Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter acayip rahatlık ne yapacağım ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deneyeceğim ama artçım yok yahu. Gelin sizle deneyelim. Yine de 6yı bulacağını sanmıyorum...
    valla ben aydın dayım buyrun gelin gezelim ama bu saatten sonra gelmenizi tavsiye etmem zira hava şu saatte 30 derece varın öğlen siz düşünün
    Mustaphalanx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı Eski_kasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SUZUKİ BURGMAN 400
    Hani? 0km yok ki ?

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Scooter candır KYMCO heycandır
    SAZMAN bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben aydın dayım buyrun gelin gezelim ama bu saatten sonra gelmenizi tavsiye etmem zira hava şu saatte 30 derece varın öğlen siz düşünün
    Hocam dert değil. 94ten beri ailem İzmirde yaşıyor, denizliliyim. Şu an Kocaelinde olmasam çay içmeye gelirdim. Aydın İzmir otobandan 45 dk Yazın tatile motorumla İstanbuldan İzmir'e gideceğim nasipse. Denizliye de geçersem size uğramak isterim

Motosikleti
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter candır KYMCO heycandır
    Bugün Tuzla üçerlerde bir kymco süper 8 gördüm. Bakıma getirmişler. Gözleri Çinliler kadar çekil değildi. Kaliteli duruyordu.

Daelim s3 advance içlerinde en hafifi en güçlüsü en rahatı. Anahtarsiz çalıştırma filan var. Şahsen 250 lik scooter da benim ilk tercihim.
    Sonra hayal bir scooter var. X10 350.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Tuzla üçerlerde bir kymco süper 8 gördüm. Bakıma getirmişler. Gözleri Çinliler kadar çekil değildi. Kaliteli duruyordu.
    Tayvan malı ve scooter üzeri yoğunluğu olan ve uzmanlığı scooter olan bir markadır kendiler kayınco

Yurt dışında yaşanyanlar bilir kymconun ne kadar popiler ve f/p ürünü olduğunu malesef ülkemizde yerlerde

Bi bakıma biliçli insanların bilip kulanması güzelken bi yandan popiler olmadığı için bütün modeleri ülkemize gelmediği için iç çekiyorum ah ah
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Umarım hoşuna gider Honda NC 700DC İNTEGRA racing mi racinggg scooter mi hem de maxi canlı olarak görüp test ettim çok rahat

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Hocam dert değil. 94ten beri ailem İzmirde yaşıyor, denizliliyim. Şu an Kocaelinde olmasam çay içmeye gelirdim. Aydın İzmir otobandan 45 dk Yazın tatile motorumla İstanbuldan İzmir'e gideceğim nasipse. Denizliye de geçersem size uğramak isterim
    beklerim mutlaka haberim olsun çaylar benden

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani? 0km yok ki ?
    evet yok sıfırı var die bi iddiammı oldu pardon ?

Motosikleti
    Alıntı Eski_kasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet yok sıfırı var die bi iddiammı oldu pardon ?
    İddia ettin demedim, sıfırı yok dedim. Pardon ?

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Bakalım şu, asya motorlarnı bırakıp da Piaggio nun değeri ülkemizde ne zaman anlaşılacak, arkadaş avrupa da 3 motordan ikisi piaggio burda milllet gidiyo koreli ye japona üstelik daha fazla para veriyorlar, nasıl iştir çözemedim.
    Mustaphalanx ve SAZMAN bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakalım şu, asya motorlarnı bırakıp da Piaggio nun değeri ülkemizde ne zaman anlaşılacak, arkadaş avrupa da 3 motordan ikisi piaggio burda milllet gidiyo koreli ye japona üstelik daha fazla para veriyorlar, nasıl iştir çözemedim.
    Ama öyle demeyin. Çok iyi motor olsa Ahmet, Mehmet, Hüseyin neden piaggio almasın ki? Hem piaggionun parçası çok pahalıdır kesin... Alırsak bozulursa parçası bulunmaz ustası da yoktur. Kati suretle çöpe atmak zorunda kalırız. Çabuk bozulur. Satamayız da... Başka aklınıza gelen bişi var mı?
    SAZMAN ve BigLion bunu beğendiler.

Motosikleti
    21 senedir çinli koreli tayvanlı, hintli bilmemneli, japon italyan scooter sürdüm. Scooter sıralamam ??
    1-italyan
    2-yamaha
    3-diğerleri.......

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:00 ----------

Ama öyle demeyin. Çok iyi motor olsa Ahmet, Mehmet, Hüseyin neden piaggio almasın ki? Hem piaggionun parçası çok pahalıdır kesin... Alırsak bozulursa parçası bulunmaz ustası da yoktur. Kati suretle çöpe atmak zorunda kalırız. Çabuk bozulur. Satamayız da... Başka aklınıza gelen bişi var mı?
    Yahu İRONİ olayını bilmeyen olur abartma istersen hahahahah. Tamircide de yaptın usta ilk başta anlamadı ya ne gülmüştüm....
    Mustaphalanx ve BigLion bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Daha büyük cc ye gerek yok modeli yükseltirsiniz. sym joymax da çok konforludur, 2014-2015 model yakışır. Kendi kullandığım piaggio xevo yu da tavsiye ederim,top case gibi ama daha sağlam arka bagajı var, 80cm uzunluğa kadar da yük alabilir, sınıfında bu özelliği olan tek marka.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Bir diğer anlamadığım konu da gezdiğim hiç bir ülkede bizdeki kadar vitesli motora rağbetin olmaması. Üstelik vergisi, benzini, bagajının olmaması, ve özellikle istanbul gibi trafiğin yoğun olduğu yerlerde o motorlarla dur kalk yapıp aralardan geçmeye çalışmaları... Sanırım bizde ihtiyaçtan çok görünüşe, insanların ne söyleyeceğine daha fazla önem veriliyor,tabi tercih meselesi...

Motosikleti
    Bir diğer anlamadığım konu da gezdiğim hiç bir ülkede bizdeki kadar vitesli motora rağbetin olmaması. Üstelik vergisi, benzini, bagajının olmaması, ve özellikle istanbul gibi trafiğin yoğun olduğu yerlerde o motorlarla dur kalk yapıp aralardan geçmeye çalışmaları... Sanırım bizde ihtiyaçtan çok görünüşe, insanların ne söyleyeceğine daha fazla önem veriliyor,tabi tercih meselesi...
    "skutıra binince motora bindim demeyiniz lütfen. motor demek naked demektir." bunu diyenler var. Scooter'ın avatajlarını saysak nolur. Aklı olan şehiriçi scooter kullanır. 250cc ise pekala da konforlu şehirdışı yolculukları yapılıyor 140km/h yapıyo bizimki yeter de artar.
    Mustaphalanx ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Motorsiklet hobi ise ya da yaşam felsefesi ise scooter kullanmıyor insanlar. Gayet doğal. Ama benim gibi motosiklet sadece bir taşıttan ibaret ise genelde scootet tercih ediyor kullanıcılar. Motosiklet araba gibi değil çok çeşidi var.

Motor ırkçılığına hayır !!!!!
    Mustaphalanx ve espresso bunu beğendiler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Türkiye'de zaten araba olarak da otomatiğe karşı bi düşmanlık var.Amerika'da,Avrupa'da otomatik arabalar manuel arabalardan daha çok ama Türkiye'de tam tersi.

Motosikleti
    Madem yeri geldi içimde kalmadan söyliim arkadaş ne kadar doğru bir tercih yapmış.
    1- Sele altı bagajı 2 kapalı kask alacak kapasitededir. Kask ve mont, ıvır zıvır, zincir, kilit, eldiven, yağmurluk her şeyinizi koyarsınız. Top case veya sırtınızı terleten çantalara gerek yoktur, park edince kaskı elinizde taşımazsınız.
    2- Önünde modeline göre yüksekçe rüzgar camı vardır, rüzgarı direkt göğsünüze yemezsiniz. Turing camı alırsanız daha da iyi olur.
    3- Apış aranız terlemez bacaklarınız rahattır, efil efil gidersiniz.
    4- Dur kalk trafikte yok ayak freniydi, debriyajdı, vitesi 1 e alacaktım gibi dertleriniz olmaz gazı açar kalkarsınız, maneti sıkar durursunuz.
    5- Ayakkabınız vites değiştirmekten eskimez kirlenmez.
    6- Yağmur çamurda sürüş yapsanız dahi üstünüz kirlenmez.
    7- Zincir bakımıydı atmasıydı gibi dertleriniz yoktur.
    8- Oturuş pozisyonu rahattır, bel ağrısı sırt ağrısı toto ağrısı yapmaz (uzun yol yapılıyorsa mola şart tabi yine de)
    9- Artçınız da son derece rahattır. Şehirlerarası yolda uyuyup giden biliyorum, o derece.
    10- Hırsızların gözdesi değillerdir, 250cc leri 2 kişi kaldıramaz bile.
    Mustaphalanx, espresso ve SAZMAN bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)