Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet ücretleri için eylem?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba. Forumda yeniyim ve motor tutkum başladı. E sınıfı ehliyetim var, motor için ehliyet alayım diyorum fakat fiyatlar kazık. Bu ne saçmalıktır böyle? Online bir kampanya başlatsak nasıl olur, artık dur denmeli. Sigortalar uçtu, ehliyet fiyatları uçtu vs vs. Daha önce böyle bir şey yapıldı mı bilmiyorum ama gerçekten ses çıkarmamız gerekmez mi? Havadan para ödüyoruz bir kağıt parçasına.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Bence fiyatlar degil de adam akilli egitim.vermeyen baknz veremeyen degil vermeyen kurs denen uckagitcilara karşı eylem yapilmali.

musclegent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence fiyatlar degil de adam akilli egitim.vermeyen baknz veremeyen degil vermeyen kurs denen uckagitcilara karşı eylem yapilmali.
    Katılıyorum. Hem eğitim vermiyolar hem asgari ücret kadar kurs parası istiyorlar

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Fıyatlar degısmez ama kurstan once motor surmeyı bılmıyosan gelme dıyıp senden ders basına para alıp ne egıtım ne bısey vermemesı cok acı kı yazıyor ıncelersenız dokumanları 26 ders mı ne var ders basına bılmem kac lıra sen hıcbır derse gırmıyosunku parasını oduyosun sadece eger ders vermıceksın ders basına fıyat kesmıceksın o zamanda fıyat duscek A2 Den A ya gecen adam neden derse ıhtıyac duysunkı

Yani sizce mücadele etmeye değmez mi? Eğitim kurumları arasında rekabet olsa fiyatları aşağı çekebilirler. Geçen sene E sınıfı için kursa 675₺ ödemiştim, o zaman için çok ucuzdu. Şimdi öyle bir yükseltilmiş ki taban fiyat E rekabet de yok. Olmaz böyle, sessiz kalacak mıyız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Şahsen bimere yazdım, destek olacaksa change.org üzerinden kampanya da başlatabiliriz. Resmen soygun.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Bence fiyat iki katı , eğitim kalitesi 1200 katı yükseltilmeli.

Kurs eğitmeni bana ders vermeye gelmiş, kafasında 20 liralık kask , adamın motoruna bakıyorum zaten gariban motor üstüne en son geçen sene bakıma girmiş zincirde gram yağ yok.Leş makina leş. İlk ders beni tanımadığı için önlü arkalı tın tın gidiyoruz parkura iki motor. Önümde en az 9 kural ihlali yaptı adam. Geçtim kuralı motora oturmayı bilmiyor hasbel kader sürücü kursu açmış ARABACI bu adam belli. Hadi biz öğrendik düşe kalka , genç arkadaşlara ne eğitim verir bu adam? ehliyet verir mi ?verir , sonrası?

Ehliyeti bir kere alıyorsunuz her yıl sınava girilmiyor,
    Her yıl ehliyet alan kaç sürücü var?
    bu sürücülerin kaçı gerçekten eğitim alıyor?
    BU NASIL SINAV ULAN!
    Dön gel şöle bi sekiz yap (sınavda tek harekettir gerisi fos) sık bakıyım freni bi hah tamam gel şimdi şehir içinde bi sür görelim , ok de..
    30u geçersen kalırsın ne demek? Memlekette 30la giden mi var?
    Sinyal verdi mi verdi geç, sonra virajda öldü mü , kaldı mı , birini mi öldürdü kendi mi öldü hiiç tınn..

Motosikletin temel eğitim , güvenli sürüş eğitimi vs vs hepsi küçük paketler halinde şart eğitime dahil edilsin. her önüne gelen arabacı kurs motor ehliyeti veremesin .Hem bu işi bilen adama iş imkanı doğsun hem motor sürecek adam adam gibi eğitimden geçmeden ehliyet alamasın. Varsın 2 lira olsun 3 lira olsun canından kıymetli değil.

Fiyatın daha da artırılmasını savunanlar varken insanlık için çabadan söz edemem. Boşuna uğraşıyorum, kazıktan razı olanlar varken. Neyse iiyi forumlar.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    sen burda yenisin galiba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)