Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor sehpada iken araba kanırtması

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorum sehapada park vaziyetindeyken, bir kamyonet geri geri gelirken motorumu görmemiş ve yaklaşık yarım metre kadar geri geri sürüklemiş. Kamyonetin arka tamponu motorun ön lastiğini kanirta kanirta sürüklemiş. Tam o esnada ben bu olayı gördüm ve agzimdaki çayı püskürterek koştum, kamyoneti durdurdum. Aklım çıktı. Motorun düşmemesi büyük şanstı.

Sorum şu: motorumun gidon, jant veyahut maşasinda bir esneme, yamulma olmuş mudur? Ben güzelce baktim ama emin olamıyorum. Servise sordum, birşey yok dediler. Bir de size içimi dokeyim dedim.
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum sehapada park vaziyetindeyken, bir kamyonet geri geri gelirken motorumu görmemiş ve yaklaşık yarım metre kadar geri geri sürüklemiş. Kamyonetin arka tamponu motorun ön lastiğini kanirta kanirta sürüklemiş. Tam o esnada ben bu olayı gördüm ve agzimdaki çayı püskürterek koştum, kamyoneti durdurdum. Aklım çıktı. Motorun düşmemesi büyük şanstı.

Sorum şu: motorumun gidon, jant veyahut maşasinda bir esneme, yamulma olmuş mudur? Ben güzelce baktim ama emin olamıyorum. Servise sordum, birşey yok dediler. Bir de size içimi dokeyim dedim.
    Kardeşim geçmiş olsun öncelikle,

motor orta sehpada olduğu için sıkıntı olmaz tamponun kuvvetini sehpa kızakladığı için sönümlemiş ,zeminde bir yere takılsa

kızaklamasa idi motoru altına alırdı kamyonet,ama sehpanın bağlantı göbeğine bakabilirsin boşluk zorlama olabilir??

sağlıcakla...

Teşekkürler levend kardeşim.

O an aklımı kaybedecektim neredeyse.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler levend kardeşim.

O an aklımı kaybedecektim neredeyse.
    Rica ederim,kamyonet minibus gibi araçların arkasına motor koymamak lazım malum orta dikiz aynasından görüş sıfır,bide şoför dikkatsiz olunca sıkıntı..

ucuz atlatmıssın,garibanın birine bir çorba ısmarlarsın

Haha sağol dostum. Aslında hiç yapmadığım bir şeydi ama nedense o gün boş bulundum. Gözetliyordum aslında, ama ne olduysa gözlerimi ayirdigim o 15 saniyede oldu.

Dediğin gibi motoru herhangi bir aracın arkasına asla park etmemek gerekiyor..

Motosikleti
    R25
    50-60 km hızlarda ellerini bırak hocam gidonda çekme tekerde sekme vs hissedecekmisin önce ona bak

Tvs01 saol. Deneyeceğim.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Sen baktın bişey yok usts baktı bişey yok. Biz görmüyoruz bile ekran başondan bi sıkıntı olup olmadığını mı söyleyelim. Bravoo

Motosikleti
    R25
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen baktın bişey yok usts baktı bişey yok. Biz görmüyoruz bile ekran başondan bi sıkıntı olup olmadığını mı söyleyelim. Bravoo
    Adam içimi dökeyim demiş, sana ekrandan arızayı bul dememiş, bilgisi olan varsa ne yapması gerektiği Hakkında bilgi versin kardesim
    wing41 bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Muhaha basliga guldum la.
    Iceride daha bir guldum, cayi puskurterek kostum aklim cikti vs. Hahha ulan.
    Gecmis olsun.

Adam yazmis zaten icimi doktum demis.
    Biliyor zaten hasari buradan bulamayacagimizi, sadece icine birazda su serpilsin istiyor. Ustanin hakli oldugunu soylememizi istiyor.

Bir sey olmamistir tabi. Ustan oyle dedikten sonra. Sende surus aninda bir gariplik hissetmedikten sonra problem yoktur haci.
    Sansina tam dik itelemis.yandan kerkinse yatirirdi senin makinayi
    ferhatkars ve turbocharge bunu beğendiler.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50-60 km hızlarda ellerini bırak hocam gidonda çekme tekerde sekme vs hissedecekmisin önce ona bak
    Cennet vatanım güzel ülkemde öyle muhteşem asfaltlar varki , en simetrik jantlar bile yolda sekmeden gitmiyor kardeşim, bizim yollara göre hepimizin motorlar pert :D
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kanırtma sonucu oluşan kerkinmeden dolayı lastikler pörtleyip, amortisörler cortlamadıysa ve giderken zıngırdamıyor jant göbeği fingirdemiyorsa sorun yok demektir.
    jimi_hendrix, Sam@, mchi ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam içimi dökeyim demiş, sana ekrandan arızayı bul dememiş, bilgisi olan varsa ne yapması gerektiği Hakkında bilgi versin kardesim
    Sizce sorun var mıdır?
    İki cevap var:
    1-vardır. Neresinde vardır? Nasıl vardır o kadar usta sorun yok diyor burdan nasıl anladınız olduğunu.
    2-yoktur. O kadar usta sorun yok diyo burdaki alalade biri de yok diyo. Hangisi daha güvenilir? İkisi de güvenilir değilse ya kendin anlican bu işten ya da yakacaksın.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Cayi puskurtup kostum süperdi kendimi dusundum bi an amaaan...

Bende arabayla onume gecerek bana ders vermeye calisan kadini on roll barla surukledim bugun cok zevkliydi o an geldi aklima... maganda kadin en fevkalede haliydi olayin...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)