Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik hava ayarları ile ilgili soru

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Burgman 400
    Genelde motosikletimi artçı ile beraber kullanıyorum. Kitapçıkta iki kişi binerken 41 psi olması gerektiği söyleniyor. Normalde 29. Şimdi motorun arka lastik havası hep 41 demi olmalı? Ben tek başıma binerken 41 de mi kullanıcam? Devamlı indir şişir gibi bir durum mu olacak yani?

Bu olayı pratikte yaşayanların nasıl davrandığını ve ne yaptığını merak ediyorum. Paylaşırsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motonoyedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    genelde 2 kişi kullanıyosan 41 psi olması gerekir.ama yakın bi değer de olabilir tabi.tek kişi bindiğin zaman da 41 veya yakını olabilir.yalnız yazın fazla hava basmamaya özen göster.sıcak havalarda lastik genleşme yapar.

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    bence en uygunu 35 fln.. ortasını bulmak lazım..
    CBR 600F Honda,

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    himmm arkadaslar ben anlamdim. . . yani motorun ne olursa olsun, lastigin ne olursa olsun ayni deyer mi olucak bu ??? yada, saka mi yapiyorsunuz?
    all you need is love

arinrin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X9 250 Evo
    Arkadaşlar lütfen dikkat. Lastik havası motorda çok önemli. Yol tutuşunu etkileyen en önemli faktörlerden biri bu. Her lastiğin ki farklı. Değerleri servislerden öğrenin ve hafta en az 1 kere kontrol edin. Artçı ile sürüşte lastik havaları tek sürüşten farklı bunuda usanmadan sıkılmadan her seferinde kontrol edin. Bu sürüşünüze yansıyacak bir durum. Lastikler sadece soğukken hava basın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler