Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sosyal Deney

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Sosyal deneyimizi yapmış bulunuyoruz ,

İki konu arasında fark birisi keçi ören digeri dikmen , yazdım.
    Hatta verilen önerilere diger arkadaşın verdiği cevapları verdim..

Kız için motor deyince 4 sayfa msj gelirken genç için motor deyince üç beş hayır sever iyi niyetli (ramcixx ,shruikan ,Norton772 ,Mengü 16, serhat207,Zato ) arkadaş dışında yazan olmamış :(

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/172422-genc-icin-motor.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/169353-kiz-icin-motor.html

Katkıda bulunan arkadaşlar için teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    bunun için sosyal deney yapmaya gerek var mıydı? ya da amerikayı yeniden keşfetmek?
    espresso ve argan bunu beğendiler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir de genç bir kız için motor diye konu açarsanız, sanırım forum olarak işi gücü bırakır yardımlarımızı esirgemeyiz
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Valla normalde kız için filan dediğinde yazmam ama girdim baktım ismim geçmiş mi diye
    argan bunu beğendi.
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Way be ulan bi işe de yarasaydık keşke şu işe bak..
    Konuların ikisini de girip
    "kafasında şekillenmiş bi şey yok, ne alacağını bilmez gelmiş buraya lak lak eder" diye homurdanıp çıkmıştım.
    argan bunu beğendi.

malumu söylemeye hacet yok lakin,
    bazende malumu ortaya koymak için ıspata gerek var.. Cümleler aynı durum ortada..

Kız için hayır sever formdaş lar , genç bir erkek kardeşleri olduğu zaman , aynı hasasiyet de değiller,

Yahu en azın birisi sormaz mı
    Ehliyetin var mı ekipmanın var mı diye , kimse sormadı :(

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Hepsi o konulara mesaj attıktan sonra, özel mesaj gelmiş mi diye kontrol eden tipler. Yapacak birşey yok, adamların gübresi böyle. Bekliyorlar ki kızın teki soru soracak, bunlardan biri de kahraman olacak hemen arkadaşlık kuracak falan.
    planet58 ve argan bunu beğendiler.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Alıntı argan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Sosyal deneyimizi yapmış bulunuyoruz ,

İki konu arasında fark birisi keçi ören digeri dikmen , yazdım.
    Hatta verilen önerilere diger arkadaşın verdiği cevapları verdim..

Kız için motor deyince 4 sayfa msj gelirken genç için motor deyince üç beş hayır sever iyi niyetli (ramcixx ,shruikan ,Norton772 ,Mengü 16, serhat207,Zato ) arkadaş dışında yazan olmamış :(

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/172422-genc-icin-motor.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/169353-kiz-icin-motor.html

Katkıda bulunan arkadaşlar için teşekkür ediyorum.
    Yardıma ihtiyacı olana yazarız ama deneye de girdik hadi hayırlısı
    argan bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Beyler yapmayın, erkek egemen bir camia bu. Kullanıcı sayılarini dikkate alarak gözlemlerime dayanarak söylüyorum bunu. Trafikte gördüğüm motor kullanıcılarının %90 erkek. Böyle bir ortamda tabiki pozitifi ayrımcılık olacak. Genc arkadaşların açtığı topiklerin hemen hemen tamamı ayni soruyu içeriyor " motor başlıcam r25 cbr 250 r6 600rr 1000rr r1 vs vs olur mu " veya benzer seyler fakat arama yapmadan foruma yazıyorlar. Peki bayan arkadaşlarda aynı soruları yazmıyor mu ? Kabul yazıyor fakat bana göre onların daha fazla cesaretlendirilmeye ihtyaci var. Erkeklerin bu camiada çok daha rahat biçimde sorularına cvp bulabiliceklerine inanıyorum, keza gerçek hayatta sokakta bile. Örneğin yolda veya bir cafede gelip bir erkek soru sormaya çekinmez ve sizde yardım edersiniz, ayni sekilde bir hanım soruyu sorabilecek cesareti bulamayabilir,yanlış anlasilma vb kaygılar ile. Biz eminin hem erkege hem kadına aynı sekilde yardım ederiz fakat kaygılar,toplumsal ortamdaki cekingenlik vs hanım arkadaslar bunu genelde yapamayacaktir. Bir zahmet genc arkadaşlar forumu tarasinlar,surekli 1000cc 600cc le baslanirmi sorusunu sormasinlar. Veya isteyen sorsun ben en azından cvp yazmayacagim
    TarıkTekin ve argan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pozitif ayrımcılık dediğin şeyin şu konuyla yakından uzaktan bir alakası yok. Yapılan şeyi süslemeye püslemeye de gerek yok, Türk milletinin hali işte, erkek garson gelir çay ver der, bayan garson gelir, size zahmet bir çay rica edeceğim der adam. Bu kadar basit.

Gerçek hayattayız zaten, forum üstünden konuşuyoruz diye füzenin ucuna taramalı mı taksak demiyoruz. Soruların hepsi gerçek, aynı konular 1203103 kere açılıyor. "Bir hanım" o soruyu sorabilecek cesareti bulabilir, bulamazsa kendi sorunludur zaten, ki onu da geçtim "gerçek hayatta" sorduğu sorunun yanlış anlaşılacağını biliyor da burada sorun çıkmayacağını mı düşünüyor. Erkeklerimizin ve kadınlarımızın durumu belli. En başta dediğim gibi süslemeye gerek yok şu durumu. Erkeğimiz her gülen kıza aşık oluyor, kimi kız bundan faydalanıp işini hallettiriyor, kimisi var dediğin gibi çekinip soru sormuyor.

Öyle inanılmaz komplike bir konu değil anlayacağın.
    Erkek tek tip, kız soru sorduysa atlayacak üstüne, %0.000000001 ihtimalle kız buna cevap verecek ve olaylar gelişecek. Adamın hayal dünyası işte bu yapacak bir şey yok, malum konuları aç, mesajları oku, oradaki ortalama IQ' yu hesapla, cevap verenlerin gerçekten "pozitif ayrımcılık" yapmaya çalıştığını düşünüyorsan gel buraya yaz.

Abazalık denen şeyi farklı kelimelerle masumlaştırmaya gerek yok. İnsanlar basit, güdüleri basit.
    argan bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dünya kadar mala gerek yok. (motosiklet için)
    argan bunu beğendi.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Alıntı serhat207 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardıma ihtiyacı olana yazarız ama deneye de girdik hadi hayırlısı

Siz gönlü geniş kalbi temiz iyinetlisiniz

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    İki konuyada yazmadım ama Alındım yani
    argan bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Forum adı üstünde. Katılan her üye "forum kuralları"içinde istediğini yazmakta sormakta serbest. Herkesin düşüncesi. Keza cevap verip vermemekte üyelerin hakkı. Genc hanim genc bayan veya bayan yardım topiclerinde varım troll olur olmaz elimden gelen yardımı yaparım fakat genc arkadas yardım 1 milyonuncu kez sorulan r1 le r6 başlıyım mı gibi konularda yokum deney olsun gerçek olsun. Saygılar
    argan bunu beğendi.

"Kız için motor tavsiyesi" denince aklımıza gelen:

"Erkek için motor tavsiyesi" denince aklımıza gelen:
    TarıkTekin, crxforever, Imzecc ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum adı üstünde. Katılan her üye "forum kuralları"içinde istediğini yazmakta sormakta serbest. Herkesin düşüncesi. Keza cevap verip vermemekte üyelerin hakkı. Genc hanim genc bayan veya bayan yardım topiclerinde varım troll olur olmaz elimden gelen yardımı yaparım fakat genc arkadas yardım 1 milyonuncu kez sorulan r1 le r6 başlıyım mı gibi konularda yokum deney olsun gerçek olsun. Saygılar
    Kimseye bir şey yazamaz, edemez demiyorum zaten. Dediğiniz gibi forum, atış serbest, yeter ki kurallar dahilinde olsun. Ben başka bir noktaya parmak basmayı denemiştim, siz zaten pekiştirmişsiniz. Mission accomplished oldu benim için
    Salurbey ve argan bunu beğendiler.

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RKS titanik dedim , kız mıydı trolmüydü bilmeyiz ama onun yazdıgını 1/1 aynısı kız yerine genç , keçi ören yerine dikmen , hemşire yerine hemşir olarak yazdımıştım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:47 ----------

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki konuyada yazmadım ama Alındım yani
    Olsun bu konuya yazıp katkıda bulundunuz ya

TarıkTekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750D Integra
    Bu deneyin sonucunda biraz haksızlık var gibi.
    Kız için motor başlıklı konuya bi göz attım ama öyle pekte dediğiniz gibi değil cevaplar.
    MT ciler gayet güzel yorumlar yazmışlar.Hatta tecrübeli üye DKN olaya çabuk uyanmış
    Burda sanki görmek istediğini görmeye çalışıyormuşsun gibi geldi.

Tıpkı;

2015 motosiklet fuarında, Honda standının hemen karşısında, çok vasat bir firma vardı.
    Firma yetkilileri kendi mallarını iyi bildiğinden, stantlarını ilgi çekici hale getirmek için doldurmuşlar manken kızları.
    Ama o da ne! Motorcu gençlik bir birinden yakışıklı motorları görünce, bu bir birinden güzel kızları gözleri görmedi
    Firma yetkilileri ne mal ürettiklerini biliyorlar ama, motorcu kafasının önceliklerini pekte değil
    Muhtemelen onlarda böyle deneylerden yola çıkmıştır
    Salurbey bunu beğendi.

Alıntı TarıkTekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu deneyin sonucunda biraz haksızlık var gibi.
    Kız için motor başlıklı konuya bi göz attım ama öyle pekte dediğiniz gibi değil cevaplar.
    MT ciler gayet güzel yorumlar yazmışlar.Hatta tecrübeli üye DKN olaya çabuk uyanmış
    Burda sanki görmek istediğini görmeye çalışıyormuşsun gibi geldi.

Tıpkı;

2015 motosiklet fuarında, Honda standının hemen karşısında, çok vasat bir firma vardı.
    Firma yetkilileri kendi mallarını iyi bildiğinden, stantlarını ilgi çekici hale getirmek için doldurmuşlar manken kızları.
    Ama o da ne! Motorcu gençlik bir birinden yakışıklı motorları görünce, bu bir birinden güzel kızları gözleri görmedi
    Firma yetkilileri ne mal ürettiklerini biliyorlar ama, motorcu kafasının önceliklerini pekte değil
    Muhtemelen onlarda böyle deneylerden yola çıkmıştır
    Görüşünüze saygı duyuyorum ..
    Sizi tastik etmek için bir özdeyiş bir de atasözü sonra da kendimi tastik etmek için bir ata sözü yazayım

***İnsanlar elbisleri ile karşılanır fikirleri ile uğurlanır,
    ***Yüzü güzel den bıkılınırmış ama huyu güzelden bıkılmazmış.

+++Görünen köy kılavuz istemiyor, yorum geçtim hit/tık sayıları da ortada , Şuanda insanlar mevsim itibari ile daha çok evdeler , okullar açıldı motor ile gezmek yerine ders çalışıp bilgisayardan ögrenciler formlara takılıyor,

İkinci başlıgın(genç için motor) mevsilsel avantajına rağmen birinci başlık (kız için motor) karşısında resmen ezilmiş..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazım karakteriniz kıza pek benzemiyor. forumda sosyal deney mi yapıyosunuz yoksa
    Adam tehşisi koymuş

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)