Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Scooter mi ? Commuter mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Arkadaşlar merhaba , ilk kez scooter aldım 6 aydan fazla süredir kullanıyorum mart ayına değişip vitesliye geçmeyi düşünüyorum fakat vitesli tecrübem yok . Başlangıç için 150 cbf , pulsar 150ns , pulsar 200ns vs baktım . Kafamda belirlediğim tam bir bütçe yok . İkinci el cbf 150 alıp en azından acemliğimi atıp sonra sıfır motor alabilirim yine ilerleyen zamanda. Fakat gel gelelim scooteri kullanım amacım şuan işe git gel , tatillerde hava güzelse kız arkadaşımla sahil felan küçük piknikler gezintiler . Hava yağmurluysa aracımla gidip geliyorum , uzun yola çıkacağım zaman otoban vs kullanacağımda yine aracımı kullanıyorum uzun yol çok sorun değil .
    Şimdi düşünüyorum vitesli alsam , dur kalkı geçiyorum topcase koymak zorunda kalıcam buda kurye gibi göstericek , takmasam bi motorla markete ekmek kola almaya gitsem koyucak yer olmayacak çok saçma olucak . Scooter alsam tam istediğim gibi topcase yok bagajı var fakat mesela bir eyüp alibeyköyden beykoza rivaya otoyola çıkıp denize felan gitmeye kalksam motorla sıkıntı olur mu ? şanzıman yetermi yetmez mi birdde vitesliye görse 1 lt fazla tüketiyor olması bilmiyorum kararsız kaldım açıkcası siz neler öneririrsiniz ?
    Bu arada iş yerimde kapalı otoparkta , evde ise kapalı bahçe içerisinde apartmanın garajında muhafaza ediyorum . Bakımları kendim yapıyorum güneşe maruz kalmıyor yağmura maruz kalmıyor keyfi kullanım aracım diyebilriz .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Scooter'ı en az 250cc honda, yamaha, sym, kymco alacaksan olabilir yoksa 2 kişi uzun gezmelerde gücü yetersiz kalır.
    SAZMAN bunu beğendi.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Scooter alman senin icin daha uygun gibi.
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter'ı en az 250cc honda, yamaha, sym, kymco alacaksan olabilir yoksa 2 kişi uzun gezmelerde gücü yetersiz kalır.
    Merhaba , eniştemin scooter'i sym joyride evo 200i , enjeksiyonlu kullanıyorum oda çok memnun keyifli bir makine. 16 bine geldi 7.500e vereyim diyor fakat ben kararsızım daha çok 5 lira civarına bakmak istiyorum . Uzun yoldada tapagaz giden değilim 2 kere beylikdüzüne gidip geldim e5ten 80km hızla fıtı fıtı sabırlı biriyim

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Emre Fırat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba , eniştemin scooter'i sym joyride evo 200i , enjeksiyonlu kullanıyorum oda çok memnun keyifli bir makine. 16 bine geldi 7.500e vereyim diyor fakat ben kararsızım daha çok 5 lira civarına bakmak istiyorum . Uzun yoldada tapagaz giden değilim 2 kere beylikdüzüne gidip geldim e5ten 80km hızla fıtı fıtı sabırlı biriyim
    Bende Pulsar'ın yanında bide 210cc Mondial var 2-3 km 80km hıza dayanabiliyorum sonra tapagaz gitmeye başlıyorum Motorun gaz kolu çok dolu adamı tahrik ediyor. Motora benzin yetişmiyo 115km hızı o yüzden geçemediğini tespit ettim. Motorun hakkını verebilmek için benzin musluğunu büyütücem
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter alman senin icin daha uygun gibi.
    Bu gece düşündüm ilk kez , banada scooter gibi geldi fakat 5 bin civarına hangi scooter alabilirim bilmiyorum . Çin li istemiyorum kesinlikle sym olabilir fakat extra bi 2.500 daha koymam gerekicek ruhsat sigorta derken vermek istemediğim bir meblag çıkacak ortaya :/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar scooter al demiş, bence çokta doğru demişler. 100cc' lik bir scooter da 1000cc' lik enduroda aynı amaca hizmet etmekte, keyif amaçlı biniyorsun en güzelini yapıyorsun. Kız arkadaşın ile binebileceğin çok güzel ve ekonomik maxi scooterlar var aynı zaman da bakkal çakkal işlerinide diğer tercihlere oranla scooter ile görmen hacim açısından daha makul. 250cc ve üstü iyi bir scooter ile istediğin kadar uzun yol yapma şansında var aynı zamanda olurda kız arkadaşın veya bir dostun ile gidersen o da sende rahat edeceksinizdir. Scooter ile avrupayı gezen arkadaşlar var hiç birinden ya keşke enduro ile gitseydim lafını duymadım, tamamen bir tercihtir türler ve modeller ama hepsi aynı amaca hizmet eder, bende arkadaşlara katıyorum bence sana güzel bir scooter daha uygun olacaktır.
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    bende 2 scooter, bir de vitesli var. ikisinin de zevki de derdi de başka.
    scooter gaz fren pratik, kıvrak kısa mesafe ve şehir içinde çok güzel. uzun yol gitmez mi? sabırlı isen 80 km. hızla dünyayı dolaşırsın.
    2 kişi 100-200 km. lik gezilerde sıkıntı olmaz, arada bir hem siz dinlenirsiniz hem de motor.
    uzun yolculuklarda, 2 kişi vs. vitesli daha avantajlı. yakıt genel anlamda (enjeksiyonlu değilse) scooterden daha düşük.
    ancak benim gibi 50-100 mt.ye bir kırmızı ışık veya kavşak vs. olan bir yerde binersen vites yükselt, vites düşür anan ağlar.
    bence bir süre daha scooterle devam et. yalnız aklında bulunsun; 200cc. ve üstü maxi scooter alacak olursan önce parça fiyatlarına bir göz at ondan sonra karar ver.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Merhaba Uzun yıllar scooter kullanıp 2011 de vitesli motora geçiş yaptım. Şehir içinde ve kızım veya eşim ile dolaştığım için scooterdan başkası olmuyor çok denedim. Cub olmuyor, titriyor kavga çıkarır valla gitmiyor. Pulsar ile 1 ay dayanabildik , ardci için felaket, arka yüksek olduğundan rüzgar komple ardcıda, sele konforu yok. Zaten oturmayı da bilmiyorlar. 125 scooter iki kişi gitmiyor çevre yollarında güvensiz, rüzgarda sıkıntı. 150 cc den aşağı olmuyor iki kişi. Şimdi rahatladım, arada şeytan dürtüyor değiştir diye ama kendime hakim oluyorum.

Senin ilacın scooter kardeş.

Aynı dert bende de var scooter ile vitesli arasında gidip geliyorum.150 lik hero'm vardi vitesli sehirici indi bindisi zor oluyor diye sattim ayrica topcase olmadan olmuyor. Bi yandan gecen seneden kalma pulsar sevdam var 😊. Maxiscooterlar araba parasi nerdeyse.125-150 likler de pek ucuz değil. Kafamiz karisti iyice 😊

Motosikleti
    Alıntı rzgar86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı dert bende de var scooter ile vitesli arasında gidip geliyorum.150 lik hero'm vardi vitesli sehirici indi bindisi zor oluyor diye sattim ayrica topcase olmadan olmuyor. Bi yandan gecen seneden kalma pulsar sevdam var ��. Maxiscooterlar araba parasi nerdeyse.125-150 likler de pek ucuz değil. Kafamiz karisti iyice ��
    Çok pahalı değil ararsanız bulursunuz. Ben 6900 tl ye aldım. Sıfır sorun.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 cc ye kadar crf tarzı bişey olmucaksa vitesli kullanmak zevk vermez. scooter daha iyi olur
    SAZMAN bunu beğendi.

Ne aldiniz marka model nedir

Motosikleti
    Yamaha Xenter 2012 model

Hayirli olsun güle güle kullanin.
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Bu işin ilacı 200-250cc maxi scooter.
    Bu motorlar iki kişi rahatlıkla 100km yapıyor. 110-120km'den fazlası da çok güvenli olmaz diye düşünüyorum.
    Pulsar 150 NS kullanıp sattım, maxi scootera geçiş yapacak biri olarak söylüyorum.
    Pulsarlar artçılı çok kötü, uygun bir motor değil, tek kişi keyiflidir.
    Maxi scooter sele konforu commuter ve nakeda göre çok iyi, sele altı bagaj yeterli, yetmeyen yerlerde bi dünya arka çanta var.
    SAZMAN bunu beğendi.

Bu maxiscooterlar kac km ye kadar alinir acaba genel anlamda problem cikarmamasi bakimindan ?

Motosikleti
    Kazasız temiz 4 zamanlı ,Yamaha Honda suzuki ise 50.000 km ye kadar alırım. Tüm sıvıların ve filtrelerin kontrolünü yapar binerim.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pulsar41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorlar iki kişi rahatlıkla 100km yapıyor. 110-120km'den fazlası da çok güvenli olmaz diye düşünüyorum.
    Pulsar 150 NS kullanıp sattım, maxi scootera geçiş yapacak biri olarak söylüyorum.
    Maxi scooter sele konforu commuter ve nakeda göre çok iyi, sele altı bagaj yeterli, yetmeyen yerlerde bi dünya arka çanta var.
    maxi olarak ne almayı düşünüyosunuz
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar scooter al demiş, bence çokta doğru demişler. 100cc' lik bir scooter da 1000cc' lik enduroda aynı amaca hizmet etmekte, keyif amaçlı biniyorsun en güzelini yapıyorsun. Kız arkadaşın ile binebileceğin çok güzel ve ekonomik maxi scooterlar var aynı zaman da bakkal çakkal işlerinide diğer tercihlere oranla scooter ile görmen hacim açısından daha makul. 250cc ve üstü iyi bir scooter ile istediğin kadar uzun yol yapma şansında var aynı zamanda olurda kız arkadaşın veya bir dostun ile gidersen o da sende rahat edeceksinizdir. Scooter ile avrupayı gezen arkadaşlar var hiç birinden ya keşke enduro ile gitseydim lafını duymadım, tamamen bir tercihtir türler ve modeller ama hepsi aynı amaca hizmet eder, bende arkadaşlara katıyorum bence sana güzel bir scooter daha uygun olacaktır.
    Ben sabırlı insanım o konuda arabayla memlekete giderken 1500km yolda ortalama 90km ile giderim , scooter ile giderkende aynı gerçi şehir dışı yapmadım daha motor ile ama sabrım vardır scooter bencede iyi olacak gibime geliyor
    Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 2 scooter, bir de vitesli var. ikisinin de zevki de derdi de başka.
    scooter gaz fren pratik, kıvrak kısa mesafe ve şehir içinde çok güzel. uzun yol gitmez mi? sabırlı isen 80 km. hızla dünyayı dolaşırsın.
    2 kişi 100-200 km. lik gezilerde sıkıntı olmaz, arada bir hem siz dinlenirsiniz hem de motor.
    uzun yolculuklarda, 2 kişi vs. vitesli daha avantajlı. yakıt genel anlamda (enjeksiyonlu değilse) scooterden daha düşük.
    ancak benim gibi 50-100 mt.ye bir kırmızı ışık veya kavşak vs. olan bir yerde binersen vites yükselt, vites düşür anan ağlar.
    bence bir süre daha scooterle devam et. yalnız aklında bulunsun; 200cc. ve üstü maxi scooter alacak olursan önce parça fiyatlarına bir göz at ondan sonra karar ver.
    Merhaba , bugun akşam arkadaşın cbr125r vardı 2015 model , iş çıkışı otoparkda onu kullandım , ilk vitesli kullanmalarım diyebilirim oldukça keyifli geldi acemilik var tabi alışsam daha güzel olur ama kaliteli bir scooter olursa maxi scooter çok iyi olucak 5 7 bin arası birşeyler bakacağım kısmet olursa bu durumda
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Uzun yıllar scooter kullanıp 2011 de vitesli motora geçiş yaptım. Şehir içinde ve kızım veya eşim ile dolaştığım için scooterdan başkası olmuyor çok denedim. Cub olmuyor, titriyor kavga çıkarır valla gitmiyor. Pulsar ile 1 ay dayanabildik , ardci için felaket, arka yüksek olduğundan rüzgar komple ardcıda, sele konforu yok. Zaten oturmayı da bilmiyorlar. 125 scooter iki kişi gitmiyor çevre yollarında güvensiz, rüzgarda sıkıntı. 150 cc den aşağı olmuyor iki kişi. Şimdi rahatladım, arada şeytan dürtüyor değiştir diye ama kendime hakim oluyorum.

Senin ilacın scooter kardeş.
    Merhaba , dediğiniz gibi kesinlikle benim ilacım yine scooter olacak gibi düşünüyorum e zaten aracım var uzak bir yere gidecek olsam , şehir içi motor kullanma amacım zamandan kazanmak trafikten kurtulmak , e daha ne diye eziyet edeyim kendime diyorum
    Alıntı rzgar86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı dert bende de var scooter ile vitesli arasında gidip geliyorum.150 lik hero'm vardi vitesli sehirici indi bindisi zor oluyor diye sattim ayrica topcase olmadan olmuyor. Bi yandan gecen seneden kalma pulsar sevdam var 😊. Maxiscooterlar araba parasi nerdeyse.125-150 likler de pek ucuz değil. Kafamiz karisti iyice 😊
    Al bendende o kadar bende 150ns 200ns baktım ama scooter tadıda çok başka yahu napıcaz bilemedim
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok pahalı değil ararsanız bulursunuz. Ben 6900 tl ye aldım. Sıfır sorun.
    Merhaba o paraya hemde sıfır yamaha çok iyi gibi geldi piasasını araştırayım
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc ye kadar crf tarzı bişey olmucaksa vitesli kullanmak zevk vermez. scooter daha iyi olur
    teşekkürler tavsiyeniz için
    Alıntı Pulsar41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim için son hız hiç önemli değil 80 90 km hızda keyifle seyredeyim yeterli olur dip gaz giden bir genç değilim yaş 24 ama kanım çok deli akmaz Seri olsun yeterli zaten agresif sürücü değilim araçta öyle chipledim 110hp 260nm tork oldu ama 90 km hızı geçmem , sadece bastım mı iyi uzasın yeterli her zaman basan biri değilim scooter çok iyi olucak benim için ama 5 ile 7 bin arası ne bulabilirim onu düşünüyorum
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maxi olarak ne almayı düşünüyosunuz
    şuan aklımda 5-7 milyar arası sym joyride evoi 200 var enjeksiyonlu su soğutmalı , başkada yok gibi sanki

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)