Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Abus..Masterlock vs Halat Kilitler Ne İşe Yarar

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    .

Valla argadaşlar ABUS diye verdiler coşkuyu millet de aldı ama buna rağmen duyumlarıma göre ABUS larıda perişan ediyor bu hırsızlar..

şu video da ABUS halat ve diğer markalar 5 dakika ile 20 dakika içinde pert oluyor zaten..masterlock keza öyle..saf çelik olandan tutunda granit olan döküm dedikleri modellere kadar..Yutub bu markaların nasıl parçalanadığına dait videolarla dolu..hepsini koymak istemedim markaları karalamak istemiyorum..ama bir işe de yarasınlar artık..

ABUS bizim Barkının gazıyla nam yaptı..ama bence bir işe yaramıyor...ABUS un en üst düzey modeli granit için de test yapılmış..

şöyle bişey dikkatimi çekti..

GUARANTEED TO SURVIVE FOR MINUTES

ingilizcem zayıf ama garanti sadece 5 dakikalık darbe içinmi diyor yani..inşallah yanılıyorumdur...

e kardeşim madem el makasıyla kesilecekse ne anladık bu işten...galiba halat kilitler çalınmayı önemiyor..sadece caydırıcı amaçlı hırsızın pes edip gitmesine yönelik ama uğraşıldığında rahatlıkla kırılabilecek kilitler..

benim motorumda Bauhausdan aldığım 7.99 liralık bisiklet kiliti var o bana yetiyor..sonucta cbf150..ama pahalı motorların çalınması beni üzüyor..insanlar bu paraları kolay denkleştiremiyorlar..benim kıçıkırık cbfmde pek umrumda değil nedense..yani geçen yaz aldığım nc700 s i işte bu çalınır eder devrilir çoluk çocuk stresiyle başedemediğim için satmıştım zaten...yani burada motorum çalındı konuları görnce içim cız ediyor..diyorum ki ulan kredisi bitmemiştir vs empati yaptığımda o stresle başedemem diyorum...sen ne emeklerle kaç ay veya yıl birikimlerinle alıyorsun adamlar bir direksiyon kilidini zorlayıp diğeride ayaklarıyla 2.motorla birlikte iterek bilinmezliğe doğru gidiyor...

yani bu paylaşımın amacı motorunuzu yüzde yüz sağlam bir halat kilitle korumanız...reklam olmasın diye yazmak istemiyorum ama Türkiye piyasasına girdiğini farkettiğim bir marka var..RADIKAL marka halat kilit..Floryadaki Suzuki bayisinde..(bayinin ismini anladınız ama ben isim vermeyim reklam olmasın)

şu videodaki testleri ne derece doğru bilinmez..belkide buda el makasıyla pert olur...bilemiyorum...

yani artık motorları gerçekten koruyabilen yüzde yüz kesilmeyen ya da sadece İtfaiyenin elindeki HİDROLİK KIRICILARLA kesilebilecek birşeyler olsun...

.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abus ile ilgili bir tecrübemi paylaşayım.
    uzun yolculuklarda motorun bir kenarına kilidi de bağlıyorum, yol boyu zıplaya zıplaya gidiyoruz, arada yağmur çamur da var tabii. şimdiye kadar piyasada ucuza bulunabilecek üç kilit eskittim, bir süre sonra kilitlerin içleri de oynuyor sanırım ve anahtar çalışmaz oluyor. wd40 falan da adam etmiyor. şimdi 40 bin km'dir abusla geziyorum, ne yağladım ne korudum hala ilk gün gibi yumuşacık
    mete_han bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abus ile ilgili bir tecrübemi paylaşayım.
    uzun yolculuklarda motorun bir kenarına kilidi de bağlıyorum, yol boyu zıplaya zıplaya gidiyoruz, arada yağmur çamur da var tabii. şimdiye kadar piyasada ucuza bulunabilecek üç kilit eskittim, bir süre sonra kilitlerin içleri de oynuyor sanırım ve anahtar çalışmaz oluyor. wd40 falan da adam etmiyor. şimdi 40 bin km'dir abusla geziyorum, ne yağladım ne korudum hala ilk gün gibi yumuşacık
    inşallah kilit sağlamlığı hiç denenmez ırgızlar tarafından... yani denenir ve açılmazsa bu sefer de sen bozulan kilit kısmını hiç açamazsan o da ayrı bir sıkıntı kendi motorunun hırpalanmış kilidi için tırmalamak da ayrı bir paranoyak düşüncem..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hıcbır sey guvenlı degıldır. Istersenız evrende bulunan butun guvenlık urunlerıyle donatın motorunuzu calacak olan yıne calacaktır. Dukkan tutun, kepenk yapın, alarm koyun, kamera koyun, bekcı tutun, kopek baglayın calacaksa yıne calacaktır. Acaba calınır mı korkusuyla yasamak cok mantıksız. Ulan calacaklar bunu, acaba calınır mı, ya calınırsa dıye motor satmakta mantıksız bence. Kask alıyoruz, ekıpman alıyoruz, kırılıyor, asınıyor bılıyoruz ama alıyoruz. Neden? Tedbır, guvenlık ıcın. Kesın korur mu? Hayır. Kaskı deneyebılırsınız duz duvara 50km uzerı hızla gırerek veya ekıpmanı 300km hızla bır yere carpmıycagınız bır alanda suruklenerek deneyın. Bunların sızı koruma olasılıgı ne kadar dusuk degıl mı? Yaa ama ekstrem seyler bahsettıklerım. Uzun suredır yesıl yanıyor bır dort yol agzında, sarı bıle yanmadan gececegınıze emınsınız hızınızı dusurmeyecegınız ıhtımalı hızlanacagınız ıhtımalınden daha dusuk. Durmanızdan bahsetmıyorum bıle. Dıger taraf ıcın kırmızı yanıyor ve araclar duruyor olabılır ama frenı patlamıs bır kamyonun o duran aracları bıcıp sızı bır aracın bıcmeyecegını bılemezsınız. Bunların hepsı olasılık.

Ozetle olasılıkları dusunerek yasayamazsınız. Ölmeyecegınızden emın mısınız? Bunu bır dını yargıya basvurarak soylemıyorum. Durup dururken kalp krızı gecırebılırsınız, deprem olur altında kalabılırsınız, yururken basınıza agır bır cısım dusebılır, uzar gıder. Bunları dusunursenız hayatta olmanız sızı yasatmaz. Hayatta farkında olmadan devamlı yaptıgınız seylerın en basında gelır onlem. Onlemınızı alın, bu gıbı ıhtımallerı/olasılıkları dusunmeden yasayın. Yasayın dıyorum, dusunursenız sadece hayatta kalmıs olacaksınız.
    condospree bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    defalarca yazdım yine yazıyorum,gerçek koruma isteniyorsa bu zincirden başkası yalan,kalınlığı 14 mm olduğundan hiç bir makasın ağzına sığmıyor,yani makasla kesmek imkansız,,2 çeşit kesme yolu var,

1-oksijen kaynağı ile kesmekki bu zaten asetilen ve oksijen tüpü ve kesme takımı gerektirir,ayrıca gece bunun yapacağı ses ve ışığı 5 km den duyar ve görürsünüz,yani o şekilde kesilmesi olanak dışı gibi

2- spiral kesme taşıyla kesmekki buda keserken çıkaracağı ses ve ışığı duymayan kalmayacağından artı birde kesme taşı için elektrik gerekeceğinden buda olanak dışı gibidir

geriye bir tek yol kalıyor oda motoru komple kucaklayıp kaldırıp kamyonete atıp götürmek,,onun için bu linkteki zinciri motorun şasesinden geçirip çok sağlam bir yere zincirlemektir,artı yine linkteki dünyanın en sağlam alarmlı disk kilidi olan abus 8077 ile takviye etmenizdir

bu yazdıklarım bu işin zirvesidir,zaten motoru çalacak hırsız bu işlerde uzman olduğundan inanın işi gereği bu kilit ve zincirleri herkesten iyi tanırlar zaten ve uzaktan bu zincir ve kilitleri görünce küfür ederek oradan ayrılırlar emin olun

zincir olarak tersanelerde kullanılan grade 100 zincirde olur onuda makas kesmez,daha doğrusu grade 100 14 mm olduğundan oda makasa girmez ve kesilmesi mümkün değildir,,tabi bu zincire çok sağlam yandan sürgülü bir kilit almanızda gereklidir,,ancak en sağlamı linkteki olanlardır,,daha iyisi yok,,alırken fiyatından ötürü çok zor gelir ama benim dediğim gibi sonradan iyiki bunları aldım dersiniz,bir defa alıp ömür boyu kullanırsınız

aklı olan hiç bir hırsız bunlarla uğraşmayı göze alamaz,alanda zaten yakayı ele verir

http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/a...w&gclsrc=aw.ds

http://www.hepsiburada.com/abus-gran...Fccy0wodyWUKyg

buda videosu,,altın elbiseli adamın motorunda bu vardı,hırsızlar bu zinciri kesememiş jantı kesip çalmışlar motoru videodada söylüyor zaten,,ben zaten yukarda o yüzden motoru şaseden geçirip zincirleyin demiştim artı alarmı 8077 disk kilidi

https://www.youtube.com/watch?v=l7hqHGqRPMo
    Ocanner35 ve espresso bunu beğendiler.

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bikere hangisi iyi demiştim satıcı arkadaşa, abi hırsıza kilit dayanmaz istediğini al demişti acık acık hahaha

Motosikleti
    satıcı ne bilcek konuşuyo işte ,,benim yukarda verdiğim linkteki kilit ve zincir açıp kesip motoru çalacak hırsızın taş..klarını öperim ben,,kesebilseler altın elbiseli adamın zincirini keserlerdi

avmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satıcı ne bilcek konuşuyo işte ,,benim yukarda verdiğim linkteki kilit ve zincir açıp kesip motoru çalacak hırsızın taş..klarını öperim ben,,kesebilseler altın elbiseli adamın zincirini keserlerdi
    onguard 14mm ye ne diyorsun ?
    http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/onguard-8016l-beast-zincirli-180cmx14mm-P142594681?icid=990008_prudsys_productdetail_bysam eseller

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    işte bu yüzden kasko yaptırdım.
    Hırsıza kilit dayanmaz ama kilitler br şekilde kırılıp çalınırsa zararım az olur dedim.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Abus kikitlerinde kesilenini yaptiklarinda üretici firma mühendisleri kesilmeyenini daha dayaniklisini üretiyor. Bu video hangi yıl.veya kesilen kilitin Modeli ne. Bende Abus granit 1060/170cm var .zincir kilit. Kesilir diyen ciktimi tm diyorum 5 dk da kes ersen ok. Kesemessen 800 tl alırım diyorum. Normal makas keskiler bu kilitleri zor keser ucu elmas keskiler kullanıyorlar galiba. O da bi güç harcamak ve bilen bir kişinin yapması gerekiyor. Şuan en iyi Abus . O kesiliyor bu kesiliyor deyip almassak motoru bir gün yerinde bulamazsınız. Biz en iyisini baglayalimda gidersede elimizden geleni yaptık deriz.uzuntu duymayiz.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Kalın zincirin de ağırlık problemi var.

Benim çözümüm zincirin iki ucunu asma kilide geçirip, asma kilidi fren diskine takmak. Zincir kesmek çocuk oyuncağı, fakat kilidi kesmeden o motorun tekeri dönmez. Asma kilit, disk kilitleri gibi diske sıkıca oturmuyor, langur lungur sallanıyor. Böyle olunca levye ile de kıramaz.

Arka tekere de halat kilit takıyorum. Halat makasla zincir gibi kolay kesilmez. Kendimce bulduğum çözüm bu. Allah hepimizi "hırkız" şerrinden korusun.
    ...garip... bunu beğendi.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaş şu Abus'a amma taktınız haa..

Benim motorumu 3 kez çalınmaktan kurtardı Abus. Üzeri demir makası izleri dolu ama daha kesebilen babayiğit çıkmadı.

Piyasadan 100 liraya aldığınız demir makasıyla kesilemiyor bu kilit. Videolarda izlediğiniz demir makasları farklı, sanırım elmas uçlu deniyor.

Ben motorumu hiç tekin olmayan bir semtte 9 aydır dışarda bırakıyorum. 3 tane abus kilidim var.

1 tane granit zincir
    1 tane 10mm disk
    1 tane alarmlı disk

3d sensörü sebebiyle motor veya gidon kıpırdasa zaten ortalığı ayağa kaldırıyor alarmlı kilit.

Mahallede tek benim motorum çalınmadı sanırım bu 9 aylık süreçte. Tanığım herkese tavsiye ediyorum.

Özetle; Abus candır.
    espresso ve blue4XL bunu beğendiler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Birisinin motorunu Abus disk kilidi kırılarak motoru çalınmıştı. Ki zaten kilide o kadar para vermek yerine direk kasko yaptırılabilir. Her içeriye girip çıktığınız zaman size fiş, fatura vs kesen bir otoparka aidat ödenerek de bırakılabilir. Kanyon AVM otoparkına kardan yağmurdan etkilenmesin diye kışın 60tl verip bırakıyorum. Elimde herhangi bir sıkıntıda hakkımı aramama yardımcı olacak fiş ve fatura var. Aylardır kilitsiz durduğu belli olan artık heryerini toz kaplamış, R1200gs ler VFR1200 ler var.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birisinin motorunu Abus disk kilidi kırılarak motoru çalınmıştı. Ki zaten kilide o kadar para vermek yerine direk kasko yaptırılabilir. Her içeriye girip çıktığınız zaman size fiş, fatura vs kesen bir otoparka aidat ödenerek de bırakılabilir. Kanyon AVM otoparkına kardan yağmurdan etkilenmesin diye kışın 60tl verip bırakıyorum. Elimde herhangi bir sıkıntıda hakkımı aramama yardımcı olacak fiş ve fatura var. Aylardır kilitsiz durduğu belli olan artık heryerini toz kaplamış, R1200gs ler VFR1200 ler var.
    Abus disk kilidinin 130 tl lik olanını almistir.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Grumpy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hıcbır sey guvenlı degıldır. Istersenız evrende bulunan butun guvenlık urunlerıyle donatın motorunuzu calacak olan yıne calacaktır. Dukkan tutun, kepenk yapın, alarm koyun, kamera koyun, bekcı tutun, kopek baglayın calacaksa yıne calacaktır. Acaba calınır mı korkusuyla yasamak cok mantıksız. Ulan calacaklar bunu, acaba calınır mı, ya calınırsa dıye motor satmakta mantıksız bence. Kask alıyoruz, ekıpman alıyoruz, kırılıyor, asınıyor bılıyoruz ama alıyoruz. Neden? Tedbır, guvenlık ıcın. Kesın korur mu? Hayır. Kaskı deneyebılırsınız duz duvara 50km uzerı hızla gırerek veya ekıpmanı 300km hızla bır yere carpmıycagınız bır alanda suruklenerek deneyın. Bunların sızı koruma olasılıgı ne kadar dusuk degıl mı? Yaa ama ekstrem seyler bahsettıklerım. Uzun suredır yesıl yanıyor bır dort yol agzında, sarı bıle yanmadan gececegınıze emınsınız hızınızı dusurmeyecegınız ıhtımalı hızlanacagınız ıhtımalınden daha dusuk. Durmanızdan bahsetmıyorum bıle. Dıger taraf ıcın kırmızı yanıyor ve araclar duruyor olabılır ama frenı patlamıs bır kamyonun o duran aracları bıcıp sızı bır aracın bıcmeyecegını bılemezsınız. Bunların hepsı olasılık.

Ozetle olasılıkları dusunerek yasayamazsınız. Ölmeyecegınızden emın mısınız? Bunu bır dını yargıya basvurarak soylemıyorum. Durup dururken kalp krızı gecırebılırsınız, deprem olur altında kalabılırsınız, yururken basınıza agır bır cısım dusebılır, uzar gıder. Bunları dusunursenız hayatta olmanız sızı yasatmaz. Hayatta farkında olmadan devamlı yaptıgınız seylerın en basında gelır onlem. Onlemınızı alın, bu gıbı ıhtımallerı/olasılıkları dusunmeden yasayın. Yasayın dıyorum, dusunursenız sadece hayatta kalmıs olacaksınız.
    Biraz lafı cımbızla çeken medyacılar gibi oldum ama şuna dikkat etmek gerekiyor ;

Olayın caydırıcılığı arttırmak önemli. Dükkan tutup bir kepenk ve bir asma kilitle kapattığınız bir motosikletin çalınması, sadece motosiklet hırsızlığı olmuyor.

Zincirleme bir sürü suçu doğuruyor. Bunu göze almak her motor hırsızının harcı değil.

Tüm olay caydırıcılığı arttırmak.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    o fiyat nedir öyle az daha koy zincir alacağına ybr al

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/kesilmeyen-zincir-150-cm-yuma-kilit-P118847368?cid=604001&gclid=CjwKEAiAj7TCBRCp2Z22ue-zrj4SJACG7SBEOwLkbw6JjoJxJf5dqhmzhssssgWtPwwtLGGdF QfSYBoCCwfw_wcB&gclsrc=aw.ds

istanbuldaki amca böyle diyor..

Motosikleti
    Alıntı avmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatına bak anlarsın ne diyeceğimi,,ya bu zincir kilidi alıcan

http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/a...w&gclsrc=aw.ds

yada grede 100 14 mm tersanede kullanılan zincir alıp güzel bir yandan sürgülü asma kilit takıcan,tam koruma istiyorsan bunlardan birini seçicen,başka yolu yok,,ben tersanede çalışıyorum,grede 80 10mm dir grede 100 14 mm dir ama ikisininde sağlamlıkları sertlikleri aynıdır,,grede 80 zinciri normal demir makası kesmez ancak özel elmas uçlu makasla zor olsada kesiliyor ama kesilene kadar elmas uçlu makası bayağı zedeliyor

grede 100 zincir 14 mm olduğu için elmas uçlu makasta dahil makasın ağzına sığmıyor,az bişey ağzına giriyor kesmek için yüklenince makasın ağzından kayıp gidiyor,yani elmas makası ile kesmek mümkün değil,,bunları kafamdan yazmıyorum ,tersanede çalışdığımı söyledim ve bizzat denedik bunları

grede 100 zincir ve sürgülü asma kilitle maliyet daha ucuz olur,zincirin metresini 100-120 tl gibi fiyata alabilirsiniz,zincirin dışına brandacılara gidip tır brandasından veya kalın kumaştan kılıf diktirip zincire geçireceksiniz,,grede 100 zinciri istanbul perşembe pazarında tekne gemi ve yat malzemeleri satan köprü tarafı sahilde zincircilerde bulabilirsiniz,sanayide zincircilerdede bulunabilir,

ama ben bunlarla uğraşamam derseniz yukarda linkini verdiğim abusun zincirini alıp bu işten kurtulacaksınız

yüksek kaliteli çelikten zincir yapmak zannedildiği gibi ucuz değil,kaliteli çelik yapımı için içine konulan mangan,karbon,silis,ve bunun gibi malzemeler büyük bir maliyet tutuyor ve zaten bu yüzdende pahalı oluyor,,yoksa bu saydığım malzemeler konulmadığı zaman veya çok az konulduğu zaman bildiğiniz sıradan piyasada kullanılan demirden hiç bir farkı olmaz aldığınız zincirin

alacağınız zincirin üztüne eğe sürdüğünüz zaman,eğeyi zincire ne kadar bastırırsanız bastırın zincirin üstünde kayar ve zincire zede veremez ama adi zincire eğe sürerseniz armut gibi zinciri yer

grede 80 metresi 60 tl falan ama grede 100 tavsiye ederim

son olarak en üstte abus zinciri kesen adam,kıçı yiyorsa verdiğim abus 14 mm zinciri kessinde göreyim onu veya grede 100 zinciri kessin,,gitmiş 10 mm zinciri kesip gösteri yapıyo

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz lafı cımbızla çeken medyacılar gibi oldum ama şuna dikkat etmek gerekiyor ;

Olayın caydırıcılığı arttırmak önemli. Dükkan tutup bir kepenk ve bir asma kilitle kapattığınız bir motosikletin çalınması, sadece motosiklet hırsızlığı olmuyor.

Zincirleme bir sürü suçu doğuruyor. Bunu göze almak her motor hırsızının harcı değil.

Tüm olay caydırıcılığı arttırmak.
    Bakın bır musterıme duvardan hırsız gırdı. Oysa kapının oldugu alan cam, kepenk yok. Butun cam alanı alarm ve kamera goruyor. Adam duvarı delerek gırıyor ugrasa bakarmısın.Hemde tam ıkı rafın arasından duvarı muazzam bır sekılde delmıs 2 kısının rahatlıkla gecebılecegı gıbı. Ne bekcıye, ne alarma, ne kameraya yakalanmadan pahalı urunlerı calıp cıkmıs. Kamera calısıyor, alarm calısıyor yanı butun sıstem calısıyor, bekcı ust katta gezıyor bu adam bekcı asagı ınmeden malı goturuyor. Bu adam gunlerce ıncelemıs burayı hatta belkıde calısan bırı. Kımın aklına gelır bırının duvardan gırebılecegı?

Yıne farklı bır musterım, fabrıka bınasına tır dayayıp bosaltıyorlar malzemeyı. Guvenlık ayrı, bekcı ayrı, her kapıya gece gelen kopekler ayrı, kepenk ayrı, alarm/kamera ayrı. Sızce nasıl caldılar? Cok kolay bır sekılde hırsızlık eylemını gerceklestırdıklerını soyleyebılırım sadece, sızın hayalgucunuze bırakıyorum calma sekıllerını.

Daha anlatabılırımde yeterlı sanırım. Motosıklet dedıgın alet, ufak paralara da var buyuk paralara da. Sımdı benım depomdakı ybr 125'ı cbf150'yı veya bunlar gıbı ufak cınlı motosıkletı calmaya hırsız tenezzul etmez. Zor cunku. Icerde kopek var, kamera var, alarm var kepenk manyetıgıne kadar. Ee depoda tek bır cam pencere yok. Bu adam tenezzul eder mı boyle ucuz motosıklet ıcın boyle zor bır ıse? Bence etmez, he ederde motosıkletı alır yakalanmadan kacarsa helal olsun der, guvenlık guclerıne gereklı acıklamayı yapar motorunda hırsızında pesınden kosmam. Polıs bulmazsa umrumda bıle olmaz. Pekala ederı 15-20.000+ TL olan motosıkletler ıcın? Her hırsız o rıskı alır.

Sadece 8.000 lıra ıcın duvarı delmıstı ılk bahsettıgım hırsız. Sadece kopek yoktu ısın ıcınde.

Yanı sız onlemınızı alın, caydırıcılıgınızı sonuna kadar artırın ama caymayacak hırsız vardır. Ben o sebeptendır kı hıc rıske atamayacagım mal almam.

Motosikleti
    Alıntı Grumpy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın bır musterıme duvardan hırsız gırdı. Oysa kapının oldugu alan cam, kepenk yok. Butun cam alanı alarm ve kamera goruyor. Adam duvarı delerek gırıyor ugrasa bakarmısın.Hemde tam ıkı rafın arasından duvarı muazzam bır sekılde delmıs 2 kısının rahatlıkla gecebılecegı gıbı. Ne bekcıye, ne alarma, ne kameraya yakalanmadan pahalı urunlerı calıp cıkmıs. Kamera calısıyor, alarm calısıyor yanı butun sıstem calısıyor, bekcı ust katta gezıyor bu adam bekcı asagı ınmeden malı goturuyor. Bu adam gunlerce ıncelemıs burayı hatta belkıde calısan bırı. Kımın aklına gelır bırının duvardan gırebılecegı?

Yıne farklı bır musterım, fabrıka bınasına tır dayayıp bosaltıyorlar malzemeyı. Guvenlık ayrı, bekcı ayrı, her kapıya gece gelen kopekler ayrı, kepenk ayrı, alarm/kamera ayrı. Sızce nasıl caldılar? Cok kolay bır sekılde hırsızlık eylemını gerceklestırdıklerını soyleyebılırım sadece, sızın hayalgucunuze bırakıyorum calma sekıllerını.

Daha anlatabılırımde yeterlı sanırım. Motosıklet dedıgın alet, ufak paralara da var buyuk paralara da. Sımdı benım depomdakı ybr 125'ı cbf150'yı veya bunlar gıbı ufak cınlı motosıkletı calmaya hırsız tenezzul etmez. Zor cunku. Icerde kopek var, kamera var, alarm var kepenk manyetıgıne kadar. Ee depoda tek bır cam pencere yok. Bu adam tenezzul eder mı boyle ucuz motosıklet ıcın boyle zor bır ıse? Bence etmez, he ederde motosıkletı alır yakalanmadan kacarsa helal olsun der, guvenlık guclerıne gereklı acıklamayı yapar motorunda hırsızında pesınden kosmam. Polıs bulmazsa umrumda bıle olmaz. Pekala ederı 15-20.000+ TL olan motosıkletler ıcın? Her hırsız o rıskı alır.

Sadece 8.000 lıra ıcın duvarı delmıstı ılk bahsettıgım hırsız. Sadece kopek yoktu ısın ıcınde.

Yanı sız onlemınızı alın, caydırıcılıgınızı sonuna kadar artırın ama caymayacak hırsız vardır. Ben o sebeptendır kı hıc rıske atamayacagım mal almam.
    ancak motosiklet anlattığınızdan çok farklı,mesela siz motorunuza ucuz yollu önlem alırsanız çalacak hırsız ön keşifle çalıp çalamayacağının kararını verir,kolaysa çalar ama sen anlattığım şekilde önlem alır en iyisini kullanırsan,bunu gören aklı başında hiç bir hırsız kendini riske atıp çalamayacağını bile bile bunla uğraşmaz,,çünkü üstünde kilit bile takılı olmayan motosiklet dolu piyasada,onlar varken niye kendini riske atsın,seçeneği çok çünkü adım başı motor dolu piyasa,hemde uyduruk tel kilit takılmış halde

yani dükkanı soymak apayrı bir iş,kamera kilit alarm vs.. ama motosiklet basit ve heryer korunmasız motor dolu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)