Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Pirelli Diablo Rosso II VS Mitas Sport Force+

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    rosso kullandık dedik
    mitasla benzer ozellıklere sahip dedik
    viraj daha yapmadım ama sağlam asfaltta problem çıkarmayacaktır
    Green Arrow bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Merhaba Arkadaşlar.

Mitas Sport Force Plus lastikleri aldım. Fotoğraflarını koyup ilk izlenimlerimden bahsedeceğim. Daha önce Metzeler Sportec M7RR takılı bir motoru sık virajlı bir yolda kullanmıştım. Çok güven vermişti. Onunla kıyas yapacağım lastiği dün akşam taktırdım. Motorum Benelli TNT 25 önde 110/70 17 arkada 140/60 17 ( yurtdışında 150/60 17 ile geliyor ). Üstünde ki orjinal fabrika lastiği Cordial böyla kocaman NYLON yazıyor. 16000 km çok çektirdi. Islakta ilahi söyleten bir lastik kuru zeminde de çok kaymışlığı vardır. 120 - 140 km ile giderken motor nereye isterse oraya gidiyordu. Bende üstünde kalmaya çalışıyordum Neyse dün taktık Sport Force ları Balans yaptık. Bu arada Şirinevler, Bakırköy taraflarında Kuzgun Motor a gelebilirsiniz sahibi hem çok bilgili hem işini iyi yapan bir adam motosiklet lastiği sökmek ve takmak için gerekli bütün ekipmanlar mekanın da mevcut. Tam bir KTM aşığı sabaha kadar Dakar konuşabilirsiniz kendisiyle

Dükkandan çıktım. Gazı açıp ön frene abandım. Motor durdu. Böyle harccc diye. Şaşırdım. Yine gazı acıp arka frene abandım. Yohhh kaymıyor. Yola çıktım. E5 ten eve dönüyorum. 120 - 140 geldik. Motor o kadar dengeli gidiyor ki. Yandan başka motor çarpsa geri sekecek gibi hissediyorum

Eve geldim. Yüzüm gülüyor. Ev iş arası 17 km sabah biraz ısındı lastikler. Dün akşamda sürdüm. Dedim mumu erimiştir artık. İşe geliyorum ama nasıl geliyorum Yaldır yaldır. Motor viraja yatıyor. Arkası atmıyor. Metzeler Sportec M7RR lı CBR 500 R ı sürerken böyle bir hisse kapılmıştım.

Kuru zeminde hiç bir fark yok diyebilirim. Gerçekten güzel bir lastik yapmışlar. Sizi fotoğraflar ile baş başa bırakayım

Mal Slovenya dan çıkma.

2017 4 hafta üretimi

Haftasonu Bahçeköy yapmayı planlıyorum. Daha detaylı bir şeyler yazarım Belki video çekerim. F/P lastiğini bulduk babacım
    pea, tiawern ve Akhunturk bunu beğendiler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    motora takılı halini niye çekmedin? lastiğin tabanı biraz yayvan mı yoksa bana mı öyle geldi?

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora takılı halini niye çekmedin? lastiğin tabanı biraz yayvan mı yoksa bana mı öyle geldi?
    Çekmedim çünkü dün akşam hava kararınca fırsat olmadı bugün çekeceğim.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    e iyiymiş fiyatı falan. şöyle yazı geçircek bişey alayım diyodum bende. gidip bundan alayım madem
    bu arada plus versiyonu ile plus olmayanı arasındaki fark nedir?
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e iyiymiş fiyatı falan. şöyle yazı geçircek bişey alayım diyodum bende. gidip bundan alayım madem
    bu arada plus versiyonu ile plus olmayanı arasındaki fark nedir?
    Lastiğin ismi bildiğim kadarıyla Sport Force Plus .Yani Plus veya Plus olmayan gibi bir ayrımı yok diye biliyorum.

http://www.mitas-moto.com/internatio...s/sport-force/

http://www.mitasturkiye.net/sportforce.html

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Anlatım gerçekten komik olmuş marka sayende iş yapacak dostum TNT 25'in performansı nasıl ?
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı darknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlatım gerçekten komik olmuş marka sayende iş yapacak dostum TNT 25'in performansı nasıl ?
    Lastikten sonra sanki başka bir motosiklet sürüyorum TNT25 = Düşük parça kaliteli Duke Hızlanması. Top Speed i filan aynı gibi çok keyifli bir şehir motoru. Tabi Duke 200 ve Duke 250 için konuşuyorum. Kawasaki KLX 250 nin bloğundan hacıladıkları için torku filan çok güzel. Onun dışında Allahın emri bilgiye de vereyim. 155 km ye geliyor düzde. Bayır aşağı 165 de kesiciye giriyor

Motosikleti
    turuncu
    abi alayım diyorum da, lastiğe 2 günde 30-40 lira zam geldi, neyin kafasında bunlar?

Motosikleti
    XMAX 250
    abi alayım diyorum da, lastiğe 2 günde 30-40 lira zam geldi, neyin kafasında bunlar?
    Bayadır bu fiyatta

http://www.lastikdeposu.com.tr/mitas...m-2016-pmu6974

Sanıyorum Duke 125/200/390 filan var sende hepsi zaten aynı ölçü. Bende takması kargosu filan hepsine 860 verdim.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mc50 almayı düşünüyorum bende aynı şekilde dağ taş kullanıyorum ama limitleri zorlamayı gereksiz bulduğum için 130-140 üstüne 1-2 kere çıkmışımdır.
    Mitas mc50 normal hamura yorum yapacak varmıdır ?

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Valla 848'in üstüne var mitas. arka 190 olunca uçan fiyatlar oluyor. Gayette memnun kaldım.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayadır bu fiyatta

http://www.lastikdeposu.com.tr/mitas...m-2016-pmu6974

Sanıyorum Duke 125/200/390 filan var sende hepsi zaten aynı ölçü. Bende takması kargosu filan hepsine 860 verdim.
    hayır abi, iki gün evvel 690 küsürdü, bugün şimdi 727... 120-160 çift

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mc50 almayı düşünüyorum bende aynı şekilde dağ taş kullanıyorum ama limitleri zorlamayı gereksiz bulduğum için 130-140 üstüne 1-2 kere çıkmışımdır.
    Mitas mc50 normal hamura yorum yapacak varmıdır ?
    Bence mc 50 alma arkaya 140/70 takacaksın motor yükselecek sürüşünü biraz bozabilir. Hem mc radyal değil. Sport Force al. Arka 140/60 takılı olduğuna bakma sen doğru değil o ölçü. Kuba nın motoru ucuza satma politikası ( lastikten kısarak ). Daha önce de dediğim gibi Benelli TNT 25 in arka lastik ölçüsü 150/60 17 dir. ( Yurt dışında Metzeler Sportec M5 Interact ile satılır. 110/70 ZR17 - 150/60 ZR17 ). Hem MC50 Radyal Karkas yapısına sahip değil. Lastik ömrü açısından karkas yapısı önemli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

hayır abi, iki gün evvel 690 küsürdü, bugün şimdi 727... 120-160 çift
    Hıım o zaman sizde 690 var. Ben bu ölçüyü takip ediyorum. Bir süredir. Sizin istediğiniz bilmiyorum.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence mc 50 alma arkaya 140/70 takacaksın motor yükselecek sürüşünü biraz bozabilir. Hem mc radyal değil. Sport Force al. Arka 140/60 takılı olduğuna bakma sen doğru değil o ölçü. Kuba nın motoru ucuza satma politikası ( lastikten kısarak ). Daha önce de dediğim gibi Benelli TNT 25 in arka lastik ölçüsü 150/60 17 dir. ( Yurt dışında Metzeler Sportec M5 Interact ile satılır. 110/70 ZR17 - 150/60 ZR17 ). Hem MC50 Radyal Karkas yapısına sahip değil. Lastik ömrü açısından karkas yapısı önemli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

Hıım o zaman sizde 690 var. Ben bu ölçüyü takip ediyorum. Bir süredir. Sizin istediğiniz bilmiyorum.
    İyi hadi o zaman bir Bahçeköy yap gel de ona göre ben de yapıştırim bir çift
    oialdemir ve huduni bunu beğendiler.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi hadi o zaman bir Bahçeköy yap gel de ona göre ben de yapıştırim bir çift
    Haftasonu yağmur yağacak ama yine de gitmeyi düşünüyorum. Hem piknikçiler yemez yolu

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haftasonu yağmur yağacak ama yine de gitmeyi düşünüyorum. Hem piknikçiler yemez yolu
    Islakta da denemiş olursun. Stok lastiklerden sonra baya rahat ettirecek, o güvenle aman diyeyim fazla sınırlarda olmadan güle güle kullan.
    oialdemir bunu beğendi.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence mc 50 alma arkaya 140/70 takacaksın motor yükselecek sürüşünü biraz bozabilir. Hem mc radyal değil. Sport Force al. Arka 140/60 takılı olduğuna bakma sen doğru değil o ölçü. Kuba nın motoru ucuza satma politikası ( lastikten kısarak ). Daha önce de dediğim gibi Benelli TNT 25 in arka lastik ölçüsü 150/60 17 dir. ( Yurt dışında Metzeler Sportec M5 Interact ile satılır. 110/70 ZR17 - 150/60 ZR17 ). Hem MC50 Radyal Karkas yapısına sahip değil. Lastik ömrü açısından karkas yapısı önemli
    Farkındayım motora 180 takanı bile gördüm eğer öğrenci olmasam bende 160 a yönelirdim şuan 200-300 TL den bile kaçıyorum
    İkincisi motor yerden maksimum 1-2 cm yükselecek problem olmaz
    Üçüncüsü radyal lastik kullanmama gerek yok maksimum 130-140 yapıyorum oda arada sırada
    Dördüncüsü mc50 biraz daha sert bir lastik deniyor dağa bayıra çıktığım için şuan en mantıklı tercih gibi duruyor

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Az önce siparişi geçtim. Sanırım pazartesi elimde olur lastikler
    oialdemir bunu beğendi.

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MONSTER 696
    Bu lastik benim de takibinde. Peki buna rakip olarak michelin pilot power göstersek arada 100 lira fark var hangisi mantıklı olurdu??

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)