Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Devlet devletimi soyuyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizden kesilmiyor evet ama bu rakamlar devlete gider gösteriliyorsa vay haline.
    Ortalık 46.
    Yoksa 56 mı?
    Develt kamu personeli sadece kuru maaş almıyor döner sermayadan ne kadar hasta şutlamışsa onun üzerinden pirimde alıyor mesala bugun bir çocuk doktoru maaşı 5 bin tl ise nöbet o bu pirim derken 10 bini yuvarlıyorlar hemşire 3 bin küsür maş alıyorsa 5 veya 5.500 tl totel ay sonu maaş alıyor muameleye bakıyorsun sanki asgari ücretli çalışan sanıcaksın

Ülke de kim kime koyarsa açık ve net daha bilmediğimiz görmediğimiz ne muhabetler var herkes bilinçli olsa ülkenin başında en sonuna al aşağı yapılır
    İhsan34 bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Develt kamu personeli sadece kuru maaş almıyor döner sermayadan ne kadar hasta şutlamışsa onun üzerinden pirimde alıyor mesala bugun bir çocuk doktoru maaşı 5 bin tl ise nöbet o bu pirim derken 10 bini yuvarlıyorlar hemşire 3 bin küsür maş alıyorsa 5 veya 5.500 tl totel ay sonu maaş alıyor muameleye bakıyorsun sanki asgari ücretli çalışan sanıcaksın

Ülke de kim kime koyarsa açık ve net daha bilmediğimiz görmediğimiz ne muhabetler var herkes bilinçli olsa ülkenin başında en sonuna al aşağı yapılır
    Hadsizler birde utanmadan bize resmen devleti devlete şikayet edin diyor.

Motosikleti
    Hadsizler birde utanmadan bize resmen devleti devlete şikayet edin diyor.
    Devlet malı deniz yemiyen keriz hiç duymadınmı neden söylenir nerden gelmiştir diye
    İhsan34 bunu beğendi.

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ülke de kendini hala devletin vatandaşı olduğunu sanan var..Olm vatandaş değilsiniz müşterisiniz..
    :D
    Nüfusun çokluğu ve suriyeliler

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında kimse kimseyi soymuyor.. bu kadar gereksiz nüfus olursa (yanlış anlama senin için demedim) verilen hizmet kalitesi de düşer..

yani sgk devlet malı..esenyurt devlet hastanesi de haseki de devlet malı...neden birbirini soysunlar...sadece katma bütçelerindeki para yer değiştiriyor...

asıl soygun her ailenin en az 3 çocuk yapmaya yönlendirilmesi..o üç çocuklar bizlerinde geleceğine zarar veriyor...

asıl sorun Suriyedeki iç savaş nedeniyle 3 milyon insanın sorgusuz sualsiz ülkeye alınması...o Suriyelilerin tedavisi ücretsiz..ve Suryelinin pansuman parasını sen ödüyorsun..

pansuman için ödediğin 15 liranın içinde ayrıca Suriyelilerin tedavisi içinde pay ödüyosun veya ödeyeceksin..veya HAsekiye 60 lira ödediysen o 60 lira içinde o Suriyelilere her ay veya üç ayda bir Halkabnak banka kartıyla yapılan ödemeden pay veriyorsun..bunları tabi bilmiyorsun..aslında soygunbunlar...konu siyasete girdi ama 60-70 değilde eğitimli 30 milyon nüfus olsaydık şu an bir ivme yakalardık...

konu karışık aga...
    Suriyelilere yapılan yardımlar:

https://www.youtube.com/watch?v=fDwtvESPPLI

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Size soyle bir animi anlatayim da bu hukümetin nasil bir türk düşmani oldugunu anlayın.

Bundan 6 ay kadar önce kardeşimin eşi gece vakti rahatsızlandi. Antalya araştirma hastanesinin aciline götürdüm. Gelinimiz özbekistanlı yani türklerin anavatanından. kardeşimde sgk lı. Zaten o işte diye ben goturdüm. Ancak oturum izninin gunü gecmiş ve devlet hastanesinin acilinde bakmadilar bakmaları için yabancı doktor gelecekmiş ve bunun karşılıgında 150 lira talep ettiler.agzima ne geliyorsa söyledim. Suriyeli olsa etrafinda pervane olurlar ama özbek olunca ustelik kardesimin resmi nikahli eşi olmasina ragmen böyle yaptilar.

Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size soyle bir animi anlatayim da bu hukümetin nasil bir türk düşmani oldugunu anlayın.

Bundan 6 ay kadar önce kardeşimin eşi gece vakti rahatsızlandi. Antalya araştirma hastanesinin aciline götürdüm. Gelinimiz özbekistanlı yani türklerin anavatanından. kardeşimde sgk lı. Zaten o işte diye ben goturdüm. Ancak oturum izninin gunü gecmiş ve devlet hastanesinin acilinde bakmadilar bakmaları için yabancı doktor gelecekmiş ve bunun karşılıgında 150 lira talep ettiler.agzima ne geliyorsa söyledim. Suriyeli olsa etrafinda pervane olurlar ama özbek olunca ustelik kardesimin resmi nikahli eşi olmasina ragmen böyle yaptilar.

Suriyeli olmak varmış. Yakında bu suriyeliler bize her türlü baskıyı yapmaya başlarlar. Şimdiden gruplar halinde yürüyüp millete omuz atıyorlar. Daha kötü gidecek bu hayat

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    selamın aleyküm, günaydın.

RoofRoof bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM

Doktorlar alıyor 10 bin tl ama 25 senelik haftada 4-5 nöbet tutan hemşireler hariç hiç bir hemşire 5.500 TL almıyor.Hatta sağlık personeli bu ülkede az bile alıyor.

Motosikleti
    R25
    Söylemek istediğimde buydu ama sadece bir kişi anlamıstı beni konuyu açtığımda, gittiğiniz hastanede devletin, muayene parası alınan kurumda devletin, başka bi hastaneye gitseniz belki 20 tl SGK dam tahsil edecekler. Devletin veya SGK nın bu işe el atıp Malatya eğitim Aras. Hastanesine sorması gerekmiyormu sen ne yapıtında bu adama benim kurumum olan SGK ya bu kadar fatura yansıtıyorsun veya SGK yapılan işlemi gördüğü halde neden hastaneye bir muayene için bu kadar para istiyorsun demiyor. Başka bi hastaneye gitse belki 20 lira SGK ya fatura cıkaracaklar..

Motosikleti
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doktorlar alıyor 10 bin tl ama 25 senelik haftada 4-5 nöbet tutan hemşireler hariç hiç bir hemşire 5.500 TL almıyor.Hatta sağlık personeli bu ülkede az bile alıyor.
    Hacı yeni mezün uzman olmamış çocuk doktoru maaşı 8 bine geliyor bunun uzmanı diyer bölümlerine hiç girmiyorum en basit doktordan bahsediyorum küzenim unv mezün devlet hastanesinde hemşire hafta da 5 gün çalışıyor hiçde 4 5 gün sabaha kadar nöbet tutmuyor 5 bin tl maaştan bahsediyor dier doktor bıraşlarına girmeye gerek yok birde dahada az alıyor diyorsunuz ülke geneli 1.500 2000 bin tl maaşa mahkum olmuş durumda ve siz halen az diyorsunuz sen devam et kardeş yolun açık olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

E nabız diye bir zıkım var ordan girip size ne ler yapıldığı yazıyor memeleketin sağlık sistemin durumu ordan daha iyi görünüyor

Motosikleti
    DRZ400SM
    Hacı yeni mezün uzman olmamış çocuk doktoru maaşı 8 bine geliyor bunun uzmanı diyer bölümlerine hiç girmiyorum en basit doktordan bahsediyorum küzenim unv mezün devlet hastanesinde hemşire hafta da 5 gün çalışıyor hiçde 4 5 gün sabaha kadar nöbet tutmuyor 5 bin tl maaştan bahsediyor dier doktor bıraşlarına girmeye gerek yok birde dahada az alıyor diyorsunuz ülke geneli 1.500 2000 bin tl maaşa mahkum olmuş durumda ve siz halen az diyorsunuz sen devam et kardeş yolun açık olsun
    Kuzenin seni kandırıyo dostum başka açıklaması yok.Yeni mezun hemşire 8-5 saat çalışarak 5.000 TL alamaz.Ben ilçede çalışıyorum.Hastane personeli fazla nöbet tutup 4.5 alıyorlar.Ben 5.000 TL tek ilk ay çift maaş olduğundan aldım.

Ayrıca doğuya git de gör orada çalışan personelin halini.Size uzaktan hoş geliyor.

Motosikleti
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuzenin seni kandırıyo dostum başka açıklaması yok.Yeni mezun hemşire 8-5 saat çalışarak 5.000 TL alamaz.Ben ilçede çalışıyorum.Hastane personeli fazla nöbet tutup 4.5 alıyorlar.Ben 5.000 TL tek ilk ay çift maaş olduğundan aldım.

Ayrıca doğuya git de gör orada çalışan personelin halini.Size uzaktan hoş geliyor.
    Unv mezünü kidemli imiş döner sermaye ve nöbet ile alıyormuş ülkede yalan söyliyen kazandığı parayı düşürür benim küzende gerizakalı deyilki yüksek söylesin

Ayrıca maaş dan memnun deyilseniz özel sektöre alalım sizi buurun

Ülkede her şey gülük gülüstanlık sen maaş az diyorsun işte biz bundan kaybediyoruz ve hep kaybedicez

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylemek istediğimde buydu ama sadece bir kişi anlamıstı beni konuyu açtığımda, gittiğiniz hastanede devletin, muayene parası alınan kurumda devletin, başka bi hastaneye gitseniz belki 20 tl SGK dam tahsil edecekler. Devletin veya SGK nın bu işe el atıp Malatya eğitim Aras. Hastanesine sorması gerekmiyormu sen ne yapıtında bu adama benim kurumum olan SGK ya bu kadar fatura yansıtıyorsun veya SGK yapılan işlemi gördüğü halde neden hastaneye bir muayene için bu kadar para istiyorsun demiyor. Başka bi hastaneye gitse belki 20 lira SGK ya fatura cıkaracaklar..
    Aynen üstad katılıyorum.
    Bak poliklinikden sıra aldım, sıra bana geldi odaya girdim şikayetimi söyledim, git film çek gel dedi sonra 1 dk durmadım oda da.
    Ameliyat için ararım dedi.
    Bu mudur 295 küsür tl.

Soygun ya soygun.
    Bunun başka açıklaması varsa forumda vardır doktor hemşire nerde onlar açıklasın da bilelim.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Unv mezünü kidemli imiş döner sermaye ve nöbet ile alıyormuş ülkede yalan söyliyen kazandığı parayı düşürür benim küzende gerizakalı deyilki yüksek söylesin

Ayrıca maaş dan memnun deyilseniz özel sektöre alalım sizi buurun

Ülkede her şey gülük gülüstanlık sen maaş az diyorsun işte biz bundan kaybediyoruz ve hep kaybedicez
    Döner sermaye ayrı bir maaş değil dostum.Benim normal maaşım 2.000 TL.Döner sermaye+performans eklenince artıyor.3.000 TL maaş+döner sermaye değil.Lisans mezunu olmak da öyle acayip bir fark yapmıyor.200-300 TL bi fark eder.

Motosikleti
    Aynen üstad katılıyorum.
    Bak poliklinikden sıra aldım, sıra bana geldi odaya girdim şikayetimi söyledim, git film çek gel dedi sonra 1 dk durmadım oda da.
    Ameliyat için ararım dedi.
    Bu mudur 295 küsür tl.

Soygun ya soygun.
    Bunun başka açıklaması varsa forumda vardır doktor hemşire nerde onlar açıklasın da bilelim.
    Yok onu açıklıyacak bir mercide yok sadece burdaki doktor hemşireye sorsan onlar vericeği cevap maaşım az

Motosikleti
    DRZ400SM
    Yok onu açıklıyacak bir mercide yok sadece burdaki doktor hemşireye sorsan onlar vericeği cevap maaşım az
    Ne açıklaması bekliyorsun?Fiyatları hemşire doktor mu ayarlıyor?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)