Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Xmax 300 vs x10 350

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 10 yıldır motosiklet kullanıyorum. Maxi scooter dan başka motor kullanacağımı sanmıyorum. 2015 Model xmax 250 abs sahibiyim. Aslında motordan memnunum ama bir kaşıntıdır tuttu. Xmax 300 bekleyip onu mu alsam yoksa temiz düşük km li bir x10 mu alsam karar veremedim. İstanbulda yaşadığım için malum trafikte x10 büyük cüssesiyle zorlar, xmax gibi aralardan kaçamam diye düşünüyorum. Bir de neden millet x10 ları en fazla 5000 km de satıyor anlayamadım. Malum siteye baktığımda ortalama 25.000 tl gibi rakamlara çok düşük km li x10 dolu.

X10 350 xmax 250 xmax 300

Uzunluk : 2265 mm / 2160 mm / 2185 mm
    Genişlik : 800 mm / 790 mm / 775 mm
    Sele Yüksekliği : 760 mm / 785 mm / 795 mm
    Beygir gücü 33 bg / 23 bg / 29 bg

Aslında internet sayfalarından aldığım bilgilere göre xmax 300, 250 liğe göre biraz uzamış ve daralmış gibi gözüküyor. Ben %70 istanbul içi %30 istanbul dışı kullanıyorum. Konu hakkında sizinde fikirlerinizi alabilirsem benden sonra bu ikileme düşen biri için de yararlı olabilir diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Bende zamanında x10 ile piaggio beverly 350 arasında kalmıştım,
    İki motorda aynı motor bloğunu kullanıyor,
    Piaggio'nun en büyük avantajı yağ içinde çalışan çoklu diskli debriyajıdır,
    Vitesli motosiklet debriyajı gibi disklerden oluşur çok daha dayanıklı ve scooterlerin ortak sorunu kalkış sırasında oluşan silkeleme,ses ve enerji kaybını engeller,
    İkici özelliği ise; 3 pistonlu mükemmel frenlere sahip olması, abs ve kombine fren birlikte sunulmuş,ayrıca asr(çekiş kontrol)sistemi mevcut,
    Yağışlı,karlı veya epoxy zeminlerde büyük avantaj sağlıyor beni iki kez yere devrilmekten kurtardı,
    Asr nin çalışma şekli için;
    https://m.youtube.com/watch?v=zqxOoCWBCHg

Benim tavsiyem beverly 350 olacaktır,
    -20kg kadar daha hafif(bir damacana suya eş değer)
    -16inc ön teker
    -daha ufak ve ince,trafikte giremeyeceği yer yok,xmax 250 ile aynı boyutlarda ama xmax 400 ile aynı güce sahip.
    -Kullanımı x10'a göre çok daha kolay.
    -Fiyatı daha uygun.

X10 ile beverly 350 birbirine yakın adette satıldı ama beverly 350 ikici el ilanı daha azdır, sebebi ise alanlar gerçekten çok memnun ve pek satmaya istekli değiller
    Sahibinden bakıyorum arada bir, iyi fiyata temiz düştüğü anda motor gidiyor.
    1-2 kazalı var onlar da epeydir bekliyor,
    İki piaggio'da sizi üzmez.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    x10 ıle dıger maxılerı aynı kefeye koymayın.
    konfor ekonomı performans bagaj hacmı frenler surus dınamıgı estetık...
    gercekten hep bır adım onde ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)