Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Onca zam oldu yetmedi, döviz yükseldi yetmedi, vergiler arttı yetmedi...yetmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    .
    10 sayfa olmuş konu.Hayret konuyu açan bayanda değil

Bence bir ülkede fakirliği geçtim bunun üzerine edebiyat yapılıyorsa ( fakir edebiyatı) durum vahim demektir.O iş filmlerde kalmalıydı.

Şöyle bir gerçek var,arkadaşa katılıyorum.Herkes durumundan yakınıyor ama kimsenin elinde dede telefonu görmüyoruz.

Hayat çok pahalılaştı,evet.Ama arz ve talep teorisi yok sayılamaz.

Borsayı takip ederseniz,yatırım stratejilerin piyasayı nasıl etkilediğini net görebilirsiniz.

Ticari zeka denilen bir gerçek var.İnkar edilemez ve onda yakınmaya yer yok.

Boş bir zamanınızda Dünya ekonomisi alt üst eden dev şirketlerin kurucularını dinleyin.

Işte biz ( bende dahil) bu insanlar gibi düşünemiyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi astığın linkleri bir önce kendin okusaydın keşke.
    Milleti yanlış yönlendiriyormuşum.
    Neden?
    Ben Almanlar domuz eti yemiyor yazmışım gibi cevap yazıp konuyu bulandırmaya çalışıyorsun.
    Yazdıklarımı iyi oku.
    Daha sonra kendi verdiğin linkleri de bir oku.

Bir daha yazayım.
    Sen daha önce dedin ki diğer ülkelerde etin ucuz olmasının sebebi domuz etidir.
    Ben de buna karşılık tüketim istatistikleri ortada adamlar bizden daha fazla sığır eti yiyor ayrıca domuz da yiyor yazdım.

Kendi astığın linkte yazıyor.
    Almanya'da kişi başı et tüketimi 61 kg.
    Peki Türkiye'de ne kadar?
    38kg
    Yani Almanyanın neredeyse yarısı.
    Üstelik Almanya et tüketiminde avrupa ortalamasının çok altında yer alıyor.
    AB ortalaması 77kg.

Evet bu ortalamanın içerisinde domuz var doğru.
    Zaten ben aksini iddia etmedim.
    Ama dedim ki evet domuz yiyorlar ama sığır ve danayı bizden fazla tüketiyorlar.
    Yine senin astığın ikinci linkte Almanya et tüketimi sınıflara ayrılmış bir şekilde verilmiş.
    Buna göre Almanlar kişi başı 13kg sığır eti tüketiyor.
    Türkiye'de bu rakam 10 kg.
    Gördüğün gibi adamlar domuz da yiyor ama sığır etini de bizden fazla tüketiyor.

Almanya aslında iyi bir örnek değil ama yine de sen oradan yola çıktığın için o verileri esas alarak yazdım.
    Bizzat senin verdiğin linkteki rakamlar bunlar.

Gelelim yayınlanan istatistiklere göre dünyaya.

Karşılaştırma yapabilmeniz için birkaç ülkeden örnek vereyim.

Türkiye kişi başı 10,7kg sığır eti 19,3kg kanatlı eti yiyor.
    Honkong kişi başı 19,5kg sığır eti 36,9kg kanatlı eti yiyor.
    ABD kişi başı 38,4kg sığır eti 43,2kg kanatlı eti yiyor.
    AB ortalaması kişi başı 15,7kg sığır eti 18,1kg kanatlı eti yiyor.
    Açlıktan ölüyorlar dediğimiz GüneyAfrika kişi başı 14kg sığır eti 33,2kg kanatlı eti yiyor.

Afrika bile Türkiye'den daha fazla et yiyor.
    Türkiye'den daha az sığır eti tüketen ülkeler orta ve uzak asya ülkeleri.
    Kaldı ki bu az tabiri sığır eti için geçerli.
    Çin mesela kişi başı sadece 4,2kg sığır eti tüketiyor ama toplam et tüketimi kişi başı 54,6kg.
    Türkiye'de 38,7kg olduğunu tekrar hatırlatayım.

Bizim asıl dikkat çektiğimiz konu aslında tüketim değildi.
    Et fiyatlarının yüksekliğini konuşuyorduk.
    Yani ÜRETİM.
    Yani asıl bakılması gereken kişi başı tüketimin ne kadarını üretiyoruz.
    Hepimiz biliyoruz ki Türkiye hem canlı hayvan,hem de et ithal ediyor.
    Yani kişi başı zaten yerlerde sürünen tüketimi bile karşılayamayacak bir üretimimiz söz konusu.
    Asıl vurgulamak istediğimiz buydu.

Ama tabi size göre hükümetin hiç suçu yok.
    Suçlu Türk milleti.
    Hükümetimiz tertemiz-apak
    Ama milletimiz üçkağıtçı,dalavereci,köşe dönücü değil mi?
    Yazık yahu.
    İşinize gelmedi mi millete en ufak bir eleştiri getirsek vatan haini oluyoruz.
    Ama işinize geldi mi millete en büyük hakaretleri yapmaktan çekinmiyorsunuz.

Velev ki haklı olun!
    Yani millet üçkağıt yapıyor olsun.
    Bunu engelleyememek, denetim mekanızmalarını çalıştıramamak da mı milletin suçu?

Hükümete halal gelmesin diye rakamlarla dans ediyorsunuz.
    600 lira para ile gül gibi geçiniyor
    herkesten fazla et yiyor
    en kral televizyonu alıyorsunuz.
    Millete de siz niye geçinemiyorsunuz diye hayret ediyorsunuz.
    Afferin.....

Ben sana Almanya (AB'nin lokomotifi) de insanların neden daha uyguna et tüketebildiklerini (dana, koyun, kanatlı, domuz, tavşan vs.) açıkladım ve bu doğruda. Daha bunun ileri gerisi yok. Temel neden bu!

Bu yukarıda aşağıdakilere cevap işte:

''Ama dedim ki evet domuz yiyorlar ama sığır ve danayı bizden fazla tüketiyorlar.''
    ''Ben de buna karşılık tüketim istatistikleri ortada adamlar bizden daha fazla sığır eti yiyor ayrıca domuz da yiyor yazdım.''

Sonra bunu demşisin.
    ''Üstelik Almanya et tüketiminde avrupa ortalamasının çok altında yer alıyor.''

Bu linkte AB de ki ülkelerin et tüketimlerini göreceksin. Bak bakim tüm AB'nin domuz tüketimi nasıl? Tablo 2007 ama 2016 da pek değişmemiştir.

https://de.statista.com/statistik/daten/studie/37700/umfrage/fleischkonsum-in-europa-im-jahr-2007/

Koyu lacivert olan band domuz etidir! Tümünde en geniş band.

''Türkiye kişi başı 10,7kg sığır eti 19,3kg kanatlı eti yiyor.'' demişsin sen.

Almanya ise 12,9 kg sığır eti(2014) ve 19,5kg kanatlı eti'' Birbirine yakın değil mi?

Sonra atıp tuttuğununa bir örnek daha, demişsin ki:

''Avrupalı bir birey bir Türk vatandaşından yaklaşık 6 kat daha fazla sığır ve dana eti ve yine 4 kat daha fazla kuzu eti tüketiyor.''

Sonra bunu da yazmışsın: ''AB ortalaması kişi başı 15,7kg sığır eti 18,1kg kanatlı eti yiyor.''

6 X 15.7 = 94,2 kg eder senin hesaba- iddiana göre.

Şimdi adamların istatistiği olan adam başı sığır et tüketimi olan 15.7 kg mı doğru senin attığın 94,2kg mi?

Ya zaten kişi başı yıllık bütün et çeşitleri toplam tüketimi 61kg (2014)(bunun 38kg domuz).

Sen 6 katı (94,2 kg) sığır eti yiyorlar diye vermişsin gazı! Ya gözünü seveyim yapma kardeşim!

Asıl dikkatini çekmek istediğin konular aşağıdakiler ise yukarıda yazmayacaksın!

Bizim asıl dikkat çektiğimiz konu aslında tüketim değildi.
    Et fiyatlarının yüksekliğini konuşuyorduk.
    Yani ÜRETİM.
    Yani asıl bakılması gereken kişi başı tüketimin ne kadarını üretiyoruz.
    Hepimiz biliyoruz ki Türkiye hem canlı hayvan,hem de et ithal ediyor.
    Yani kişi başı zaten yerlerde sürünen tüketimi bile karşılayamayacak bir üretimimiz söz konusu.
    Asıl vurgulamak istediğimiz buydu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaş asıl sen hangi ilde ya da ülkedesinde bu kadar her şey gül gülistan. Daha geçen hafta devlet hastanesindeydim İstnbul'da. Ülkenin insani ve ekonomik kalkınmışlığını anlamak isteyeni devlet hastanesine buyur edelim, özellikle en büyük şehir istanbul'da. neymiş sıra beklemek yokmuş, neymiş herkes tedavi oluyormuş da efenim doktor seçebiliyomuş. Ben son bir yılda en az 4 kez devlet hastanesine gittim ve hepsinde sıra da bekledim, gereken tedaviyi de alamadım, yani boşuna vakit kaybettim. Siz kendi keyifli yaşamınıza bakıp ülkeyi ya da herkesi öyle sanabilirsiniz ama kazın ayağı sokakta öyle değil kardeşim. Bir ülkenin durumunu anlamamk için bu kadar da kör olunmaz ki. Yazık... Çok ciddi söylüyorum, gidin işiniz gücünüz yokken bir devlet hastanesine bakın orada millet ne halde.
    En son haziranda bana fizik tedavi için arayacaz dediler hala arayan yok, sen hala bu kadar mı kötü de dur, evet o kadar hatta ondan daha kötü. Görmek istemeyen adamın önüne fil koysan o yine de hani nerde fil der.

Öyleyse bende sana örnek vereyim. 31 Ocak 2016 da trafik kazası geçirdim. İlk ve son tedavimi Ümrnaiye Eğitim ve Araştırmada oldum.
    Randevularım da pek beklemedim ve evet doktoru seçebiliyordum.

Sen randevu aldın mı?

Yine yakın zamanda bir arkadaşım kaza geçirdi. Fizik tedavisin 20-25 gün bedava Eskişehir devlet hastanesinde yapıldı. Son derece memnun.

Lokal olaylar bunlar, iyi ve kötü tecrübeler elbette olur ama genelinde bakmak lazım.
    Eskiden nasıldı? Şimdi nasıl? ve daha iyi olması için yapılması gerekenler?

Dikkat edin yaklaşım tarzım AKP, hükümet olayı değil.

Benimkisi keyifli yaşamaksa sende bahset biraz yaşam tarzından...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Daha diyecek bişey kalmamış.
    Herkes süper yaşıyor hayatından çok memnun.
    En çok eti Türkler yiyor.
    En iyi sağlık sistemi bizde.
    Eskiden mağarada yaşıyorduk şimdi villada oturuyoruz.
    Eğitim sistemimiz harika dünya çapında bilim adamları çıkarıyoruz.
    Benzin sudan ucuz.
    Milletin aldığı maaş fazla geldiğinden ne yapacaklarını şaşırıyorlar.
    Köprüler yaptırdık gelip geçmeye, çeşmeler yaptırdık suyun içmeye.
    Boşa kostaklanmayın yani.

Ah be 68şarjır !
    alemsin ha.
    Cloud, bursagsli ve zabuzaretta bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Şu konunun 10 sayfa olması bile içinde bulunduğumuz durumun ne kadar b.k tan olduğunu gösteriyor

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    para sabittir
    bunu, kimlerin hangi oranda paylaştığıyla ilgilenin
    bu gün gelirin yüzde kaçı nüfusun yüzde kaçında mesela?
    evet bir sürü yeni araba alınıyor, ancak onla beraber dolmuşa binecek parası olmayan bir sürü adam oluşuyor
    burayı gören var mı? yok tabi
    sistemin önünüze koyduğu seçeneği seçerek oyunu bozdunuz (!) ve ne kadar gurur duysanız az
    egonomi çoh eyi
    bunu 40 defa tekrarlarsan gerçek oluyormuş
    alttan alttan ucuz propaganda yapmayın artık, korkunç bir ekonomik yıkım geliyor; zira diptekiler fena köşeye sıkıştırıldı (tüm dünyada), patlamak üzereler
    çıkış için savaş hali gerekiyor tabi
    dur bi dakka, biryerlerde bir haltlar yeniyor olmalı...
    Cloud bunu beğendi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah be 68şarjır !
    alemsin ha.
    Alemlerin Trolü!
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafik kazası geçiren kişiyi en öne alırlar durumun kritik olmasından dolayı.
    Geçen sene 17 ekimde bağlarım koptu. 25 Kasım'da ameliyat olabildim özel sağlık sigortam sayesinde. Bu güne kadar devlet hastanelerinde süründüm. Ocak ayına ameliyat tarihi verip birde üzerine ayağına fazla basma menüsküs yırtılması ve kıkırdakların zarar görür dediler.

Hükümet sözcülüğü oynayanlar az ötede oynasın. Medikal sektöründe çalışıyorum. Devlet hastanelerinin durumu içler acısı...

Ekonomi ise doların 4 lira olacağı görülüyor. İnsanlara ellerindeki doları bozdurun ülke kurtulsun deniyor.

Gözün görmüyor da burnu da mı koku almıyor bu milletin anlamadım gitti.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Vatandaş elindeki 1000 doları talimata uyup bozdurdu, eline geçti 3500TL. Dolar oldu 4,0. Vatandaş da bu işe yaramadı diye tekrar dolar almaya karar verdi. Ama adamın parası hala 3500TL. 1000 dolar alamayacak. Bu mağduriyetin sorumlusu kim olacak?
    Tabii ki CeHaPe.

Bir de AVM kiraları döviz üstünden olmasın denmiş. TC içinde dövize endeksli kiraya izin vermek değişik bir mantık ama onu geçtim. Şu malum köprünün geçiş ücreti TL'ye sabitlenecek miymiş?
    Erwin bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Heyecan yapmayın.
    68şarjır şimdi gelir izah eder durumu.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    cıks
    o bu değil de damadın mailleri sızmış ortalığa

https://eksisozluk.com/berat-albayrakin-maillerinin-sizdirilmasi--5243125?a=popular

yorumlar süper

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Her ne kadar cok daha vahim bir tablo onumuzde oldugu icin gormemizi engellese de; saglik ve altyapi dahil bircok konu bu hukumet doneminde ciddi ilerleme gordu. Inkar edilemeyecek bu gercegi kucumsemeye de gerek yok. "Neden daha once yapilmadi?" sorusu onemli.

Problem o ki, ozgurlukler ve hukuk konusunda 50 yil geriye, ekonomide ise 20 yil geriye gitmis durumdayiz son 2 ayda. Valhasil yakin gelecekte saglik dahil bir cok konuda eskisinden coook daha kotu durumlara gelecegiz.

Gordugum o ki eski sistem baskiciydi ama stabildi. Yerlesik sisteme baskaldiri olarak ortaya cikanlar, akan muslugu gorunce elestirdikleri eskilerden cok daha gormemiscesine ve vahsice saldirdilar, muslugu paramparca etme pahasina. Velhasil sonuclari da eskilerden cok daha kotu olmak durumunda.

Ben ekmek karneli gunleri hatirlamiyorum, ama ablam hatirliyor. Umarim o zamanlara donmeyiz.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2017 korkunc bir yil olacak. Isin motosiklet kismini etkileyen kotu gelismeler uzulecegimiz en son sey olacak bence.

Motosikleti
    speederbike
    Doktor tanıdıklarım var. Onların anlattığına göre sağlık sektöründe iyiye giden şeyler kötüye gidenlerin onda biri.

Motosikleti
    kuba cg-100
    15 yıldır inşaatda alçı ve boya işi yapıyoruz ekip olarak, ilk kez önümüzde işde yok emlak patlıyor galiba.

Motosikleti
    cıks
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne kadar cok daha vahim bir tablo onumuzde oldugu icin gormemizi engellese de; saglik ve altyapi dahil bircok konu bu hukumet doneminde ciddi ilerleme gordu. Inkar edilemeyecek bu gercegi kucumsemeye de gerek yok. "Neden daha once yapilmadi?" sorusu onemli.

Problem o ki, ozgurlukler ve hukuk konusunda 50 yil geriye, ekonomide ise 20 yil geriye gitmis durumdayiz son 2 ayda. Valhasil yakin gelecekte saglik dahil bir cok konuda eskisinden coook daha kotu durumlara gelecegiz.

Gordugum o ki eski sistem baskiciydi ama stabildi. Yerlesik sisteme baskaldiri olarak ortaya cikanlar, akan muslugu gorunce elestirdikleri eskilerden cok daha gormemiscesine ve vahsice saldirdilar, muslugu paramparca etme pahasina. Velhasil sonuclari da eskilerden cok daha kotu olmak durumunda.

Ben ekmek karneli gunleri hatirlamiyorum, ama ablam hatirliyor. Umarim o zamanlara donmeyiz.
    sağlık kısmında en büyük ilerleme internet gibi bir nimetin akp döneminde meyvesini vermesinden, hasta kartı, ıvır zıvır gibi şeylerde sıra beklemeler azaldı, işlemler daha da hızlandı...o an iktidarda kim olsa ona vuracak piyango akp ye vurdu. altyapı kısmında ise ranttan beslenen müteahhitler nedeniyle her yer bina dolunca altyapıya da önem vermek farz oldu artık

chp de olmayan tam olarak nedir dersen, yapılan ve yapılmayan işlerin tam olarak ne olduğunu akılcı olarak saptayamayıp, bunları da halkımıza anlatabilecek seviyeye bir türlü inemediler. oy almak için elinde balta, herşeye saldırıp, o da olmadı , bu da yanlış, bunlar hırsız, rejim elden gidiyor yaygarası yaparsan, halk nazarında inandırıcılığın kalmaz.

"akp döneminde metrolar yapıldı, halkın yararına yapılmış bu işleri destekliyoruz, daha da büyük projelerle bunların yapımına devam edeceğiz"...şöyle bir yaklaşımla oysa halkı kendine çekmek mümkün olabilirdi...

bu ülke de kriz yıllardır var zaten kimse korkmasın , ekmek için karneye girilmez de işte...özgürlük, hak, hukuk, adalet...hak getire

Allah milletimize devletimize yardımcı olsun, ortak akıla uymayan her yönetim öyle veya böyle gidecektir...

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    2-3 senedir hastaneye gitmedim en son kaza yaptığımda ambulans götürdü film çektiler tekerlekli sandalyeye aldılar 1 -2 saat tekerlekli sandalyede beklettiler yanımda kadına dikiş attılar sonra bana hap melhem sargı bezi yazıp yolladılar nedeni ortopedi yokmuş kendi yaramı kendim temizledim hastaneyide yeni yaptılar her şeyi var ama doktoru yok sağlık sistemi çok iyi teşekkürler

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    para sabittir
    bunu, kimlerin hangi oranda paylaştığıyla ilgilenin
    bu gün gelirin yüzde kaçı nüfusun yüzde kaçında mesela?
    evet bir sürü yeni araba alınıyor, ancak onla beraber dolmuşa binecek parası olmayan bir sürü adam oluşuyor
    burayı gören var mı? yok tabi
    sistemin önünüze koyduğu seçeneği seçerek oyunu bozdunuz (!) ve ne kadar gurur duysanız az
    egonomi çoh eyi
    bunu 40 defa tekrarlarsan gerçek oluyormuş
    alttan alttan ucuz propaganda yapmayın artık, korkunç bir ekonomik yıkım geliyor; zira diptekiler fena köşeye sıkıştırıldı (tüm dünyada), patlamak üzereler
    çıkış için savaş hali gerekiyor tabi
    dur bi dakka, biryerlerde bir haltlar yeniyor olmalı...
    gelir adaletsizliği ve harcamaların acımasızlığına örnek olarak birde başlığa ithafen kasım ayı marka-model bazında araçların satış adetleri

B SEDAN:

Symbol..........1901
    C elysee........1478
    Blue................955
    301.................884
    Rapid..............209
    Toledo.............171

B HB

clio...........3611
    Polo..........2644
    i20............2358
    Sandero....1694
    ibiza..........1091
    Cora..........1003
    Fiesta..........889
    Yaris...........803
    Rio.............413
    c3...............297
    Micra...........294
    208.............274
    Fabia...........249
    Swift...........240
    Jazz..............81

C SEDAN

corolla.....4645
    Egea........4296
    Megane....2973
    Astra........2918
    Focus.......2226
    Civic........2121
    Octavia....1801
    Jetta........1291
    Linea.......1068
    A3.............715
    Elentra.......666
    Cerato.......539
    Mazda3.......57

C HB

golf........2264
    Leon.......1665
    Astra......1133
    Auris........926
    A3...........961
    1serisi......914
    Megane.....588
    Aserisi......570
    CLA..........563
    308..........391
    Egea........322
    Pulsar.......179
    Ceed........177
    Focus......119
    V40..........98
    C4............69
    i30............69
    Giulietta.....52
    Mazda3......20

C SUV

Qashqai.......2744
    Duster........1978
    Tucson.........1240
    Tiguan.........1068
    3008............1042
    C-HR............1007
    Sportage........944
    Kadjar............826
    HRV...............130
    Q3................124
    Kuga.............112
    XV................83
    Ateca..............61
    ASX................42

D SEDAN

Cserisi.......3222
    Passat.......2971
    3serisi.......1419
    Insignia.....1317
    SuperB......1172
    A4..............687
    Talisman.....240
    508............211
    Mondeo......163
    s60............131
    Avensis........88

E SEDAN

5serisi......1400
    Eserisi........558
    A6.............307

ortalama 180 bin tl değerindeki Mercedes c serisinin 3200 adet satılması ve ortalam 220 bin olan BMW 5.20 den 1400 adet satılması.. ortalama 120 bin değerindeki passatan da 3000 adet satılmış. passatın bile en çok ragbet gören modeli 150 binlik TDİ dsg higline ve comfortline modeli

Fiyat ortalaması 70 bin olan çoğu c segmenti ve fiyat ortalaması 50 olan b segmenti araçlardan misliyle fazla satmışlar.

Bu arada egea ve megane satışarının çoğunlu halk değil filo ve şirketlerin yaptığı alımlar. onlar çıkınca Mercedes C180 ve C200 ün fiyatı 50 binden başlayan egea ve 60 binden başlayan megan sedan fazla satıldığı belli oluyor.

bu araba alabilenler arasındaki gelir dengesizliği birde araç alamayan 10-20 bini bankaya koyamayan milyonların durumu var

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkes bir konuda feveran halinde
    Sağlık ekonomi gelir dağılımı vs vs

Bu millet bunu hak etti

Neden mi din ile hiç bir ülke bir yere varamamıştır varamazda zaten ne yapıcaksınız imam mı ihraç edeceksiniz

5-10 yıl içinde ırak iran Suriye Pakistan tadında bir ülke olucaz
    zabuzaretta bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Yukarıdaki otomobil satışları gelir dağılımının dengesizliğini çok iyi gösteriyor. Bir kesim kaymak tabaka o kadar iyi para kazanıyor ki tıkır tıkır pahalı araçları alıyor. Alt segment araçları alması gerekn kesimde ise hiç para yok ki o modeller satmıyor bile.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem merak ediyorsun, öğrenmek istiyorsun yardımcı olalım. 1 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan Tarafsız Bölge programındaki konuklardan Prof. Dr. Özgür Demirtaş gayet basit, halktan birinin de anlayabileceği seviyeye indirgeyerek anlattı çözüm yöntemlerini.

Bu programı izlememiş herkese de izlemesini tavsiye ederim. Programı müsait vaktinizde baştan sona izleyin.

Buyrun linkini de paylaşayım:

https://www.youtube.com/watch?v=mYodnHR6aGQ
    1 saat 41 dakikasını izledim ve bana o kadarı yeter şimdilik

bazı şeyler düşünüldüğü gibi çıktı, nedir onlar;

1) darbe ile olmayanı ekonomik kriz ile yapmaya çalışıyorlar. ekonomik kriz ile ülkemizi karıştırmak niyetindeler.
    2) petrol, elektrik, et, bakımından dışarı mahkum durumdayız. ben sadece bu üçünü saydım ve bunlar daha fazla olabilir ama uzatmaya gerek yok.
    3) demokrasi düzgün işlemiyor, gelir adalatsizliği ve kanunlarda yetersizlik var.
    4) yerli üretime yönelmek yerine inşaat ve yapılara yöneliyoruz. yumurta .... ağzına geldi artık ama biz yinede yerli üretime tam destek veremedik.

bu 4 maddeden sonra bir kaç kısa şey yazayım. 2013 yılında yatlara mazot 1,5tl iken tarımcılara mazot indirimi yapılmıyordu. şu anda durum nedir bilmem ama yerli üretime destek verilmesi lağzım. halk doğru dürüst et yiyemiyor, ben ayda yediğim et 0. işyerinde nadiren etli yemek çıkıyor o sadece.

tarım işleriyle uğraşan adam traktör v.b. tarım aracına koyduğu mazottan vergi alınmamalı. bu kaçak mazot satışlarına sebep olabilir işte buda bizim halkımızın namuzsuzluğunu ortaya koyar ama engellemenin yolları yine var.

yani dışa mahkum olduğumuz şu et, gübre, tarım olayından bari kurtulsak iç piyasa canlanır en azından. yani yine burada herkesin dediğine geliyor olay, yol yaptı köprü yaptı.

e şimdi git o köprüyü ye, yada köprüye bin git yada köprüyle ısınırsın kışın. al bir tarafına monte et köprüyü yolu. tamam olan oldu artık. ama şu anda bile televizyonda "ankara emlak konut projeleri" tarzı reklamlar görünce fıttırıyorum. yaa arkadaş elektriği bile ithal ediyoruz allahın cezası.

enerji ihtiyacımızı bir düşür önce. bir dünya konut yapıldı da ne oldu? sanki ev fiyatları ucuzladı. çok pahalı evler ve kiralar felaket durumda. bir dünya inşaat ve konut yapıyorsunuz da ne oluyor.

elektrik üretimi yapın, tarıma ve hayvancılığa vergi indirimli destek yapın. gıda üretiminden tutun enerji üretimine kadar gelişmemiz gerekirken akılsız hükumet ev yapıyor yol yapıyor köprü yapıyor. arabaya yakıt alamadıktan sonra ne işe yarar o köprü? eve elektrik gelmedikten sonra ne kıymeti var.

gelir adaletsizliği var! ekonomi üzerine projeler varda benim mi haberim yok? hükumet başarısızlıklarından dolayı dış güçlere çamur atıyor doğru mu? doğru.

yani olumlu yanları yok mu hükumetin? vardır ama kıymeti kalmadı artık çünkü olumsuz yanları bizi sona sürüklüyor. şu anda amerika dolara veriyor coşkuyu ama ses çıkaramayız, paşa paşa mahkumuz onlara.

önce dışa bağımlılık minimuma indirilecek, sonra çıkıp millete ahkam kesmeye başlayacağız ama şu anda tayyip erdoğanın dışa yönük tehditleri bence kuru gürültü gibi bir şey şu anda.

yani bende hep dış ülkeler şöyle yapıyor böyle yapıyor diyordum ama birde işin aslı var ki biz bunlara fırsat veriyoruz, e bu yüzden hatanın büyüğü bizde.

yani amerika şu anda pekte sevilen bir ülke değil ama kim ne yapabiliyor? mesele düşman sahibi olup da ayakta durabilmek. biz bunu başaramıyoruz çünkü düşman dediğimiz bu ülkeye yada ülkelere mahkumuz.

şu dakikadan sonra siyaset biraz daha kolaylaştı benim için. yani ben gözle gördüğüm şeylere bakacağım. neler ithal ediyoruz ve ithal kesildiğinde ne duruma geliriz? bu önemli. ekonomik güç elde etmemiz lazım.

merkez bankası faizleri düşürsün diye baskı yapıyor cumhurbaşkanı, ama bu çözüm olacak mı bakalım? dolar yükselmeye devam ediyor? gelen enerjiye verdiğimiz para yükseliyor. banka kredi faizlerini düşürse ne işe yarar ki?

yukarıda paylaşılan video akıldaki soru işaretlerini gideriyor. sonuna kadar izlemedim ama yetti şimdilik bu kadar yazı yeter, zaten papağan gibi aynı şeyleri yazmışım hep.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıdaki otomobil satışları gelir dağılımının dengesizliğini çok iyi gösteriyor. Bir kesim kaymak tabaka o kadar iyi para kazanıyor ki tıkır tıkır pahalı araçları alıyor. Alt segment araçları alması gerekn kesimde ise hiç para yok ki o modeller satmıyor bile.
    evet aynen öyle, benim abilerim tayyip'e laf söyletmezler ama oldum olası hazetmedim pek bu adamı. halkın gönlüne su serpecek bir konuşması yok ki yaa. anca ne varsa ver coşkuyu halka, bizi kimse yıkamaz! kendine gel amerika! dünya 5 ten büyük! şu bu adam ol!

sen adam ol sen! @watercolours: sana demiyorum hükumetin başında adama diyorum. açız ulen aç! aç! millet ailenin her üyesine range rover alırken biz açız kahrolası adam! ülke olarak tamamen dışa bağımlıyız, ve ekonomiden sıkıştırılmaktayız şu anda.
    Osm@n bunu beğendi.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)