yok fotolarda bi sıkıntımı var diye adam ertesi gün yeni foto cekip tekrar yayınladı ev kredim var onu kapatıcam diye uygun bırakıyorum dedi (yeşil elcikli fotoları güncel) bide km konusu var hocam ne senin ilandaki nede benim ilandaki km orjinal değil bana kalırsa ama şu var ki sonuçta japon motor . bi 600F videosunda adam 2-3 kere 99.999 km den sonra km saati sıfırlıyo 0 redline 0 aksiyonlu bi biçimde kullandığı için ömürlük olarak binebiliyosun bi japon motoruna kronik arızalar yoksa tabi .gsx-r larda 2.-3. vitesler sıkıntılı diye duydum r1 lerdede kronik debriyaj sıkıntısı varmış ayrıca virajlarda hantal kalıyo diye duydum ne kadar doğru bilemem ama zx10 hakkında tek duyduğum kusur çok yakması ve fazla gitmesi
    Tanıdığın adamdan 200000 de ki motoru da alırsın ama tanımadığın adamdan 2004 model 33.000'de ki motoru nasıl alacaksın?Zaten kmsi yalan en az 70-80 bin vardır diye tahmin ediyorum ki SS motor yüksek devirlerde gittiği için ömürleri diğer motosikletlere göre daha kısadır.Bu adamı bilmediğinden motosikleti nasıl kullandığını da bilmiyorsun.Klasik ucuz motosiklet satış sebebi zaten ev kredisi kapatmak.Ben olsam almazdım açıkcası.

kronik arızasını ne yapıcan varsa bile ona gelesiye başka bir şey gözükür, yağ kaçırır mesela belki, senden hızlı giden kimseyi bulamazsın

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tanıdığın adamdan 200000 de ki motoru da alırsın ama tanımadığın adamdan 2004 model 33.000'de ki motoru nasıl alacaksın?Zaten kmsi yalan en az 70-80 bin vardır diye tahmin ediyorum ki SS motor yüksek devirlerde gittiği için ömürleri diğer motosikletlere göre daha kısadır.Bu adamı bilmediğinden motosikleti nasıl kullandığını da bilmiyorsun.Klasik ucuz motosiklet satış sebebi zaten ev kredisi kapatmak.Ben olsam almazdım açıkcası.
    çok doğru dediniz hocam da ne diyim yinede bi umut belki çok yıpratılmamıştır diye bi umut ediyo insan ( umut fakirin ekmeği ) bu arada seko' kardeşim Türkiyede 2. el motorsiklet alınmaz demişti yorumundan nedenini sormak istiyorum
    Yurtdışında hiçmi dönmüyo km düşürme , motoru hor kullanma , bakımsız kullanma , kaza sonrası toplatma ?
    o yüzden mesele temizini denk getirmek diye düşünüyorum ben
    ayrıca herkes kendine göre konuşuyo fazla durumu olan bi insan değilim , zaten öyle olsa 0 makine çıkarır tertemiz binerim
    şimdi diyceksiniz ki madem imkanın yok 1000cc makine niye istiyosun gönül bu laf dinlemiyo , yanımdan her 4cc geçince istemsiz küfrediyorum 125 cc ile yada yayan gezmeye
    Ne yani durum kısıtlı diye 1000 cc ye binemiycekmiyiz
    bide benim açımdan düşünüp öyle yorumlayınn ^^

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok doğru dediniz hocam da ne diyim yinede bi umut belki çok yıpratılmamıştır diye bi umut ediyo insan ( umut fakirin ekmeği ) bu arada seko' kardeşim Türkiyede 2. el motorsiklet alınmaz demişti yorumundan nedenini sormak istiyorum
    Yurtdışında hiçmi dönmüyo km düşürme , motoru hor kullanma , bakımsız kullanma , kaza sonrası toplatma ?
    o yüzden mesele temizini denk getirmek diye düşünüyorum ben
    ayrıca herkes kendine göre konuşuyo fazla durumu olan bi insan değilim , zaten öyle olsa 0 makine çıkarır tertemiz binerim
    şimdi diyceksiniz ki madem imkanın yok 1000cc makine niye istiyosun gönül bu laf dinlemiyo , yanımdan her 4cc geçince istemsiz küfrediyorum 125 cc ile yada yayan gezmeye
    Ne yani durum kısıtlı diye 1000 cc ye binemiycekmiyiz
    bide benim açımdan düşünüp öyle yorumlayınn ^^
    Yerinde olsam beni dövseler bu model motor almam
    Lafla peynir gemisi yürümüyor maddi durumun yoksa benzin parası bile senin için sıkıntı yaratır.
    Hadi onu geçtim baktığın motor kawasaki parça fiyatları en pahalı olan marka
    Hadi bunu da geçtim aldığın motorun lastik ve balataları değiştireyim desen 1500-2000Tl den aşağı fiyat çıkmaz

Hadi bunların hepsini göze aldın ve bu işe girişme kararı aldın.
    Amortisman bedeli için kenara 5 bin ayırmadan alınmayacak bir motor.
    Kawasaki servisinde ekspertize sokmadan o motoru almayı düşünüyorsan kendini hiç o kadar yorma paranı bir yerde toplayıp ateşe versen daha hızlı zarar edebilirsin.

Dip not : o fiyata R25 alırsın mis gibi binersin

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    bu motor için söyleyebileceğim tek şey.
    o motoru tasarlayan mühendise sesleniyorum..
    --- o bujileri öyle bi sıkıştırmışsın ki kaporta ve şase ile sökmek ölüm ölüm.

Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerinde olsam beni dövseler bu model motor almam
    Lafla peynir gemisi yürümüyor maddi durumun yoksa benzin parası bile senin için sıkıntı yaratır.
    Hadi onu geçtim baktığın motor kawasaki parça fiyatları en pahalı olan marka
    Hadi bunu da geçtim aldığın motorun lastik ve balataları değiştireyim desen 1500-2000Tl den aşağı fiyat çıkmaz

Hadi bunların hepsini göze aldın ve bu işe girişme kararı aldın.
    Amortisman bedeli için kenara 5 bin ayırmadan alınmayacak bir motor.
    Kawasaki servisinde ekspertize sokmadan o motoru almayı düşünüyorsan kendini hiç o kadar yorma paranı bir yerde toplayıp ateşe versen daha hızlı zarar edebilirsin.

Dip not : o fiyata R25 alırsın mis gibi binersin
    hocam 4 silindir keyfi yaşamak isteyen bi kullanıcıya r25 al diyosun yapma gözünü seveyim tek ve çift silindirden sıkıldığım için 600 cc den de kolay sıkılabileceğimi düşünüyorum o yüzden 1000 cc istiyorum ama dediklerinizi de dikkate almıyo değilim sağolunn yorumlarınız için

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor için söyleyebileceğim tek şey.
    o motoru tasarlayan mühendise sesleniyorum..
    --- o bujileri öyle bi sıkıştırmışsın ki kaporta ve şase ile sökmek ölüm ölüm.
    Motor bloğundan problem çıkarmadığı sürece pek sorun yaratacağını sanmam elim az çok yatkındır bu işlere mekaniğine girmemek kaydıyla basit işlemleri kendimde yaparım motorun çıkaracağı tek sorun o olsa keşke ama her ne kadar heveslide olsamda 2004 model motor korkutuyo biraz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler