Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

ABS fren mesafesini kısaltmaz

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abs fren mesafesini kısaltıcağına inanan hala birileri varsa ,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben bu konu yüzünden öz iki abim ve amcamın oğluna karşı direndim ve iyi savaştım ama onlar yinede abs daha çabuk durmaya yarar diyorlar.

ne yapayım ben şimdi?

ama bir yönden hemfikir olabildik, abs fren olunca frene asıldığınızda direksiyonu döndürmenizde sakınca yok ve araba direksiyonun çevrildiği tarafa yönelecektir teker kaymaksızın.

yani
    teker kitlenmesini önlediği için direksiyon hakimiyeti kaybedilmiyor dedik ve bu cümlede hemfikir olabildik sadece.

abs fren mesafesini kısaltmıyor dedim inandıramadım.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu konu yüzünden öz iki abim ve amcamın oğluna karşı direndim ve iyi savaştım ama onlar yinede abs daha çabuk durmaya yarar diyorlar.

ne yapayım ben şimdi?
    Biraz daha şavaş met kardeş
    Jemand bunu beğendi.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teker kilitlenmesinden kaynaklı motoru devirdiğinizde(ki internette abs siz motorların nerdeyse hepsi bir tehlike karşısında motoru devirip kaymayı tercih ediyor) ABS düşmanlığınızdan vazgeçersiniz umarım. Bizim millet gibi insanı zor bulursunuz dünya da. Yıl olmuş 2017 hala ABS düşmanları var. Hadi araştırmıyorsunuz desek araştırıp didikleyip acayip şeyleri de buluyorsunuz abs ye karşı ama bir türlü ABS nin ne işe yaradığını anlayamıyorsunuz anlaşılan.
    YERUÇAĞI, KawaZ300, Ari Gold ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teker kilitlenmesinden kaynaklı motoru devirdiğinizde(ki internette abs siz motorların nerdeyse hepsi bir tehlike karşısında motoru devirip kaymayı tercih ediyor) ABS düşmanlığınızdan vazgeçersiniz umarım. Bizim millet gibi insanı zor bulursunuz dünya da. Yıl olmuş 2017 hala ABS düşmanları var. Hadi araştırmıyorsunuz desek araştırıp didikleyip acayip şeyleri de buluyorsunuz abs ye karşı ama bir türlü ABS nin ne işe yaradığını anlayamıyorsunuz anlaşılan.
    ABS ye karşı değilim hatta yararlı da buluyorum sadece fren mesefesini kısaltıcağına inanmıyorum hiçbir şekilde olay tamamen o siz naptınız hemen düşman falan fişman .

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anlamayanlar için Ekleme: ABS senin daha erken durmanı sağlamaz. Senin motoru devirmeni engeller ve sana kaza ihtimali sırasında gidonun kontrolünü sağlar. Ayrıca ıslak yolda hadi yiyosa tekeri kitleyin de görelim. Sonuçta 7/24 kupkuru şehirlerde yaşamıyoruz. İstanbul da yazın bile yağmur bolca yağıyor. Yağmur sadece bir örnek. Yol temizlemesi için ıslatmaları, oto yıkamacıların yolları ıslatmasını filan saymaya gerek yok.
    bursalıali bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Parayı bulsa herkes abs lisini almak ister kimse bunda niye abs var demiyor
    Ari Gold ve bursalıali bunu beğendiler.

Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamayanlar için Ekleme: ABS senin daha erken durmanı sağlamaz. Senin motoru devirmeni engeller ve sana kaza ihtimali sırasında gidonun kontrolünü sağlar. Ayrıca ıslak yolda hadi yiyosa tekeri kitleyin de görelim. Sonuçta 7/24 kupkuru şehirlerde yaşamıyoruz. İstanbul da yazın bile yağmur bolca yağarken bu havanız kime anlamadım. Yağmur sadece bir örnek. Yol temizlemesi için ıslatmaları, oto yıkamacıların yolları ıslatmasını filan saymaya gerek yok.
    Onu biliyoruz zaten tam okuyun konuyu sizinde dediğiniz gibi "abs senin daha erken durmanı sağlamaz" evet sağlamaz bazıları tam tersi abs senin erken durmanı sağlar diyor lafım onlara

Motosikleti
    -
    ABS olmaması fren mesafesini uzatır,birde böyle düşün

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abs düşmanı kim ben göremedim bu başlıkta ,varsa ben de yükleneyim

Bilmeyenler için absnin ne olduğunu anlatayım. Abs insanın kendine yakışan freni yapmasıdır
    MotorKafa, zekeriyaimam ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bilmeyenler için absnin ne olduğunu anlatayım. Abs insanın kendine yakışan freni yapmasıdır
    Aynen kimse birşey demedi millet heycanlanıyor hemen

Motosikleti
    kawasaki z300 (2015)
    abs candır boşverin gerisini

Motosikleti
    MT07
    Absli motosiklet kullan arkadaşlar çok sık abs yi devreye sokuyormusunuz? Yada kaç kere absyi devreye sokabildiniz bende bunu merak ederim hep.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Kesinlikle katiliyorum abs siz durumda ani frende muhtemelen kayacagi ceya takla atacagi icin pratikte abs daha erken durur diyip amcasina da katilabiliriz
    Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS olmaması fren mesafesini uzatır,birde böyle düşün

Alıntı StiF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Absli motosiklet kullan arkadaşlar çok sık abs yi devreye sokuyormusunuz? Yada kaç kere absyi devreye sokabildiniz bende bunu merak ederim hep.
    benim bildiğim o absnin ne zaman devreye girdiğiyle alakalı motordan motora değişir bence

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abs lastiği kilitleyecek kadar sert fren yaptığında devreye giriyor. Abs siz motosiklette tekeri ne sıklıkla kitliyorsanız abs o sıklıkla devreye girer. Kişiden kişiye değişir ama acil durum olmadığı sürece kullanılan birşey değil.

Not: Fren manetini yaygın tabirle "limon sıkar gibi" sıktığınızda manetin sonuna gelseniz bile abs çalışmayabilir. Buna karşın fren yapmayı bilmeyen biri her frenlemede abs yi aktif hale getirebilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    her durumda mükemmel frenleme yapamıyoruz bu durumda yaşanan kazalara bakarsanız hepsi panik fren kazaları abs olması bence sürücü kaynaklı kazaları büyük hızda düşürücektir

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ABS bir yaşam biçimidir

ben buna karşı değilim, hatta dün alibaba'da 6 dolarlık abs takviyesi görünce sevindim artık bende bu yeni yaşam stiline katılacağım diye ama sevincim kursağımda kaldı

valla hondanın dediği bu ben bişey demiyorum

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Benim için kısaltır.
    Net kısaltır
    Çünkü ani bir durumda yapacağım frenleme ön tekerin tutuş limitlerinde olmayacak
    A) Fazla sıkarsam yere düşer kayarım ve durma mesafem uzer (+yerdeyim, iyi ihtimalle ufak sıyrıklar, zedelenme falan yırtarım)
    b) Az sıkarsam yeterince yavaşlayamamış olabilirim ve zaten mesafe uzadı

Katıldığım nokta. Evet ön tekerin tutuş limitinde fren yapma becerim olsaydı ABS benim için duruş mesafesini kısaltmaz diyebilirdim
    Ama bunu hiç diyebileceğimi sanmıyorum.
    neobirzenci, hasmet, MotorKafa ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)