Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Mt 25 ve r25 arasındaki fark

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi paylaşımı yapan üstadlarıma teşekkür ediyorum, honda daha makul görünüyor yorumlara göre, özellikle 25 tl olan yan ayaklık fiyatının 100 tl küsürlere çıkması herşeyi özetliyor sanırım. Yakıt olarakta agresiflik yapmazsam 3,8 - 4,8 arası değişecek galiba, son olarak iki motoruda bi test sürüşü yaparak karar verirsem daha doğru olacak..
    Rodaj bittikten sonra, CBR'ye 4,8 litre yaktırmayı becerebilirsen, sana bir depo benzin hediye edeceğim.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj bittikten sonra, CBR'ye 4,8 litre yaktırmayı becerebilirsen, sana bir depo benzin hediye edeceğim.
    Ben bindiğim her motora rodajda daha az yaktırıyorum örnek Apache ile rodajda bir depo ile 640 km gittim şimdi 530 km düştü

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bindiğim her motora rodajda daha az yaktırıyorum örnek Apache ile rodajda bir depo ile 640 km gittim şimdi 530 km düştü
    Valla ben bizzat kullanıyorum, o kadar da güveniyorum motora
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    R25
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben bizzat kullanıyorum, o kadar da güveniyorum motora
    Kullanım şekliniz nasıl sakinmi agresifmi ve şehir içi kaç litre yakıyor ?

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    R25 im vardı makine kitledi bir dünya sıkıntı yaşadım ve sattım uzun uzun yazmayacağım.

Cbr250 aldım yakıt olarak çok memnunum, parça kalitesi bence r25 ten daha iyi ve iyi olmasına rağmen daha uygun fiyatlı. Cbr250 nin Servis bakım ücretleri rutin bakımlarda R25 ten 50 Lira civarı daha uygun. Yıllardır oturmuş bir motor bloğuna sahip bence Honda Yamahaya nazaran çok daha kullanıcı dostu ve sorunsuz.

Bu hafta Yamaha İz-Moto da idik. Arkadaşımın R25 in de yağ pompası, debriyaj taşı, tank braketi mi ne o parça değişecekti bunlar Yamaha tarafından hatalı üretim ile değiştirilecek. (Tank braketi muhabbeti yeni çıkmış r25 sahipleri servislere sorsunlar bu arada.) Arkadaşım da ben de "Motosikleti komple hatalı mı üretmişler? " diye İz Moto daki görevli arkadaşa şaka falan yaptık.

Benim bu konudaki tavsiyem tüm arkadaşlara kesinlikle CBR250 almalarından yana. Performans isteniyorsa sıfır km bir R25 alcağına 15-20.000 km lerde Kawasaki 250r almalarını tavsiye ederim R25 den o derece soğudum yaşadığım sorunlar ve çevremdeki birçok R25 sahibi arkadaşımın yaşadığı sorunlar sebebiyle. Bunlar R25 ve CBR250 sahibi olmuş birinin yani benim şahsi düşüncelerimdir buna değinmek isterim. (Kawasaki de SL değil eski kasa olan çift silindir 250cc)

Motosikleti
    R25
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 im vardı makine kitledi bir dünya sıkıntı yaşadım ve sattım uzun uzun yazmayacağım.

Cbr250 aldım yakıt olarak çok memnunum, parça kalitesi bence r25 ten daha iyi ve iyi olmasına rağmen daha uygun fiyatlı. Cbr250 nin Servis bakım ücretleri rutin bakımlarda R25 ten 50 Lira civarı daha uygun. Yıllardır oturmuş bir motor bloğuna sahip bence Honda Yamahaya nazaran çok daha kullanıcı dostu ve sorunsuz.

Bu hafta Yamaha İz-Moto da idik. Arkadaşımın R25 in de yağ pompası, debriyaj taşı, tank braketi mi ne o parça değişecekti bunlar Yamaha tarafından hatalı üretim ile değiştirilecek. (Tank braketi muhabbeti yeni çıkmış r25 sahipleri servislere sorsunlar bu arada.) Arkadaşım da ben de "Motosikleti komple hatalı mı üretmişler? " diye İz Moto daki görevli arkadaşa şaka falan yaptık.

Benim bu konudaki tavsiyem tüm arkadaşlara kesinlikle CBR250 almalarından yana. Performans isteniyorsa sıfır km bir R25 alcağına 15-20.000 km lerde Kawasaki 250r almalarını tavsiye ederim R25 den o derece soğudum yaşadığım sorunlar ve çevremdeki birçok R25 sahibi arkadaşımın yaşadığı sorunlar sebebiyle. Bunlar R25 ve CBR250 sahibi olmuş birinin yani benim şahsi düşüncelerimdir buna değinmek isterim. (Kawasaki de SL değil eski kasa olan çift silindir 250cc)

http://i.hizliresim.com/O0BRkQ.jpg
    Abi r25 İ sattıran zaten görüntüsü, bi çok sorun çıktı yamahada ama görüntüye laf yok, honda buna karşın bu sene atak yapabildi tr modelini çıkardı oda tr ye gelmedi, 2017 cbr a bakıyorum egsoz yine soba borusu

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)