Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR125R Ayna ve Debriyaj Demiri Kırıldı Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    İyi günler arkadaşlar bugün motorumu çalıştırdım ısınmasını bekliyordum yer bozuk olduğu için sol tarfa devrilmiş motorum ve bu resimdeki parça kırıldı şimdi bu kaynatılırmı kaynakçıya götürdüm bu alimünyüm biz kaynatamayız aliminyüm kaynatan yere göre hallederler dedi şimdi dedikleri gibi olurmu kaynatırsa tutarmı sonra yolda giderken düşmesin birde bu parçanın tam ismi ne parça satılırmı aradım bulamadım bulabilen olursa bana yardımcı olabilirmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2013)
    Debriyaj maneti onun adı 😀 çok pahalı birşey değil kolaylıkla alabilirsin.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Hkarakus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj maneti onun adı �� çok pahalı birşey değil kolaylıkla alabilirsin.
    usta kırık olan manet değil ya maneti biliyorum yani manet sağlam bak dikkatli bakarsan o manetin takıldıgı ayanyı tutan demir

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Aliminyum kaynatan yerde kaynattir guzelce uzerinide hafifçe spiralle taşlat hiçbir sorun olmaz

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    kırılan yerin malzemesi aleminyum ise kaynak olur,eğer tutya ise kaynak olmaz,,resimden ne olduğu anlaşılmıyor,ama büyük ihtimalle tutya dır,,çünkü aleminyum olsa kırılmaz yamulurdu,tutya esnemez yamulmaz kırılır vede kaynağı yoktur,o yüzden yüzde 90 tutyadır,,en sağlamı sıfırını al tak için rahat olsun zaten aleminyum olduğunu sanmıyorum ama olduğunu varsayarsak ve kaynak yaptırmaya kalksan en az 30-50 tl arası ücret isterler,zaten kaynakçı tutya ise olmayacağını sana söyler,,bence değmez,,yeni yenidir

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kırılan yerin malzemesi aleminyum ise kaynak olur,eğer tutya ise kaynak olmaz,,resimden ne olduğu anlaşılmıyor,ama büyük ihtimalle tutya dır,,çünkü aleminyum olsa kırılmaz yamulurdu,tutya esnemez yamulmaz kırılır vede kaynağı yoktur,o yüzden yüzde 90 tutyadır,,en sağlamı sıfırını al tak için rahat olsun zaten aleminyum olduğunu sanmıyorum ama olduğunu varsayarsak ve kaynak yaptırmaya kalksan en az 30-50 tl arası ücret isterler,zaten kaynakçı tutya ise olmayacağını sana söyler,,bence değmez,,yeni yenidir
    yenisini nereden bulablirim ya her motorun parçası olmaz herhalde bizim burada honda parçası bulmaz sıkıntı hemde bu parça imkansız internetten nasıl hangi sitede bulablirim usta sence

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı Asikurt68 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yenisini nereden bulablirim ya her motorun parçası olmaz herhalde bizim burada honda parçası bulmaz sıkıntı hemde bu parça imkansız internetten nasıl hangi sitede bulablirim usta sence
    honda nın servisi yokmu yakınlarda,,bence olması lazım,,servisten bulursun,,yada kırılan parçayı sök al eline,motor tamircilerine tek tek sor olmadı en yakın hondaya git al,,netten görmeden karşılaştırma yapmada almak biraz yaş iş geliyor bana,ama tamircileri dolaş belki çıkma falan bulursun

mesela sen Niğde aksaraydasın sanırım,,niğdede honda servis var mesela

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alüminyum kaynağı ince işçilik gerektiren yerde pek randımanlı olmaz.Çok kaba ve kalın kaynak atar.Alüminyum kaynağın yapısı sebebi ile.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Aliminyum a elektrik ark kaynağı atılmaz, aliminyum sadece TIG kaynağı ile sağlıklı kaynak edilebiliyor (katıhal kaynak dışında). TIG kaynağını da çok zor bulursunuz.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ya illede kaynak olacak değil parçayı alayım diyorum ama nette bulamadım gitti debriyaj maneti yazınca tek manet çıkıyor benim sıkıntı manet te değilki o parçanın tam ismi ne nasıl bulucağım internetten getirtiyim

Motosikleti
    Kawasaki EN500

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)