Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hero Hunk Modeli

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar başlangıç motoru olarak heronun hunk modelini almayı düşünüyorum. Hali hazırda kullanan arkadaşlar varsa görüşlerinizi almak isterim. Hunk yerine başlangiç olarak cbf 150 yada pulsar 200ns de düşünüyorum fikirlerinizi bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    kendim kullanmadım lakin AEA canlı yayınında kendilerının uzun suredır kullandıklarını alt yapısının honda dan geldıgını ve gayet memnun olduklarını soylemişti. reklam yapmadıysa durum bu

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    CBF 150'ye tercih edilmez.

Hero bayide bir test sürüşü yapmayı düşünüyorum teşekkürler cevabınız için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

Cbf 150 ile arasında kararsızım hangisini alsam bilemedim...

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Merhaba,

Hunk modelini kaç liraya alacaksınız acaba? Fiyatı 6000 lira civarında görünüyor. CBF 150 aynı fiyatta ya da az biraz daha ucuz. Kıyas kabul etmez bence, Hunk'a özel bir fiyat yoksa gereksiz olmuş.

Dionysos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero hunk 150

Hero hunk sahibinden izlenimler

Hero hunk 150 yi ekim 2016 da almış bulundum.

Fazla bir motor tecrübem yok bu yüzden diğerleriyle kıyaslamalarım tartışılabilir.

Negatif görüşlerim:

• Yamaha cbr125 Honda CBF150' e göre kesinlikle yüksek titreşim ve vibrasyon mevcut
    • Motorun üstünde gelen ölçülerde Lastik ebadı yok, ön lastik olarak ölç mevcut fiyatlar lastik başına 400 Tl. Ybr ve cbf de kullanılan seti tercih etmekden başka çareniz yok (set 300-350 arası).
    • Heryerde koruma demiri yok, servisden gelenlerde pek uyumlu olmadı (bagaj anahtarı girmiyor montajı kastırarak yapyım vs.).
    • Aldıkdan sonra aynalar sıkılmamış yolda zor durumda kaldım, 2 haftada sol sinyal düştü sıktım, 4 haftada sinyal otomatiği bozuldu, halen servise gideceğim (malum yağış ve soğuklar)
    • Servis kullanıcı kitabı vermedi, aldıkdan sonra garanti girişi yapılması
    • Üstünde gelen Lastikler ıslak zeminde berbat (ybr de aynı berbatlıkda, cbf sanki daha iyi emin değilim)
    • Viraj kabiliyeti ybr den kötü, daha yüksek olması nedeniyle (benim acemiliğimde etkisi olabilir)
    • Kontak anahtarı sıkı giriyor sol direksiyon kiliti hafif bozulmaya başladı ileride ne olur bilemem.
    • Grenajda aldığımda hata mevcut taşıma sırasında motorun üstüne bir şey yaslanmış, debriyaj plaka kapağı çizik geldi Servis halletme sözü verdi, benden kaynaklı sebeplerden yaptıramadım.
    • Vede en önemlisi motor soğuk iken çok sıklıkla stop ediyor, sıcak ikende yapıyor trafikde dikkatli olmak lazım
    • sabah jiklesiz olmaz diyor istemiyor çalışmayı (ybr yi aratıyor diyebilirim)
    • Avadanlığı kötü kalitesiz.

Pozitif görüşlerim

• Gövde kaynak kalitesi ybr ve cbf ile aynı.Grenaj kalitesi ybr ve cbf ile aynı.
    • Ön konsol diğerlerine göre çok havalı.
    • Yüksek olması biraz naked biraz enduro havası veriyor yan çanta güzel durur.
    • 3 ve 4 vitesde başıbüyükdeki yokuşların anasını ağlattı, bayılma serilme yok, devrini aldımı basıp gidiyor.
    • Eşlikçi ile kullanımı kesinlikle daha rahat.
    • Görünüşü daha hoş,
    • 5000 devirde ve rodaj sonrası vibrasyonda azalma oluyor. 0 halinden daha iyi şimdi.
    • Yakıt konusunda Rodajda olduğu için çok test edemedim ama 50 Tl ile 480 km yol gittim.
    • Sele altındaki alan ybr den çok daha iyi.
    • Motor emiş filtresi hakikaten hindistan şartlarında güzel yapmışlar.
    • Led arka far çok şık. motor genel olarak çok şık.
    • en fazla 95 km hız yaptım kesinlikle ybr den daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
    • Uzun selektör tetiği iyi düşünülmüş işe yarıyor.

Kullandıkça deneyimlerimi aktarırım.

Selamlarımla.
    gursus, MD.Murat, Pisman ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Dionysos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero hunk 150 yi ekim 2016 da almış bulundum.

Fazla bir motor tecrübem yok bu yüzden diğerleriyle kıyaslamalarım tartışılabilir.

Negatif görüşlerim:

• Yamaha cbr125 Honda CBF150' e göre kesinlikle yüksek titreşim ve vibrasyon mevcut
    • Motorun üstünde gelen ölçülerde Lastik ebadı yok, ön lastik olarak ölç mevcut fiyatlar lastik başına 400 Tl. Ybr ve cbf de kullanılan seti tercih etmekden başka çareniz yok (set 300-350 arası).
    • Heryerde koruma demiri yok, servisden gelenlerde pek uyumlu olmadı (bagaj anahtarı girmiyor montajı kastırarak yapyım vs.).
    • Aldıkdan sonra aynalar sıkılmamış yolda zor durumda kaldım, 2 haftada sol sinyal düştü sıktım, 4 haftada sinyal otomatiği bozuldu, halen servise gideceğim (malum yağış ve soğuklar)
    • Servis kullanıcı kitabı vermedi, aldıkdan sonra garanti girişi yapılması
    • Üstünde gelen Lastikler ıslak zeminde berbat (ybr de aynı berbatlıkda, cbf sanki daha iyi emin değilim)
    • Viraj kabiliyeti ybr den kötü, daha yüksek olması nedeniyle (benim acemiliğimde etkisi olabilir)
    • Kontak anahtarı sıkı giriyor sol direksiyon kiliti hafif bozulmaya başladı ileride ne olur bilemem.
    • Grenajda aldığımda hata mevcut taşıma sırasında motorun üstüne bir şey yaslanmış, debriyaj plaka kapağı çizik geldi Servis halletme sözü verdi, benden kaynaklı sebeplerden yaptıramadım.
    • Vede en önemlisi motor soğuk iken çok sıklıkla stop ediyor, sıcak ikende yapıyor trafikde dikkatli olmak lazım
    • sabah jiklesiz olmaz diyor istemiyor çalışmayı (ybr yi aratıyor diyebilirim)
    • Avadanlığı kötü kalitesiz.

Pozitif görüşlerim

• Gövde kaynak kalitesi ybr ve cbf ile aynı.Grenaj kalitesi ybr ve cbf ile aynı.
    • Ön konsol diğerlerine göre çok havalı.
    • Yüksek olması biraz naked biraz enduro havası veriyor yan çanta güzel durur.
    • 3 ve 4 vitesde başıbüyükdeki yokuşların anasını ağlattı, bayılma serilme yok, devrini aldımı basıp gidiyor.
    • Eşlikçi ile kullanımı kesinlikle daha rahat.
    • Görünüşü daha hoş,
    • 5000 devirde ve rodaj sonrası vibrasyonda azalma oluyor. 0 halinden daha iyi şimdi.
    • Yakıt konusunda Rodajda olduğu için çok test edemedim ama 50 Tl ile 480 km yol gittim.
    • Sele altındaki alan ybr den çok daha iyi.
    • Motor emiş filtresi hakikaten hindistan şartlarında güzel yapmışlar.
    • Led arka far çok şık. motor genel olarak çok şık.
    • en fazla 95 km hız yaptım kesinlikle ybr den daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
    • Uzun selektör tetiği iyi düşünülmüş işe yarıyor.

Kullandıkça deneyimlerimi aktarırım.

Selamlarımla.
    Yorum çok güzel ve doyurucu yazmadan edemedim. Teşekkürler.

Ben de cbf varken macera aramak gerekmediği görüşündeyim.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bu biraz ybr ile kıyas olmuş ama birilerinin işine yarayacağına eminim elinize sağlık

Dionysos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero hunk 150
    Evet MZ 250 minsk ve ybr kullandım, çok az cbf kullandım, kuba ve mondial kanuniyide test ettim. Motor kötü değil, ben kısa zamanda satmam 5 sene garantisi var, servis haricide bakım yaptırmam diye aldım. Cbf den kesinlikle dolu motor, başlangıç cbf olsun satar büyütürüm diyene tavsiye etmem 5200 'e aldım şimdi satsam 4500'e gidermi bilemiyorum.

Sonuçda zevk ve tercih meselesi, çin işi alacağınıza bunu alın daha iyi. Marka kötülemek istemiyorum ama 2 ayrı markayıda kullandım bugün olsa hunk'ı seçerim.

Motorcanavar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür ederim bende.

ahmetk. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco X-Town CT250
    Hero hunk sahibi değilim fakat aynı motor bloğunu kullanan hero thriller sports sahibiyim 9000 km'dir kullanıyorum.Öncelikle belirtmek isterim:Dionysos'un yazdıklarının aksine benim motorumda motor soğukken jiklesiz çalışmama,sıcakken stop etme gibi sorunlar yok,viraj kabiliyeti eski kullandığım cbr 125den bile iyi diyebilirim,ûzerindeki lastikler MRF marka ıslak ve kuru gayet memnunum( Markayı önce bir araştırın derim),titreşim öyle abartıldığı gibi el-ayak uyuşturan cinsten hiç değil(Asla rahatsız etmiyor!).Bahsettiğiniz diğer ybr ve cbfye göre yine artıları var:Yakıt tüketimi her ikisine kıyasla düşük,arka fren disk,çok daha iyi hız ve performansa sahip,daha torklu,nissin ve bybre fren kaliperlerine sahip,üzerinde gelen lastikmkaliteleri daha iyi,led lambalara sahip,dizayn olarak bariz iyi,5 yıl garantiye sahip.Son olarakta yazmadan geçmeyeyim,iki tane motorum var her ikiside Hero marka,thrilleri markanın Türkiyede şehir şehir dolaşarak yaptığı tanıtım-test günlerinden birine katılarak yapmış olduğum test sürüşünden iki gün sonra aldım.Tavsiye ederim.
    Pisman bunu beğendi.

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    95 km hız yaptım ybrden daha iyi olduğunu düşünüyorum demiştin hocam bayır yukarı ben 95 le çıkıyorum ybr ile zaten duz yolda 120 yi zorlanmadan buluyo

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı ahmetk. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero hunk sahibi değilim fakat aynı motor bloğunu kullanan hero thriller sports sahibiyim 9000 km'dir kullanıyorum.Öncelikle belirtmek isterim:Dionysos'un yazdıklarının aksine benim motorumda motor soğukken jiklesiz çalışmama,sıcakken stop etme gibi sorunlar yok,viraj kabiliyeti eski kullandığım cbr 125den bile iyi diyebilirim,ûzerindeki lastikler MRF marka ıslak ve kuru gayet memnunum( Markayı önce bir araştırın derim),titreşim öyle abartıldığı gibi el-ayak uyuşturan cinsten hiç değil(Asla rahatsız etmiyor!).Bahsettiğiniz diğer ybr ve cbfye göre yine artıları var:Yakıt tüketimi her ikisine kıyasla düşük,arka fren disk,çok daha iyi hız ve performansa sahip,daha torklu,nissin ve bybre fren kaliperlerine sahip,üzerinde gelen lastikmkaliteleri daha iyi,led lambalara sahip,dizayn olarak bariz iyi,5 yıl garantiye sahip.Son olarakta yazmadan geçmeyeyim,iki tane motorum var her ikiside Hero marka,thrilleri markanın Türkiyede şehir şehir dolaşarak yaptığı tanıtım-test günlerinden birine katılarak yapmış olduğum test sürüşünden iki gün sonra aldım.Tavsiye ederim.
    T-Sports zaten Thriller'dan daha güzel bir motor ve çok daha rahat ama bizim millet her şeyde olduğu gibi bunda da yanlış ürüne yönelip Hunk'u meşhur etti.

Motosikleti
    yok
    Ben cbf kullanıyorum diye söylemiyorum ama, bir sene (pulsar 200ns kullandım ve onun yanında cbf motor değil gibi geliyor ve forumda azılı pulsar savunucusu olarak biliniyorum)
    Şimdi pulsar mesela muadil sayılacak motorların nerdeyse yarı fiyatında. Titreşim var mı vardı az da olsa. Ancak 7000 cebine kalınca titreşim falan rahatsız etmiyor adamı.
    Ancak burda durum öyle değil.
    Şimdi düşünürsek hunk atıyorum reno clio ise honda cbf 150 bildiğin mercedes. Az gidiyor çok gidiyor falan hikaye, ne kadar çok gidecek yani 150cc motor. Ki ben ybr de kullandım bir sene, cbf net daha iyi gidiyor ybr ye göre. Hunk da aynıdır muhtlemen.arka fren disk olsa ne olacak allah aşkına. Görüntü olsa ne olacak. 150 cc bisiklet kadar tekeri olan commuter motorun ne görüntüsü var ki? Hepsi aynı işte.
    Bence mercedes dururken başka marka almayın.

He ucuz ol canımı ye. De ki motor 3000tl, o zaman gider alırsın. Ama boru gibi fiyatı var.
    Benzin sarfiyatı az deniyor ne kadar az mesela. Cbf le arasında 100km de litre fark etmesi için 1.5litre yakması lazım ki mümkün değil. Maksimum farkı 100km de 0.2_0.3lt fark olacak. Yüz kmde bir lira yani. Yahu bu motoru milyon tane kurye kullanıyor.

Neyse sözün özü, sen ikisini de sürsen ilk aklına gelecek şey şu olacak, honda da mercedes gibiymiş aga.
    Ona göre kararını vermelisin.

Motosikleti
    Kymco X-Town CT250
    Ne güldüm be. ������ "Şimdi düşünürsek hunk atıyorum reno clio ise honda cbf 150 bildiğin mercedes."
    2007 den beri ne motoru,ne tipi vs vidası bile değişmeyen şu cbf'yi amma abartıyorsunuz ya ben başka bişey demiyorum.Bu kafayla bir 10 sene daha cbf satar,alanda çok olur.

Motosikleti
    yok
    Ne güldüm be. ������ "Şimdi düşünürsek hunk atıyorum reno clio ise honda cbf 150 bildiğin mercedes."
    2007 den beri ne motoru,ne tipi vs vidası bile değişmeyen şu cbf'yi amma abartıyorsunuz ya ben başka bişey demiyorum.Bu kafayla bir 10 sene daha cbf satar,alanda çok olur.
    Neye güldün yanlış bir şey yok orda. Konfor açısından cbf kadar titreşimsiz kaç tane 125-150cc motosiklet var? Cbf o sınıfın mersedesi tabiki de.

Bekliyorum yazmanı, beraber gülelim.

Motosikleti
    Kymco X-Town CT250
    Sen yazdıkça ben gülüyorum,yeter.Titremez tabi,makinada devir,tork 0.garibimin gücü ne ki kendini anca kaldırıyor 10 bg.lik motoruyla. king:

Motosikleti
    yok
    Sen yazdıkça ben gülüyorum,yeter.Titremez tabi,makinada devir,tork 0.garibimin gücü ne ki kendini anca kaldırıyor 10 bg.lik motoruyla. king:

Bak şimdi güldürdün işte. Hero hunk 278 beygir değil mi. Gazladınmı uzaya gidiyor.

Motosikleti
    -
    fp acısından basarılı ,bence cok şık ve 5 yıl garantı avantaj,çinlilerden cok daha kalıtelı ve fıyatına gore basarılı,bajajlardan daha saglam yılların honda partnerlıgı kendını gosterıyor,kendı segmentıne gore sele oldukca rahat,para ıslerını ayarlayabılseydım bende gecen yaz alıyordum kısmet olmadı,hala aklımdadır,hero buyuk bır marka

Motosikleti
    Honda CBF 150 >> Suzuki Inazuma
    Merhaba,

Bende başlangıç motosikleti alırken çok düşündüm, en sonunda ikinci el temiz, uygun fiyata ne bulursam alıcam dedim. YBR,CBF, Hunk vs. derken CBF denk geldi. Bence bu motosikletler Japonların Commuter segmentindeki motorlarından daha iyidir, hem beygir olarak hemde yakıt tüketimi olarak. Çünkü Japonların yıllardır aynı gerçekten.

Ancak eski de olsa, Honda almanın da bazı avantajları var. Gerçekten CBF'de titreşim çok az, ve motorun çok sağlam 2. el piyasası var. Bunun dışında motorda bir sıkıntın olduğunda İzmir Yükseliş'e götürüyorum, arkasında kurumsal bir firma var, neler garanti kapsamında neler değil belli. Bajaj ve Hero'ya bakarken yorumlarda servis ile ilgili sıkıntılar olduğunu okudum. Bu firmalarda çok kurumsal destekler yok, bir servise gidiyorsunuz, servis 30 markaya birden bakıyor.

Yani bence başlangıç motoru olarak alınacaksa ikinci elde çabuk satabileceğiniz ve çok zarar etmeyeceğiniz motorlar alın çünkü büyüteceksiniz. Ama uzun vadeli kullanımda 5 yıl garanti ve daha az yakıt tüketimi cazip olabilir.

Motorlar küçük olduğu için kıyaslama yapsanda çok bişey değişmiyor bence, 5km hızlı ve ya az. Küçük değerleri çok takmıyorsanız tasarımını beğendiğinizi de alabilirsiniz bence.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)