Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Petrol Ofisi 'inde hava ve su bölümündeki suyu kullanmak yasak !

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Sizin derdinize bakın birde benim derdime tp petrolde para atıp yıkama yerine geçtim motosiklet yıkamak yasak dendi ve geri çevrildim uyuz oldum markete girdim motosiklet neden yıkamak yasak arabaların verdiği parada benim verdiğim para deyilmi kasiyer işte 1 kaç motorcunun motoru arzalanmış yıkamadan sonra sorun oldu müdürümüz yasak getirdi iyide paramı atıcam ben yıkıcam bu benim sorunum nerde yıkıcam mahalede yıkasam zabıta bana ceza keserse sizmi ödüceksiniz müdürünüzmü ödücek dedim böyle saçmalıkmı olur benimkide arac arabalarda arac vergi ötv benzin alıyoruz ödüyoruz o zaman motosiklete benzinde satmayın yasak koyun baktım market kasiyeri kem küm eti bastım gittim sinir küpü ettiler
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Bu Hollandalılar zaten bizim Bakan'ıda sınır dışı ettiydi :D
    efendy06 bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı shiroyasha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Petrol ofisi 'inde hava ve su bölümündeki su ile sadece arabanızın sileceklerinin suyunu felan doldurabiliyormuşsunuz.

Bunu nasıl öğrendim : Hava ve su ünitesinde sıra olmamasına hatta bomboş olmasına rağmen lastiklerime hava bastıktan sonra motorun çamurluklarındaki çamurlar vs aksın diye su tutarken (elimde herhangi bir bez de yok) yanıma gelen görevlinin beni uyarmasıyla :(

Ayrıca tüm petrol ofislerinde de durum böyleymiş.

Gerekçe olarak sıra bekletmemek deselerde bir sıra olmadığından, tam anlamıyla bir motor yıkama bile olmadığından anladığım kadarıyla amaçları "suyu fazla kullanmasınlar yıkatmak isteyen parasıyla yıkatabilir bu hizmetimiz mevcuttur" demek.

Bu zamana kadar motoru bırakıp arabanın deposunu doldurmaya koşan pombacıları çok görmüştüm ama suyun hesabını yapanı ilk defa görüyorum.
    ben o suyun amacını tahmin ediyordum zaten ama küçük tabancası hoşuma gitmişti ve bizim burada shell var, tabancayı alıp sağa sola sıkmıştım ama bişey diyen olmamıştı

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bundan önce bir suistimal olmuştur arabasını yıkamaya çalışan olmuştur o yüzdne önlem almışlardır tahminimce...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    opette iyidir
    po'da motorumu cekerken cızmıslerdı depodan ortalıgı yıkmıstım
    gıtmeyın po'ya
    Kawayı mı çizgiler

Valla ben olsam mahkemeye verirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin derdinize bakın birde benim derdime tp petrolde para atıp yıkama yerine geçtim motosiklet yıkamak yasak dendi ve geri çevrildim uyuz oldum markete girdim motosiklet neden yıkamak yasak arabaların verdiği parada benim verdiğim para deyilmi kasiyer işte 1 kaç motorcunun motoru arzalanmış yıkamadan sonra sorun oldu müdürümüz yasak getirdi iyide paramı atıcam ben yıkıcam bu benim sorunum nerde yıkıcam mahalede yıkasam zabıta bana ceza keserse sizmi ödüceksiniz müdürünüzmü ödücek dedim böyle saçmalıkmı olur benimkide arac arabalarda arac vergi ötv benzin alıyoruz ödüyoruz o zaman motosiklete benzinde satmayın yasak koyun baktım market kasiyeri kem küm eti bastım gittim sinir küpü ettiler
    Shell'e gidiyorum yakıt için. Ama shell'de o 1 tl at yıka olayı yok. Allahtan ev müstakil. Bahçede yıkıyorum keyfimce. Zaten çok yıkamam. Mesela 8 bin bakımında servis yıkayıp kurulayıp vermişti geri. 9 binde ben yıkadım, birde cila attım. 10 bin km'de vites geçişleri sertleşince tekrar servise gidip yağ ve yağ filtresi değiştirdim, gene yıkayıp teslim ettiler. 11 bin'de gene yıkarım artık

Yağmurda çamurda binmiyorum. Sadece 1000 km'de bir zincir temizleyeceğimde yıkıyorum. Onun dışında fısfısa su doldurup siliyorum sadece ıslatıp. Çamur olmadığı için, oldukça işe yarıyor. Toz oluyor genelde, tertemiz oluyor
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawayı mı çizgiler

Valla ben olsam mahkemeye verirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Shell'e gidiyorum yakıt için. Ama shell'de o 1 tl at yıka olayı yok. Allahtan ev müstakil. Bahçede yıkıyorum keyfimce. Zaten çok yıkamam. Mesela 8 bin bakımında servis yıkayıp kurulayıp vermişti geri. 9 binde ben yıkadım, birde cila attım. 10 bin km'de vites geçişleri sertleşince tekrar servise gidip yağ ve yağ filtresi değiştirdim, gene yıkayıp teslim ettiler. 11 bin'de gene yıkarım artık

Yağmurda çamurda binmiyorum. Sadece 1000 km'de bir zincir temizleyeceğimde yıkıyorum. Onun dışında fısfısa su doldurup siliyorum sadece ıslatıp. Çamur olmadığı için, oldukça işe yarıyor. Toz oluyor genelde, tertemiz oluyor
    Kar buz dışında hep binerim afetmem
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kar buz dışında hep binerim afetmem
    Eskiden binerdim bende, ama CBR'yi temizlemek meşakkatli. Anlıyorum yağmur çamur görmemiş motor muhabbetini. Acil değilse binmiyorum. Genelde de acil olmuyor. Yağan yağmur mühim değil de, yollarda su birikiyor, sonra sen giderken öküzün biri o su birikintisine cipiyle giriyor, bütün çamuru sana atıyor ya, bir gün kavga ederim diye riske girmiyorum. Zaten yağmur yağarken genelde hava da soğuk oluyor. Ama olur da enduroya yönelirsem binerim muhtemelen. Arkadaşlar enduro almam için baskı yapıyor, ben CBR500'e bakıyorum
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    R25
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shell Deli2Go'ya gidiyorum. İstersen Airbus A380 getir, kimse kimseyi bırakıp bir yere koşmuyor. Aşırı kibarlar. Hatta benzin aldıktan sonra ücreti ödeyip, motoru pompadan kaldırıp, az ilerde sigara içiyorum. Bu güne kadar 1 kişi geldi görevlilerden, o da motorla fotoğraf çekinmek istedi

Kalite'ye yönelin. Hiç değilse "pilaka kaç bilader?" diye sormak yerine, lütfedip bakıyorlar plakaya.
    Tamamda konuya cevap verırken konu kopyalamak niye ? ;)

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Hollandalılar
    shell e alternatif oldu mu

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    petrol ofisi calışanıyım,evet bizde hava saatinin yanındaki suyu amacı dışında kullandırmıyoruz.siz yakıt aldığınız için yada bunun bir amme hizmeti olduğunu düşünerek çamur akıtmak veya aracınız yıkamanızda haklı olduğunuzu düşünebilirsiniz.

fakat genellikle yıkama bölümünde olan su ve pisliğin gidebileceği mazgal veya su gideri o kısımlarda bulunmaz,sizin döktüğünüz çamur su pislik vb. şeyler orada kalır birikir.ve her seferinde bir görevli bu kısmı temizlemek zorunda kalır,temizlemez ise ya sizden sonraki müşteri istasyonu şikayet eder.yada belli aralıklarla gelen petrol ofisi tarafından yönlendirilen gizli müşteri tutanak tutar.bu durumdada istasyona ceza kesilir ve bu personelden kesilir.
    biraz empati yapın...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava yerinin orada su mu varmış? Hiç görmedim.

Teco var burda. Su sebi gibi maşallah. Akşamları gider, ibadet eder gibi araba yıkarım. Adeta bir terapi niteliğinde benim için. Bir tanrıya tapıyorum bir de benzinlik yıkama yerlerine.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ayin gibi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)