Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Artçılı sürüş eziyeti

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Arkadaşlar sizi bilmem ama arkamda biri varken sürmek bana eziyetmiş gibi geliyor. Motorun kontrolü daha zor sürücü daha kısıtlı ayrıca ani manevra yeteneği tamamen gidiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    140 kg motosiklet, ben 75, artçı 80 kilo üzeri olunca eziyet oluyor.
    70 kiloya kadar artçılar da sıkıntı yaşamadım.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arka amortisörün ön yüklemesini arttırmak, -sertleştirmek- sürüşü biraz daha rahatlatır.
    Yeni sürücüyseniz, zamanla daha da kolaylaşır. Artçı da tecrübelendikçe sürüşü zorlaştırmaz

barismanco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Valla duruma göre değişiyor hocam o Racing bir motorda artçınız normal kilolu bir bayansa gayet zevkli olurken babannenizi bindirip geçerken akrabalara bırakma işi tabiki biraz sıkıntılı oluyor

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Tecrübenizi biraz artırsanız hiç öyle hissetmezsiniz. Hem şehiriçi hem şehirdışı hem de dağ tepe köy yollarında artçılı sürdüm bi eziyetini görmedim. Motorun sürüşünü değiştirdiği doğru ama değişen koşullara göre sürerseniz sorun değil.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Evet dediğiniz gibi tecrübe edinmeliyim.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Artçının da bilinçli olması şart tabiki bu durumda, yaptığı tek yanlış bir hareket asfalt ile sıkı dostluk kurmana neden olabilir.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    motosiklet küçük artçı kilolu ise dedikleriniz de tamamen haklısınız. Motosiklet büyük artçı gene kiloluysa bir nebze olsun rahatlıyorsunuz. Kısaca 60kg den ağır artçı almayın Hele ki yerinde duramayan biriyse ilk müsait yerde atın motosikletten

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Bi keresinde iş yerinden bir tır şöförü abinin arkadaşını aldım arkama amca alışmış yolda muhabbet etmeye kafası sürekli benim omuzda rahatda durmuyor bi sağa bi sola eğiliyor. Dayı dedim durmazsan asfaltı öpcez öyle biraz sakinleşti. EZiyetin allahıydı resmen.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Artçınıza,motosiklete binmeden önce ne yapması gerektiğini anlatınız. İnanın arkada o yokmuş gibi keyifle sürersiniz.

İlaveten motosikletten korkan,hiç artçı olmamış birini almamakta fayda var. Adama kaza yaptırır bunlar.

eneee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 390 Duke
    Bugüne kadar trafikte artçılı sürüş yapmadım. Ya artçıya bir şey olursa diye endişelenip kendimi kötü hissedeceğim için belki de. Bir kere eşim artçı olmak istedi. Motoru hareket ettirdiğim andan itibaren dengeyi bir türlü sağlayamadım. Bir kaç metre sonrasında mecburen indik (Motor 390 Duke, eşim de benden kilolu). Kapalı alanda verilen hakimiyet eğitimi sırasında artçı aldığımda ise dar manevralarda bile sıkıntı olmamıştı. Hem benden daha az kilolu olduğu için hem de motor kullandığı için avantajlıydım.

Sizden daha fazla kilosu olan, motor hakkında bilgisi olmayan biriyle sürmek eziyet olabilir. Artçınıza ne yapacağı ya da yapmayacağı konusunda bilgi verirseniz daha kolay uyum sağlayabilirsiniz.

Şunu diyor. Turuncu motordaki de benim. Artçılı sekiz çalışılıyor.

Eşim benden kilolu dediği de iki katı. Ben arkaya oturunca motorun hareket etmesine gerek kalmadan ön teker hava kalktı.

Akşam gelirken mantı almayı unutma. Kedinin ıslak maması da bitti. Öbdüm.
    eneee bunu beğendi.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    motoru kulananın tecrübe ve hakimiyeti zaten önemli ama
    artçının da kabiliyetinin büyük önemi var

Geçen gün bir arkadaşla giderken dönmek için motoru hafif yatırmamla arkadaşın diğer tarafa doğru kalkması bir oldu
    bi baktım düz gidiyorum : )
    çok yavaş olduğumdan sorun olmadı, dik şekilde yavaştan döndüm. Hızlı olsam pek şansım yoktu.

REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Ben 70 kiloyum. Kuzen 100 kilo. Motor zaten 100 kilo. Her binince ön kaldırarak kalkıyoruz. Normal kalkamıyorum tın tın tın kalkmıyor abi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)