Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İnsan motorundan soğuduktan sonra hiçbir şey fayda etmez.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Evet arkadaşlar ben 5 ekimde yamahadan sıfır bir cygnus l aldım. ilk zamanlar memnundum ancak acemice kullanımımın motora zarar verdiğini düşündüm. sonraları da psikolojik olarak yada gerçek olarak motorun eski gücünden düştüğünü hissetmeye başladım. Bunun nedeni olarak ilk motorum oluşu ve bazı yaptığım küçük hatalar saydım. Mesela benim kardeşim gibi beraber büyüdğümüz kuzenle her zaman yokuş çıktık 2 miz. nerdeyse hergün. Sonradan motordan soğudum insanlar motor da sıkıntı yok dese de insan soğuduktan sonra zevk vermez. Daha şimdiden değiştirme hayallerine kapıldım. Nedeni de dün hepimiz arkamıza birini alarak 3 motorlu olarak biraz gezdik. Bilin en arkada kim vardı Cygnus L tabi diğer motorlar daha yüksek cc idi ama benim motorum 2 kişi 60 ı zor geçiyor oysa ilk zamanlarında 80 e fırlardı. Şuan 840km de ve gelecek sene bu zamanlarda satmış olacağım. Bunları " Motorundan memnun musunuz?" diye bir konuya ithafen buraya yazıyorum motorundan soğuyan adam ne olursa olsun memnun olmaz. Okuyanlara teşekkür ederim, sizinde benim gibi anılarınız varsa bu konuya yazın da buda böyle bir konu olsun işte.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sahibinden temiz sıfır cygnus rodaji itina ile yapilmiş olup hiç zorlanmamıştır
    Quad87 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Ben anlamıyorum benmi motorumu severek 3 yıl/62.000 kmdir kullanıyorum daha sıfır motordan soğuyup adamlar satıyor Allah Allah

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilginç....

gençmotorcuu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme MAX
    Scooter olduğu için zorlanması normal değilmi?
    Dört tekerlek bedeni, iki tekerlek ruhu taşır!

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Herkesin maddi durumu elbette farklı. Belki cebinizdeki son kuruşla aldınız ancak dünya malına bu kadar takılmayın. Hayat güzel, sağlığınız yerinde, sevdikleriniz sizinle..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    beyin bedava, madem güçlü guvvetli bir şeyler istiyordun neden o makineyi aldın? aynı paraya daha hızlı bir şeyler aramak ve kafanı çalıştırmak zor geldiyse şimdi çek cezasını.

ben tam 5 ay cbf150 araştırdım sonra 6. ay tvs apache aldım ve şimdi 180cc yaptım. paramın yettiğince en güçlüsüne sahibim ve gocunmuyorum. 2 kişi yokuş yukarı 111 km hız gördü en 3 gün önce falan işten eve gelirken. 72 kg artçı ve ben 56 kg.

R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor gucunu kaybedıyorsa bu sızden kaynaklıdır, motor da sızden sogumustur emın olun beklentıler onemlı ama beklentılerde bedavadan gelmez oyle degıl mı? Hepsı sızın caba ve emeklerınıze dayalıdır. Vesselam gıtmıyor dıye motordan soguyorsanız, h2r bıle alsanız bır yerden sonra gıtmedıgını dusunup yukseltmek ısteyeceksınız. Doyumsuzlugumuzu, tatmınkarsızlıgımızı bır kenara bırakmamız gerekıyor bence. Sonu yok cunku.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sifir aldigim CB1000R'i, bir yasina girdiginde ciddi zarar ederek elden cikardim. Hic bir mekanik sorun cikarmadi. Hem gucu, hem de torku gayet yerindeydi. Simdiye kadar gordugum en guzel ve ozellikli motosikletlerden biri ayni zamanda. Ama bazi seyler tecrubeyle anlasiliyor. Bazi sebeplerden dolayi sogudum motosikletten, arkadasin dedigi gibi. Yerine edindigim Superduke bir yasina daha yeni basti, ve neredeyse iki aydir tamirde, ama hala pisman degilim aldigima. Gelince ilk gunku sevincimle binecegim yine... Velhasil ille de kabak gibi bariz sorunlar olmasi gerekmiyor bir motosikletten sogumak icin.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    anlamıyorsun abi hiçbir şey yokken bile soğusan her şey biter.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyin bedava, madem güçlü guvvetli bir şeyler istiyordun neden o makineyi aldın? aynı paraya daha hızlı bir şeyler aramak ve kafanı çalıştırmak zor geldiyse şimdi çek cezasını.

ben tam 5 ay cbf150 araştırdım sonra 6. ay tvs apache aldım ve şimdi 180cc yaptım. paramın yettiğince en güçlüsüne sahibim ve gocunmuyorum. 2 kişi yokuş yukarı 111 km hız gördü en 3 gün önce falan işten eve gelirken. 72 kg artçı ve ben 56 kg.
    Konuyu anlamamışsın dostum.Burada güç yetmiyor olayı değil.Bu arkadaş aynı psikolojiyle başka motorda alsa belki aynı şeyler olacaktı.Motorun yavaşladığı gücü yetmediği yok.Arkadaşımız o psikolojiye girmiş

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    840 km'deki motor ilk zamanlarında en fazla 60 yapması gerekirken 80 yaparsa, 80 yapması gereken zamanlarda da böyle 60 yapar. (bkz: rodaj)

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Motrordan soğumak için daha fazla kilometre, daha çok parça değişimi, daha çok masraf, daha çok yolda kalma ve ittirme gerekir diye düşünüyorum...

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Pardon ama almışsınız kuş kadar motor güç bekliyorsunuz iki kişi üstündeyken...... Saçma bence.
    Motoru kullanım amacına göre kullanmak lazım, ve ya ne amaç ile aldığını bilmesi lazım insanın. O motor açıkçası ticari amaç ve ya şehir içi tek kişi hızlı kullanım için alınacak bir alet. Yola gideyim bayıra vurayım falan pek performans sergileyemez zaten doğasına aykırı. Ama her aradan dereden geçer az yakar. Amacı bu o motorun.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı newhidalgo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamıyorsun abi hiçbir şey yokken bile soğusan her şey biter.
    Motordan mı soğudun yoksa sevgilinden mi ayrıldın hiçbir şey yokken bile soğusan her şey biter nedir ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)