Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KTM mi Kawasaki mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar yeni bir motor almayı düşünüyorum.Pek hız tutkunu değilimdir daha çok güvenliğine ve rahatlığına dikkat ediyorum.Ama 2 motor arasında kaldım.Sizce hangisi?

KTM RC390 mı?

Kawasaki Ninja 300R mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim de duke 390 var, duke tarzı bir motor için tek silindir 390cc çok ideal ancak uzun yol konforu ve titreşim konusunda ninja 300 bence çok daha ağır basar.

Pulsar VS400 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar VS400
    Duke naked, Kawa SS, tarzını buna göre seç bence

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Off-road motocross dedinmi, dağlara taşlara dedinmi KTM, ama konfor diyince bi Kawa yönel derim.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rahatlık arıyorsan Kawasaki, KTM biraz vibratör gibi.

bumbala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    RC 390 kaydırmalı debriyaj ve Diablo Corsa lastiklerle geliyor. Bunu da göz önünde bulundurun. RC 390 biraz tipsiz bana göre.

pridefirus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yamaha x max 250
    Ktm diyorum kesinlikle ayrıca 250 ligide çok iyi kuvvetli hafif kaydırmalı debriyaj prelli lastikler abs stamdart ve hayati yakıtı uygun ve dizaynı hepsinede on basar bence

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Rc390'dan çok çabuk sıkılırsın, 4 ay içinde bıkmıştım

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Numanoktay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni bir motor almayı düşünüyorum.Pek hız tutkunu değilimdir daha çok güvenliğine ve rahatlığına dikkat ediyorum.Ama 2 motor arasında kaldım.Sizce hangisi?

KTM RC390 mı?

Kawasaki Ninja 300R mı?
    Çoğu arkadaş Duke demiş ama siz RC sormuşsunuz; KTM Kawasaki'ye göre daha az yakar, daha torklu ve daha yüksek beygirli bir makine, ayrıca Kawasaki'ye göre üzerinde daha iyi bir lastikle geliyor (2016 yılından itibaren metzele m5 sportec ile birlikte), KTM tek silindir olduğu için Kawasaki'ye göre titreşim olur, ama rahatsız edecek kadar olmuyor bazıları abartmayı sevdikleri için, iyi seçimler.
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Soylenenlere ek olarak; kawasakinin ustune oturmadim ama rc390'in cok agresif bi oturus pozisyonu var.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Numanoktay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

KTM RC390 mı?

Kawasaki Ninja 300R mı?
    Pulsar RS200 öneririm...üstelik önde ABS'si e var...
    The Power of The Dreams.

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    KTM rc390.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Mantik KTM gonul KAWASAKI demistir her zaman

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KTM çok daha üstün bir motor. Ayrıca 500 TL ye alacağınzı Ergo koltuk ile titreşimi çok fazla azaltıyorsunuz ve görüntüsü daha da güzelleşiyor motorun. Ancak kawasakinin 2. el piyasası daha iyidir. Ayrıca rahatlık konusunda kawasaki biraz daha iyi olabilir. Şehir içi kullanımda RC390 daha iyi ama şehir dışı kullanımda Kawasaki.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Lastik harici bütün özellikler kawada da var.

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Selamlar, oncelikle yanlış ve abartılı söylemleri bi aydınlatalım.

Ktmler 2016da 200 cc uzeri 390(dahil) a kadar Metzeller M5 ile geliyor. Pirellileri artık kullanmıyorlar.

Wp upsidedown amortisör , Abs(istenirse kapatılabiliyor) ,çelik fren hortumu, kaydırmalı debriyaj, full yol bilgisayarı, Akıllı aydınlatma ekstralarla geliyor. Düz yol, rampa vs her sartta 178 de kesiciye ulaşılabiliyor ve her seyiyle tamamen safkan racing. Bugün 2 bucuk saat kadar üzerindeydim. Titreşim var ama el ayak uyuşturan değil, cekilin geliyorum cinsinden.

Kawa ise alt devirleri ölü yukarda cıldıran deli gibi yakabilen harika viraja giren, 180 km hızı görebilen sport touring havasında klasik bir Japon. Titreşim yok, şekil şemal hoş,gösterge daha okunaklı.

Ben her türlü Ktm tercih ederim. İkisi de cok güzel motorlar. Allah gonlunuze gore versin

Herkese kazasız,belasız ve de masrafsız sürüşler

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Konfor isterseniz kawasaki tabiki.
    Ktm kült bir yapıya adını vermiştir zaten.AGRASİF!!!
    Herşeyden önce oturuş pozisyonu çok yatık yani oradan konfor beklemek mantıken olmaz tabiki.Diğer yandan gaz açtığınızda hart hurt motor torku yüksek olduğu için baya kontrol için uğraşabilirsiniz tabikide olması gereken odur.
    Eğerki konfor derken arabaları rahatça sollayayım sıkıştırdıklarında hemen oradan uzaklaşabileyim demek istediyseniz ikiside bu işi layıkıyla yerine getirecektir.Malum 300 cc ve üzeri motorlar ikiside gaz açında iyi bir performans sergileyecektir

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı koraycbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, oncelikle yanlış ve abartılı söylemleri bi aydınlatalım.

Ktmler 2016da 200 cc uzeri 390(dahil) a kadar Metzeller M5 ile geliyor. Pirellileri artık kullanmıyorlar.

Wp upsidedown amortisör , Abs(istenirse kapatılabiliyor) ,çelik fren hortumu, kaydırmalı debriyaj, full yol bilgisayarı, Akıllı aydınlatma ekstralarla geliyor. Düz yol, rampa vs her sartta 178 de kesiciye ulaşılabiliyor ve her seyiyle tamamen safkan racing. Bugün 2 bucuk saat kadar üzerindeydim. Titreşim var ama el ayak uyuşturan değil, cekilin geliyorum cinsinden.

Kawa ise alt devirleri ölü yukarda cıldıran deli gibi yakabilen harika viraja giren, 180 km hızı görebilen sport touring havasında klasik bir Japon. Titreşim yok, şekil şemal hoş,gösterge daha okunaklı.

Ben her türlü Ktm tercih ederim. İkisi de cok güzel motorlar. Allah gonlunuze gore versin

Herkese kazasız,belasız ve de masrafsız sürüşler
    ama gel gelelim ikiside bir cbr 600f değil dimi

cbr 600f güzel iyi on numara tam benlik.

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Ona hiiiic yorum yok

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    kawasaki'nin yedek parça tedariği hızlıysa, pahalı-mahalı boşver, kawasaki al.

kaza yaptım benim 390'la, motor 3,5 aydır serviste. bunun 1,5 ayı, benim ve servisin sigorta ıvır-zıvır prosedürlerini bilmediğimizden heba oldu. son 2 aydır da ön süspansiyon ve alt-üst mesnet bekliyoruz. ne zaman geleceğine dair bir haber de yok ortalıkta.

KTM diyoruz, iyi motor diyoruz; ama spormoto adamı markadan soğutuyo. ZMoto da pahalı diyorlar; ama şahsen motorsuz kalmaktansa 3-5 fazla para bayılmayı tercih ederim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)