Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaskodan para almak için üçkağıt yapılan motor

Motovento
    REKLAM ALANI

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...59242213/detay

Alınır mı arkadaşlar?. Sonuçta kaskoyu dolandırmışlar kaza falan yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fravdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 2017
    Genelde hasar kaydı olan herkes böyle söylüyor hocam dikkat etmek lazım

Herkes böyle kaskoyu mu dolandırıyor?. Yoksa cidden kazalıda kaskoyu dolandırdık mı yazıyorlar?. Bu arada yaptıkları büyük bir suç diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Cbr 125 2017
    Şöyle; Herkes ilanın altına aynı şeyi yazıyormuşuz yok kaskodan para almak için yok sigorta için,gerçekten kaskodan para alan insanlar var fakat kalanı yalan söylüyor.Aslinda etik birşey değil fakat suç değil zira illegal birşey değil

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Kaskoyu dolandıran sana neler yapmaz. Bi de böyle düşün.
    VECİHİ, zekeriyaimam, matrax33 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Kaza yapmamışlar ama kazalı grenaj takıp kazalı gibi tutanak tutup parayı veya parçayı alıp eskisini takmışlar. Misal al motoru 50 bine, kaskoyu yaptır 3500 lira, tepe tepe kullan sonuna doğru git motoru yatır 10 bin lira kaskodan para al motorda 10 bin kayıt olsun. Motoru satışa emsallerinden 5 bin alta koy, kaskoya 3500 gitti, cebe 1500 kaldı. Bayağı büyük dolandırıcılık dönüyor. Alırsam başıma patlamasın?

Motosikleti
    Cbr 125 2017
    Alıntı jimilu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yapmamışlar ama kazalı grenaj takıp kazalı gibi tutanak tutup parayı veya parçayı alıp eskisini takmışlar. Misal al motoru 50 bine, kaskoyu yaptır 3500 lira, tepe tepe kullan sonuna doğru git motoru yatır 10 bin lira kaskodan para al motorda 10 bin kayıt olsun. Motoru satışa emsallerinden 5 bin alta koy, kaskoya 3500 gitti, cebe 1500 kaldı. Bayağı büyük dolandırıcılık dönüyor. Alırsam başıma patlamasın?
    Benim tavsiyem hiç böyle işlerle uğraşıp canınızı sıkmayın,ne olur ne olmaz belki sıkıntı çıkmaz veyahut çıkar bu riske girmeye değmez kafanızı rahat olsun temiz motor alın siz.

C.Q.Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR NS 200
    Alıntı jimilu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen böyle bir olayı kendim yapmış olsam ilana boru gibi rahat yazamazdım bunu telefonda yada yüzyüze dile getirirdim. Ayrıca Kasko işlemlerinden pek anlamıyorum ama kazalı grenaja bakan adam motorun vurulup vurulmadığına bakmamış mı ? Kaskoda sırf grenajın o şekilde olması geriye o paraların ödenmesine yeterli oluyor mu ? Şahsi fikrim bu işe hiç bulaşmaman.

beyler konuya ters taraftan giriyorumda o kadar dolaştım sitede bişey danışacağım bi forum açmak istiyorum nerden forum açabilirim

Yeni üyeyim herkese selamlar

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Ben bu iste profesyonellesmis bir firmayi dolandirmaktansa yanik bir aliciyi dolandirmanin daha kolay oldugunu dusunuyorum. Bunu yazan dolandiricilarin asil amacinin da alici oldugunu dusunuyorum. Belki kucuk bir ihtimal oyle degildir ama bu en fazla 100 kiside 1 kisi falan tarafindan olur. Kasko firmalari da diger firmalar gibi kar odakli firmalar ve her grenaj degistirene 'buyurun paraniz, helali hos olsun' demez. Demeyecek kadar isinin uzmani degilse zaten 2 sene de kasko dan zarar edyoruz deyip o yonde hizmetini durdurmak zorunda kalir.
    Ozetle bunu yazanin motoru %90 kazalidir. Kazali degilse bile ben olsam kazali arac aliyormus gibi pazarlik yapardim. Icime sinmedigi icin de eger fiyat farki kazali arac grubuna uymuyorsa almazdim.
    Ayrica adam simdi seni inandirmis. Sen satacagin zaman ilk sahibi soyle yapmista boyle olmusta diye hikaye anlatinca kimse inanmayacak zarar edeceksin! Burasi net!
    hayabusaxs bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaskoyu dolandırmak bu kadar kolay olsa kasko yapan yer bulamazsın
    bence başka bir bit yeniği var

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Mudanyalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler konuya ters taraftan giriyorumda o kadar dolaştım sitede bişey danışacağım bi forum açmak istiyorum nerden forum açabilirim

Yeni üyeyim herkese selamlar
    Forum acmak cetrefilli iş, başlik olmasin o? Oyleyse "yeni konu ac" diye bir buton olacak, ona bas.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    gasgoyu dolandıranlar gerçekten var fakat bunu bilmek pek mümkün değil. ben bizzat eniştem örneğini paylaşmıştım.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eniştemin arabasında bir önceki sahibinden kalma 12500 lira hasar kaydı var. bir önceki sahip kaskodan bu parayı almış ve 2750 lirası ile hasarını tamir ettirmiş ve kalan 9750 lirayıda cukkalamış.

hasar kaydından ötürü arabayı ne kadar ucuza versede adam kar etmiş.

buda böyle bir durum işte. arabanın ciddi bir sorunu yok fakat para için trimer şişirilmiş durumda.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sonucta kasko firmalarida senden aldigi motoru toplayip satiyo. Adamlarin zarar ettigi yok yani

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Kasko firmaları adamin ....
    Kolay değil öyle dolandirmak

500 tane avukat çalışıyor

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaskoyu dolandıran sizide dolandırır
    hasmet bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonucta kasko firmalarida senden aldigi motoru toplayip satiyo. Adamlarin zarar ettigi yok yani
    Bence yapilan sahtekarligi kucumsememek lazim. Sigorta sirketinin de sahibi, ortaklari ve calisanlari var. Yanlis beyanla dolandirmak suctur, tespiti halinde cezasi vardir. Bunu yapan insan da sahtekardir, yalancidir, guvenilir degildir, dolayisiyla da sattigi mala da, lafina da itimat etmem sahsen.
    ardacik bunu beğendi.

Böyle açıklama yapanların alayı sahtekâr.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskoyu dolandırmak bu kadar kolay olsa kasko yapan yer bulamazsın
    bence başka bir bit yeniği var
    Zaten yok sayılır kasko için manyak rakamlar veriyorlar hiçbir firma motosiklet kaskosu yapmak istemiyor. Anadolu sigorta var uygun oda % 25 muhafiyet veriyor
    F54 bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence yapilan sahtekarligi kucumsememek lazim. Sigorta sirketinin de sahibi, ortaklari ve calisanlari var. Yanlis beyanla dolandirmak suctur, tespiti halinde cezasi vardir. Bunu yapan insan da sahtekardir, yalancidir, guvenilir degildir, dolayisiyla da sattigi mala da, lafina da itimat etmem sahsen.
    Ben serviste saga yatmis bi pcx i perte ayirdiklarini gordum ondan sonra cok takmiyorum kafama boyle olaylari...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)