Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

aliexpresten aldıgım dijital gösterge

Motovento
    REKLAM ALANI
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    daha önce sürekli sahibinden.com dan daha çok alısverıs yaptıgım aliexpresten yeni ürün almadan duramıyorum bu sefer 2, el olarak aldıgım cf nin gösterge panelınde sorun olunca yenısını almak ıstedım fakat duydugum rakam karsısında şok oldu 700 tl nedır abi ya altı üstü 150 cc bır motor bende hep degısıklık olsun hemde eskı gostergeyı cok begenmedıgımden yenı honda cb500f dijital göstergesinden almak istedim ve 20 günde elime ulaştı ilerleyen zamanlarda fırsat bulursam montajlı halinin resimlerinide paylaşacagım çünkü bu aralar motor nerdeyse kontak bile basmıyorum haftalardır...( bu arada konu dışı olmamak şartıyla bu konudaki bilgili arkadaşlardan da bilgi alabilirim her türlü yardımınızı beklerim.maksat benim gibi yeni şeyler düşünen arkadaşlara yardımcı olmak.baglantı şemasını çözmeye calısıyorum.benım motorda vites göstergesi yok takmayı düşünmüyorum o yuzden o baglantıyı yapmayacagım ama göstergenin orjınalınde var isterseniz küçük bir parca ile vites göstergesi baglantısınıda yapabilirsiniz sanırım.

buda örnek aldıgım begendıgım cb500f modeli bakın gösterge nasılda şık devir saatı vs hep dijital

geyet saglam bir paketleme var

buda kendi baglantı şeması

buda motorun service manuelınden aldıgım motorun baglantı şeması çözmeye çalısıyorum.

fazil ve VeliTrknn bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Birebir almayı düşündüğüm ama uyum probleminden korktuğum gösterge.Bajaj discover 125 st motor için almayı düşünüyordum.Bu motorde devir ve vites göstergesi yok.Ayrıca tüm göstergeleri analog alsam uyar mı acaba.

hukukihayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 monster
    Merhaba, ben de farklı bir proje için aynısından aldım ancak montajını yapmadım.

Km sayacı için lastiğe bağlanan bir aparatı ile birlikte geliyor, bu aparatı nereye ve nasıl bağlayacağımı anlayamadım.

Bağlantı yaptığın vakit tecrübelerini paylaşırsan sevinirim

Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birebir almayı düşündüğüm ama uyum probleminden korktuğum gösterge.Bajaj discover 125 st motor için almayı düşünüyordum.Bu motorde devir ve vites göstergesi yok.Ayrıca tüm göstergeleri analog alsam uyar mı acaba.
    Alıntı hukukihayat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben de farklı bir proje için aynısından aldım ancak montajını yapmadım.

Km sayacı için lastiğe bağlanan bir aparatı ile birlikte geliyor, bu aparatı nereye ve nasıl bağlayacağımı anlayamadım.

Bağlantı yaptığın vakit tecrübelerini paylaşırsan sevinirim
    pek çok motora uygulanabılıyor yazıyor ve youtubede pek cok motora uygulanmıs video ları mevcut .sizin dediğiniz km okuyucu o kolay onun tesısatı soketı vs bellı zaten.istersenız sıze youtubede bır kac vıdeo atabılırım onun ıle ılgılı ama dedıgım gıbı zaman sorunum var en kısa sürede montaja başlayacagım ve hem resim hem video cekımı yaparım bılgı sahıbı olmak için

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla hocam atsan iyi olur. Çok kişinin aklında var bu custom gösterge olayı ama uyumluluk endişesinden dolayı çok kişi yanaşmıyordur.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Fırsat bulupta alamadığım gösterge. Hayırlı uğurlu olsun öncelikle. Montajında çok sıkıntı yaşamazsınız umarım. Km sayacı ise bisikletlere takılan bir sistem sanırım. Jantın dönen yerine mıknatıs takılıyor. Amortisöre ise okuyucu takılıyor. Lastik her dönüşte okuyucu önünden geçtikçe km değeri yazıyor. montaj aşamasını da paylaşırsanız çoğumuz için aydınlatıcı olur. Sağlıcakla...

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Benimki gibi komple analog olan göstergeye ek olarak takılabilirmi? Yani ikisi beraber çalışacak.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki gibi komple analog olan göstergeye ek olarak takılabilirmi? Yani ikisi beraber çalışacak.
    Motordan çıkan soketlere ek yapabilirseniz olabilir.
    Ben kendi durumuma dönersem dediğim gibi soketler tutarmı nedir ne değildir.

Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam atsan iyi olur. Çok kişinin aklında var bu custom gösterge olayı ama uyumluluk endişesinden dolayı çok kişi yanaşmıyordur.
    hocam pek cok motora uyuyor youtubede en kucugunden tutunda en buyuk cc motora kadar takan vıdeolar mevcut

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fırsat bulupta alamadığım gösterge. Hayırlı uğurlu olsun öncelikle. Montajında çok sıkıntı yaşamazsınız umarım. Km sayacı ise bisikletlere takılan bir sistem sanırım. Jantın dönen yerine mıknatıs takılıyor. Amortisöre ise okuyucu takılıyor. Lastik her dönüşte okuyucu önünden geçtikçe km değeri yazıyor. montaj aşamasını da paylaşırsanız çoğumuz için aydınlatıcı olur. Sağlıcakla...
    aynen km okuyucu böyle bir sistem ile calısıyor ön diske takılan bir mıknatıs ve okuyusu ıle .montaj konusunda gerekı yerde işi bilen ustalardan yardım isteyecegım kendı montajı basıt ama mevcut motorumdakı tesisatta soketlerdekı hatları ayırmam gerek
    Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam zaten hız ıcın içerisinde kendi okuyucusu var o dijital oluyor ama devir saati için bir sey diyemem arastırmak lazım

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan çıkan soketlere ek yapabilirseniz olabilir.
    Ben kendi durumuma dönersem dediğim gibi soketler tutarmı nedir ne değildir.
    en kısa sürede montaj aşamasında detaylı resım video paylaşacagım.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Bakalım sonuç nasıl olacak. O kablolama diagramının içinden çıkarken Allah sabır versin.

Ama çalışırsa güzel olur.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakalım sonuç nasıl olacak. O kablolama diagramının içinden çıkarken Allah sabır versin.

Ama çalışırsa güzel olur.
    ilk denememı aksam evde yedek akü ile yaptım gösterge sorunsuz calısıyor tek basımaydım hem akuye tutup hemde vıdeo cekemedım montaj kısmına gecınce atıcam.ama o devir saatinin dijital olarak yükselıp alcalması bile harıka ayrı bir hava verdı sankı motora tek korkum motorun tesısatını düzgün ayarlayabılmek allah yardımcım olsun

72kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d integra
    ali express de blamadım... linkini atar mısın?
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı 72kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ali express de blamadım... linkini atar mısın?
    https://tr.aliexpress.com/item/Unive...608.0.0.JGa2W9

benım aldıgım satıcı bu 20 günde geldi

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Taktıktan sonra bazı ayarlamalar gerektirebilir, jant çapı ve silindir sayısı gibi.. İnşallah nasıl yapıldığı vardır gönderilen dökümanlarda..
    Bağlantıları yaparken ilk önce +, sonra ŞASE, sinyaller... diye başlayın.. En son tako ve FUEL uçlarını bağlayın..
    Kolay gelsin, başarıcaksın..

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Gelişme var mı ? Son durum nedir ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)