Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Onca zam oldu yetmedi, döviz yükseldi yetmedi, vergiler arttı yetmedi...yetmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir insan vatanını toprağını neden terk eder?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artik bu mudur strateji? Havuz medyasi penguen yerine bir deri bir kemik olmus Afrikali cocuklari gosterip "halinize sukredin" mesajlari mi vermekte?

Fatih kardesim, islam birligini falan birak ta, bir tane "islam devleti" var mi onu goster bana. Yok. Muslumanlarin yasadigi yerler var. Baslarinda da zengin diktatorler var. Bilimde geriler, ekonomileri kotu, ozgurlukler cok sinirli, dunyada esameleri okunmuyor, hic bir yere, hic bir kimseye faydalari yok. Turkiye'de gittikce onlardan biri haline gelme yonune dogru yuvarlaniyor. Butun sartlar da hazir. Tabii ki ekonomimiz gocecek, tabii ki hukuksuzluklar ayyuka cikacak, tabii ki sacmasapan komplo teorileri ve din-millet temali argumanlar halki uyutmak icin medyadan yayilacak, kendi arsizliklarini, yetersizliklerini, ve suclarini ona buna yuklemek icin.

Eger gercekten dunyadaki zulumu onlemek istiyorsan, onemsenen bir devlet olman lazim. Bu da guclu ekonomi demek, hukuk demek, ozgurluk demek, egitim demek, cok seslilik demek. Yoksa "dunya besten buyuktur" sadece bir havlama olur. Cozum, o besten biri olmaktir, ancak o zaman sozunun bir kiymeti olur. Eger farkettiysen, gittikce tam tersi istikamete dogru gidiyoruz.

Ama onu da hep dis gucler ve baskalari yapiyor degil mi... Gariptir, paylastigin video'da "Gulen Israili tercih etti" gibi birseyler yaziyordu. Eski yazi oldugunu oradan anladim pek iyi aramiz Israille bu aralar. Gordugun uzere tukurdugumuzu on kere yalatiyorlar bize. Dogru duzgun bir devlet olsak sozumuzun azicik agirligi olur...
    arap halkının kalleş olduğunu daha önce çok duydum, belkide mülteci kabul etmemeleri onların ayrı bir kalleşlik tavrıdır dimi?

israil diyorsunuz, tükürdüğünü yaladı diyorsunuz. köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek lazım. bunu duymuşsunuzdur. ekonomi her şey zaten, ekonomi yoksa yükselme söz konusu olmaz ülkede doğru. sanayileşme konusunda son durumlarımızı tam olarak bilmiyorum, kendi askeri tehcizatlarımız araçlarımız çoktan üretime başladı ve kendi inşaat tehcizatlarımız da öyle sanıyorum.

yani dışarıdan alımı kestiğimizde sıkıntı yaşayacağımız şeyler var ama gittikçe azalmasını ümit ediyoruz.

şimdi ben halimden memnunum diyorum şahsi olarak. yani altımda istediğim motor yok ise bunu suçlusu ilk önce aileden olan birinin suçu çünkü istediğimi alabilecek maddi durum olduğu halde elde edemiyorum.

bunun dışında dış güçler savunuluyor gibime geliyor. türkiye zor durumda olan insanları topraklarına kabul edip kendi vatandaşı gibi yaşamalarına müsade verirken bu dış güçler sadece kendi halkına bakıyor ve dışarıda kime ne olduğu umurlarında değil.

ortalıkta katledilen ve zulüme uğrayan insanlar kime ne yaptıda ardı arkası kesilmiyor bu cinayetlerin.

kimi savunuyorsunuz bana anlamıyorum? kalleş araplarımı yoksa para için her şeyi yapabilecek lanet olası güçlü batı ülkelerini mi?

tekrar söyleyeyim türkiye çıkıpta kimseyi öldürmüyor ve kimseye zulüm yapmıyor ve tam tersi zulüm gören ve zor durumda olan insanlara kucak açıyor.

e hadisenize bu çok süper güçlü batı ülkeleri neden kimsenin elinden tutmuyor? bırakın elden tutmayı tüm bu zulümlerin sebebi onlar, bunu ne zaman anlayacaksınız.

bizide ilk fırsatta kardeş payı yapıp sömürecekler, ama ümit ediyorum ki o zamana kadar destekçi ülkeler artar ve güçlü oluruz.

Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bırak dışarıyada kendine bak kendi içine
    kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş
    ihmaller buda çok farklı değil, kar uruna yani daha "çok para" uğruna ucuzluğa gidilen madenlerde yapılan katliamlar var ve hala devam ediyor merak etme...
    yakınlan hoteller çok uzak tarihler değil,para için kendi "keyifleri" için yangınları biliyoruz...
    silahla yapılan katliamları bile saymıyorum ,bombaları nasıl unuttunuz arkadaş ?
    gaz fişeklerinin "keyfi" şekilde kafalara sıkıldığını nasıl unuttunuz ?
    30 küsür adamın "keyfi"olarak tecavüz ettiği o kız çocuğunu rızası var dediğini nasıl unuttunuz illaha öldürmeleri mi lazımdı ?
    Siz bana ve benim gibi düşünen zihniyetlere dokunmayan yılan bin yıl yaşasın gibi düşünürsen, herşeyi görmezden gelmeye devam ederseniz o yılan sızi de bir gün tıklatacak hemde öyle böyle değil çok acayip tıklatacak...
    Böyle giderse sütçülük değil sipercilik oynarsın sokaklarda
    kendimizde sorun yok, sorun dışarıda. bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen kim? bir önceki mesajımı dikkatli oku, karıştırıyorsun bişeyleri.

biz henüz sağlamlaşamamış ekonomiye sahipken bile insanların elinden tutuyor isek bu güçlü ülkeler bizden daha fazla yardım yapmalıdır ama bırak yardımı adamlar ortalığı karıştırıyor görmüyor musunuz?
    tiawern bunu beğendi.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ortalığı karıştırmıyorlar kendi halkı 3 motosiklet 4 uçak 6 araba alıp refah içinde yaşayabilsin diye bir dış politikaları var.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    pek hayırlı vatandaşlarsınız. soykırımcı ve sömürgeci ülkeler gözünüzde neye dönüşmüş resmen. hayretler içindeyim. teröristlik yapıyorsunuz belkide hberim yok.
    tiawern bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Suriyelilere kucak açmak Hristiyan Avrupa'dan önce Müslüman ülkelere düşer Fatih. Kalleş Arap deyip tek cümlede es geçmeyelim. Batıya cümle üstüne cümle sayarken Arap'a da saymak lazım, kalleş deyip geçmek olmaz. O Araplar'da Avrupa'dan fazla para olduğunu da unutmayalım.
    zabuzaretta bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suriyelilere kucak açmak Hristiyan Avrupa'dan önce Müslüman ülkelere düşer Fatih. Kalleş Arap deyip tek cümlede es geçmeyelim. Batıya cümle üstüne cümle sayarken Arap'a da saymak lazım, kalleş deyip geçmek olmaz. O Araplar'da Avrupa'dan fazla para olduğunu da unutmayalım.
    biz gelişmiş batı ülkelerini demokratik ve modern belledik hafızalarımızda, oysa ki bu derece kültürlü, modern, medeni, insan hakları olan v.s. ülkeler çıkmış müslüman ayırt ediyorlar. müslüman, hristiyan, yahudi ayırt etmeksizin herkes insan ama bu gelişmiş ülkeler bunu umursamıyor.

çünkü onlar sanılanın aksine soykırımcı ve medeniyetten yoksun toplumlar. arapların kalleşliği daha çok nefret topyacak derecede olabilir. bizim eski oto yıkamamızın toprak sahibi araptı ve biz kıra ödüyorduk ona. adam sürekli "biz para aşıklısı değiliz" diyordu ama nedense oğlu hep yıkadığımız arabaları sayıyordu ne kadar kazanıyoruz diye.

bilemiyorum, şu anda türk halkı enayi konumunda olabilir ama bu sömürgeci ülkeleri suçsuz yapmaz ve dış sorunlar şu anda sömürgeci ülkelerin suçu ve dediğim gibi bu sömürgeci ülkeler fırsatını yakaladığı anda bizi kardeş payı yapacaklar.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pek hayırlı vatandaşlarsınız. soykırımcı ve sömürgeci ülkeler gözünüzde neye dönüşmüş resmen. hayretler içindeyim. teröristlik yapıyorsunuz belkide hberim yok.
    Terör kelimesini de iyice ayağa düşürdünüz , sizin gibi düşünmeyen herkes terörist nasıl bir kafa yapınız var anlamak güç.
    hasmet, Ultraviolet, Erwin ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    speederbike
    Güzel dedin. İşte o sömürgeci ülkelere karşı durmak Ey Amerika demekle olmuyor. Öyle olaydı tüm Türkiye hep bir ağızdan Ey Amerika derdik (Tek bir kişinin demesinden de daha etkili olurdu inan), Amerika da pılısını pırtısını toplayıp uzaya kaçardı.
    Çalışmak gerek. İşi hakedene vermek gerek.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Iletisim kurmak mumkun degil. Gercekleri tartismak degil, takim tutar gibi taraf tutmak durumu soz konusu. Muhtemelen ortak oldugumuz nokta, basta Turkiye'nin ve sonra dunya insanlarinin refah bir gelecegi... De bunun nasil olacagi konusunda zit fikirlerimiz var. Tamam, biz hep cok iyiyiz, baskalari da hep kotu. Peki soyleyin bakalim:

El Nusra teror orgutunu niye destekledik? Niye gizli gizli silah gonderdik? Kimleri oldurdu o silahlar?

Suriye kan golune donunce gelen insanlara sahip cikabildik mi? Kaci fuhus batagina batti? Kaci kuma gitti?

Biz multecilere cok iyi baktigimiz icin mi canlarini tehlikeye atip botlarla bati ulkelerine kaciyorlar? Sahi kac Suriyeli cocugun cansiz bedeni kiyiya suruklendi?

Evet bati, isine gelmeyince kilini kipirdatmiyor. Dogru. Peki biz ne yapiyoruz? Biriktirip biriktirip "bak salariz bu Suriyelileri uzerinize" diye tehdit malzemesi olarak kullaniyoruz.

Ali Bulac niye iceride bi deyver bana. Ne suc isledi o adam? Haksiz yere icerde yatmiyor mi? Yanlis degil mi bu?

Niye bizzat CB ve oglunun sesini duydugumuz kasetler yalanladi ama hic bir incelenmeye gonderilmedi? Yahu 1 milyara yakin kayit disi para kacirildi. Hic mi merak etmiyorsunuz ne bu diye?

Hersey apacik ortadayken Reza Zarrab niye saliniverildi? Bu herifin soyledikleri kayitli, yaptiklari fotografli. Allah askina 350,000 euroluk saati rusvet verdigi artik nasil ispatlansin?

Su an iceride olan kirk-bin memurun hepsi terorist mi? Hangi terorist eylemi katilmislar? Yazik degil mi onlarin coluk cocuguna. Onlarin sucu ne?

Bu arada darbeyi kim yapti harbiden? 4 ay oldu niye hala belirsizlik soz konusu? Meclis sorusturma kurulu ne zaman dinleyecek darbenin merkezinde olanlari? Niye AKP uyeleri ellerinden geldigince engellemeye calisiyorlar arastirmayi? Yahu onlarin hakliligini ortaya cikaracak bir arastirma degil mi bu?

Niye "dindar" yurtlarda arka arkaya ortaya cikan igrenc durumlarin ustu ortuluyor? Yazik degil mi tuyu bitmemis cocuklara tecavuz ediyorlar?

Sen birak batiyi, birak Suriyelileri de, sen kendi insanina sahip cikabiliyor musun? Kendi cocugunun namusunu koruyabiliyor misin? Kendi insaninin hakkini koruyabiliyor musun?

Gozunuzun onunde oldu butun bunlar. Hala mi "bati", "dis gucler", "Israil" diyebiliyorsunuz? E ne bekliyorsunuz onlardan? Tabii ki islerine geldigi gibi davraniyorlar. Yanlis, ama oyle. Peki onlar mi zorladi bizi bunlari yapmaya? Onlar mi dediler rusvet alin? Onlar mi dediler ihalelerden avanta alin? Onlar mi dediler istemediginiz seyleri soyleyenleri susturun? Onlar mi dediler hakli haksiz gozunuze kestirdiginizi iceri atin? Onlar mi dedi ortaya cikan pisliklerin uzerini ortun?

Ekonomimiz de batar. Altimizdaki topragi da alirlar. Niye mi? Hakketmiyoruz cunku. Isine gelen kotulugu abartan, ama isine gelmeyen en igrenc pisliklere goz yuman insanlar hakketmiyorlar cunku. Biz zaten insanlik noktasinda battiktan gerisi de kendi kendine batar zaten. Batinin ve dis guclerin parmak kimildatmasina gerek yok. Allah akil fikir versin, gelecegimizi hayretsin.

Bu arada, foruma yazi yazmakla terorist olunmaz. Terorist silahi bombayi alip masum insanlari oldurur. Sen benim yanima gelsen senin canina kastetmem, cay icirir, muhabbet eder, merak ediyorsan al benim motosikleti bi gez gel derim.
    mgora, zheroen ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Güzel dedin. İşte o sömürgeci ülkelere karşı durmak Ey Amerika demekle olmuyor. Öyle olaydı tüm Türkiye hep bir ağızdan Ey Amerika derdik (Tek bir kişinin demesinden de daha etkili olurdu inan), Amerika da pılısını pırtısını toplayıp uzaya kaçardı.
    Çalışmak gerek. İşi hakedene vermek gerek.
    döndün dolaştın yine hükumete laf soktun :D elimizde bu var idare edin.

Motosikleti
    speederbike
    Ben bir deve, bir de hendek bulmaya gidiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    döndün dolaştın yine hükumete laf soktun :D elimizde bu var idare edin.
    Vaziyetten siz sorumluysanız size de laf edebilirim.
    computeus ve Erwin bunu beğendiler.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Ben bir deve, bir de hendek bulmaya gidiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Vaziyetten siz sorumluysanız size de laf edebilirim.
    siyaset çok sıkıcı olmaya başladı, insanları tanımak çok zor. bazen iyiliğini görüyorsun bazen kötülüğünü. şundan kaç sene önce duymuştum bu haberi bilmiyorum ama yaklaşık 10 senelik komşusu satanist imiş ve bir gün onlara oturmaya gittiğinde kendisini yemişler mi ne. işte böyle bir haber hatırlıyorum çok eskiden duymuştum.

şu anda da milleti tanımak zor, hatta tam olarak kimse kimseyi tanıyamıyor. yakalanan öldürülen vs teröristlerin elinden amerikan rus alman silahları çıkıyormuş. bizim ordumuz "bixi" kullanmıyor iken dağda teröristin elinde "bixi" varmış.

yani ne diyeyim. bu adamları bize karşı kim kışkırtıyorda ülkemizde terör estiriyorlar. hükümetimizin başarısızlığına birşey diyemem ama dışarıdanda pek sevildiğimizi söyleyemem. yani bizi ham yapmaya çalışan sömürgeci ve soykırımcı ülkelerde haketmiyor hiç birşer.

ali bulaçı falan bilmiyorum ben ama girip araştırırsam amerikanın onun bunun geçmişten bugüne yediği bir dünya halt çıkar internetten.

geçmişi geçmişte bırakalım şu anda suç işlemekte olan ülkeler önemli. kaddafinin bile konuşmasında vardı. hepimizi sirayla indirecekler yazsan çıkar(@hasmet)

Motosikleti
    speederbike
    Yarın Amerika güçten düşse tüm dünya üstüne çullanır. Hiçbir devlet birbirinin dostu değildir. Biz zayıfsak bize çullanırlar, bu kadar basit. Teröristin elinden batı silahı çıkıyormuş, doğru olabilir, olmayabilir. Kanıt görmek isterim. Suriye'deki terör örgütlerinden de TC envanterli silah çıkmış zamanında. O da doğru olabilir, olmayabilir. Ona da kanıt isterim. Neyse, deve kaçmadan gidiyorum ben.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Takım tutar gibi parti ve politikacı sempatizanlarına gerçekten üzülüyorum. Bana göre ahmaklığın zirve noktası...
    Ülkede maden var ama çıkartamıyoruz geyiklerinden, bizim gelişmemizi istemiyorlar gibi saçma düşünceler gerçekten manasız artık.
    Güney Kore’nin gelişmesini tüm dünya istedi de bizim mi haberimiz yok ?
    Zaten Çin gelişip bizi kurtarsın diyordu tüm dünya. 2. Dünya savaşı sonrası zaten tüm devletler Almanya’ya yardım etti yemeyip içmeyip.
    İsveç, Finlandiya gibi yerlerde zaten altın ağaçları var zenginliğin sebebi bu.

Ülkemiz maden olarak zengin ve madenler çok güzel kullanılıyor. Ülkemizde krom, bakır, demir ve daha nice değerli bu madenleri işlemek için gerekecek enerji sağlayacak linyit ve kömüre ve diğer elementlere de fazlası ile sahibiz. Ancak biz kafayı yorup işlemek yerine ham olarak sattığımız için yıllardır bir yere gidebildiğimiz yok.

Bu ülke dünyada ilk 1000 km menzile sahip uçağı yaptı 2. dünya savaşı öncesi Boing, Airbus daha doğmadan !
    Nuri Demirağ’ı araştırmak gerek önce tabi ki, araştırmayan tayfa politikacıların YERLİ UÇAĞIMIZI ÜRETTİK HEYYOO GÖKLERDEYİZ sözüne inanıyor zaten.

Geç kaldık artık vs diye bir kandırmaca yapmaya gerek yok. Sağdan soldan lisanslayıp milli demenin de bir katkısı yok. 2. dünya savaşı sonrası yutturulan global dünya hapını kusmak lazım.
    Mühendislik fakültesini bitiren bir genç okulu bitirdiğinde ailesinin okuması için girdiği borcu ödemesinden, karnını doyurma derdine düşmeden önce hayallerini, fikirlerinin ideallerinin kafasında canlandırdıklarının peşinden koşabilmeli...

Ülke, kuyruk sıkışınca yastık altındaki dolarlarınızı bozdurun demek ile olmaz. Bozdurmayanı da hain ilan edende en ağır liboşdur. Ülkenin düştüğü duruma bak

Bu coğrafyada politikacılardan maalesef medet ummayın kendiniz bir şeyler yapın. Gidip aya gidecek ürünü tasarlayın demiyorum herkes okuduğu, yaptığı işi dürüst ve düzgün yapsın yeter.

Yoksa ülkeyi yönetenler gram ülkeyi düşünmüyor. Zaten düzgün olsa politikacılar Sincan'da dere tepe düz giden birisini yanına yardımcı yapmaz.

Konu konuyu doğuruyor. Bu gidişatın sonu iyi değil dibi görmeden geri dönüşü de yok. Hakkımız da hayırlısını diliyorum. Artık ne hayrı kaldıysa.
    Salurbey bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Son olarak londra " interest rate broker " 3.5 yıl çalıştım, yani faiz oranı broker ı diye turkceye cevıryım. Piyasalardan biraz anlarım usd/try öyle yakmakla , azarlamakla düşmez uzun uzun yazmak teknık detaylara girerek Bir analiz yazısı eklemeyeceğim.. Asıl acınacak halde olunan durum şu,ekonomi yönetimi o denli çaresiz ki hiçbir teorik altyapısı olmayan garip elle tutulmayan cağrılar yaparak durumu kontol altına almaya calışıyor olamsı. Yazık değil her millet hak ettiği gibi yönetilir.
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    Derbi ETX
    fatih.met

Evde suriyeli din kardeşin var mı ? Paylaşıyor musun yediğin bir hurmayı ? Seni çok müslüman gördüm ülkemiz de o kadar suriyeli varken sizde bi tane yoksa, olmaz o kardeşlik.
    Saray da kaç suriyeli var saydın mı? Sarayımız var biliyon dimi onu da

Kardeşim, genç kardeşim ülkemizdeki sorun ne dış güç ne de başka bir şey, eğitim sadece, cahil insanlarız ve bu cahillikle bile övüne biliyoruz.
    Kuranı oku yazmıştım sana, başka bi konuda, kaç ayetini okudun ?

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takım tutar gibi parti ve politikacı sempatizanlarına gerçekten üzülüyorum. Bana göre ahmaklığın zirve noktası...
    Ülkede maden var ama çıkartamıyoruz geyiklerinden, bizim gelişmemizi istemiyorlar gibi saçma düşünceler gerçekten manasız artık.
    Güney Kore’nin gelişmesini tüm dünya istedi de bizim mi haberimiz yok ?
    Zaten Çin gelişip bizi kurtarsın diyordu tüm dünya. 2. Dünya savaşı sonrası zaten tüm devletler Almanya’ya yardım etti yemeyip içmeyip.
    İsveç, Finlandiya gibi yerlerde zaten altın ağaçları var zenginliğin sebebi bu.

Ülkemiz maden olarak zengin ve madenler çok güzel kullanılıyor. Ülkemizde krom, bakır, demir ve daha nice değerli bu madenleri işlemek için gerekecek enerji sağlayacak linyit ve kömüre ve diğer elementlere de fazlası ile sahibiz. Ancak biz kafayı yorup işlemek yerine ham olarak sattığımız için yıllardır bir yere gidebildiğimiz yok.

Bu ülke dünyada ilk 1000 km menzile sahip uçağı yaptı 2. dünya savaşı öncesi Boing, Airbus daha doğmadan !
    Nuri Demirağ’ı araştırmak gerek önce tabi ki, araştırmayan tayfa politikacıların YERLİ UÇAĞIMIZI ÜRETTİK HEYYOO GÖKLERDEYİZ sözüne inanıyor zaten.

Geç kaldık artık vs diye bir kandırmaca yapmaya gerek yok. Sağdan soldan lisanslayıp milli demenin de bir katkısı yok. 2. dünya savaşı sonrası yutturulan global dünya hapını kusmak lazım.
    Mühendislik fakültesini bitiren bir genç okulu bitirdiğinde ailesinin okuması için girdiği borcu ödemesinden, karnını doyurma derdine düşmeden önce hayallerini, fikirlerinin ideallerinin kafasında canlandırdıklarının peşinden koşabilmeli...

Ülke, kuyruk sıkışınca yastık altındaki dolarlarınızı bozdurun demek ile olmaz. Bozdurmayanı da hain ilan edende en ağır liboşdur. Ülkenin düştüğü duruma bak

Bu coğrafyada politikacılardan maalesef medet ummayın kendiniz bir şeyler yapın. Gidip aya gidecek ürünü tasarlayın demiyorum herkes okuduğu, yaptığı işi dürüst ve düzgün yapsın yeter.

Yoksa ülkeyi yönetenler gram ülkeyi düşünmüyor. Zaten düzgün olsa politikacılar Sincan'da dere tepe düz giden birisini yanına yardımcı yapmaz.

Konu konuyu doğuruyor. Bu gidişatın sonu iyi değil dibi görmeden geri dönüşü de yok. Hakkımız da hayırlısını diliyorum. Artık ne hayrı kaldıysa.
    ama bak kaddafi diyor ki bir sürü ülke var iken neden ırak? sen şu ülke bu ülke demişsin ama adamların kafası çalıştığı için sırada belli bir ülkeye öncelik tanıyorlar çullanmak için.

şu anda bizim gücümüz olsa biz çullanacak ülke yada sömürecek bir toplum arayışına girer miyiz? cahillik konusunda size hak veriyorum. bende birçok konuda bilgisizim. şu anda aklıma gelenler ve tahmin ile olası durumun en iyisine karar vermeye çalışıyorum.

şu anda ekonomik baskı altında olduğumuz bir gerçek, bir anda dolar yükselmeye başladı. bir şeyler oldu bir anda ve üstümüze baskı kurulmaya başlandı. şu anda ülke olarak taciz altındayız, mevcut sorunu aşmak için ne öneriyorsunuz? cumhurbaşkanını dinlemek çözüm olur diye düşünüyorum ben şu anda. başka önerisi olan varsa onuda istişare edebiliriz.

şu an ki durumu konuşalım, hangi ülke kimden ne istiyor? kim ne yapmaya çalışıyor? türkiye'nin tutumu ney? hangi ülke hangi sonuca varmak istiyor? bizim ne yapmamız lazım? (bak bunu burdan alın! bu konuyu burdan alın! konu yeri yanlış. gündem siyaset konusu.)

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yahu Fatih,
    satanistler komşusunu niye yesin?
    Yamyam mı bunlar?

Bu kadar safsatayı kim doldurdu senin kafana be abicim?

Bu kadar insan bişey anlatıyor bir tanesi bile acaba doğru söylüyor olmasın diye kafanı kurcalamıyor mu?

Nasıl şeylerle doldurmuşsun kafanı.
    Arap kalleş
    Abd şerefsiz
    İsrail karaktersiz
    Fransız kahpe
    vs. vs.
    İyi tamam da motosiklete 5 tane kilidi asmadan eve giremiyorsun onu naapçaz?

Dünyada en çok müslümanı kim öldürüyor biliyormusun?
    İsrail mi?
    Abd mi?

Cık!
    Ben söyleyeyim, diğer müslümanlar.
    Bu durumu düzeltmek için bir fikrin var mı?
    Bırak düzeltmeyi çanak tutanların peşinde koşuyorsun.
    Suriyeli mültecileri bir tek biz almışız.
    Neden mülteci oldu o adamlar?
    Uzun adamın biri zulmetti, diğer uzun da Allah'ın izniyle cuma namazını Şam'da kılacaz dedi diye vatanından toprağından oldu o adamlar.

Ordaki savaşı kızıştırmadık mı?
    Bu işte günahın büyüğü bizimdir.
    Yanlış işlerimiz yüzünden en uzun sınırımız folloş olmuş, yol geçen hanına dönmüş. Adamlar gelip gelip kendilerini patlatıyor.
    Onar onar, ellişer yüzer ölüyoruz.
    Fakat hükümetin hiç suçu yok.
    Uyan artık yahu!
    Erkan344, fazil, Osm@n ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fatihe yuklenmeyin sonunuz hayirli olmaz. Fatihler sayesinde bugun bu noktadayiz. Kim lan bu kadar adam dedigimiz kitle bunlar iste. Beyinleri de inanilmaz bir sekilde aynen boyle calisiyor. Artik alisalim buna.

Biz azinligiz, onlar degil.
    draggy ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Valla fatih.met, bilgisizim diyorsun, bunu itiraf etmek bile medeni cesaret işidir, hakkını vermek lazım. Ama konuya vakıf insanlar, görmüş geçirmiş insanlar, mürekkep yalamış insanlar günlerdir burada yazı yazıp ter döküyor, bilgilerini paylaşıyor. Daha onların dediğinden tek bir cümleye haklısınız demedin. Yaptığın tek şey, savunma yapmak. Bilgisizsen öğren, en azından bu insanların ne dediğini biraz düşün, anlamaya çalış. Yok öğrenmeye niyetin yoksa bilgisizim deme lütfen. Yani lafa gelince bilgi eksiğin var, ama icraata gelince bilgiye aç biri gibi öğrenmek yerine yeterince bilgi sahibi imiş gibi görüşlerini savunmak. Bu işte bir tezat var.

Deveyi tutuyorum tutuyorum geri geliyorum. Daha da gelmiyorum. Millet memnun. Artık işim deve ve hendekle benim.
    BIYIKLI, Erwin ve zabuzaretta bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)