Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşımın motoru ile kaza yaptım 6 bin lira masraf

Motovento
    REKLAM ALANI
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı dqknprm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babama nasıl mantıklı bir açıklama yapmalıyım
    buba buba ben bi eşeklik yaptım diye cümleye başlayıp devamında mirasından red ederek bitecek olan bir konuşma hazırlayacaksın yapacak bir şey yok
    Carbondioxid ve Aquaium bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buba buba ben bi eşeklik yaptım diye cümleye başlayıp devamında mirasından red ederek bitecek olan bir konuşma hazırlayacaksın yapacak bir şey yok
    Geçmiş olsun.

Kıvırmaya gerek yok , delikanlı gibi , yukarda yazılan gibi izah edip , velinin verecegi tepkiyi gogusleyeceksin , dayaksa dayak , kufurse küfür.

Ayrıca marka model sorularına ve hasar durumu ayrıntılı yazki , fahiş fiyatlandırma olmasına karşın forumdaki büyüklerin akıl versinler.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    motor ne? nasıl bi kaza ki bu kadar masraf

Motor r25 2016 model. Alternatör kapağı kırıldı motora içerde ne olduysa bu kadar tuttu.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Motor r25 2016 model. Alternatör kapağı kırıldı motora içerde ne olduysa bu kadar tuttu.
    Resim ekle.

alternator kapağı dediğin şey 200TL.
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

Motosikleti
    honda pcx
    Çok geçmiş olsun kardeşim. Umarım bu olaydan ders çıkartıp bir daha kimsenin motorunu almazsın. Arkadaşında Allah'ın sanşlı kuluymuş ki sana bişey olmamış yoksa değil R25, s1000 RR la bile kurtaramazdı. Arkadaşının zararını da babanla konuşup maddi durumunuz elveriyorsa karşılamalısın, durum elvermiyorsa arkadaşına durumu izah edip çalışıp ödemek için zaman talep edeceksin.
    Salurbey bunu beğendi.

Kapak kırımdan sonra boşalmış yağ ve motoru kaldırıp yagsiz şekilde suruse devam edildi ise .....

İyi bir ustanın muayene etmesi gerek.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Burada açık açık yazamayacağımız bir yöntem daha var, babana mevzuyu açık açık anlat. ikinci bir araç, kaza tutanağı, tanıdık eksper, anahtar kelimelerini ver gerisini o halleder.

Lince başlayacak arkadaşlara not. Yapma canım kardeşim. uzamasın mevzu.
    kahveisteyen bunu beğendi.

Motosikleti
    gt250r
    6000tl r25 için çok büyük rakam,kırık granaj vs yi al tamir ettir(çok güzel yapan yerler var) bunları çıkma olarak sat yarı fiyatına vs. Birde foto yükle daha sağlıkcı yardımcı olunsun. Ben zannetmiyorum 6bin tl masraf olacağını eğer o şekilde kullanmaya devam etmediysen tabi. Ayrıca r25 tamirine 12bin tl fiyat vermeleri dışardan yanlış bir görüntü verdiğinin göstergesi motor fiyatı 13-14bin zaten 12bin tamir parası neyin kafası??yaşı büyük bir motorcu bulup fiyat almaya devam edin.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Ben cozum bulamadim, gecmis olsun dileyeyim

R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Odeyın, hatta daha pahalı olan ustayı secın ya da odemeyın karsı taraf davacı olsun. Bınlerce kez yazıldı cızıldı, ufak yasta gayet ıyı duz gıdebılır, ıyı vıraj donebılır, ıyı fren yapabılırsınız amaaa BU SIZI IYI SURUCU YAPMAZ. Panık anında, bır problem durumunda bunları ne kadar ıyı yaptıgınız onemlı. Kabullenmeyebılırsınız ıstedıgınız kadar lakın beynınız, vucudunuz motosıkletı kullanmaya henuz hazır degıl. Cezasını cekın. Aynı seyı kardesım yapsın, karsı tarafın dava etmesını ve kardesımın bu cezayı cekmesını ısterım. Sonucta edındıgımız tecrubelerle hayatta kalıyoruz, el ..ıyle gerdege gırılmeyecegını ogrenmıs olur/sunuz. Emanet malın canının neresınde oldugu atalarımız tarafından defalarca soylenmıs, anlamak ıstememek kendı tercıhınız. Kımse darılıp gucenmesın, kusurabakmasın. Yasaların ızın verdıgı seyler mutlak dogrular degıl, hepımız bılıyoruz bunu ancak cıkarlarımıza gore carpıtıyoruz. Cezasını cekın. Bugune kadar emanet tek bır malı yerınden kıpırdatmıslıgım yoktur ıcım gıtse bıle. Cunku kazanın bahanesı yoktur. Cozum, care uretmıyorum, yazdıgım seyı de anlamak ıstemeyenler otede sursun motorunu da, emanet malı da.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Çok geçmiş olsun zor durum.Umarım halledersin.Çok kafaya takma babana güzelce anlat.herkesin başına gelebileceğinden ve bu durumdan bi ders çıkardığını söyle.
    Salurbey bunu beğendi.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Babandan hiç bir şey saklama. Açık açık anlat. Özürünü dile, paşa paşa fırçanı ye. Bir halt etmişsin sonuçlarına da katlanmayı öğrenmelisin. Evlatsın neticede atsan atılmaz satsan satılmazsın. Bol bol küfredecek sana baban eşşoğlu eşşeğin oğlu kıvamında ama ne gerekiyorsa da yapacak eninde sonunda. Sakın ola saklama, kendi başına iş yapmaya kalkma. Sana bir baba tavsiyesi olsun bu. ( Babanla yaşıt olma ihtimalim yüksek o bakımdan)

DipNot: Hatalarından da ders al adam her seferinde senin ardını toplamak zorunda değil.
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Emanet malla nasıl bi aksiyon içine girdin de 12 binlik oldun dostum ? Ailene bi an önce söyle tamam çok kızacaklar ama ölümden öte köy Yok korkma 😊
    Salurbey bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada açık açık yazamayacağımız bir yöntem daha var, babana mevzuyu açık açık anlat. ikinci bir araç, kaza tutanağı, tanıdık eksper, anahtar kelimelerini ver gerisini o halleder.

Lince başlayacak arkadaşlara not. Yapma canım kardeşim. uzamasın mevzu.
    Sonra sigorta niye cok pahali diye sikayet ediyor herkes. Aha bu arkadas yuzunden

En iyisi bu basligi okuyan herkes 100TL yollasin arkadasa, bari bir de sigorta sirketi kar koymasin ustune. Nasil olsa yine hepinizin cebinden cikacak

Sahtekarlik cozum olarak boyle ulu orta yazilabiliyorsa az bile...

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Gidip milletin malına zarar verip bunu en ucuz yolla baştan savma.Tam bir türk kafası diyeceğim demiyorum ama işin kolayına ucuzuna kaçma.Sen ucuza yaptırdığını düşünürsün adam iğrenç bir işcilik yapar motor 1 ay sonra temelli perte çıkar çok daha fena sonuçları olur.Hadi onuda geç o adam senin hatan ve ucuza iş yaptırman neticesinde oluşacak bir arıza nedeniyle kaza yaptı hayatını kaybetti.Düşün bakalım cebinden çıkacak masraf mı canını yakar bu olay mı!Bu işin doğrusu babana söyle motoru al yaptır sat.Yada motoru yaptır sat çocuğa parasını ver.En nihayetinde değer kaybı olacak bu durumuda senin üstlenmen icap eder

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra sigorta niye cok pahali diye sikayet ediyor herkes. Aha bu arkadas yuzunden

En iyisi bu basligi okuyan herkes 100TL yollasin arkadasa, bari bir de sigorta sirketi kar koymasin ustune. Nasil olsa yine hepinizin cebinden cikacak

Bugünkü sigorta muhabbetinin ardından hızını alamamış gördüm seni abi.
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sigortasız/kaskosuz kontak çevirmişliğim olmadı bugüne dek.

Kaldıki bahsettiğim süreç, sektör haline gelmiş durumda.

Eminim babasına mevzuyu anlatsa babası mutlaka benzer bir çözüme gidecek. kim gitmez ki?

Bu arada sigorta primlerinin %45-%50 (Bu orandan emin değilim, %47 diye hatırlıyorum. bilenler düzeltir.) civarı sorgusuz, saraya gidiyor. O yüzden eleman yapsa bile ha bi eksik, ha bi fazla. (Gerçi oluşacak zarar, imzayı atan şahısa eklenecek orası apayrı bi konu.)

Neyse senin kirlenmemen için ben yazmayı bırakayım uzamasın. =)

Soru şu servisin 12000TL çıkardığı fiyata, 6000TL yada daha az çeken usta nasıl kar ediyor? Cevap motorhırsızlığı olabilir mi?

Sağlıcakla kal.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    babana oncelıkle dıyorsun kı ' baba senı evlat acısından kurtardıgım ıcın bana teskkur et ' sonra durumu anlatıp babanı o motoru satın almaya ıkna etmeye calısıyorsun . Baktın olmuyor motoru o sekılde satıp 3e, 5e bakmadan o parayı sen cebıne alıyorsun .sonra gıdıp arkadasına o model yada muadılı bır motor alıyorsun kı arkadasını o durumdan kurtarıyorsun . sonra eve gıdıp 2 rekat şükür namazı kılıyorsun hala ayakta durabıldıgın ıcın ve bırdaha kesınlıkle emanet motora bınmeyecem , bısıkletle tur atar gıbı dolanmayacam dıyerek tovbe edıyorsun. allah ısını gucunu rast getırsın guzel kardesım

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Aquaium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugünkü sigorta muhabbetinin ardından hızını alamamış gördüm seni abi.
    En son Ferrari sahibi olduydum, çok iyi gidiyodu, bayağı havaya girdiydim, sonra birden kesildi Hayali bile güzelmiş.

Şimdi de birden içimden başkasının Ferrarisine binip kaza yapıp sahibine yamayıp sigorta şirketini dolandırmak geçti birden. Annem hep derdi, çok etkileniyosun arkadaşlarından sen diye. Haklı galiba...

Şaka bir yana, başlığı açan arkadaşa bir sözüm yok.
    Zor bir durumda. Ama malesef kolay bir çözümü de yok durumun. Kaza sonuçta. Olan mala olsun, cana bir şey olmadığına şükür deyip, cesurca olayın acı ama eğitici sonuçlarına katlanmak lazım.
    Aquaium bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)