Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kaskodan para almak için üçkağıt yapılan motor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Başımdan geçen bir olayı anlatayım. Kasko dolandırma mevzusunada örnek olsun.

Geçen sene şöför kaza yaptı. Kavşakta adamın birinin önüne atlamış. Kamyonu servise götürdük. Eksper için servis 2000 civarı fatura çıkarmış.

Sigorta şirketi suç bizde diye kamyonu ödemedi. Ödemediği için kendim yaptım.

Kaportada bi hasar yok zaten. Far kırık ve tampon parçalanmış. Parçaları topladım kendim hallettim 400 liraya.

Tampon far ve basamak aldım yeni. Bunları kendim taktım ki biraz anlayan her insan takabilirdi. Ekspere verilen yazıda bunları takmak için 700 lira kaportacı masrafı gösterilmiş.

Ayrıca hasar olmayan birkaç parçada değiştirilecekti.

Benim kamyon parçası en ucuz araçlardan biri. O yüzden hesap böyle. Parçası pahalı bi araç olsaydı 2 liralık işe 10 lira masraf çıkarırlardı. Sonrada araç 10 bin liralık hasar kayıtlı olurdu.

Yani bunu herkes yapıyor. Sigorta şirketi yolunacak kaz olarak görülüyor. Hafif kazalı mesela. Aracın tamponu çizilmiş. Tampon değiştiriliyor boyanıyor vs vs.

Motosiklette nasıl oluyor o düzen bilmiyorum. Ancak az çok tahmin edebiliyorum. Sürtünmeden dolayı oluşan çizik diyelim. Macun çekip boya atmak varken komple grenaj değiştirilirse tabi masraf yüksek çıkıyor. Üçe beş yazdıkça hasar kaydı yükseliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hasar kayıtlı olanlar zaten %90 firmadan para almak için böyle yaptık diyor at yalanı s...... inananı
    uzak dur bence bu tür satıcılardan
    ben normal bi insanım neden durup dururken para almak için böyle bi yola başvurayım ki durduk yere hasar kayıtlı motor um olsun
    aslında azcık mantıklı düşünsek saçma işler olduğunu anlayacağız..
    ha kazalı motor alınmaz demiyorum ama 3 kağıttan uzak dur kaza olur far kırılır sinyal kırılır grenaj değişir sıkıntı yapma

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Bilende yazmış bilmeyende yazmış..

Evet böyle birşey var.
    Hatta '' andiz'' der bilenler, araştır bulursun..
    Böyle bir makineye sahip olmuştum, aldığım para kadar hasar kaydı vardı vs değişen boya yoktu..

Binmek istiyorsan baktırılır alınır, 2 3 sezon binilir korkma satarsın..

Hatta şunu da belirtmek istiyorum askerdeyim böyle bi motor düşürdüm anlaşırsak izin alıp o motoru almaya gidicem..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ilan yayında değil

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)