Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: 100 KM'de kaç litre benzin tüketiyorsunuz ?

Katılımcı sayısı
816. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 0-2

100 12.25%
  • 3

263 32.23%
  • 4

199 24.39%
  • 5

108 13.24%
  • 6

64 7.84%
  • 7

29 3.55%
  • 8

16 1.96%
  • 9

9 1.10%
  • 10

2 0.25%
  • 10 litre ve üzeri

26 3.19%

100 KM'de kaç litre benzin tüketiyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Buğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CLX 700 SPORT
    Svartpilen 250cc - 3-3,5 lt
    Yuki Gelato 150cc - 2-2,5 lt
    CLX 700 Sport 6,4 -7,4 lt

Bunlar, görece sakin sürüşlerdir, yani ne kadar hıza ve güce ihtiyacımız varsa ona göre kullanılan, macera aranmayan sürüşlerdeki tüketim değerlerimiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi 150-170'de 8,2 lt çok fazla. Hava filtren mi temiz değil desem de o kadar fark olmaz.
    hava filtresi bakımda değişmişti 3200km oldu. ama bu yaz bol bol toz içindeki yollarda sürdüm o etkilemiş midir?
    Ama rüzgara karşı ve yan çantalarla gittim, yan çantalar da rüzgarı kesiyor gibi geldi bana. karşıdan çok rüzgar esiyordu. daha önce aynı yolu rüzgar yokken 180'le gittiğimde 8.2 yakmıştı yine, bu sefer 150-170 arası çoğu 170'e yakın gittim ama karşıdan rüzgarla çok yaktı. Normal insan gibi kullanmadım ama boş ve düz otobanda sürerken içimden apaçi çıkıyormuş.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtresi bakımda değişmişti 3200km oldu. ama bu yaz bol bol toz içindeki yollarda sürdüm o etkilemiş midir?
    Ama rüzgara karşı ve yan çantalarla gittim, yan çantalar da rüzgarı kesiyor gibi geldi bana. karşıdan çok rüzgar esiyordu. daha önce aynı yolu rüzgar yokken 180'le gittiğimde 8.2 yakmıştı yine, bu sefer 150-170 arası çoğu 170'e yakın gittim ama karşıdan rüzgarla çok yaktı. Normal insan gibi kullanmadım ama boş ve düz otobanda sürerken içimden apaçi çıkıyormuş.
    Rüzgara karşı ve çantalı o süratlerde normal Üstadım. Motor büyüyünce bir de Tommy yanındaysa o apaçi bende de çıkıyor😂
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

sempreadagio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB750 Hornet
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletiniz 100 Km'de kaç litre benzin tüketiyor ?
    HORNET 750 - 4.3L (uzun yol)/ 4.5L (şehir içi) / 5.5L (Allah'a kavuşmalı basış)

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgara karşı ve çantalı o süratlerde normal Üstadım. Motor büyüyünce bir de Tommy yanındaysa o apaçi bende de çıkıyor��
    BU yaz geçti, bahar gelsin sen de Tomy'nin peşine takıl Trakya'ya gelin, beraber sürelim. Ama otobana çıkmayalım, içimden apaçi çıkıyor, köyler arası yollar güzel, sakin sakin 80-90'la gidiliyor o zaman az yakıyor köfteye para kalıyor.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    BU yaz geçti, bahar gelsin sen de Tomy'nin peşine takıl Trakya'ya gelin, beraber sürelim. Ama otobana çıkmayalım, içimden apaçi çıkıyor, köyler arası yollar güzel, sakin sakin 80-90'la gidiliyor o zaman az yakıyor köfteye para kalıyor.
    Vallahi iyi olur üstad, ben de ara yolları seviyorum. Tommybaba gazlıyor beni🤪
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Eheheh aklı olan İzmir gibi şehirden Trakya'ya gelmez yav Espresso biz gidek sen şu Yengen vizesini ayarla hele ;)
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eheheh aklı olan İzmir gibi şehirden Trakya'ya gelmez yav Espresso biz gidek sen şu Yengen vizesini ayarla hele ;)
    Bu daha güzel olur tabiki, hemi de buralarda gezilecek yer de çok lakin yengen vizesi şart😄
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu daha güzel olur tabiki, hemi de buralarda gezilecek yer de çok lakin yengen vizesi şart😄
    İzmir en güzel rotaların tam ortasında 50 ila 500 km etrafını gezmeye ömür yetmez , o rotalara erişmek için biz İstanbul'dan çıkıp her turda +500 km fazla yol yapıyoruz :(
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir en güzel rotaların tam ortasında 50 ila 500 km etrafını gezmeye ömür yetmez , o rotalara erişmek için biz İstanbul'dan çıkıp her turda +500 km fazla yol yapıyoruz :(
    Vallahi öyle, duyduğum fakat bilmediğim, bilip gidemediğim o kadar güzel yerler var ki. İşi, gücü, hayat gailesini bir kenara bırakma şansım olsa zamanımın çoğunu buna ayıracağım😁
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Raider
    tvs raider ile 100kmde 90 kuruş yakıyorum

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı Endylus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://ibb.co/qx34Sqp
    bu durumda sen benzin yakmıyorsun, benzin buharlaşıp uçuyor.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

Motosikleti
    Tvs Raider
    100kmde 2lt yakıyor orada 1kmde yazacağıma 100 yazmışım

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı sempreadagio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HORNET 750 - 4.3L (uzun yol)/ 4.5L (şehir içi) / 5.5L (Allah'a kavuşmalı basış)
    Şehir içi 6 litre altına düşemedim ben. Çok mu sakin kullanıyorsunuz?

Motosikleti
    Alıntı Endylus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://ibb.co/qx34Sqp
    Kuruşla çalışan içten yanma motor yapmışlar ;) bizimkiler benzin yakıyor
    espresso bunu beğendi.

DPFTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 XT
    Hero XPulse 4V 200 -- 3.0-3.2 Lt.
    V-Strom 650 XT ABS -- 4.6-5.1 Lt.

İstanbul Şehir içi-bağlantı yolları, pompa değeri-tripmetre hesabıdır. En hızlı şekilde 110-90 arasına gelip bu süratler civarında kullanıyorum. V-Strom'la çok aragazı veriyorum ondan dolayı bir miktar yakıtı fazla olabilir, buna karşın fabrika verisi yine de pek gerçekçi değil.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı DPFTA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero XPulse 4V 200 -- 3.0-3.2 Lt.
    V-Strom 650 XT ABS -- 4.6-5.1 Lt.

İstanbul Şehir içi-bağlantı yolları, pompa değeri-tripmetre hesabıdır. En hızlı şekilde 110-90 arasına gelip bu süratler civarında kullanıyorum. V-Strom'la çok aragazı veriyorum ondan dolayı bir miktar yakıtı fazla olabilir, buna karşın fabrika verisi yine de pek gerçekçi değil.
    vstrom ile gayet güzel düşük tüketiminiz var. Ben 2015 model vstrom 650 xt ile bu tüketimi en hızlı 80-90'la gidebildiğim virajlı köy yolları gibi yollarda yakalayabiliyorum, otobana çıkarsam 8'i buluyor çok kolayca.
    DPFTA bunu beğendi.

DPFTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 XT
    Selamlar, 2023 model yeni sayılabilecek bir motora sahibim. Fazla sıkıştırmayı ve ani ivmelenmeyi pek sevmiyorum, hem beni hem de motoru yoruyordur. Siz biraz pistteymiş gibi kullanıyorsunuz sanırım, motoru ilk aldığımda da beni öyle kullanmaya, "Dark Side"a çağırdığını hissediyordum ki bir frenlemede "veremediği" frenleme hissiyatından dolayı artık otoban veya 1-2 km ötemi görmediğim yolda gaz açmıyorum. Üzerinde gelen Battlax naylonlarıyla emniyetli hissetmiyorum yüksek süratlerde. Tapagazda gidince 6.5 civarında yakmıştı.Bu yakıt farkı nesil farkından mı kaynaklanıyor, rüzgar direncinden mi bilemiyorum. 85 kiloyum, standart cama 1 deflektör takılı motorumda. Koruma demirli ve arkamda aluminyum çantayla seyahat etmekteyim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı DPFTA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, 2023 model yeni sayılabilecek bir motora sahibim. Fazla sıkıştırmayı ve ani ivmelenmeyi pek sevmiyorum, hem beni hem de motoru yoruyordur. Siz biraz pistteymiş gibi kullanıyorsunuz sanırım, motoru ilk aldığımda da beni öyle kullanmaya, "Dark Side"a çağırdığını hissediyordum ki bir frenlemede "veremediği" frenleme hissiyatından dolayı artık otoban veya 1-2 km ötemi görmediğim yolda gaz açmıyorum. Üzerinde gelen Battlax naylonlarıyla emniyetli hissetmiyorum yüksek süratlerde. Tapagazda gidince 6.5 civarında yakmıştı.Bu yakıt farkı nesil farkından mı kaynaklanıyor, rüzgar direncinden mi bilemiyorum. 85 kiloyum, standart cama 1 deflektör takılı motorumda. Koruma demirli ve arkamda aluminyum çantayla seyahat etmekteyim.
    Şehir içi 80-90-100 gidince kitapçık değeri olan 4,1 çok rahat yakalanıyor ama oldukça ama oldukça sakin ve tüketime dikkat ederek sürmek lazım. Kasmadan, yine şehir içi, arada küçük yaramazlıklarla 4,6 değerleri yakalanıyor. Eğlencelik sürüşte 5,1 ila 5,3 arasında. (Eğlencelik yere varış dönüş dahil...) Çok abartınca 5,7 de gördüm. DL650 için ort. 5 dersek çok yanlış olmaz.
    DPFTA ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Espresso senin yazdığın değerler DL650 için hakkatten çok yüksek , daha öncede konuşmuştuk senin makinada bir problem mi var acaba , hani ne bileyim yanlış kodlu buji , hava filtresi vs takılmış olabilir ki 2012 sonrası modellerin hava filtresi şekil olarak eski kasa ile birebir aynı ama kodu farklıdır yani debisi farklı , benim 2004 Vstrom bile 8 litreleri hiç görmemişdi ki 7 saatte İstanbul'dan Bodrum a gittiğimi bilirim o motorla..
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)