Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha blue core teknolojisi nedir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    İyi akşamlar,
    Hayırlısıyla sym gts 250ievo motosikletimi satıcam.Bildiğiniz gibi yamaha xmax 300 mart ayı gibi geliyor.Hemen almayı düşünüyorum.Fakat aklıma takılan bazı sorular var.Bende size sormayı uygun gördüm.
    1-Blue core teknolojisi nedir? Anladığım kadarıyla yamaha nmax'de bunu kunlanmaya başladı.Fakat daha az yakıt harcayıpda daha fazla performans elde edilmesi nasıl mümkün oluyor?
    2-Peki bu motor 100 km'de kaç litre yakabilir?
    3-Xmax 250 20 beygir gücünde bir motosiklet iken maximum 140-145 gibi hızları görürken 26,6 beygirlik yamaha xmax 300 kaç km hıza kadar çıkabilir?
    4-Herkes bir fiyat önermesi ortaya koyuyor.Sizce Yamaha xmax 300 fiyatı ne kadar olur?(Bence şu andaki piyasa koşullaraına göre 21.000 tl aşağıdan satmazlar diye düşünüyorum.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

https://youtu.be/kwkguBoH6lY?t=842
    bunu
    https://youtu.be/HZ1ziBDPmNo?t=111
    bukadarcık yapmışlar (honda esp de daha önce uygulamıştı)
    birazda, subap zamanlamaları ile oynanmış...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    bence xmax 250 hemen edinmeye bakın derim 300 dediğiniz gibi 20.000 net olur.300cc olsun derseniz benim favorim kawasaki j300 ama onunda piyasası xmax kadar tabi yok.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Alıntı qıp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/kwkguBoH6lY?t=842
    bunu
    https://youtu.be/HZ1ziBDPmNo?t=111
    bukadarcık yapmışlar (honda esp de daha önce uygulamıştı)
    birazda, subap zamanlamaları ile oynanmış...
    Cevabınız için sağolun.Peki sizce bu durumda bu motor ne kadar yakar ve son hızı en fazla ne kadar olabilir?(Motor piyasaya sürülmediği ve test edilmediği için tabiki sadece tahminden öteye gitmeyecek ama hiç değikse aklımızda bir fikir oluşabilir.)

https://www.yamaha-motor.eu/tr/produ...=623178,671627
    beni aşar
    güç, hız, yakıt, logaritma...

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence xmax 250 hemen edinmeye bakın derim 300 dediğiniz gibi 20.000 net olur.300cc olsun derseniz benim favorim kawasaki j300 ama onunda piyasası xmax kadar tabi yok.
    Cevap için teşekkürler.Bende az önce baktım dediğiniz gibi 2.el piyasası oldukça kötü.Birde hiç sokakta görmedim.Pahalı bir model olduğu için fazla tutulmadığı düşünüyorum.Ama bildiğiniz gibi kawasakinin 2.el parçaları el yakıyor.2.el parçası en pahalı olan kawasaki bildiğim kadarıyla.Ama xmax 300 özellikleriyle ve görünüşüyle benim aklımı baya bir çeldi.Bana göre avantajları.
    1-Blue core motor teknolojisi ve daha fazla performans daha az yakıt harcama olanağı
    2-Yamahanın 2.el piyasası çok canlı neredeyse hiç değer kaybetmiyor ve elden çabuk çıkıyor.
    3-Yamahanın aksesuar seçenekleri oldukça fazla ve kaliteli.(Aksesuarlar fazla pahalı olması olumsuz yanı)
    4-Abs fren teknolojisi ve tps sayesinde kaygan zeminlerde daha güvenli sürüş imkanı.
    5-jant ve lastiklerinin gts 250ievo göre kalın ve büyük olması
    Sym Gts 250ievo
    Ön teker:110/90-13
    Arka teker:130/70-13
    Yamaha xmax 300
    Ön teker:120/70-15
    Arka teker:140/70-14
    6-xmax 300 bagajın oldukça geniş olması.Bu beni oldukça etkiledi.Çünkü ben bagajımda baya bir eşya taşıyorum.(Tamir seti,Takviye kablosu,Bagaj lastikleri,Sele kılıfı,Kafa feneri,el feneri,yedek sigorta,Jant kilidi,Masterlock 2 metrelik kilit,Yağmurluk)Sym gts 250ievonun bagajı artık küçük gelmeye başladı.
    7-Beygir gücü ve torkunun tatmin edici olması(4 senedir sym gts 250ievo kunlanan biri için öyle olmalı zaten)
    8-Yeni euro 4 emisyonuna göre tasarlanmış egzozun mükemmel estetik görülmesi.
    9-Daha büyük kaliperler ve daha geniş lastik tabanları sayesinde daha fazla sürtünme gücü ve buna bağlı olarak daha iyi frenleme imkanı olması.
    10-Sym gts 250ievo boş ağırlığı 190 kg xmax 300 ıslak ağırlığı 179 kg oldukça iyi bir değer bence 300 cc maxi scooter için.
    11-İşte bu süspansiyonlar,göstergeler,led farlar ve arka stoplar,bunun gibi ekstra güncellemeler sayesinde gerçekten en modern ve donanımlı bir scooter olması.
    Benim düşüncelerim bunlardır.Benim düşünceme göre yamaha xmax 300 20.000-22.000 tl arası olsada bu parayı hak edicektir.Yamaha gerçekten muazzam bir maxi scooter piyasaya sürüyor.İnanıyorumki xmax 300 çıkamaya yakın yok satıcak.Satış patlaması yapıcak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    20 bin cebinizde paranı ve scooter alıcam ben diyorsanız zaten seçeneğiniz hazır o zaman.xmax 400 alın kampanyada şu an diye biliyorum.tork bagaj ne isterseniz var zaten.yedek parça ben pek bakmam açıkcası ama kawasaki 400 tl ise yamahada 350 olur.öle uçurum fark olmaz.model marka değiştirir tabi fiyatı.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 bin cebinizde paranı ve scooter alıcam ben diyorsanız zaten seçeneğiniz hazır o zaman.xmax 400 alın kampanyada şu an diye biliyorum.tork bagaj ne isterseniz var zaten.yedek parça ben pek bakmam açıkcası ama kawasaki 400 tl ise yamahada 350 olur.öle uçurum fark olmaz.model marka değiştirir tabi fiyatı.
    Cevab için sağolun.Fakat yamaha elindeki 400 cc scooterlarını elinden çıkarmaya çalışıyor.2.el xmax 400 sahipleride elinden çıkarmaya çalışıyor.Xmax 300 xmax 400 göre yüksek donanıma sahip olması sebebiyle bundan sonra kimsenin xmax 400 alıcağını sanmıyorum.Yamaha elindeki xmax 400'leri kampanya ile eritmeye çalışıyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Honda'nın vtec adını verdiği sistemin aynısı, Yamaha blue core demiş..

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    bak şimdi güzel kardeşim, biz şöyle bir teknoloji geliştirdik sonra şöyle alladık pulladık acayip gideceksin az yakacaksın tabi bu iş bedeva olmuyor ;
    bu işin bir de sana yansıyan tarafı olacak demenin, atacaksın önceki modelin üstüne üç-beş demenin günümüz satış yöntemlerindeki kibarcası.
    bilmem anlatabildim mi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak şimdi güzel kardeşim, biz şöyle bir teknoloji geliştirdik sonra şöyle alladık pulladık acayip gideceksin az yakacaksın tabi bu iş bedeva olmuyor ;
    bu işin bir de sana yansıyan tarafı olacak demenin, atacaksın önceki modelin üstüne üç-beş demenin günümüz satış yöntemlerindeki kibarcası.
    bilmem anlatabildim mi.
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevablarınız için sağolun.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/XNvRhWL1stQ?t=137

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)