Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

600rrla başladım siz korkaksınız

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi sorsan en çok süren en çok seven, en büyük motor tutkunu bunlar, ama nedense hep yaz aylarında.
    Istanbulun bu günlerde hali belli bilen bilir, ama biz hala iki teker devam, ama bu tip dehset-ül vahşet motor tutkunu arkadaşlar biz asfalttan kar kaldırırken otobüsün camından izliyor.
    Ne derler, tatlı su motorcusu.

Neymiş bilmem kaç yüz bin km tecrübesi varmış.
    500bin km'lik "trafik lambası" tecrübesi olacağına, 10bin km'lik hard enduro tecrübesi olsun öyle gelsin söyle o arkadaşa
    Yahu arkadaşım, her lafın arasına enduro olayını sıkıştırıyorsun. Tamam anladık, ama sizinki resmen kucumseme değil, kendi yaptığını önemli gösterme!
    Tamam, toz toprakta iyisin, kar kaldırırsın filan.. sence bir SS yahut grup surusundeki arkadaşların yaptığı az şey mı?
    Eski fotoğraflarım maalesef ki talihsiz biçimde kayboldu, yoksa gsr600 ile dağ yollarında kesilmiş odunların üstünden geçmeyi, gülek geçidinde, kar boğazinda, Çamlıyayla da 30 cm kar ve çamur içinde gitmeyi, at dağında at sürüleri ile, GS 500 ile en ufağı kavun büyüklüğünde taşların üzerinde 3 saat sürmeyi, üç gün içinde toplam 4-5 saatlik uykuya rağmen İstanbul'dan Mersin'e 40 derece ateş ve sis bir bademcikle yakıt dışında mola vermemeye çalışarak sürmeyi, hatay-mersin arasi otobanda kar yağışı altında eksilerde ve yollarda sabaha karşı tilki ve çakallarla karşılaşarak, islahiye-maras arası karlı ve buzlu yollarda sürmeyi, kozan-mersin, Osmaniye, Kadirli, Antalya, konya, Antep, Urfa, Ereğli, Edirne arasi saganak yagmurda gidis gelis vs.. ve daha pek cok seyi gosterebilirdim.
    Bunlari reklam diye yazmiyorum, kisilerin yaptiklarini senin gibi surekli onemli göstermeye çalışmadıkları in farkına var lütfen.
    Ki benim yaptıklarım, pek çok üstadın yanında efsanesi bile okunmaz.
    Ümmet perkutan
    Okay kardesler( sibirya-izmir arası sürekli gelip dönerler ve dünya üzerindeki her sertifikayı almışlardir )
    Güven başkan
    Vedat akdenizli
    Alparslan kuzucan ve daha pek çok üstad..

Yani;
    Lütfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:41 ----------

Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi okumussun yurekce benim okumaya bile sabrim yok adamlar yazmis usenmeden sende okumussun ne diyim tebrikler
    Sabır, sultandır..
    Teşekkürler
    Alonedark93 ve Guven bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alipasa85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2016 Kırmızı-Beyaz
    Hep havalardan... Hava bozuk dışarıda kar var, tüm hobi forumlarında muhabbet buna dönüyor, klavye savaşçıları ortaya çıkıyor, hayatında motora binmemiş veya bindiği küçük motordan feyz alarak, tüm motorlar hakkında kendini bilirkişi ilan ediyor, hep aynı sirkülasyon devam ediyor...
    ramcixx bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Bu gavat Allah bilir kasksız, montsuz slim atletle artiz artiz dolaşıyordur cafeler caddesinde. Oyy oy çok gördük böylelerini. 2 gün sonra duyuyorsun hastanede ayağı alçıda. "Noldu lan? Nolsun abi kaza yaptık. İyi bok yedin oğlum böyle olacağı belliydi." gibi diyaloglarda yaşanıyor.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Ben tanıyorum, motoru yok, ailesi izin vermiyor
    zekeriyaimam bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Kimden bahsediliyor

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam profilde yaş 21 görünüyor sınıfları 2şer 2şer mi okuyup bitirdiniz.Hazırlığı saymazsak tabi.Dahasıda varda okumanın onlarıda saymadım hadi.
    1 sene uzattım ayni zamanda hazırlıkta okudum. 2. Sınıfıtayim şuan .

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.Duke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    milleti gaza getirip böle konuşuyorlar üzülüyorum alttaki yorumu attıktan sonra üsteki yorum geldi

https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_troll

Dikkat! Lütfen trollere yem atmayın!
    Achtung! Bitte nicht füttern Trolle!
    Warning! Please do not feed trolls!

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hepiniz korkaksınız. Ben değilim. Çünkü motosikletimde ABS ve MTS var. Ola ki bi yamuk olursa onlara dayamış durumdayım sırtımı. Kabiliyet ve tecrübe sınırlı n'apalım... İyi tamam korkaklık ta var biraz. Ama aptal değilim. Çok değil en azından. Ehm.

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÖLECEKSİN !!!!

2- Yatık vaziyette virajda her iki frene de dokunulabilir , gerekirse sertçe fren de yapılabilir hatta hatta bu bir viraj tekniği olarak da kullanılabilir bkz. trail braking. (tabi konuyu biliyorsan bunu yapabilirsin , sen bunun yapılabildiğini bile bilmediğin için ölme ihtimalin çok yüksek. )
    kalmayacak ...
    Bu ise senin bana attigin yazidan hocam

"Abrupt braking midcorner will collapse the fork and make the bike stand up. Remember, trail braking is a light touch on the brakes, not a grab"

Ingilice bilmiyenler icin ceviriyim.

"Virajin ortasinda sert biren yapmak on catalin kapanmasine ve motosikletin diklesmesine neden olur. Hatirlayin, iz feenlemesi frenlere hafif bir dokunustur, sert frenleme degildir"

Baska bisey dememe gerek yok sanirim?

Attiginiz makalede ise iz frenlemenin sokakta agresif kullanmada daha guvenli kildigini anlatmis.. benim sizden istedigim iz frenlemenin "guvenli surus" prensiplerinde nerde yer aldigi idi... adi agresif kullanmak olsun yaris olsun her ikisi de guvenli surus prensiplerini gerise birakiyor..

Kisa birnek ornek ile sile hyolunda viraja 50 derece aciyla elim on frende girdim ve on catal kapali iken bir tahtanin ustunden gectim... sonuclari ne? Diger bir seneryada hizimi viraja girmeden kestim ve gene 50 derece aciyla girdim ama bu sefer gazdayim ve on catalin oynamasina mesafe var ve gene tahtadan gectim... hangi senaryoda daha cok sansim var ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Alıntı Yilldiray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orada yaşarak öğrendim dostum. İnsanların garajlarında birkaç araba ve aynı oranda motor oluyor. Gençler daha ziyade cross motor, genç-orta racing, orta-üst chopper ve racing tarzı kullanım çoğunlukta. Yolda yürürken yanından 200-300 motor arası gruplar geçiyor. İnsanlar virajlı yollarda soluğu alıyor, bizim gibi köfte, iskender yemeğe değil
    Sanirim texas yada california da yasadin. Ben orda dogdum buyudum 22 yasima kadar.. guney eyaletleri disinda motor kullanma orani cook dusuk.. ulkenin geneline bakarsan 250 milyon nufusuna bizden avrupadan cok dusuk oranlari

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adresinizi pm atın lütfen :D hediye göndereceğim.
    Gerek yok dostum egonu kaybedip her zaman oku ve kendini gelistir kimseye inanma herseyi sorgula benim icin en guzel hediye olur

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı kuesier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 sene uzattım ayni zamanda hazırlıkta okudum. 2. Sınıfıtayim şuan .
    meslektaşım falan deyince şaşırdım açıkcası onun için sordum.

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meslektaşım falan deyince şaşırdım açıkcası onun için sordum.
    Ileride inşallah

Motosikleti
    MTT Y2K
    Ileride inşallah
    hayırlısı hocam

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tanıyorum, motoru yok, ailesi izin vermiyor
    Aha konunun 7. sayfasında gelen bomba haber..

Millet tartışmadan önce gelseydin keşke ))))))
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı kivancern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ise senin bana attigin yazidan hocam

"Abrupt braking midcorner will collapse the fork and make the bike stand up. Remember, trail braking is a light touch on the brakes, not a grab"

Ingilice bilmiyenler icin ceviriyim.

"Virajin ortasinda sert biren yapmak on catalin kapanmasine ve motosikletin diklesmesine neden olur. Hatirlayin, iz feenlemesi frenlere hafif bir dokunustur, sert frenleme degildir"

Baska bisey dememe gerek yok sanirim?

Attiginiz makalede ise iz frenlemenin sokakta agresif kullanmada daha guvenli kildigini anlatmis.. benim sizden istedigim iz frenlemenin "guvenli surus" prensiplerinde nerde yer aldigi idi... adi agresif kullanmak olsun yaris olsun her ikisi de guvenli surus prensiplerini gerise birakiyor..

Kisa birnek ornek ile sile hyolunda viraja 50 derece aciyla elim on frende girdim ve on catal kapali iken bir tahtanin ustunden gectim... sonuclari ne? Diger bir seneryada hizimi viraja girmeden kestim ve gene 50 derece aciyla girdim ama bu sefer gazdayim ve on catalin oynamasina mesafe var ve gene tahtadan gectim... hangi senaryoda daha cok sansim var ?[COLOR="Silver"]

Okan hocam gerekirse sert fren yapılabilir diyor, önüne kaçamayacağın engel çıktı ne yapacaksın engele bodoslama girecek misin?

Genel görüş olan virajda fren yapılmaz'ı çürütmek için örnek vermiş.
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatihcim , Ben cehaletini yüzüne vurmaktan sıkıldım sen "yarabbim şükür" demekten bıkmadın.

Motorumun teknik özellikleri aşağıdaki linkte.
    Crosstourer-DCT-2015/teknik-ozellikler

Bu boş ağırlığı , benimki üzerindeki çantalar ,aksesuarlar ıvır-zıvır ile 300 ü çok çok geçmiştir.

Merkez kaç konusunda cevap bile vermeyeceğim ,anlatacaklarımı anlayabilmen mümkün değil. Vaktimi boşa harcatma bana.

Allah zihin açıklığı versin.
    zeka küpü sanıyosun kendini halbuki benden cahilsin. r6 kaç kilo git bak bakayım. ben şu anki motorumdan korumalar dahil çantayı falan söktüm hafif olsun hatta hafiflikten ziyade motorun merkezine uzak ağırlık yapıpta denge bozmasın diye. ama asıl cahil sensin çünkü eminim bu güne kadar bir kişiye bile topcasenin denge bozduğunu söylememişsindir doğru mu? cevap versene hadi.

bizim burda 600 ve 1000 cc ss yazmaktan elimiz yoruldu sen çıkmış enduro gösteriyorsun, sen değilde benmi cahilim. hem diyorumki ss bir makine asfaltta endoru ve naked motordan daha güvenli sürüş sağlar ve bunun aksini idda edemezsin. gerek rüzgar sıyırma gerek yol tutuşuyla asfaltta ss öndedir.

bunları öğren ondan sonra bana cahil de.

bakın abiler sizi üzmek istemiyorum ama ben haklı olduğum halde birde beni cahil bilmezin teki yapıyorsunuz. ama sizin eksiklikleriniz hiç dile gelmiyor.

yanlış yazdım diye bilmiyor sınıfınada koydunuz ya helal olsun size. r6 1000cc değil onu bilmiyorum sandınız dimi? hayır öyle sanmadığınızı biliyorum bundan eminim işinize öyle geldi ve beni aşağılamak için koz geçti elinize ama siz bana daha çok koz veriyorsunuz, ben sizi aşağılamak istemiyorum ama.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

Alıntı CemoKa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuya bir de şu açıdan bakmak lazım.

Ani hızlanmalar yapmayacak, 200 km üzerine çıkmayacak kullanıcı neden 600cc, 1000cc SS motor alır? maximum 140-150 yapacaksanız, yumuşak kullanacaksanız zaten bu kadar para verip bu motorları almanıza gerek yok, hepiniz bu kadar zengin misiniz de 120 km le gitmek için 40-80 bin tl para veriyorsunuz?

600 cc, 1000 cc SS alan adam ani hızlanacak, 200 km üstü süratlere fırsat buldukça çıkacaktır. 200 KM üstü bırak SS kullanmayı, el arabası bile kullansan bir gün bir yerde ölürsün demektir.
    tipi ve otoruş pozisyonu, sesi, vücudumun ihtiyaç duyduğu o adrenalini bana verebilmesi. motorda yatık olarak sürmeyi severim ben. tiplerini çok seviyorum.

ani hızlanmaları seviyorum ama yamaha mt-07 yerine cbr600rr isterim. sanırım mt-07 daha atik ama ben ss makine severim.

bilirsiniz ss makineler farklıdır ve benim hoşuma giden şeylerde bu farklar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geç, o zaten yapıldı bi kere. Hem farklı deyip durmayın, Fatih ülkemizin özeti.

Kimileri okuyarak, dinleyerek, izleyerek değil, direk tecrübeyle öğrenir, ki en etkilisi de odur. Biraz tehlikelidir ama olsun.

Hepimiz Fatih'iz, hepimiz tecrübe ederek öğreniyoruz. Allah sonumuzu hayretsin...
    abi allah aşkına siyasetle bunu bir tutma, benim siyasetle fazla işim olmaz.

gözünüzü seveyim teknik terimler kullanıyorum bunları niye görmüyorsunuz, asıl çomarlık sizdeki işte.

ben motoru tecrübe ederek öğrendiysem trafikte neden kaza yapmadım? kaza yapmamayı tecrübe etmem için kaza yapmam lazım. çok boş konuşuyorsunuz. mantıklı şeyler yazın vallahi haklısınız diyeceğim hemen şimdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

Sayın Okan Hocam, ayni zamanda Meslektaşım. 1.sayfadan 6.sayfaya kadar tum yorumlari okudum. sizin ve COQ hocamin yazdığı şeyleri kitap okuyormuşçasına okudum. Sonuç olarak paramı toplayıp eğitim almaya karar verdim. Sizin gibi insanlar daha samimi söylemek gerekirse abilerimiz bizim için hazine değerinde. Türk toplumundaki ben en iyisini bilirim mantığı maalesef burdada var. Ama umarım sizin gibi abilerimizin bayrağını ileride de biz alacağız. Bu arada fatih kardeşim. Merkez kac kuvvetini öğren de gel dediğin adam elektronik mühendisi. Zamaninda Ne Linear integrated circuitler ne differantial Equations çözmüş adam. Bil istedim
    madem bu konularda bilgili peki niye her insanı genelleme yapıyor? hey gidi hey, ben ne ustalar gördüm daha ön dişlinin büyüyünce serilik düşüreceğini bilmiyor. ben ne doktorlar duydum hastanın karnında makas unutmuş. ben ustayım mühendisim öğretmenim demeyle olmaz. icraat olcak. tutarsız yorumlar görüyorum ben şu anda sadece. ben diyorum ki 125cc scooter ile başladım. ben başlarken hiç büyük cc düşünmedim aklımdan geçmedi.

ama yapan insan yapar, insan sınırlarını kendi koyar. bizim adamlar skorskiye takla attırmış insanlar, en alcak uçak uçuşu yine türklerde. bir insan yapabilirim derse yapar. bir insan istedikten sonra başarır, neyi başarır?

1- hızlı sürmeyi başarabilir

2- güvenli sürmeyi başarabilir

3- ekonomik sürmeyi başarabilir

4- sürmemeyi başarabilir

bak insan sınırlarını kendi koyar ama hırs ile değil, disiplinli ve sıkı çalışma ile.

yani beni gömdünüz yerin dibine, ben kimim?

bu konunun yazısını destekliyorum sanmayın, ben buradan başlangıç motor önerisi yapılmaz diyorum bu kadar. bu sitede başlangıç motor önerisi yapmayın. adam 150 likler arasında tercihte sıkıntı yaşıyorsa önerin ama gidipte 200 yada 600 ile başla kelimesini kullanmayın çünkü bunlar YANLIŞ. çünkü insanı tanımıyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih parti kur oy verelim reis. Tam bir fenomensin. Cidden forumun farklı bir rengisin. Adam gibi adam Fatiih takipteyizz
    moderatörlük seçimleri ne zaman? :D

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Köprüde ters yönde ilerleyen Temel radyoda "köprüde bir araba ters yönden ilerliyor" haberini duyunca, "ne biri, hepisi, hepisi" demiş.

Velhasıl, bilmediğini bilmeyenle çok uğraşmamak lazım.
    Okan Sinan Ocan ve SuleymanE bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bu arada ben kar kış demeden sürüyorum, geçen cuma o kar yağışında motor üstündeydim be. frene basıyorum durmuyor gaza basıyorum gitmiyor. ben yaz kış sürerim.

beni ne belliyorlar forumda bilmem ama tek bir şey söylüyorum. oradan bakınca bana değer biçemezsin. benim bilip bilmediğimi anlayamazsın bende seni anlayamam ama çıkıp burda aşağılama ve cahil sıfatını siz koyuyorsunuz ben değil. burada belli bir grup var ve yerli yersiz bir birini destekliyor işte.

habire sözlerim geçiştirilip duruyor.

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    İlk motorum gsr 600. Kendime güvenim her zaman olmuştur. Bu demek 600 cc motoru alıp cozutmak anlamanı gelmesin. Ben her zaman kendimi ve yapabileceklerimi bilerek hareket ederim. Motoru almadan önce toplasan 50 km kadar motor tecrübem vardı. CBF 600, m800 intuder gibi büyük motorlar kullandım eş dosttan alıp.

Eee sonra herneyse. Bir bok anlamadım motordan. Tam adam gibi kullanmaya başlamışken daha yeni yeni cozutmaya başlamışken sattım başka bir motor aldım. Büyük Dev gibi birşey

Lafın kısası kişi kendini bilmeli. Çok inatçı olmamak lazım. Sınırlarını bilmek lazım. Akıllı olunca herşey kullanılabilyor. Ama benimde görüş ve düşüncem küçük motorlar ile başlayarak motorun hissiyat ve aksiyon noktalarını kavramak. Sonrasında bunun büyük hacimli motorlarda nasıl tepkiler vereceğinin hayallerini kurmak. Böyle daha bir anlamlı oluyor motor kullanmak. Hatalar da yaptım, hayvan gibi paniklediğim zamanlarda oldu. Gerçekten motor adamı nasıl korkutur görüyorsun. Bazı zamanlar şanslıydım, oldukça sakin kalmaya gayret ettim, abartmadan tiril tiril kullandım.

Ama eleman gerçekse ve dediği gibi hiç kazaya karışmadı halen sağlam bir şekilde yaşıyorsa, ne yaptığını bilerek hareket ediyormuş demek. Öteki görüşleri kendi hanzoluğu.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada ben kar kış demeden sürüyorum, geçen cuma o kar yağışında motor üstündeydim be. frene basıyorum durmuyor gaza basıyorum gitmiyor. ben yaz kış sürerim.

beni ne belliyorlar forumda bilmem ama tek bir şey söylüyorum. oradan bakınca bana değer biçemezsin. benim bilip bilmediğimi anlayamazsın bende seni anlayamam ama çıkıp burda aşağılama ve cahil sıfatını siz koyuyorsunuz ben değil. burada belli bir grup var ve yerli yersiz bir birini destekliyor işte.

habire sözlerim geçiştirilip duruyor.
    Konuları çok farklı yerlere çektiğini düşünüyorum. Semt olarak emin ol aramız 1 km mesafe vardır. Ne seni tanırım ne COQ, ne hasmet,ne Okan beyi tanırım. Burası bi forum. Destekleme konusuna gelince evet desteklediğimi düşünüyorum. Lafa gelince saygıdan geberiyorsun ama yazdığın şeylerde saygısızlık hat safhada. Karşındaki insan akranın değil, profilinde yaşı 47 yazıyor mesleği motosiklet eğitmeni yazıyor, ve burda senin gibi bi kişiliğe bişeyler öğretme çabasında. Empati yap ve senin yazdıklarına bi bak, bide onların sana yazdıklarını bak. Ne demiş Okan hocamız DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR...
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

Vay anam vay neler donmus serhat yaa.

Neyse, ben burdan özelikle COQ ve oocan'a; hem verdikleri bilgiler hem de su kara cahil arkadasa laf anlatmaya calistiklari icin teşekkürlerimi sunuyorum.

Asla bir aptalla tartışmayın.Önce sizi kendi seviyesine çeker ve sonra tecrübesiyle sizi yener.
    Alonedark93 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)