Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaş ne gördünde yanaktan yarıldın yahu :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Herkese iyi akşamlar bu gün biraz işlerim vardı halletmek için şehir merkezine gidiyordumki arka lastiğim yarıldığını farkettim arkadaş ne gördün yanaktan yırtılıyorsun :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    geçmiş olsun genç iyisinya.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    lastiğin eskimiş olabilir yılına göre ve zamanla çatlama yapar o çatlakta büyür büyür en son bu şekilde yırtılır. yada belki yolda bir şeye sürttün ve yırttın.

Motosikleti
    bişeyim yok teşekkürler 2014 model üretimli lastik üstü yavaştan gitmeye bşalamıştı ama yanaklarda bir şey gözükmüyordu sağlık olsun diyelim

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    markası nedir,,üstünde naylon yazıyormu

Motosikleti
    Evet NYLON neredeyse pirelli fiyatına almıştım bu lastiği zor durumda olduğum için

Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet NYLON neredeyse pirelli fiyatına almıştım bu lastiği zor durumda olduğum için
    naylon yazan lastik, lastik değildir,bildiğin naylondur,bildiğin plastikten yapılmış sahte lastiktir, ,gerçek lastik kauçuğuyla uzaktan yakından alakası yoktur,ALLAH korumuş seni,sakın sakın böyle sahte lastikleri bidaha motoruna takma,,kendine acımıyorsan ananı babanı seni sevenleri düşün

Motosikleti
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    naylon yazan lastik, lastik değildir,bildiğin naylondur,bildiğin plastikten yapılmış sahte lastiktir, ,gerçek lastik kauçuğuyla uzaktan yakından alakası yoktur,ALLAH korumuş seni,sakın sakın böyle sahte lastikleri bidaha motoruna takma,,kendine acımıyorsan ananı babanı seni sevenleri düşün
    Evet haklısınız aslında tüm lastiklerde nylon bulunuyor ama buna fazzla kaçırmışlar dediğim gibi neredeyse pirelli duratraction fiyatına gelmişti bu lastik ama buralarda pirelli bulunmuyor malesef acil olduğu için bunu aldım beni düşündüğünüz için çok teşekkürler tekeriniz düz bassın
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    gerçek lastikte naylon yazmaz,naylon yazan lastik lastik değildir,çinlilerin motorlarını satana kadar yaptıkları çinde kilo ile satılan plastikten imal edilmiş sahte lastiktir,,lastik hamuru farklı şeydir

Bildiğim kadarıyla her lastiğin içerisinde naylon vardır bağlayıcı bir nevi solvent olması bakımından. Naylon ile beraber lastik üretiminde kullanılan kimyasallar (ki çoğu plastik grubuna girer)lastiğin dönmeye karşı direncini düşürme(sürtünmeye karşı) ve yol tutuşu özelliklerini ayarlamak için katılır.

Swallow marka tabi ki bir Michelin ve Pirelli değil orası ayrı tabi.

Motosikleti
    son sözüm lamı cimi yok tartışmaya bile gerek yok, üstünde NYLON yazan çin malı hiç bir lastiği sakın sakın sakın alıp motorunuza takmayın,,yol tutuş sıfırdır ÖLÜRSÜNÜZ daha ötesi yok bu işin,,sakın bunu basite algılamayın

paranız yoksa ayağınıza ucuz ayakkabı alın ama ne olursa olsun motorunuza kaliteli lastik alın,,,pirelli,michelin,goodyear,dunlop,vs.Türk Malı Tournee ,irc,petlas gibi

Motosikleti
    R25
    son sözüm lamı cimi yok tartışmaya bile gerek yok, üstünde NYLON yazan çin malı hiç bir lastiği sakın sakın sakın alıp motorunuza takmayın,,yol tutuş sıfırdır ÖLÜRSÜNÜZ daha ötesi yok bu işin,,sakın bunu basite algılamayın

paranız yoksa ayağınıza ucuz ayakkabı alın ama ne olursa olsun motorunuza kaliteli lastik alın,,,pirelli,michelin,goodyear,dunlop,vs.Türk Malı Tournee ,irc,petlas gibi
    İrc ve kalite ? Hiç güleceğim yoktu

Motosikleti
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrc ve kalite ? Hiç güleceğim yoktu
    dikkat ettiysen en sona yazdım,,irc nin en kötüsü çinli NYLON lastikten 20 kat iyidir,bu şekilde bakda gül bakalım

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    dikkat ettiysen en sona yazdım,,irc nin en kötüsü çinli NYLON lastikten 20 kat iyidir,bu şekilde bakda gül bakalım
    yok bende ilk başta irc kalite mi diye anladımda sonra senin yazdığını görünce hee tamam dedim

ayrıca nylona nasıl olduda pirelli parası verdin hiç mi bakmadın gugıl amcadan...

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    gerçek lastikte naylon yazmaz,naylon yazan lastik lastik değildir,çinlilerin motorlarını satana kadar yaptıkları çinde kilo ile satılan plastikten imal edilmiş sahte lastiktir,,lastik hamuru farklı şeydir

Sevgili Kardeşim,

Biraz fazla abarttığını düşünüyorum. "Yol tutuşu sıfırdır , ölürsünüz" ne demektir yahu. Evet iyi lastik , iyi yol tutuşu anlamına gelir ama en iyisi ile en kötüsü arasındaki yol tutuş farkı %25 den fazla oynamaz.
    Lastik sadece zemine tutunmanızı sağlayan bir araçtır , iyi lastik tek başına hiçbir işe yaramaz . Öncelikle doğru kullanmalı kendinizin ve motorunuzun limitleri içerisinde kalmaya özen göstermelisiniz. Doğru kullanım ,size Naylon lastikle de sorunsuz ve güvenli bir sürüş sağlayacaktır.

Sevgilerimle
    Mertcan39, ahmetunuver ve berkcigdem bunu beğendiler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    swallow!!!

isminde hayır yok ki
    berkcigdem ve mrt20 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar swallow üstünde gelen lastik değil sanırım endonezya malı bir nylon lastik fiyatı internette 100 tl bende 110 tl ye taktırmıştım pirelli dura traction 90/90/18 ise internette 120 tl ile 140 tl arası değişiyor bulabilseydim 20 tl için bu lastiği takmazdım 2 sene içinde pek bir heyecan yaşatmadı oysaki

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    ilk fotoda yırtığın hemen solunda kılcal çatlaklar var muhtemel lastik ömrünü tamamlamış bol bol hava indirir aslında başımıza gelmişti sürekli hava indirince yenisini aldık geçmiş olsun

Motosikleti
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk fotoda yırtığın hemen solunda kılcal çatlaklar var muhtemel lastik ömrünü tamamlamış bol bol hava indirir aslında başımıza gelmişti sürekli hava indirince yenisini aldık geçmiş olsun
    zorlu şartlarda 1 sene kullanmıştım lastiği yıpranmada onun etkisi oldu sanırım
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)