Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Honda ve iş ahlakı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yalnız görüyorum ki aramıza 4 tekerciler sızmış.
    Başları da amerigada.
    Ötö rerörö örgütü aramıza nasıl bu kadar sızdı?
    Admin uyuyor mu?
    Yoksa aldandık mı diyecek!
    zekeriyaimam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Açıkçası Japonlar dünyanın her yerinde orta direğin dostu. Sadece orta direk kavramı ülkeden ülkeye değişiyor.

Şahsen param çok olsa lüks Alman, daha da çok olsa lüks İtalyan alırdım. Hatta almak çok da sorun değil ama 3-5 senede bir yenilemek sorun. Değeri yarıya düşüyor arabanın o süre zarfında... sonrasında da sorun çıkartıyor çok... Japon demek minimum on sene sorunsuz kullanmak demek...
    SuleymanE bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası Japonlar dünyanın her yerinde orta direğin dostu. Sadece orta direk kavramı ülkeden ülkeye değişiyor.

Şahsen param çok olsa lüks Alman, daha da çok olsa lüks İtalyan alırdım. Hatta almak çok da sorun değil ama 3-5 senede bir yenilemek sorun. Değeri yarıya düşüyor arabanın o süre zarfında... sonrasında da sorun çıkartıyor çok... Japon demek minimum on sene sorunsuz kullanmak demek...
    Hocam ben de McLaren F1 kullanmak isterdim sadece 1 defa bile olsa... Herhangi bir Mclaren sahibi olmayı rüyamda dahi göremedim şu ana kadar.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S2000'in tekrardan satışa sunulacağı kesinleşmiş ve motor bloğunun şu an wtcc yarışlarında kullanılan bloktan olacağı ve gücünün 350 hp gibi bir güç olacağı honda yetklileri tarafından söylenmiş.
    İşte bu müjde oldu benim için:

http://blog.caranddriver.com/rumor-h...000-roadster/.

Hadi hayırlısı... Bu arada ortadan motorlu ve hibrit olacakmış... Ön tekerler NSX gibi elektrikli olacakmış. S2000'den bayağı farklı anlaşılan...

Fiyatı çok yüksek olmasa bari... Turbo olacak ama ossun... Ağzım sulandı şimdiden...

Motosikleti
    Yohhh
    İşte bu müjde oldu benim için:

http://blog.caranddriver.com/rumor-h...000-roadster/.

Hadi hayırlısı... Bu arada ortadan motorlu ve hibrit olacakmış... Ön tekerler NSX gibi elektrikli olacakmış. S2000'den bayağı farklı anlaşılan...

Fiyatı çok yüksek olmasa bari... Turbo olacak ama ossun... Ağzım sulandı şimdiden...
    Motor ve yürüyen aksam hakkında kesine yakın bilgiler çok; ama henüz tasarımla ilgili hiçbir detay yok ortada. keşke belli bir görsel görebilseydik.

Motosikleti
    SD 1290R
    Hocam ben de McLaren F1 kullanmak isterdim sadece 1 defa bile olsa... Herhangi bir Mclaren sahibi olmayı rüyamda dahi göremedim şu ana kadar.
    F1'i dizayn eden Gordon Murray'den:

"During this time, we were able to visit with Ayrton Senna and Honda's Tochigi Research Center. The visit related to the fact that at the time, McLaren's F1 Grand Prix cars were using Honda engines. Although it's true I had thought it would have been better to put a larger engine, the moment I drove the Honda NSX, all the benchmark cars—Ferrari, Porsche, Lamborghini—I had been using as references in the development of my car vanished from my mind. Of course the car we would create, the McLaren F1, needed to be faster than the NSX, but the NSX's ride quality and handling would become our new design target. Being a fan of Honda engines, I later went to Honda's Tochigi Research Center on two occasions and requested that they consider building for the McLaren F1 a 4.5 litre V10 or V12. I asked, I tried to persuade them, but in the end could not convince them to do it."

Adam motoru Honda'ya yaptırmak istemiş. Honda reddedince BMW'a gitmiş.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Motor ve yürüyen aksam hakkında kesine yakın bilgiler çok; ama henüz tasarımla ilgili hiçbir detay yok ortada. keşke belli bir görsel görebilseydik.
    350 hp turboyla az değil mi ?
    Feel the way

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 litre motor için fazla bile değil mi? Elektrik te olacakmış. Bir de çok güç fiyatı arttırır. O güce uygun şanzıman, vites, tüm yürüyen takım, fren, süspansiyon vs. uçar fiyat.

Motosikleti
    2 litre motor için fazla bile değil mi? Elektrik te olacakmış. Bir de çok güç fiyatı arttırır. O güce uygun şanzıman, vites, tüm yürüyen takım, fren, süspansiyon vs. uçar fiyat.
    A45 AMG S 2.0 litre 400 hp geliyor.
    Feel the way

Motosikleti
    Yohhh
    350 yeter hocam çok abartmaya gerek yok.

Motosikleti
    Böyle devam ederse gürcistandan araba getirmeyi düşünüyorum. %160 ötv %18 kdv bla bla bla

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haşmet bey'in de işaret ettiği üzere, önemli olan karmaşıklık değil, sağlamlık. Ne kadar karmaşa, o kadar sorun.

Bir firmanın sifir km. aracinin daha yüz km gitmeden bozulan şanzıman hikayesini okumuştum. O kadar keder verici bir durum ki. Aynı firmanın arkadaşımın yepisyeni acenta aracı ile yolda kaldığımızı da belirtmek isterim. Çocuk yıkılmıştı resmen. Malum firma, biliyorsunuz..

Allah şükür ve de hondaya müteşekkir olan birisi olarak olarak honda aracim 10 senedir tık demedi. Mühendislik ve ahlak abidesi resmen.

Motosikleti
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haşmet bey'in de işaret ettiği üzere, önemli olan karmaşıklık değil, sağlamlık. Ne kadar karmaşa, o kadar sorun.

Bir firmanın sifir km. aracinin daha yüz km gitmeden bozulan şanzıman hikayesini okumuştum. O kadar keder verici bir durum ki. Aynı firmanın arkadaşımın yepisyeni acenta aracı ile yolda kaldığımızı da belirtmek isterim. Çocuk yıkılmıştı resmen. Malum firma, biliyorsunuz..

Allah şükür ve de hondaya müteşekkir olan birisi olarak olarak honda aracim 10 senedir tık demedi. Mühendislik ve ahlak abidesi resmen.
    Hangi marka bmw mi ?
    Feel the way

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v

100km gitmeden bozulan şanzıman fenaymiş. peki hangi marka bu hakkaten merak ettim şimdi?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    toyota güzel, benim motorum toyota gibi motor. toyota supra çok severim. param olsa alacağım iki araba var, biri toyota supra diğeri ise porshe 911 turbo.

üçüncüde olursa ferrari 550 maranello, dördüncüde olursa lamborghini diablo sv hadi beşinci sırayada bmw 3.16i 90 model olanı diyeyim

Firma adi veremem, mahkemeye falan verirler şimdi uğraşamam.

Motosikleti
    Firma adi veremem, mahkemeye falan verirler şimdi uğraşamam.
    Komiksin..

Oyle deme panpa, ticari itibar zedelenmesi diye birsey var mazallah, uğraşmayalim şimdi.

Motosikleti
    SD 1290R
    A45 AMG S 2.0 litre 400 hp geliyor.
    400 beygir hatcback alacagima 350 beygir ortadan motorlu Honda alirim.

300 beygir Civic Type-R alacagima 240 beygir S2000 alirim.

Bunlarin birincisi normal arabanin modifiye edilmis sekli... Bircok kismi daha dusuk fiyat noktasini tutturmak icin, pratiklik ugruna bir suru tavizler verilerek uretilmis araclar...

Ikincisi ise bastan surus zevki odakli, ve tum parcalari bunu yakalayabilmek icin uyum icerisinde uretilmis araclar...

Evet, birincisi duz yolda daha hizlidir; hatta cok calisilmissa belki virajda bile gecebilir; ancak geberse ikincisi kadar zevk vermez, verdigi tepkilerle surucuyle iletisim kurmaz.

Sadece sase saglamligi konusunda bir ornek: S2000'nin on tekerlegini krikoyla kaldirdim, arka teker de havalandi. Ustu acik arabaya, ustu kapali bir cok arabadan daha sert sase yapmis adamlar, deli gibi kasarak, agirliktan odun vermeden. Motorun hic bir kismi on teker aksini gecmiyor. Bunlari 4 kisilik binek bir arabada yapamazsiniz. Bi defa hemen hemen tum binek arabalarda motorun en az yarisi on aksin ilerisindedir. Arka bombos... Sonra virajda denge ve direksiyon tepkisi bekle o arabadan... Onunuzde kocaman 40 kiloluk bir kutu tasiyip yururken donmeye calisin. Spor arabada agirlik tamamen dort teker arasinda olur. Hatta mumkun oldugunca da merkeze yakin olur.

Motosikleti
    400 beygir hatcback alacagima 350 beygir ortadan motorlu Honda alirim.

300 beygir Civic Type-R alacagima 240 beygir S2000 alirim.

Bunlarin birincisi normal arabanin modifiye edilmis sekli... Bircok kismi daha dusuk fiyat noktasini tutturmak icin, pratiklik ugruna bir suru tavizler verilerek uretilmis araclar...

Ikincisi ise bastan surus zevki odakli, ve tum parcalari bunu yakalayabilmek icin uyum icerisinde uretilmis araclar...

Evet, birincisi duz yolda daha hizlidir; hatta cok calisilmissa belki virajda bile gecebilir; ancak geberse ikincisi kadar zevk vermez, verdigi tepkilerle surucuyle iletisim kurmaz.

Sadece sase saglamligi konusunda bir ornek: S2000'nin on tekerlegini krikoyla kaldirdim, arka teker de havalandi. Ustu acik arabaya, ustu kapali bir cok arabadan daha sert sase yapmis adamlar, deli gibi kasarak, agirliktan odun vermeden. Motorun hic bir kismi on teker aksini gecmiyor. Bunlari 4 kisilik binek bir arabada yapamazsiniz. Bi defa hemen hemen tum binek arabalarda motorun en az yarisi on aksin ilerisindedir. Arka bombos... Sonra virajda denge ve direksiyon tepkisi bekle o arabadan... Onunuzde kocaman 40 kiloluk bir kutu tasiyip yururken donmeye calisin. Spor arabada agirlik tamamen dort teker arasinda olur. Hatta mumkun oldugunca da merkeze yakin olur.
    Hocam dedikleriniz doğru elbette s2000 daha zevkli sürüş sağlar ama pistte a45s süre olarak daha iyidir. Mercedes ten sürüş zevki s2000 ayarında bir araba almaya kalkarsanız fiyat da size doğru kalkıyor :D Mesela amg gt de s2000 gibi ruhu olan bir araç, motor ortada şaft bile karbon fiber ama fiyatı uçuyor.
    hasmet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)