Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Elektrikli SS Görünümlü Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün internetten oğluma oyuncak motosiklet ararken Aliexpress'de bu motosikletlere denk geldim. SS görünümlü diyorum çünkü max. hızı 50 km/h olan bu araçlar elektrikli ve 60 km civarı menzile sahip. Dikkatimi çekti , görünümleri pek hoş , fiyatları uygun ve Türkiye'ye ücretsiz kargo ile gönderiliyormuş. Elektrikli motosiklet kullanmadım hiç , kullanan vardır muhakkak. Alacağımdan değil ama sırf merakta açıyorum bu konuyu maksat bilgi sahibi olmak. Sizler de bilgi , yorum , eleştiri ve tecrübelerinizi aktarabilir misiniz ? Belki ilerleyen zamanlarda saatte 150 km/ ile 300 km menzilli modelleri üretilir. Belki de geleceğin araçları olabilirler.

https://www.aliexpress.com/item/72V-1000W-Electric-Motorcycle-electric-bicycle-luxury-electric-car-load-weight-king-climbing-Wang-tb330902/32723160282.html?ws_ab_test=searchweb201556_8,sear chweb201602_4_10057_10056_10065_10068_10055_10054_ 10069_10059_10058_418_10073_10017_10070_10060_1006 1_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_1& btsid=9f2d9de6-8433-4037-94af-e7b0cdb7e100

https://www.aliexpress.com/item/Vibration-eco-friendly-transit-1500w60v-electric-horizon-large-car-electric-motorcycle-electric-bicycle/32603623360.html?ws_ab_test=searchweb201556_8,sear chweb201602_4_10057_10056_10065_10068_10055_10054_ 10069_10059_10058_418_10073_10017_10070_10060_1006 1_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_1& btsid=9f2d9de6-8433-4037-94af-e7b0cdb7e100

ve dahası için buradan inceleme yapabilirsiniz : https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=1221&initiative_id=AS_201609252340 12&SearchText=electric+motorcycle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Aslında fiyatı dolar bazına vurunca çok pahalı. Dolar bir kaç sene önce 1,5 civarıydı şimdi 2,99 . Bu kategoride onlarca hatta yüzlerce motosiklet var ama bunlar fiyat bazında düşük olduğundan yoruma daha açık diye düşündüm. Elektrikli araçlar hep dikkatimi çekmiştir hatta zamanında elektrikli araç alsam diye düşündüğüm de olmuştur. Merak ediyorum Türkiye'de yasal işlemler ne yönde ilerliyor

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    e5 de 50km hızla bu motoru parçalar arabalar..

bu motoru alırsam yazlıkta(şarköy) de bime a101 e gitmek için binebilirim
    ufukt bunu beğendi.

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e5 de 50km hızla bu motoru parçalar arabalar..

bu motoru alırsam yazlıkta(şarköy) de bime a101 e gitmek için binebilirim
    Evet muhtemelen trafiğimizdeki canavarlar tarafından ezilmemek için ana caddelere çıkılmaz ama bisiklet şartlarının biraz daha üstünde modeller

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı ufukt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet muhtemelen trafiğimizdeki canavarlar tarafından ezilmemek için ana caddelere çıkılmaz ama bisiklet şartlarının biraz daha üstünde modeller
    evet dediğin gibi canavar çok olduğu için şuanki 50 km hızıyla ancak az araba olan tatil bölgelerinde çok güzel olablir

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet dediğin gibi canavar çok olduğu için şuanki 50 km hızıyla ancak az araba olan tatil bölgelerinde çok güzel olablir
    Sesi vızıltı tarzında olduğundan farkedilmiyor korna basa basa gidilir

Motosikleti
    Xmax
    Sesi vızıltı tarzında olduğundan farkedilmiyor korna basa basa gidilir
    yolda yürürken vızzzz diye geçiyoalr varya ödüm kopuyo :D

neyzen38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    süpersportla elektrikli kavramları birbirine çok uzak gibi geliyor bana. zaten ss seven birisi malumunuz motor sesini duyacak, hissedecek. ss nin amacı belli bence. ama elektrikliler ulaşım için çok ideal. özellikle scooter modellere cuk diye oturuyor. umarım daha çok gelişir.

Arabalar mı parçalar? O roket gibi motora binen motorcu 50 km ile gidince kahrından parçalanır. Arabalara kalmaz bence.
    Az mütevazi bir dizayn yapılsaydı da yerimizi bilseydik keşke.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Elektrikli motosikletlerde 200-300 km hızlar çoktan aşıldı.
    Artık piyasa işi seri üretimler bile 150-200 km/h hızlara sahip.
    Aynı şekilde menzilleri de arttı.
    Piyasada 15bin dolardan 150bin dolara kadar bir çok motosiklet bulmak mümkün.
    127 ve agris bunu beğendiler.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    10 sene içinde, Japon devlerden de ülkemizde alabileceğimiz kaliteli
    modeller piyasaya sürülecektir.
    Şu an ise ortalamanın üzerinde üretim kalitesi olan "Etrix" markası var benim gördüğüm kadarıyla, İtalyan.
    100-110km hıza çıkan 1-2 modeli var.
    Aslında para çok olsa alırdım bir tane hevesimi alırdım ama
    10-12k fiyatları var.
    Merak edenler için;

http://www.etrixturkiye.com/urunler/...-modeller.html

Alıntı neyzen38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süpersportla elektrikli kavramları birbirine çok uzak gibi geliyor bana. zaten ss seven birisi malumunuz motor sesini duyacak, hissedecek. ss nin amacı belli bence. ama elektrikliler ulaşım için çok ideal. özellikle scooter modellere cuk diye oturuyor. umarım daha çok gelişir.
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabalar mı parçalar? O roket gibi motora binen motorcu 50 km ile gidince kahrından parçalanır. Arabalara kalmaz bence.
    Az mütevazi bir dizayn yapılsaydı da yerimizi bilseydik keşke.
    Gelişeceğinden şüphem yok 100 km/h giden modeller de var ama daha özgün tarzlarda ve bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibiler. Bu modeller özellikle Türkiye piyasasında zevkle binilen modeller.

18 yaşında ehliyetini yeni almış , okula gidip gelmek için kullanan , aşırı hız yapınca altındaki makineye hakim olamayan ve bu nedenle ailesi tarafından motosiklet sürmekten mahrum bırakılıp ss havasını atamayan genç kardeşlerimiz için birebir bence (A1 için uygun mu bilemedim )

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fiyatı 10 bin dolar olan ve naked olarak 1 2 modeli bulunan ciddi motor markası görmüştüm internette. Elektrikli motorları hızları baya fazla ve menzilleri de fazlaydı. Önümüzde ki 20-30 sene de benzinli den çok elektrikli araçlar olur heralde yollarda. Elektrikli arabaların kalkış hızlarına bakarsak motorlar da çok zevkli ve güzel olacaktır. Tesla model standart arabalar bildiğin süper arabalardan çok daha hızlı hızlanabiliyor. Bu da motorları daha atik yapacaktır tahminimce.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Sayın COQ haklı. Benzinli SS performansına sahip elektrikli SS'ler mevcut zaten.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı neyzen38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alakası yok. Elektrik ideal motor. Basit, deli gibi ısı üretmiyor, tork eğrisi yatay, güç eğrisi dümdüz. Yaklaşabilen hiç bir benzinli motor yok.

Sadece pil pahalı.

Zero kullandım. 100km'ye 3 saniye civarında ulaşıyor. Ama sessiz. Gökten bir el itiyor gibi. Kulağınız çalışmıyormuş gibi. Süper bir deneyim. Ama pahalı.

Eninde sonunda ucuzlayacak.
    ufukt bunu beğendi.

Biraz daha araştırma ile Storm Pulse 380 km menzilli 160 km/h ulaşabilen motosikleti buldum ama daha önce de belirttiğim gibi bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görüntüleri var. İlerleyen zamanlarda ss motorların tasarım anlayışı ya bu yönde devam edecek ya da elektrikli motorlar ilk görseldekine daha yakın olacak
    hasmet bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Biraz daha araştırma ile Storm Pulse 380 km menzilli 160 km/h ulaşabilen motosikleti buldum ama daha önce de belirttiğim gibi bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görüntüleri var. İlerleyen zamanlarda ss motorların tasarım anlayışı ya bu yönde devam edecek ya da elektrikli motorlar ilk görseldekine daha yakın olacak
    http://www.motosikletsitesi.com/wp-c...rm-Pulse-1.jpg
    O altigenler pil.

Ama bu isin basarili ve yer etmis markasi, yani motosikletin Tesla'si, Amerikan Zero markasi.

Bu arada ucuz elektrikli motosiklet diye bisey yok. Cunku ucuz Lityum pil diye bisey yok. Araba tipi asitli aku kullananlar da 1. agir 2. aku omru bittiginde cikardigi masraf ederinden fazla.

Bir sene once Supeduke ve Zero SR arasinda kaldim. Fiyatlari ayniydi. Superduke'ta Zero'nun motoru olsa, veya Zero'nun sase, suspansiyon ve freni Superduke gibi olsa elektrikli motosiklet almistim... Ama pil cok pahali. Zero alirken resmen pil yaninda motosiklet aliyorsunuz. Yuruyen aksam kotu degil, ABS var, ama mukemmel de degil. Onun yaninda bi suru avantaji da var tabi.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O altigenler pil.

Ama bu isin basarili ve yer etmis markasi, yani motosikletin Tesla'si, Amerikan Zero markasi.

Bu arada ucuz elektrikli motosiklet diye bisey yok. Cunku ucuz Lityum pil diye bisey yok. Araba tipi asitli aku kullananlar da 1. agir 2. aku omru bittiginde cikardigi masraf ederinden fazla.

Bir sene once Supeduke ve Zero SR arasinda kaldim. Fiyatlari ayniydi. Superduke'ta Zero'nun motoru olsa, veya Zero'nun sase, suspansiyon ve freni Superduke gibi olsa elektrikli motosiklet almistim... Ama pil cok pahali. Zero alirken resmen pil yaninda motosiklet aliyorsunuz. Yuruyen aksam kotu degil, ABS var, ama mukemmel de degil. Onun yaninda bi suru avantaji da var tabi.
    Peki yasal boyutları nelerdir ? Yurtdışındaki işleyiş bir yana Türkiye'de ruhsat alma,sigorta,muayene,vergilendirme gibi yasal boyutlarını hep merak etmişimdir. Bunların 2. el piyasası nasıl döner onu da çok merak ediyorum.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Arkadaşlar şu anki pil teknolojisi ile üretilen elektrikli motosikletler benzinli motosikletlerin yanında aşırı pahalı ve sorunlu(menzil şarj süresi vs) kalıyor. Elektrikli otomobil ve motosikletlerin kullanılabilir f/p oranını yakalaması için pil teknolojisi gelişmeli. Reklamlardaki yalanlara inanmayın o 60 km yazan menzil hiçbir zaman 60 km olmuyor 20-30 km'de bitiyor o akü. Performansına baktığımızda 2000 liralık dandik çinli scooter 5000 liralık elektrikliden kat kat daha kullanışlı oluyor.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)