Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Motorumu Mayısın 20'sinde teslim alıcam ( CİDDİ SORUN )

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Evet gaz senin elinde ama kontrolü senin elinde değil.
    mete_han ve Ali Bircan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bence rus ruleti oynuyorsun...

Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen panpa son motorun olur heralde doğru söylemişsin.
    Bu yorum için geldim gidiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Alıntı suprema41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim rotamda yok. trafik orduevinin ordaki battı çıktıda başlıyo . almasın seni çok gülme .
    Ablam güler gülmez, sende motoruna biner binmezsin hişş

Almışsın artık. Önce hata yaptığını kabullen, almaman gerektiğini kabullen ki en azından başına kötü bir şey gelmeme şansını yükseltirsin. Sonra en düşük güç modunda sür motoru. Onun bi limitlerini öğrensin vücudun. Her ne kadar gaz benim elimde desen bile aslında değil. Gazı açan çok etken var senin haricinde emin ol. Yağmurda kesinlikle çıkma yola. Keza ıslakken yollar. Lastiği kötü ise hemen yenisini al. Sürat yapma, insan sürata çabuk alışır. Sağından solundan her an bi araba, kamyon çıkıp seni ezecekmiş gibi düşün, paronoyak ol, gözün seğirsin. Şaka değil mt9. Gazı bi anda açma sakın, valla motor gider, sen ayakta bi sigara yakar, motorun gidişini izlersin
    espresso bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tecrube cok onemli.

yaklasik 100.000 km'dir 150'lik kullaniyorum, su an bedava mt09 verseler bir dusunurum. ki sen daha 2000 km. scooter surup direkt mt09'a geciyorum diyorsun. senin bi uc bes sene 150'lik ya da 250'lik takilman lazim, tecrube kazanacaksin.

neyse, madem siparisi vermissin, ilk birkac sene cok dusuk hizlarda kullan. sakin ola "tamam ben oldum" deyip gazi acma. sakince sur ve motora alismaya calis. sakince uzun yollarda git.

motorun sakasi olmaz panpa...

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne diyelim hayırlı olsun

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Sanki "o kadar param var niye fakir motoruna bineyim ki" şeklimde bir düşünce oluşmuş kafada. Aşağılık psikolojisi olabilir, biraz sorgulayın kendinizi.

Hayırlı olsun, başlangıç motoru diye birşey yok aslında, kurs al ve istediğine bin, olay kendine hakim olmakta...

Motor kullanacaksan, sabırlı-sakin-sinirleri alınmış-ön görülü-planlı-tedbirli olacaksın ve hızlı GİTMEYECEKSİN, basacaksanda PİSTE gideceksin...

bu bilinçte oldğun sürece ha 1000 lik ha 125 lik sürmüşsün farketmez, kendinden eminsen direk Hayabusa bile alırsın (uç oldu ama durumu anlatmak için örnek verdim)

Alıntı DreamTheater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, başlangıç motoru diye birşey yok aslında, kurs al ve istediğine bin, olay kendine hakim olmakta...

Motor kullanacaksan, sabırlı-sakin-sinirleri alınmış-ön görülü-planlı-tedbirli olacaksın ve hızlı GİTMEYECEKSİN, basacaksanda PİSTE gideceksin...

bu bilinçte oldğun sürece ha 1000 lik ha 125 lik sürmüşsün farketmez, kendinden eminsen direk Hayabusa bile alırsın (uç oldu ama durumu anlatmak için örnek verdim)
    Hocam birtek sen anladın herhalde beni . Çok teşekkür ederim sıcak yaklaşımından dolayı . İnsanlar diyor sesi cezbediyor üstündeyken hızı gittiğini anlamıyorsun vsvs. fakat inanın ben bu durumları yaşayacağımı düşünmüyorum.Düşünsem zaten almam .Ben zaten mülayim içine kapanık bir adamım bu tarz hareketleri inanın yapmam yani ancak yorumları okurken öyle bir içim karardıki ciddi söylüyorum 1. hafta düşüp öleceğimi düşünüyorum artık ister istemez.Gerçekten çok etklendim ve korku kapladı içimi inan oturup ağlıcam şuanda ben ne yaptım diye.Keşke hiç konu açmasaydım alsaydımda binseydim kendi temiz düşncelerimle

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    O gaz kolunu peygamber olsan kontrol edemezsin bir an gelirki kendini açmış bulursun. O motorla kazadan sonra şanslıysan ölürsün , bide ölmez sakat kalırsan o zaman hergece kafanı yastığa koyduğunda tekrar ölürsün.
    Ali Bircan bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayat senın hayatın hayırlısı olsun ama ınsallah 600rr baslangıc motoru konusu gıbı olmaz

Sonunu düşünen kahraman olamaz, boşver yapıştır gitsin

Motosikleti
    Hyosung GV650
    bu konuyu niye açtığını düşünüyorum birşey bulamadım. çünkü soru gibi başlayıp cevabını kendince vermişsin ve kimseyi dinlemeyeceğini belirtmişsin. neyi kanıtlamaya çalışıyorsun onuda çözebilmiş değilim. para senin hayat senin istediğinle başla genel öneriler vardır ister uyarsın ister uymazsın keyfin bilir.
    Ultraviolet bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Eğitim almak gibi akıllıca bir iş yapıp hocalarının dediklerini sallamamak gibi bir akılsızlığı nasıl yaptın anlamak zor.
    Biz seni tanımıyoruz ama sana eğitim veren hocaların kapasiteni biliyor.
    Onlar alma demiş sen daha ne macerası arıyorsun aklım almıyor.
    Üstelik alma gerekçelerin de yanlış.
    Yol yakınken vazgeç.
    Forum senin gibi gaz kolu benim elimde değilmi yahu diyen elemanlarla dolu.
    İstisnasız hepsinin acı bir hikayesi var.
    Olmayanlar ise kısa sürede uyanıp satan ve doğru motora geçen ya da motosiklete binmekten vazgeçenler.
    Aklını başına devşir.
    Hayat o kadar ucuz değil.
    espresso ve mostro bunu beğendiler.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Gecmis olsun simdiden. Niye diyecekseniz bu tarz motorlar bence makinali tufek gibibates ediyor. Siz daha once kuru siki bi tabanca kullanmissiniz ve diyorsunuzki tetik benim elimde. Lakin oyle olmuyo tetigi cekmen gereken bir gun bir an gelebiliyor, ve temiz hafif bir glockla yapabilecegin temiz bir atis yerine kelesle atiyor olacaksin o sira. Ve muhtemelen oraya buraya savuracaksin mermileri...

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gaz kolu dediğin şey bi çukura bakar. Ön teker düşerse o çukura gaz kontrolü filan kalmaz. İşte orda devreye tecrübe ve motor törelansı girer.
    Güçsiz motor böyle bi durumda altından fırlamaz tölere edilir pilotajı.
    Ama 09 böyle bi durumda tekere bile gelip altından uçar gider.
    Dikkatli ol ama özellikle `ben artık oldum usta motorcuyum` deme. En büyük hatalar kendine güvenin tam olduğunda yapılıyo malesef.
    Güvenli sürüşler

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1- motoru teslim almadan önce kendine kurallar koy. "Ne olursa olsun 120 kms i geçmeyeceğim" gibi. Büyük cc de yaşanan en büyük sıkıntı motorun seni gaza getirmesi. Sen gazı ayarlayabilirsin ama iki teker üstünde hızlanmak o kadar keyiflidir ki gaza gelir o kolu çevirirsin. Tecrüben yokken yapma.

2- Grup sürüşü/gazlaması vb toplu gezilerden uzak dur. Kendi başına kullan bir süre. İnsanlar seni gaza getirir. Trafikte seyir halinde de kimseye uymayacağına dair kendine söz ver.

3- Bilmediğin yollara en azından yakın vadede gitme. Honda nın eğitimi güzeldir lakin pist eğitimi seni gerçek hayattaki virajlar hakkında sadece teorik olarak eğitebilir. Gerçek hayatta ise tecrübe önemlidir.

3- Arkadaşlar belirtmiş bende ekleyeyim. Sürüş modunu ilk bir kaç ay en sakin olana al ve ne olursa olsun değiştirme.

4- Motosikletin üzerine her bindiğinde her gereksiz gaz açışından sonra (kesinlikle açıyor insan) evde seni bekleyen sevenlerin olduğunu kendine hatırlat.

Bende gidip çevremdekiler ve internettekiler ilk motor olmaz demelerine rağmen Mt-07 ile başladım. (senden farklı olarak sürücü kursu ve Honda GS deki hocalarım başlayabileceğimi söyledi MT-07 ile) düşüncem hep "ne var ya hu gaz kolu benim elimde" şeklindeydi ama motorun üstüne çıkıp biraz da motora alıştıktan sonra insan ister istemez o kolu çeviriyor. İşte o anlarda kendine hakim olup durumun güvensizliğini kendine hatırlatmak seni hayatta tutuyor.

Bölünmüş duble yol dümdüz önünde uzanırken senin güvenli olan 90-110 km hızdan güvensiz olan 140-170 bandına çıkman 2 saniye sürer. O iki saniye aynı zamanda yandaki tarladan önüne fırlayan köpeğe çarptığında senin hayatta kalıp kalamayacağını da belirleyebilir. Tepkiler/Kararlar çok anlık. Bunu iyice anla. Otur üzerinde düşün.

Motosikletin hayırlı olsun. Sakin sakin.

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Tamam almışsınız artık bir şey diyemeyiz ama artan -15.000 tl galiba- parayla biraz daha tecrübe edinebileceğiniz temiz ikinci el bir motosiklet alıp mt 9 bir kenarda dururken onunla bir süre tecrübe edindikden sonra mt 9 la devam edebilirsiniz yani ben mt 9 ile başlamaya çok sıcak bakmam çünkü (bu benimde başıma geldi) sık sık "altımda daha güçlü birşey olsa kimbilir nolurdu" dersiniz bu kesin ama işte önemli olan o anı tecrübe ederken altımızda güçlü bir makina olmaması.
    Bu arada tamam zevkler ve renkler tartışılamaz falan filanda endurolara o kadar hor gözle bakmayın endurolarla çok güzel şeyler yapabilirsiniz.
    Karar sizin kararınız ama biz genede uyarımızı yapalım. Umarım alacağınız karar geri dönüşü olmayan hatalara sebep olmaz.
    Saygılar...
    Kes traşı, ver kontra'yı!

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    3 ay sonra mt09 u satıo r25 almak için üzerine para koymak wtf

Umarım trolldür değilse kocaelinin neresi bide helvayı fıstıklı severim 5-6 binlik ekipmanı varmış

ACABA ONLAR BARİYERLERDE KOPAN KOLUNU GERİ GETİRECEK Mİ ?

YADA O HIZLA Bİ TIRA ÇARPTIĞIN DA KASKIN SENİ KORUYACAK MI YADA 1 TONLUK OTOBÜSÜN ALTINDA KALMAKTAN KORUYACAK MI ????

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

Ha birde forum da ısrarlara rağmen mt 07 ile başlayıp vefat eden biri vardı ya arkadaşıydı ya o idi haberin olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

SON EKLEME DURUMUM YOK YARIŞMADAN KAZANDIM DEYİP BENZİN İÇEN Bİ MOTOR ALMAK wtffffffffff

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    hizlanmanin ve yavaslamanin bire bir senin elinde olmadigini iyi dusunmen gerek.durabilmek,yavaslamak ve hizlanmak tamamen bizim elimizde olmayabiliyor.

bide motoru aldin hemen kaza yaptin diye bisey de yok bunlar tam tecrube kazandim derken de basina gelebilir.

onaylanma ihtiyaci duyuyorsun ama pek onaylanacagini sanmiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)