Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

CC'YE GÖRE VERGİ SAÇMALIĞI

Motovento
    REKLAM ALANI
    Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Neyse burda uzatmayalim gerçek konuda konusuruz😄
    Salurbey bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Fakat bu vergi adaletsizliği motor binicilerini de vuruyor. Buyrun işte adaletsizlik. R125 20 bin atıyorum x marka 150cc 8 bin. Ama 122 tl yi her ikiside ödüyor.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Ooo hayırlı olsun Salurbey.
    Güle güle kullan. İyi tekere gelir bu şimdi hee.

Sinyalleri de yana takmışlar motor süpersporttan bozma naked gibi duruyor. El at onlara.

Çirkin motosiklet yoktur, az vodka vardır.
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Eyw Alone. Doğru tespit. Daytona ile aynı motora sahip. SS'den tamamen vazgecemedim. 108 beygir 68 veya 69 nm tork,sadece 183 kg

Hayırlı teskereler bu arada.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyw Alone. Doğru tespit. Daytona ile aynı motora sahip. SS'den tamamen vazgecemedim. 108 beygir 68 veya 69 nm tork,sadece 183 kg

Hayırlı teskereler bu arada.
    Eyw sağolsın. Malatya'ya düştük bakalım nasıl olcak. Dün yine bi ekşın yaptım 07 ile askerde harman kaldık.

Motoru ss den bozdunuz bari sinyali düzeltin dimi ama. Küçük taksanda sırıtır ama denemek lazım. Benden kaçmaz.
    Salurbey bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı uğurlu olsun salurbey , Allah kazasız belasız seyahatler nasip eylesin çirkin ördek yavrusu ile

Adam egzotik seviyorsa demek ki
    Salurbey bunu beğendi.

Kazasız belasız , güle güle kullanın.

Vergi konusunda devlet politikasını haklı buluyorum ,aksi halde sokakları düşünemiyorum verilen örneklerde zaten satın alırken french kiss edip toptan aliniyor vergisi , gerisi zamanın etkisi ile dilin ağızdan yavaşça çekilmesi^^

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Gogozh eyw. Bakalım inşallah herşey güzel olacak

Carbon sağol. Vergi noktasında ise itirazım tranşlardaki adaletsizliğe. Panigale ile tracer 700 aynı dilimde fakat biri 130 bin biri 35-40 bin.

Devlet cc ye göre değil malın fiyatına göre duzenlemeli. Adil olması açısından.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Hayırlı olsun. Çok güzel ve karakterli bir motor almışsın, rakipleri 3 silindir üretirken gaz tepkisi dengesizliği ve tcs olmadan yolda kalamazken triumph yıllarca tcs olmadan ve koymadan en iyi gaz tepkisini veren sokak motoruydu. Üzerindeki donanım kalitesine zaten girmiyorum. Triumph'un bir sürü parça temin edebileceğin online ağı var, üstelik semti İngiltere olduğu için kargo maliyetleri de çok çılgın olmayacaktır. Seni yakıt dışında üzebilecek bir şey çıkacağını düşünmüyorum.

*O farları lütfen öyle çıplak bırakma ve tepesine kukuletasını al camdan daha güzel ve şekil duruyor

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hayırlı olsun, çok güzel bir tercih olmuş. ABS var değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:36 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle bir saçmalık nasıl kanun diye karşımıza konulur? bunu değiştirmenin bir yolu olmalı.
    Deveye boynun eğri demişler, nerem doğru ki demiş.
    wing41 bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Daytona'nın hastasıyım zaten.Çoğu kişi bu motorun tipini falan sevmesede bende bu makinaya baya ilgi duyuyorum.Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız binin.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Macit,teşekkür ederim,sağol.

Greenarrow,sağol. Dediğin herşeye katılıyorum motorla ilgili. 675 çok başka bir motor. Çok istediğim ve beğendiğim bir makinaydi uzun yıllardır,yuvarlak farlı olan modellerinden bugüne. Teknik özellikleri, parça kalitesi başka bir makina. Almadan çok araştırdım,triple sahibi olan ve üzerinde 20 bin km devirmiş kullanıcılar ile konustum. Videolar vs olumsuz hiçbir soylenmiyor neredeyse. London'da yaşarken orda çokça görüyordum ve istiyordum fakat kafamdaki motor sıralaması önce r6 , hevesimi alıp sonra st veya brutale bakmakti. Sıralama değişti

ST farklı bir motor,beni mutlu edeceğine eminim, SS makinaya ve sürüşüne en yakın model. Senle bir konuda ayrıştım,ben motorun en çok ön kısmına bayılıyorum ve farların tamamen açık kalmasını istiyorum. Muhtemelen fly s takmam

Haşmet teşekkür ederim. Gerçekten çok içime sindi alırken. R6 alsam anca bu kadar sinerdi ve belki sinmezdi,yeni çıktı hala gelemedi ülkeye, üstüne fiyatı çok yukarda giriyor bizim piyasaya.

ABS aradığım en birinci özellikti. Abs var,gayet iyi çalıştığını okudum yorumlarda. 600cc ss lerin tr ye gelen versiyonlarinin en buyuk eksigi abs. Ornek 600rr combine abs li versiyonunu Amerika'da artı verip alabiliyor binici, Turkiye için bayilere sordugumda parasini vericem getirir misiniz e cvplari hayır oldu. Merakımdan sordum,belki savsakladilar,gayri ciddi cvplardi belki ama 2-3 bayi aynı şeyi söyledi.

Whitedeamon,sağolasın. Farklı bir motor,görünüşünü çok beğenen de var hiç beğenmeyen de. Özellikle ön far tasarımı en güzel kasa bana göre. Trapezoid şekilde olması ve tamamen farın çıplak şeklini çok seviyorum. Farlar böceğin gözü aynalarda anteni :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:35 ----------

R6 nın böcek kasasına bayılırım efsane motor. Keza st de böcek kasa bence. Peygamber devesi diye bir bocek var. Kesinlik tip çok benzer hem r6 nın hem st nin

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Cok guzel.

Bazi Japonlarin bu ABS ihmalini anlamis degilim. Beni de o yuzden kaybettiler.

Urettikleri motosiklet dayanikli olabilir ama ben degilim...

Sifir aldigim motosikletime kasko yaptirmadim. Hatta koruma demiri bile takmadim. Cok kotu yamulacak kadar kotu bir kaza oldugunda benim halim cok daha kotu olacak muhtemelen. Ve o durumda motosikletin kaybolan degeri aciyacagim en son sey olacak...
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Katılıyorum ve japonlarin yaptığı bir hatayı daha eklemek istiyorum. Modeller arasında teknolojiyi dengesiz dağıttılar,neye göre davrandılar,kriter neydi anlamak zor.

Örneğin 2006 veya 2007 model honda cbf600 sanırım,forumda Adana'dan bir arkadaş almış ve resimlerini eklemiş. Motorda ABS standart. Modeli belki çok ufak sapmalarla yanlış hatırlıyorum,düzeltirler beni varsa hata. Fakat çok eskiden beri var olan ve uygulanan abs'nin model bazında bu kadar geç ve dengesiz kullanılması nedendir bilemedim.

Mutlaka mühendislik vs veya satış stratejisi,müşteri geri dönüşleri fln etkiliyordur ama garip.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Vergi sistemi, ehliyet basamakları ve sigorta poliçeleri sadece hacim değil beygir gücü ve hatta egzoz gaz salınımları esas alınmış bir hesaplama sistemi geliştirilip düzenlenmeli.
    Fakat ülkemizde ne doğru yapılıyor ki bu konuda da doğru bir yaklaşım bekleyelim.

Aldığın motosiklet hayırlı olsun güle güle kullan.
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Coq hocam, sağolun. Dediklerinize katılıyorum. Sektör temsilcileri bu ve bunun gibi meselerinin üzerine gidip çözmeye çalışsa. Bircok eksik var, önem sırasına göre meseleler masaya yatirilsa keşke.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hayirli olsun başkan,tercih guzel,farklilik iyidir,tekerine taş degil,toz bile degmesin...

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Levend eyw,daha iyileri sizin olsun.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sifir aldigim motosikletime kasko yaptirmadim. Hatta koruma demiri bile takmadim. Cok kotu yamulacak kadar kotu bir kaza oldugunda benim halim cok daha kotu olacak muhtemelen. Ve o durumda motosikletin kaybolan degeri aciyacagim en son sey olacak...
    hacım, benzer dusunce ile agusta f4 e yaptirmadim motor pert oldu, ben de (buyuk bir şans)sadece yaniklar oluştu. aman derim, kasko iyidir. panigaleye 3.5 verdim ama sinir hastasi olmaktan iyidir , hele tr de.

konuyu acan arkadasa da hayirli olsun. triumph 3 silindir konusunda diger firmalardan cok daha tecrubeli.
    motorunuza doygun bir aksesuar listesi mevcut.
    servis konusunda biraz tuzlu gelebilir.
    tipi goreceli ama ruzgar konusunda umarim sizi uzmez. cok arkadasim var nakeda asik olup 1ay olmadan satmayi dusunen. ama bir kac kisi de var ki 50.000leri devirdi ayni makineyle.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vergi sistemi diye birşey belirlenmemeli.
    Sen 500 TL ver,
    -hey sen arkadaki parmak arası terlikli sen bugün git, yarın gel.
    - OOoo bayan hanımefendi hoşgeldiniz, bozuk varsa alayım yoksa sorun değil.
    Siz ne vergisi ödeyecektiniz?
    - Benim ev vergisi vardı
    Ooo evin mi var, biz hala kiralarda sürünüyoruz 750 at yeter bacım.
    Gibi olmalı. Benim memurum işini bilir.
    Salurbey bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)