Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Pantolonu Giyen Biri İçin Dizlik Şart Mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Owl King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlıkta yeterince açıkladığımı düşünüyorum. Bir de bu motosiklet pantolonları eldiven misali derimizi koruyor. Bakıldığında günlük giydiğimiz kotlardan hiçbir farkı yok görüntüde. Ana maddesi nedir bu korumalı motosiklet pantolonlarının?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Forza 250
    kot pantolonlardan bahsediyorsanız doğru dış malzemesi denim dir. Sürtünme bölgelerinde kevlar ya da aramid kumaş kullanıldığı için derimizi sürtünmeye karşı korurlar. Birde montunuzla aynı malzeme olan cordura ile yapılan pantolonlar vardır. Onların dış yüzeyi sürtünmeye karşı korumalıdır.
    Kot pantolonların diz koruma ve kalça koruma için cepleri var zaten ve üzerinde gelmesi lazım korumalar. Ama korumalar kısadır ve kaval kemiğinizi korumaz. Uzun motosiklet çizmeniz yoksa dizlik kullanmanızı tavsiye ederim.
    Owl King bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Pantalon un kendi kumaşının haricinde içinde kevlar denilen malzeme var.Sürtünmeye dayanıklı bir maddedir.Diz ve kalça dada eklem korumaları var. Fakat eğer dersen ki ben kaval kemigimi de korumak istiyorum , pantolonun içideki dizlik korumasını çıkartıp tekrar panatolonun içinde dizlik giyebilirsin.Eğer dışına takarsan kaza esnasında dönme ihtimali var...
    Owl King bunu beğendi.

Owl King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum anlaşılmıştır teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)