Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tvs apache 180 vs pulsar 150

Motovento
    REKLAM ALANI

Sevgili dostlarım rtr 180 ile ilgili kullanıcı deneyimi videosu vs bulamadıgım için sizlere soruyorum pulsar 150 alacaktım ama nette rtr 180 görünce aklıma takıldı kullanan gören bilen varsa yardımcı olabilir mi alınabilir motor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Tam benimde durumumdaymışsın sende evet burdaki tvs 180 konusuda hiç aktif değil zaten pek kullanan yok sanırım daha bir kaç senedir üretiliyormuş 180 lik model ben gerçekte gidip görmüştüm. Tvs apache sevmememe rağmen hoşuma gitmişti yinede beğenmiştim yani (o zamanlar cbr 125 2.el düşünüyordum). Ondan sonra o fiyatı verene kadar az daha ekleyip 200 ns filan vardır dedim araştırmaya başladım. 8.860 TL'ye satılıyordu bizim burdaki bayi de sahibindende öyle yazmışlar. İşte dün kısmet oldu gittik kalmadığını söyledi yeni serinin geleceğini söyledi euro 4 olan absli filan yani oda 11 milyarı geçiyor fiyatı zaten. Benimde bütçem 8 civarı olduğu için direk kafadan eledim zaten. Ordayken 150 ns ve 150 as modellerini gördüm 150 as gerçekten çok kalıplı duruyordu siyah rengine bittim. NS 150 ve AS 150 zaten güç bilmem ne olarak aynılar sadece AS 150 kafa grenajı vs. bir kaç şeyi daha değişikmiş ama çok hoşuma gitti benim. 150 NS'yi pek beğenmedim. TVS 180 ile AS 150 nin özellikleride çok benzer ikiside 17 beygir filan yani. Ki görünüş olarak 150 AS her türlü önde yani kime sorarsan sor. AS 150 nin incelemesine bakayım dedim oda bir kaç senedir tvs gibi yeni üretilmeye başladığı için inceleme videosu yok 1 tane var. Ama ben bu günden sonra gidipte tvs yi tercih etmezdim. Tabi daha tvs nin yada pulsarın kronik sorunları var mı bilmiyorum ama yazılana göre forumdaki kullanici bilgi şeyine göre yani pek bir şey görmedim tüm sayfaları okudum.

Apache 150 de çok titreme varmış 180 de nasıldır bilmiyorum oda kafamı karıştırıyordu benim, as 150 yide bilmiyorum nasıl titreşim durumu

Motosikleti
    R25
    Apache 150 kullanıcısıyım, 180 liği hiç hoşuma gitmedi görünüm olarak 150 lik daha hoş benim için, fark olarak ön arka fren disk ve hız farkı var diye biliyorum, titreşim bu motordada varmı bilmiyorum, illaki vardır diye düşünüyorum ama Apache'den daha azdır, servis ağı orta seviyede parçaları pahalı, 2. Eli satılır ama belli bir miktar zararına satılır, Öneri olarak pulsar 200 ns 2. El temiz bulmak lazım, 200 ns sıfırı biçok yerde tükendi yeni modelin fiyatı arttığı için, olmaZsa cbr 125 önerrim

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Yillarca TvS 150 kullandim bence 150 olani pulsar 150 den daha iyi parcasida cok ucuz. Ama 180 ligi bilmiyorum. Bu iki motordansa 200 ns bak bence..

200 ns çok fazla kronik problemden bahsediliyor diye bakmadım yoksa oda hoşuma gidiyor bir hafta kullanmıştım iyiydi stop ediyordu nedensiz arasıra ama çokta problem olmamıştı nette okuyunca birsürü hikaye insan korkuyor almaya.

Motosikleti
    R25
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yillarca TvS 150 kullandim bence 150 olani pulsar 150 den daha iyi parcasida cok ucuz. Ama 180 ligi bilmiyorum. Bu iki motordansa 200 ns bak bence..
    Hangi parçası ucuz abicim ben merak ettim şimdi örnek veriyorum sinyal 40 TL ön far 400 TL, sele anahtarının olduğu grenaj 90 TL

Motosikleti
    Dostum sinyal 10 tl digerlerini almadim sen tvs nicki ile uye olmus ve tvsnin her basligini elestiren bir trolsun bundan sonra sana cevap vermeyecegim.. admin arkadaslar yazdiklarini incelerlerse gorurler zaten bunu..

Al sana sinyal fiyati https://www.bizimmotor.com/page.php?...-sinyal-komple

Al sana diger parca fiyatlari
    https://www.bizimmotor.com/apache-rt...arcalari#bmb=1

Bos konusmayi kes artik. belli ki markayi karalamak amaciyla burdasin her tvs basligina atliyorsun uyeliginin uzerine tiklayip yazdiklarini inceleyen herkes bunu anlayabilir.. artik senin yazdigin hicbir seye cevap yazmayacagim benim yazdiklarima alinti yapma lutfen!
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sinyal 10 tl digerlerini almadim sen tvs nicki ile uye olmus ve tvsnin her basligini elestiren bir trolsun bundan sonra sana cevap vermeyecegim.. admin arkadaslar yazdiklarini incelerlerse gorurler zaten bunu..

Al sana sinyal fiyati https://www.bizimmotor.com/page.php?...-sinyal-komple

Al sana diger parca fiyatlari
    https://www.bizimmotor.com/apache-rt...arcalari#bmb=1

Bos konusmayi kes artik. belli ki markayi karalamak amaciyla burdasin her tvs basligina atliyorsun uyeliginin uzerine tiklayip yazdiklarini inceleyen herkes bunu anlayabilir.. artik senin yazdigin hicbir seye cevap yazmayacagim benim yazdiklarima alinti yapma lutfen!

1. Efendi gibi konuş emrivaki yapma
    2. Apache kullanıcısıyım 25 bin km fazlasını yaptım, motor hakkında ne yazdıysam arkasındayım tüm söylediklerimin, konu açan kim olsa commuter sınıfında öncelikle cbf veya ybr önermişimdir, sorunsuzluk demiyimde rahatsızlık duyduğum yönlerinden dolayı "örn; titreşim, parça fiyatı, farlar yetersiz" sonra Apache demişimdir ve geçenlerde kaza yaptım diye konu açmıştım, servisten aldığım orjinal yedek parça fiyatlarını yazdım, servisi arayıp sorabilirsin fiyatları sürat motor sinyale gecen sene 35 bu sene 40 lira dedi, far ayrı ayrı parça olmadığı için komple satılıyormuş 400 TL ye yakın fiyat söyledi çakmasına ise 250 TL dedi, madem bilgili olduğun bi konuda bilgi paylaşımı yapıyorsun, ki forumun amacıda budur zaten herşeyi tarafsızca yazmalısın. verdiğin linklerdeki ürünlerin hiçbirisi orjinal değil. Bu benim ikinci apache motorum hatta alırken kurye olan arkadaşım alma parçası çok pahalı onun dışında sağlam motordur demişti, dinlemedim ve servisi uzak olmasına ragmen yinede aldım, ha pişmanmıyım değilim çünkü diğer motorların görünümü hoşuma gitmiyor fakat yinede motorun eksi yönleri tüm artılarını götürüyor bu durumdan rahatsızım. Son olarak bilgi edinmek için konu açan arkadaşlara bildiklerimi aktarmaya devam edeceğim..

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. Apache kullanıcısıyım 25 bin km fazlasını yaptım, motor hakkında ne yazdıysam arkasındayım tüm söylediklerimin, konu açan kim olsa commuter sınıfında öncelikle cbf veya ybr önermişimdir, sorunsuzluk demiyimde rahatsızlık duyduğum yönlerinden dolayı "örn; titreşim, parça fiyatı, farlar yetersiz" sonra Apache demişimdir ve geçenlerde kaza yaptım diye konu açmıştım, servisten aldığım orjinal yedek parça fiyatlarını yazdım, servisi arayıp sorabilirsin fiyatları sürat motor sinyale gecen sene 35 bu sene 40 lira dedi, far ayrı ayrı parça olmadığı için komple satılıyormuş 400 TL ye yakın fiyat söyledi çakmasına ise 250 TL dedi, madem bilgili olduğun bi konuda bilgi paylaşımı yapıyorsun, ki forumun amacıda budur zaten herşeyi tarafsızca yazmalısın. verdiğin linklerdeki ürünlerin hiçbirisi orjinal değil. Bu benim ikinci apache motorum hatta alırken kurye olan arkadaşım alma parçası çok pahalı onun dışında sağlam motordur demişti, dinlemedim ve servisi uzak olmasına ragmen yinede aldım, ha pişmanmıyım değilim çünkü diğer motorların görünümü hoşuma gitmiyor fakat yinede motorun eksi yönleri tüm artılarını götürüyor bu durumdan rahatsızım. Son olarak bilgi edinmek için konu açan arkadaşlara bildiklerimi aktarmaya devam edeceğim..
    Sorun şurda, örnek veriyorum, tvs'de parça 2 birimdir fiyat olarak, ama 6 ayda bir kez lazım olur. Bajajda o parça 0,8 birimdir, ama 6 ayda 3 kez lazım olur. Nerden mi biliyorum, kullandım. Bizzat yaşadım, gördüm. Parça ucuz, ama kalitesiz.

Far konusuna lafım yok, ama ben o segmentte aydınlatan motor olduğunu düşünmüyorum. Arkadaşın YBR'sini kullandım, beğenmedim, benim mondi zaten aydınlatmıyordu. Pulsar ile de çok memnun değildim aydınlatmadan, o yüzden u5 sis aldım, taktım. Aslında normal farı xenon ya da led'e çevirecektim, ama pulsarın ön kafanın arkasında 1 kg kabloyu dolayıp koydukları için, sökme gereği duymadan baktım, oraya hiçbir şey sığmazdı, takmadım. Daha sonra kafadan ses gelmeye başlayınca söktürdüm, 2 usta 40 dk'da zor topladılar geri. Öyle bir kablo demeti var ki, sığmıyor oraya tekrar

Yani, madem ikisi de aydınlatmayacak, bozulmayanı seçerdim.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Aydınlatması iyi apaçinin. Aydınlatma konusunda diğerlerinden iyi olan bir motoru kötülemek saçma.

Uzunları yak bakalım ne oluyor, herkes sellektör yapar çünkü aşırı ışıktan göz alıyor.

Ben 17 bin kullandım ama hiç ön kalkmadı. Forumda maharetli arkadaşlarımız gaza basınca ön dikiyormuş apaçhe hahahah:D

Motosikleti
    R25
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun şurda, örnek veriyorum, tvs'de parça 2 birimdir fiyat olarak, ama 6 ayda bir kez lazım olur. Bajajda o parça 0,8 birimdir, ama 6 ayda 3 kez lazım olur. Nerden mi biliyorum, kullandım. Bizzat yaşadım, gördüm. Parça ucuz, ama kalitesiz.

Far konusuna lafım yok, ama ben o segmentte aydınlatan motor olduğunu düşünmüyorum. Arkadaşın YBR'sini kullandım, beğenmedim, benim mondi zaten aydınlatmıyordu. Pulsar ile de çok memnun değildim aydınlatmadan, o yüzden u5 sis aldım, taktım. Aslında normal farı xenon ya da led'e çevirecektim, ama pulsarın ön kafanın arkasında 1 kg kabloyu dolayıp koydukları için, sökme gereği duymadan baktım, oraya hiçbir şey sığmazdı, takmadım. Daha sonra kafadan ses gelmeye başlayınca söktürdüm, 2 usta 40 dk'da zor topladılar geri. Öyle bir kablo demeti var ki, sığmıyor oraya tekrar

Yani, madem ikisi de aydınlatmayacak, bozulmayanı seçerdim.

Pulsar hiç kullanmadım, almayı düşündüm apache Cc yetersiz geldi bi süre sonra, maddi sıkıntıdan dolayı fiyat performans olarak pulsar düşünmüştüm, ben bildiklerimi yazayımda hocam almak veya almamak konuyu açan arkadaşa kalsın. Ben Apache almadan önce çok araştırmıştım fakat hiç kimse benim söylediğim eksi yönlerini tam olarak yazmamıştı, bende kullandıktan sonra anladım. Örnek lastik tavsiyesi içinde bir çok konuya baktım konu açtım irc marka lastik sordum yorumların % 80 i olumluydu ve aldım, almaz olaydım orjinal lastikleri ile aralarında pek bi fark göremedim. Şimdi ben Apache de sadece az bi titreşim var baska hiç bişey yok dersem, adam alıp kullandıktan sonra arkamdan söver. Benim düştüğüm duruma başkaları düşmesin diye bildiklerimi yazıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

Pulsar hiç kullanmadım, almayı düşündüm apache Cc yetersiz geldi bi süre sonra, maddi sıkıntıdan dolayı fiyat performans olarak pulsar düşünmüştüm, ben bildiklerimi yazayımda hocam almak veya almamak konuyu açan arkadaşa kalsın. Ben Apache almadan önce çok araştırmıştım fakat hiç kimse benim söylediğim eksi yönlerini tam olarak yazmamıştı, bende kullandıktan sonra anladım. Örnek lastik tavsiyesi içinde bir çok konuya baktım konu açtım irc marka lastik sordum yorumların % 80 i olumluydu ve aldım, almaz olaydım orjinal lastikleri ile aralarında pek bi fark göremedim. Şimdi ben Apache de sadece az bi titreşim var baska hiç bişey yok dersem, adam alıp kullandıktan sonra arkamdan söver. Benim düştüğüm duruma başkaları düşmesin diye bildiklerimi yazıyorum
    Son olarak far diğer motorlarda da yetersiz olabilir fakat daha güçlü farlar veya zenon takılabiliyor, ama Apache ye takmak istediğiniz zaman bu seferde akü yetersiz kalıyor ve motorda herhangi bi extra bişey takarsan servis bunu sıkıntı yapabiliyor. Marş ilk çalıştırmada almıyor bazen ve çalıştırınca hafif gaz vermeyince stop edıyor demiştim, ustanın ilk söylediği usb şarj felanmı taktın akü yetersiz kalıyordur oldu. Umarım anlatabildim

Motosikleti
    ismin yok cismin yok nerdesin belli değil karalamaktan başka hiçbir şey yapmıyorsun bide nickini tvs koymuşsun trol değilsinde nesin sen parça fiyatı pahalı demişsin ybr ve cbften bahsediyorsun ara bakalım honda servisini söylediğin parçaların orjinali honda da kaç para nasıl daha pahalı oluyor tvs parçası bu motorlardan açıklamasını yap? çin mallarına göre pahalı diyorsan evet pahalıdır honda ve yamhaya göre pahalı diyorsan gülerim ancak sana.

yazdıklarının hiçbirinin bir bağlayıcılığı yok. dediğim gibi tek işin tvs markasını karalamak. nickin de bu yüzden tvs... bunun başka bir açıklaması yok forumda son 1 ayda açılan her apache başlığını takip edenler senin trol olduğunu çok rahat anlayabilir.

ha madem bu motor bu kadar kötü sat kardeşim anında satılır ikinci eli oldukça iyi defalarca aldık sattık. niye biniyorsun?

madem bu motor bu kadar kötü neden nickin tvs? cbf yap nickini kardeşim.

sana artık cevap yok neüdüğü belirsiz kardeşim benim. bu son cevaptı...

Motosikleti
    R25
    Aramama gerek yok eminimki bazı parça fiyatları yarı yarıya fiyatlı, örnek veriyorum ön far veya km saati bilmem yeterli oldumu .. Senin anlamanda sıkıntı var sanırım ben motoru kötülemedim kötü yanlarını ve iyi yanlarını yazdım, yazdıklarımın bağlayıcılığı yokmuş nedense buna tek itiraz eden sensin Apache'yi titreşim harici hiçbirşeyi yokmuş gibi gösteren sensin. Son olarak 2. Eli anında satılır demişsin gördük senin motoru anında sattığını insan bu kadar taraf tutmaz arkadaş, objektif düşün biraz...

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Ben 2013 te 2012 sarı renk bir tvs apache almıştım, 4250tl idi o zaman fakat 500tl daha verip honda cbf 150 almadığıma çok pişman olmuştum, şimdi olsa gider yine cbf 150 alırım. Uzun yol gidince insanın elleri uyuşuyor , arkada oturanında totosu . Bajajda dandik motor çabuk dökülüyor bir sürü arızada yanında hediyesi. Git honda al yada yamaha.
    motorcu48 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydınlatması iyi apaçinin. Aydınlatma konusunda diğerlerinden iyi olan bir motoru kötülemek saçma.

Uzunları yak bakalım ne oluyor, herkes sellektör yapar çünkü aşırı ışıktan göz alıyor.

Ben 17 bin kullandım ama hiç ön kalkmadı. Forumda maharetli arkadaşlarımız gaza basınca ön dikiyormuş apaçhe hahahah:D

Ordan konuşmayla olmuyor bu iş Fatih denemesi bedava, ön dikiliyor sözün yalan bi defa ön teker hafiften kalkıyor az gazı küsmezsen önü dikersin tabi o ayrı ;) aydınlatma kimine iyi kimine kötü asıl sorun aydınlatmayı değiştirince başlıyor hadi değiştin diyelim bi sıkıntı oluncada servis bunu bahane edıyor ..

konu nerden nereye gelmiş dostlarım tvs 180 icin fiyat aldim 7200 dedi bayi 2.elde sym wolf buldum 7500 istiyor 15binde motor. Birde 2012 cbr 125buldum 25binde onada 8 bin istiyor bana fazla geldi normalmi birde pulsar 150ns var oda 6500 sifiri bu hafta bir karar verip alacagim artık bekledikçe kafa karışıyor

180 al geç özellikle mavi rengi çok hoş bende tvs kullanıcısıyım tamam ellerde karıncalanma yapıyor uzun kullanımda ama bakım dışında masrafı olmuyor oturaklı sağlam motor üretiyor tvs. Bence en kaliteli hint malı tvs dir. Bajaj çöp gibi, kaza geçirdinmi haşat oluyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)