Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

15 bin km elektrikli moped tecrübesi olan biri a2 direksiyon sınavından korkmalımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Arkadaşlar 15 bin km elektrikli moped kullandım a2 ehliyete yazıldım motorum zaten vardı ama ehliyetsizlikten kullanamıyordum.
    15 bin km elektrikli moped tecrübem var dengem v.s iyidir sizce hiç teceübesi olmayan birine göre öndemiyim yoksa hiçbir faydası yok mu bu tecrübenin buna?
    Trafikten değilde açıkçası parkurdan korkuyorum özellikle 8 çizerken ayağımı unutup yere değmekten ve stop ettirmekten bi miktar tırsıyorum onun haricinde hepsini rahatlıkla yapabilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nat675 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Geçen sene A2 ehliyete yazıldığımda bırak motosiklet kullanmayı, motosiklet kullanan bir kişinin arkasına binmişliğim bile yoktu.
    İlk defa kursun mondial 180 z modelinin üzerine bindim.

Yani sıfır tecrübeyle geçtim o motorun direksiyoruna.
    Tek tecrübem yıllarca araba kullandığım için, vitesi debriyajı ve motoru olan bir makinanın nasıl çalıştığını biliyor olmamdı.
    Sadece bu makina iki tekerlekliydi ve vitesin debriyajın frenin yerleri farklıydı. Ama çalışma mantığı aynı olduğu için korkmadım ben.
    Kullanırım bunu dedim kendi kendime.
    Bindim kullanmaya başladım motoru. Kursun zorunlu olarak verdiği 10 saat eğitim boyunca o parkurda dönüp durdum ve bir kaç stop ettirmenin haricinde hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Sınavı da tek celsede geçtim zaten.
    Sonra kendime kızdım bir süre. Ulan bu motosiklet denen aletin üzerine bunca yıldır neden çıkmadın diye.

Diyeceğim şu ki kardeşim. Zerre kadar korkma ve çekinme.

Akşına bırak olayı, yok düşecem, yok ayağım yere değecek, yok stop ettirecem diye kafaya takarsan eğer bunlar başına gelir zaten.

Sana en yakın direksiyon sınavı yapılan yere git ve 125-250 cc araklıkta bir motorla bol bol pratik yap.

Takma kafaya bu kadar.
    espresso bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Ben de kursa yazılınca hayatımda motor sürmemiştim ama 4 saat ders yetiyor motoru sürmene.8 çizerken gazı kapat motor kendisi gitsin bakıcan devrilir gibi oluyorsun az gaz ver motor kendini toplar.Stop ettirmeye de arabada ki gibi çok dikkat etmediler öğretmenler.Sınav sırasında 2-3 kere stop ettirdim kimse motordan in demedi.

Motosikleti
    Alıntı nat675 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene A2 ehliyete yazıldığımda bırak motosiklet kullanmayı, motosiklet kullanan bir kişinin arkasına binmişliğim bile yoktu.
    İlk defa kursun mondial 180 z modelinin üzerine bindim.

Yani sıfır tecrübeyle geçtim o motorun direksiyoruna.
    Tek tecrübem yıllarca araba kullandığım için, vitesi debriyajı ve motoru olan bir makinanın nasıl çalıştığını biliyor olmamdı.
    Sadece bu makina iki tekerlekliydi ve vitesin debriyajın frenin yerleri farklıydı. Ama çalışma mantığı aynı olduğu için korkmadım ben.
    Kullanırım bunu dedim kendi kendime.
    Bindim kullanmaya başladım motoru. Kursun zorunlu olarak verdiği 10 saat eğitim boyunca o parkurda dönüp durdum ve bir kaç stop ettirmenin haricinde hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Sınavı da tek celsede geçtim zaten.
    Sonra kendime kızdım bir süre. Ulan bu motosiklet denen aletin üzerine bunca yıldır neden çıkmadın diye.

Diyeceğim şu ki kardeşim. Zerre kadar korkma ve çekinme.

Akşına bırak olayı, yok düşecem, yok ayağım yere değecek, yok stop ettirecem diye kafaya takarsan eğer bunlar başına gelir zaten.

Sana en yakın direksiyon sınavı yapılan yere git ve 125-250 cc araklıkta bir motorla bol bol pratik yap.

Takma kafaya bu kadar.
    Sağolasın sanırım benden yaşça büyüksün yıllardır araba kullandığına göre abi diyeyim.
    Abi bende araba tecrübeside yok motoru yeni aldım sayılır 135 cc aldım ehliyete kadar yatıyo garajda arada çalıştıyorum boş durmasın.
    Tek tecrübem elektrikli oda 15 yaşımdayken aldırmıştım 20 yaşıma kadar kullandım artık benzinliye geçelim dedim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de kursa yazılınca hayatımda motor sürmemiştim ama 4 saat ders yetiyor motoru sürmene.8 çizerken gazı kapat motor kendisi gitsin bakıcan devrilir gibi oluyorsun az gaz ver motor kendini toplar.Stop ettirmeye de arabada ki gibi çok dikkat etmediler öğretmenler.Sınav sırasında 2-3 kere stop ettirdim kimse motordan in demedi.
    Ben senin kadar şansı olamayabilirim

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Vitesli motorla ve mümkünse sınava gireceğin motorla öncesinde mutlaka pratik yapmalısın. Huyunu suyunu bilmediğin motoru ilk defa sınavda kullanırsan stop ettirebilirsin. Elektrikliye hiç benzemez vitesli kullanmak.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    250.000km civarı araba tecrübem 2000km civarı elektrikli moped tecrübem vardı. Motosikletimi aldım, sonra A2 için kursa yazıldım. 170cc mi 180cc mi yeşil bir mondial verdiler, parkurda sürdüm güzel. Garanti olsun diye ek ders aldım yine sürdüm güzel. Sınav günü erken gidip yine sürdüm güzel.

Sıra bana geldiğinde kalkarken stop ettirdim ve motordan in dediler. Bir sonraki sınavda geçtim. Bu da ehliyetten bir anımdır.

Motosikleti
    Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250.000km civarı araba tecrübem 2000km civarı elektrikli moped tecrübem vardı. Motosikletimi aldım, sonra A2 için kursa yazıldım. 170cc mi 180cc mi yeşil bir mondial verdiler, parkurda sürdüm güzel. Garanti olsun diye ek ders aldım yine sürdüm güzel. Sınav günü erken gidip yine sürdüm güzel.

Sıra bana geldiğinde kalkarken stop ettirdim ve motordan in dediler. Bir sonraki sınavda geçtim. Bu da ehliyetten bir anımdır.
    1 kere stop ettirme hakkı var diye biliyordum ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesli motorla ve mümkünse sınava gireceğin motorla öncesinde mutlaka pratik yapmalısın. Huyunu suyunu bilmediğin motoru ilk defa sınavda kullanırsan stop ettirebilirsin. Elektrikliye hiç benzemez vitesli kullanmak.
    Benim zaten benzinli vitesli motorum var muhtemelen mümkünse sınava onunla gireceğim yani biraz avantajlıyım sanırım sınava kendi motorumla girebilirsem.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ehliyet kursunun zorunlu olarak vermesi gereken eğitimi gerçekten veren ve bunu sınav parkurunda veren bir ehliyet kursuna yazılırsanız zaten sınava kadar o parkurda fıldır fıldır dönecek kadar öğretirler size.

Ben Mayıs başı A sınıfı ehliyetimi aldım. Daha öncesinden bisiklet hariç hiç deneyimim yoktu. Sınavda kocaman 500cc motorla yarım saat boyunca parkurda kaç tur attık sayısını unuttum ama sınavı geçtim.
    Şimdi ehliyetim olmasına rağmen yeterince pratik yapma zamanı bulamadığım için kendi motorum garajda yatıyor. Ama sınavdan sonra pratik yapacak zaman bulsaydım şimdi geziyor olurdum. ama iş güç derken vakit ayıramadım.

C.Q.Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR NS 200
    bende şuanda ehliyetsiz kullanıyorum. Temmuz sonunda ki sınavlara giricem umarım başarılı bir şekilde geçerim şu sınavı. Yaklaşık 2 aya yakındır vitesli motor kullanıyorum.Fakat bilmediğim bi motora binince ne kadar sıkıntı yaşarım şuan tek kafamda ki soru o. Derslere gitmek şart olacak sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)