Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Devlet devletimi soyuyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Oda birşeymi şişli etfal hastanesinde hemşirenin 3 torba ilaç doldurduğunu ama gözü bunun ile doymayıp bir sonraki gelişinde videoya aldığımda 1 poşet daha doldurup çantasını doldururken videoya alıp gözün doysun dediğimde ortalık karışmıştı ve taciz ettiğim yönünde guvenlik tutanak tutup şikayetçi olmam halinde onlarında şikayetçi olacağını söylemişlerdi bu torba torba ilaçları dışarıda özel kliniklere satıyorlardı ve yollarını buluyorlardı sonra nemi oluyordu senin tedavi kağıdına işliyorlardı sen gidince çalışan sgk lıda pek sorun yok ama emekliysen maaşından ciddi kesintiler oluyordu hastane başhekimine kadar gittim çantasını boşalttırdılar sonra ayrı bi yere aldılar vay efendim annesi hastada bilgimiz varda bilmem ne sonra sağlık bakanlığına şikayet ettim donüş yaptıklarında ilaçların tarihinin geçtiğini imha için toplandığını söylediler ama durum hiçte öyle değildi öyle olsa bütün ilaçları almaları gerekir ve bunuda mesaisi bitince sivil bi halde yapmazlar dedim ama ben dedim ben dinledim çünkü hastane teşkilat devlet zaten umursamıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Tvs01 sende de kabahat var. "eveleyip gevelediler" dediğin şeyler muhtemelen sana izah edilmiştir. Sende bunu düzgün yazmadığın için, konu tekrar bel altına ve hükümete kayma başlığına dönüşmüş. Senin de anlayacağın üzere, bu ücret farkının sebebini açıklayacak olan yer hastane. Yani burada senin bu soruna cevap yok, bu durumu çözme şeklinde şu şekilde olacak.

İlk hastaneye ve ikinci hastaneye gidecek gerekli konuşmayı yapacak, ardından burada bize de anlatacaksın.

Motosikleti
    R25
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tvs01 sende de kabahat var. "eveleyip gevelediler" dediğin şeyler muhtemelen sana izah edilmiştir. Sende bunu düzgün yazmadığın için, konu tekrar bel altına ve hükümete kayma başlığına dönüşmüş. Senin de anlayacağın üzere, bu ücret farkının sebebini açıklayacak olan yer hastane. Yani burada senin bu soruna cevap yok, bu durumu çözme şeklinde şu şekilde olacak.

İlk hastaneye ve ikinci hastaneye gidecek gerekli konuşmayı yapacak, ardından burada bize de anlatacaksın.
    Kardesim soruma net bi cevap almış değilim hala sgk zaten maaşlarımızdan kesiyor örnek pansuman ücreti 600 tl olsaydı maaşımdan 600 tl mi kesilecekti, SON KEZ SÖYLÜYORUM asıl demek istediğim iki hastane ve iki farklı fiyat var ortada SGK bunu neden sorgulamıyor neden şunu söylemiyor, ücret ödediği hastanelere, Haseki yaptığın bi pansuman ve benden aldığın ücret 60 tl ve sen devlet kurumusun, diğeride hastane ve aldığı ücret 15 tl. Haseki neden 60 tl alıyorda Esenyurt 15 tl alıyor. Alo 170 İ arayıp şikayetçi olma sebebimde budur sadece bi pansuman için sizden 60 tl alıyorlar demek istedim ve yapılan tedaviyi anlatarak şikayetçi oldum. Anlatabildimmi artık daha farklı şekilde anlatabilme şeklim kalmadı en basit cümleleri kurdum, yada farklı bi sorma şekli veya düzgün cümlelerle sorma şekli olabilir ben bu kadar anlatabiliyorum. Hükümete kaymaya gelmiş yazmışsın konu, işi siyasete dökmedim, üst yorumlarda bi arkadaş kılıçdaroğlu ssk yı batırdı diye bi espiri yapmış, bende ona istinaden sadece espiri amaçlı paylaşım yaptım, asıl paylaşmak istediğim Bahçeli'nin fotosunun olduğu ve üzerinde dövlet bize bahmiyy isimli bi foto vardı onu bulamadım bunu gördüm paylaştım, yeterince açıklayıcı olmuştur umarım.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    İyi de buranın, aradaki fiyat farkının sebebini bulabileceğin bir yer olmadığını sende biliyorsun. Yapacağın oldukça basit, iki hastaneye de giderek bu fiyat farkının neden kaynaklandığını sormak. Ya da yok arkadaş diyorsan Sağlık bakanlığı ile görüşebilirsin. Motosiklet forumunda böyle bir soruna cevap bulmayı düşünmek için oldukça iyimser olmak gerekli.

Ticarethane gibi düşünürsek. Bi hastanenin masraflari diğerinden yüksektir. Yani 15tl ye kurtarmıyor gardaş diyorlardır

Ek olarak dr abimizin sağladigi aydinlanma icin tesekkur ederim.

Motosikleti
    R25
    Forumda oldukça bilgili abilerimiz var doktoru var avukatı var, SGK net bi cevap vermedi benimde aklıma takılmıştı, konu dışı bölümüne yazacaktım fakat aktif olmadığı için buraya yazdım, şimdi bi kişi çıkıp işleyişin nasıl olduğunu söyleseydi bizi bilgilendirseydi kötümü olurdu, bak sende bende bilmiyoruz cevabı. Moto forumundayız diye gündemden uzakmı kalalım

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Gündemden uzak kalmamak

Motosikleti
    R25
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gündemden uzak kalmamak
    Forumda espiri anlayışı 0 onu anladım ;)

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim soruma net bi cevap almış değilim hala sgk zaten maaşlarımızdan kesiyor örnek pansuman ücreti 600 tl olsaydı maaşımdan 600 tl mi kesilecekti, SON KEZ SÖYLÜYORUM asıl demek istediğim iki hastane ve iki farklı fiyat var ortada
    Kardes Dr. Fatih nickli arkadas fiyat farkinin sebebini ilk mesajinda gayet detayli bir sekilde aciklamis. Kimse benim sorumu anlamiyor diye soyleniyorsun ama asil sana yazilan cevaplari kendin anlamiyosun, eminim hastanelerde gayet aciklayici bir aciklama yapmistir. Arkadaslar bilmedigi konuya cevap vermemis ama dogru senin bildigin bir yanlisi duzeltmeye calismis, olay bu kadar basit.

Motosikleti
    R25
    Alıntı cxe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardes Dr. Fatih nickli arkadas fiyat farkinin sebebini ilk mesajinda gayet detayli bir sekilde aciklamis. Kimse benim sorumu anlamiyor diye soyleniyorsun ama asil sana yazilan cevaplari kendin anlamiyosun, eminim hastanelerde gayet aciklayici bir aciklama yapmistir. Arkadaslar bilmedigi konuya cevap vermemis ama dogru senin bildigin bir yanlisi duzeltmeye calismis, olay bu kadar basit.
    Bak bilader Dr Fatih bey diyor ki SGK o parayı senden kesiyor maaşından primden vs bi türlü kesiyor diyor. Ben de diyorum ki iki hastaneye gittim ikiside devletin hastanesi ve iki farklı fatura, bunu ödeyen SGK. çünkü gelen mesajda
    SN. ............... BU BIR BILGILENDIRME MESAJIDIR. 27.02.2017 TARIHINDE ISTANBUL ESENYURT DEVLET HASTANESI ISIMLI SAGLIK KURULUSUNDAN ALMIS OLDUGUNUZ TEDAVI ICIN KURUMUMUZCA 15.5 TL KARSILANMISTIR. SIKAYETLERINIZI ALO 170 CAGRI MERKEZIMIZE BILDIRINIZ. SAGLIKLI GUNLER DILERIZ. B001

Yazıyor. Diğer mesajda da SGK nın Haseki ye 60 tl ödediği yazıyor. SGK Dr Fatih beyin demesine göre faturayı kendi Ödemiş gibi gösterip o faturayı benden bi şekilde alıyor buraya kadar hemfikir oldum Dr Fatih bey ile, ben de diyorum ki ; SGK yı aradım bana iki hastanedede yapılan işlem aynı biri 15 diğeri 60 aldı dedim, cevap; para sizden kesilmiyor tarafımızca hastaneye ödenmiştir dedi telefondaki kişi. Bende dedim ki parayı siz ödeseniz bile ikiside devlet hastanesi olan bu hastanelerde yapılan tedavi aynı olmasına ragmen neden biri 60 alırken diğeri 15 tl alıyor ve bu SGK neden buna itiraz etmiyor ? SGK parayı kendi ödediğini söyledi, Dr Fatih bey benden kesildiğini söyledi, benim sorum para bendenmi kesiliyor yada SGK mı ödüyor değil. Para benden kesilmiş olsun onu geçtim. Tekrar söylüyorum ; SGK BU HASTANELERE NEDEN SORMUYOR Bİ PANSUMAN İÇİN 60 tl ALMIŞSINIZ NE YAPILDI BU ADAMA DA SİZ KURUMUMUZA 60 TL LİK FATURA ÇIKARDINIZ DİYE ?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    eğitim ve araştırma hastaneleri ve devlet hastaneleri arasında ücretlendirme farkı var..bben mide ameliyatı oldum..devlet hastanesine bedavaydı..ama Elazığ Fırat Üniv. Araştırma Hastanesinde oldum 1600 lira yatırdım döner sermayeye..devlet hastanesinde bir başhekim ve hastane müdürü var..ama araştırma hastanesinde hastanenin bir üst kurulu var..üniversite araştırma hastanelerinde rektörlük ana bilim dal başkanlığı vs bu rakamları onlar karar veriyor ...yani yapısal farklılıklar var...

ödediğin bu farkın nedeni Hasekide sana sunulan hizmetin daha kaliteli olduğunu verilen hizmetin daha yüksek olduğuyla alakalı bir fark...yani mesela bir kanser hastası asla Esenyurt Devlet Hastanesine gitmez...yani Haseki uzman ihtisas hastanesi..ihtisas uzmanlık hastanesine gidip pansuman yaptırmanın bedeli bu rakam...tercih senin...biri BIM market gibi düşün..öteki MİGROS gibi düşün...

Motosikleti
    R25
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğitim ve araştırma hastaneleri ve devlet hastaneleri arasında ücretlendirme farkı var..bben mide ameliyatı oldum..devlet hastanesine bedavaydı..ama Elazığ Fırat Üniv. Araştırma Hastanesinde oldum 1600 lira yatırdım döner sermayeye..devlet hastanesinde bir başhekim ve hastane müdürü var..ama araştırma hastanesinde hastanenin bir üst kurulu var..üniversite araştırma hastanelerinde rektörlük ana bilim dal başkanlığı vs bu rakamları onlar karar veriyor ...yani yapısal farklılıklar var...

ödediğin bu farkın nedeni Hasekide sana sunulan hizmetin daha kaliteli olduğunu verilen hizmetin daha yüksek olduğuyla alakalı bir fark...yani mesela bir kanser hastası asla Esenyurt Devlet Hastanesine gitmez...yani Haseki uzman ihtisas hastanesi..ihtisas uzmanlık hastanesine gidip pansuman yaptırmanın bedeli bu rakam...tercih senin...biri BIM market gibi düşün..öteki MİGROS gibi düşün...

Teşekkür ederim abicim en net cevap geldi sonunda, yani fiyatı hastanelerin üst kurulları belirliyor ve SGK da bu parayı mecburen ödüyor itiraz edemiyor fiyatlara. Dr Fatih beyin demesine görede SGK faturayı kendi ödediğini söylüyor ama bizden bi şekilde kesiyor. Sonuç olarak hastaneler SGK yı soyuyor fahiş fiyatlarla, SGK da bizi soyuyor = olan yine vatandaşa oluyor...
    mete_han bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim abicim en net cevap geldi sonunda, yani fiyatı hastanelerin üst kurulları belirliyor ve SGK da bu parayı mecburen ödüyor itiraz edemiyor fiyatlara. Dr Fatih beyin demesine görede SGK faturayı kendi ödediğini söylüyor ama bizden bi şekilde kesiyor. Sonuç olarak hastaneler SGK yı soyuyor fahiş fiyatlarla, SGK da bizi soyuyor = olan yine vatandaşa oluyor...
    aslında kimse kimseyi soymuyor.. bu kadar gereksiz nüfus olursa (yanlış anlama senin için demedim) verilen hizmet kalitesi de düşer..

yani sgk devlet malı..esenyurt devlet hastanesi de haseki de devlet malı...neden birbirini soysunlar...sadece katma bütçelerindeki para yer değiştiriyor...

asıl soygun her ailenin en az 3 çocuk yapmaya yönlendirilmesi..o üç çocuklar bizlerinde geleceğine zarar veriyor...

asıl sorun Suriyedeki iç savaş nedeniyle 3 milyon insanın sorgusuz sualsiz ülkeye alınması...o Suriyelilerin tedavisi ücretsiz..ve Suryelinin pansuman parasını sen ödüyorsun..

pansuman için ödediğin 15 liranın içinde ayrıca Suriyelilerin tedavisi içinde pay ödüyosun veya ödeyeceksin..veya HAsekiye 60 lira ödediysen o 60 lira içinde o Suriyelilere her ay veya üç ayda bir Halkabnak banka kartıyla yapılan ödemeden pay veriyorsun..bunları tabi bilmiyorsun..aslında soygunbunlar...konu siyasete girdi ama 60-70 değilde eğitimli 30 milyon nüfus olsaydık şu an bir ivme yakalardık...

konu karışık aga...

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bu ülke de kendini hala devletin vatandaşı olduğunu sanan var..Olm vatandaş değilsiniz müşterisiniz..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    R25
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında kimse kimseyi soymuyor.. bu kadar gereksiz nüfus olursa (yanlış anlama senin için demedim) verilen hizmet kalitesi de düşer..

yani sgk devlet malı..esenyurt devlet hastanesi de haseki de devlet malı...neden birbirini soysunlar...sadece katma bütçelerindeki para yer değiştiriyor...

asıl soygun her ailenin en az 3 çocuk yapmaya yönlendirilmesi..o üç çocuklar bizlerinde geleceğine zarar veriyor...

asıl sorun Suriyedeki iç savaş nedeniyle 3 milyon insanın sorgusuz sualsiz ülkeye alınması...o Suriyelilerin tedavisi ücretsiz..ve Suryelinin pansuman parasını sen ödüyorsun..

pansuman için ödediğin 15 liranın içinde ayrıca Suriyelilerin tedavisi içinde pay ödüyosun veya ödeyeceksin..veya HAsekiye 60 lira ödediysen o 60 lira içinde o Suriyelilere her ay veya üç ayda bir Halkabnak banka kartıyla yapılan ödemeden pay veriyorsun..bunları tabi bilmiyorsun..aslında soygunbunlar...konu siyasete girdi ama 60-70 değilde eğitimli 30 milyon nüfus olsaydık şu an bir ivme yakalardık...

konu karışık aga...

Abi o konuda % 100 haklısın, fakat bizim insanımızı Adamlar en zayıf yönden kandırıyor, dinimizi siyasete alet ederek. Ben artık siyasi tartışmaları bıraktım çünkü öyle bi algı oluşturmuşlar ki belli bi kesime afedersiniz adamlar parmakta atsa yinede o partiye oyunu verecek abi başka yol yok o kişi için. İnşallah daha kötü günler görmeyiz, başkanlık gelince terör bitecek diyor adamlar, içimize kadar soktular 17 yıldır bitiremediler başkanlık gelince bitecekmiş. Suriyeliler konusunda yine dinimiz üzerinden siyaset yaptılar orada çoluk çocuk ölüyor dediler, oradaki yaşayanlar müslüman, sayın Cumhurbaşkanı sözde müslüman kardeşlerine kucak açtı doldurdu Türkiye'ye, Filistin halkını İsrail'e karşı savundu neden oradakiler müslüman kardeşlerimiz dedi. Şimdi Suriyeliler burada nargile keyfi yaparken, 50-100 kişilik grup gecen yaz Florya sahilde Suriye Suriye diye slogan atarken bizim askerimiz orada şehit oluyor. Neden; hepsi müslüman Suriyeli kardeşlerimiz için, tek bir cümle kurup daha fazla uzatmadan cümlemi bitirmek istiyorum.

Rusya Suriye'de 3-5 ay önce Türkmen köylerini bombalarken veya biraz geriye gidelim Amerikan askerleri Irak'ı işgal ederken, binlerce masum halkı katlederken, 100 lerce kadına tecavüz ederken, bizim başbakanımız cesur Amerikan askerlerine başarılar diliyorum dedi. Şimdi soruyorum kendime Irak'taki halk müslüman değilmiydi ? Neden kimsenin sesi çıkmadı ?
    mete_han bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R

Durum bu mu yoksa
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    KONUYU HORTLATIYORUM..!!

Az önce bir sms aldım.
    SN. - - - - BU BIR BILGILENDIRME MESAJIDIR. 10.08.2017 TARIHINDE MALATYA EGITIM ARASTIRMA HASTANESI ISIMLI SAGLIK KURULUSUNDAN ALMIS OLDUGUNUZ TEDAVI ICIN KURUMUMUZCA 295.85 TL KARSILANMISTIR. SIKAYETLERINIZI ALO 170 CAGRI MERKEZIMIZE BILDIRINIZ. SAGLIKLI GUNLER DILERIZ. B001

Gelelim olayımıza.
    10.08.2017 tarihinde malatya eğitim araştırma hastanesine gittim. Ayak bileğimdeki çivileri çıkarttırmak istediğimi doktora söyledim. Tamam dedi ve ben seni ameliyat için arayacağım dedi.
    13.08.2017 tarihinde arandım yarın ameliyatın var denildi. 14.08.2017 tarihinde ameliyat oldum 15.08.2017 tarihinde taburcu oldum.

Şimdi ben normal ortopedi bölümümden fiş aldım, sıraya girdim, film çektirdim ve konuşmamız max 3 dk sürdü. Oturduğu yerden kalkmadı, elle tedavi yok, temas yok. Sadece film çekildi ve odadan çıktım.

Soruyum şimdi.
    Bunun bedeli 295.85 kuruşmudur.?

ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Arkadaşlar bunlar bilgilendirme mesajlarıdır. sizin prim ya da maaşınızdan bir şey kesilmez. sadece size şov yapıyorlar yapılan bu iş için şu kadar para ödedik diye. oysaki ödedikleri para bizim ödediğimiz paraların yanında devede kulak bile değil.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bir cebinden çıkarıp diğer cebine koymuş ne farkeder? kime neyi şikayet edeceksiniz anlamadım.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı ercan_48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bunlar bilgilendirme mesajlarıdır. sizin prim ya da maaşınızdan bir şey kesilmez. sadece size şov yapıyorlar yapılan bu iş için şu kadar para ödedik diye. oysaki ödedikleri para bizim ödediğimiz paraların yanında devede kulak bile değil.
    Bizden kesilmiyor evet ama bu rakamlar devlete gider gösteriliyorsa vay haline.
    Ortalık 46.
    Yoksa 56 mı?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)