Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kapı açma vakası

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçmiş olsun sağdan sağdan gitsin diyenler var sağdan gitmesi hata olur sağdan kapı daha fazla açılır normalde park edenlerden dolayı sol şeritteki adamın dikkatsiz kapı açması baştan sona hata. Umarım bir şey olmamıştır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Tam çapraz açıkken dikine çarpmış sağlam fırlatmış kenara... Üzücü... Araçların sağından geçerken düşük hızda ve izleyerek geçmekte fayda var.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    kimin hatalı oldu çok da önemli değil, en fazla masrafı öder, kime ne olduğu önemli, dolayısıyla yanından geçtiğimiz onlarca aracın içindeki sürücü ve yolculara, etraftaki yayalara güvenmemek gerek, daha defansif sürmeli kaza yapan arkadaşlarım için değil bundan ders çıkarması gereken bizler için yazıyorum yanlış anlaşılmasın olan olmuş. umarım ufak tefek hasarla atlatabilmişlerdir.
    bu arada tepki süresi ortalama 2 sn dir çok iyi bir sürücüde belki 1,5 sn, yavaş dediğimiz 60km/s hızla giderken bile herhangi bir manevra, fren tepkisi verene kadar yaklaşık 33 m ilerlemiş oluyoruz, dolayısıyla bu mesafeden daha yakında sürüşümüzü engelleyecek bir durum olduğunda sonuç kötü oluyor, bunun bilincinde olarak sürmeli.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O aralıkta o kadar hızlı gitmek normal geliyorsa eğer o zaman kaza yapmak da normal gelmeli. Bu memlekette risk algısı diye bir şey kalmadı diyorum ya işte budur. Motorcunun hatasının otomobilden az olduğunu iddia edenleri bol bol böyle aksiyonlar bekliyor.
    Osm@n bunu beğendi.

yedimsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Msx 125
    Çok şükür bugüne kadar böyle bir olay yaşamadım fakat aklımda bir soru var. Böyle bi durum başımıza gelse ne yapmalıyız? Polisi arasak geldiğinde ne yapıyor? Motorun masrafını, kişinin hayatını tehlikeye atan adama ne oluyor?

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ohooo
    Kapı kamera açısına girdiğinden beri açık. Kapı açık açık. Her an daha da açılabilir. Ama arkadaş açılmaz diye heralde yaslayıp gidiyor.
    Geçmiş olsun.
    Artçı almayın, hadi aldınız, o zaman da akıllı kullanın.
    Allah kimseyi sınamasın böyle. Yaşatmasın kimseye.

Arabadan inen sığırın ırzına geçmeli demiş sığırın biri.
    He birader he.
    aynen öyle o sığır gibi düşünende sığırdır,,nası olsa trafikte hemde yolun solunda sağ kapıyı açıp çıkmak tamamen doğal ve yasal bişey değilmi hiç bir sakıncası yok ve tamamen yasalara uygun ,,böyle düşünüyorsan o sığırların katagorisine sende giriyorsun kardeşim kusura bakma

motor sürücüsü haklı demiyorum ,tamam hızlı ve dikkatsiz gidiyor o ayrı konu

ama yolun solunda durup sağ kapıyı arkayı kontrol etmeden hayvan gibi açıp arabaların ortasına inen adamı her ne olursa olsun haklı görende sığırdır

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı yedimsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şükür bugüne kadar böyle bir olay yaşamadım fakat aklımda bir soru var. Böyle bi durum başımıza gelse ne yapmalıyız? Polisi arasak geldiğinde ne yapıyor? Motorun masrafını, kişinin hayatını tehlikeye atan adama ne oluyor?
    taraflarda sigorta varsa polis hiçbir şey yapmıyor, başıma geldi çünkü. "ya sen polissin, bilirkişisin, kim suçlu onu bari söyle" diyorum; yok, "tutanak tutun sigortaya müracaat edin" diye savıyor.

omeraydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690smc-R
    Daha hızlı daha hızlııııııııııııııı
    VECİHİ bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Kãnkã!..
    Ve bu kelimeden sonra nedense hep kAzA izliyorum..
    Tipik bir cbr125/250 vlogger ve/veya grup surusu... lideri(oncu) yu gecen grup surusu olmaz. Artcili suruslerde oncu, artçinin ( arkadan gelen motosiklet. Nedense arkada oturana da, en sondan gelen motsiklete de artçi deniyor. Farkli bir terimsel ama turkce ad bulunmali.artci, liderin sag koludur. Coban ve kopegi misali. Biri yonu belirtir, oteki guvenligi alir. Yani mantiken ve teorikte oyle ) yolu kapamasiyla sollama yapilir. Ama komut liderden gelir.

Suru psikilojisi ama cobansiz ve coban kopeksiz...
    Sonuç; kurt ( trafik canavari ) kapmis!
    VECİHİ ve Osm@n bunu beğendiler.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    İstemsizce karnıma ağrılar giresiye kadar güldüm. Ben sadist miyim acaba ?

Sinek gibi yapıştılar
    uzay gemisi ve bilirkişi bunu beğendiler.

yedimsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Msx 125
    Sigorta karşıladı mı hocam peki masraflarını?

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    "Kanka oraya inmeyelim polis vardır"
    polisten kaçarken kapıya tutulmak...
    Umarım evraklar tamdır.
    Çok geçmiş olsun.
    VECİHİ bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Şu kontracılar bi kaza yaptıklarında görecem onları, her kazada yorumlar aynı sıyrılabilirdi, zamanı vardı, öyle gidilmez ulan sanırsın kendileri moto gp pilotu..

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle o sığır gibi düşünende sığırdır,,nası olsa trafikte hemde yolun solunda sağ kapıyı açıp çıkmak tamamen doğal ve yasal bişey değilmi hiç bir sakıncası yok ve tamamen yasalara uygun ,,böyle düşünüyorsan o sığırların katagorisine sende giriyorsun kardeşim kusura bakma

motor sürücüsü haklı demiyorum ,tamam hızlı ve dikkatsiz gidiyor o ayrı konu

ama yolun solunda durup sağ kapıyı arkayı kontrol etmeden hayvan gibi açıp arabaların ortasına inen adamı her ne olursa olsun haklı görende sığırdır
    Patron şimdi, haklı haksız; yasal veya değil diye bir yorum da bulunmadım. Adam kapıyı açıyor, açmaması lazım evet. Normalde herkesin açmadan bakması lazım. Ama kapıyı zaten önceden hafif aralayıp, sürücüye son bişeyler söylüyor galiba. İnerkende kapı açık olduğu için bakma gereği duymuyor. Tekrar bir yoklaması lazımdı. Keşke bizimki de yavaş geçseydi oradan
    Ama takıldığım söylem di. Irz mırz hoş değil hocam.
    Selamlar.
    20

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı yedimsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence kişinin hayatini tehlikeye atan adam, motorunu kaldırıp sonra tamirci falan derken motosiklet kullanmaya devam eder sanırım.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlık yukarı herkes izlemeli, bunlar hep eğitim.

Yalnız nerden baksan elde kalıyor fazla söze gerek yok.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kapının masrafını motorun sigortası öder. Motorcu aralardan geçmeli ama tepki veremeyecek hızlarla sürmemeli. Duran trafiğin yanından 90 la basıp geçen tipler var.
    VECİHİ bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Çanakkale )

motor hızlı hatalı
    motorcu kapının açıldığını çook önceden gördüğü halde basıyor hatalı
    artçısı var ekstra temkinli olmalı hatalı
    trafiği okuma zaten hakketire

ayrıca videonun başında ne diyor "polis var o yönden gitmeyelim" anlaşılan eksikleri var, hatalı...

yavaş gideceksiniz ilk önce bunu kafanıza sokun, ss pist motorudur basacaksan piste bunuda unutmayın...

külli hata, hatalar demeti adeta....

arabayı sürenin hatası kapıyı kontrolsüz açmak, az hatalı, hatasız değil evet, ama motorcunun yanında sütten çıkmış ak kaşık kalmış adam...
    muhahha306 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Sen sadist degilsin ne olduğunu biliyorsun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)