Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

paramı nasıl değerlendirmeliyim akıl verebilirmisiniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah ve peygamber büyük ve güçlüyse zaten savaşı kazanacaklardır. Sen niye dert ettin ki? Yoksa büyük olduklarından şüphen mi var?
    Bakara suresi 279 da

Yok eğer faizi terketmezseniz bunun Allah'a ve peygamberine açılmış bir savaş olduğunu bilin. Eğer faiz almaktan tevbe ederseniz ana paranız yine sizindir.Böylece ne kimseye haksızlık etmiş ne de haksızlığa uğramış olursunuz.
    özgürgenc bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Soruyu yanlış sormuş, paramı değerlendirmeliyim değil nasıl harcayayım diye sorması lazımdı. motor ve ekipman alacak ortada değerlendirecek faize koyacak bir para yok.

Motosikleti
    Honda CB 250R
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faizi teşvik etme
    Faiz, Allah'a peygamberimize savaş açmaktır

motorcu344 bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ural eski efsane motor, BMW'nin atasıdır ve eşek gibi sağlamdır. Yenileri nostalji amacıyla üretildi, kullanımda ne olacağı belli değil, ben olsam uzak dururdum.
    Yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan? Tabii ki Ural BMW'den... BMW boxer daha eskiymiş. İkinci Dünya Savaşı esnasinda motosiklet üretmeye karar veren Rusya BMW R71 üzerine bina etmiş Ural'ı...

Komik olan, Honda Goldwing'ı ilk başta 4 silindir boxer yaptı. Kısa süre sonra 6 silindire döndü. BMW seksen yıldır aynı amele dizayna devam... BMW haşlama yakındır

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    faiz konularına damlayan dincilere bayılıyorum

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    faiz konularına damlayan dincilere bayılıyorum
    Tam itiraz edecekken dindar yerine dinci yazdiginizi farkedip vazgectim.

Sonucta dindar, dinini yasayan demek. Onlar cok ortalikta gozukmuyor bu ara...

Ama dinci cok bu aralar. Öldürüp, derisini yuzup, kizartip satiyolar dini... iyi de kar yapiyolar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam itiraz edecekken dindar yerine dinci yazdiginizi farkedip vazgectim.

Sonucta dindar, dinini yasayan demek. Onlar cok ortalikta gozukmuyor bu ara...

Ama dinci cok bu aralar. Öldürüp, derisini yuzup, kizartip satiyolar dini... iyi de kar yapiyolar.
    O haltı yiyen serefsizler sözde dindar kılığında haydut köpekler amerika İngiliz uşağı ajanlar yok mu ah o ajanlar
    İslam dinine çok iyi öğrenip beyin yıkayarak sözde cihat yapıyorlar soysuz köpekler

Feto da aynı yöntem
    Hatta foto örgütü daha vahim

Fethullah Gülen haşa peygamber efendimizin vahiy aldığını söyleyerek beyin yıkıyor serefsizler

Kemal Kılıçdaroğlu fetonun arkasında
    Terör örgütlerinin arkasında
    Darbe olacağı gün tankı altında yatarım diyen kılıçdaroğlu kontrollü darbe yapıldı diye açıklama yapıyor utanmadan
    Sen feto ve diğer terör örgütleriyle işbirlikçilik yapacaksın kontrollü darbe yapıldı diyeceksin

Şehit yakınları CHP ye düşman oldu
    Olmaz olsun böyle CHP zihniyeti

Motosikleti
    SD 1290R
    Nedir bu koku? puffff... Çok pis. Yine aklı bulanan malum partilinin biri propaganda kusmuş yukarıya. O kokuyor. Çıkıyom ben dışarı... Açın pencereleri, havalandırın burayı. Yapış yapış her yer. Midesi kalkıyor insanın.

Yahu hapır hupur tüketmeyin hormonlu haberleri, sonra aklınız bozuluyor, çıkarıyosunuz ulu orta böyle. Gerçi siz de haklısınız, doğal medya da kalmadı değil mi, haberlerin hepsi suni, aynı fabrika çıktısı hep. Yine az dikkat edin ne okuyup dinlediğinize.
    Osm@n bunu beğendi.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Bırakın şurda din konuşmayı. Kimisi inanır kimisi inanmaz. Biz sana niye inanıyosun diyo muyuz? Her yere faiz kredi şu bu kelimesi geçince damlamayın şöyle konulara. Sen kredi ile faiz ile bişey almayabilirsin. Ben alırım. Adım hıdır elimden gelen budur. Param bu kadar ve ihtiyaçlarım beni buna itiyor. Yok chp imiş yok akp imiş. Geçiniz bunları efendim.

Daha da uzun yazardım da neyse.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)