Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Artçıyla birlikte kaza yaptım prosedür nasıl işliyor yardımcı olur musunuz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Ana yolda ışıklarda bekliyorduk sol tarafa dönen bir kavşak vardı ama düz gidecektik o yüzden en sağ şeritteydim arkamda da ablam vardı kaskımız vardı benimde eldivenim vardı ceketimi giymemiştim kafama .... Her neyse yeşil ışık yandı ve yeşilde geçik derken ışıkların ilerisinde duran yan yoldaki araç bi anda fırladı soldaki kavşağa girmek için frene bastım kornaya bastım adam camdan beni gördü ama gaza basmaya devam etti. Frene bassa düşmeyecektik çarpışmayacaktık ama adam gözüme baka baka üstüme kırmaya devam etti çarpmayayım diye soldaki kavşağa döneyim en azdından göbekten vurmam en fazla yolumu uzatırım diye düşündüm nafile adam şoka mı girdi nolduysa daha çok üstüme kırdı aynam yada gidonum adamın camını kırdı. Ablam kafa da atmış olabilir o cama emin değilim. Eldivenim vardı korumalı adamın dikiz aynasını kırdım ve parmağım ufak kesildi. Kolumda kesildi ama nasıl olduğunu bilmiyorum olayın şokundaydım. Aynaya baktığımda ablamın yerde olduğunu gördüm. Motor sağa yattı ama ben ayaktaydım. Hemen ablamın yanına koştum şoktaydı koma pozisyonu vermişler kaskını çıkardım (biliyorum doğru değil ama att öğrencisiyim). Adama baktım ve hala arabasının içinde oturuyordu . Kaskımı çıkardım adamın üstüne yürüdüm. Adam bana önüne baksana ben yolu bilmiyorum , ben yolu bilmiyorum diye 5-6 kere tekrarladı. O adamı orda linç etmek istedim ama çevredekiler durdurdu bak sen haklısın yapma etme diye. Her neyse olayı anlatmışım sanırım içimi dökmek istedim.

İfademizi verdik beni çocuk şubeye götürdüler orada ifade verdim 17 yaşındayım ehliyetim vardı. %100 suçlu adam çıktı şikayetci ve davacıyım diye ifademi imzalattılar. Bundan sonra beni ne gibi aksiyonlar bekliyor mahkeme sigorta işi falan nasıl işler ? Kolumda 2 dikiş var kaskım ve artçı kaskım kullanılmaz sanırım artık. Sigortadan bunların parasını almak için mahkemenin bitmesini mi beklemem gerekiyor ?

Kolumda dikiş 2 tane , İşaret parmağımda kesik ve zedelenme kolumda minik minik sıyrıklar , sağ ayak bileğimde sıyrıklar
    Ablamın sağ kolunca kesin arabanın camı kesmiş sol ayağında sıyrıklar sol omzunda asfalt yanığı bu kadar hasarla atlattık durumu şükür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Kazayı biraz önce Denizli Yol Yardimlasmada gördüm. Öncelikle çok geçmiş olsun kardesim gercekten çok üzüldüm. İfadeni verdiysen , birbirinizin belgelerinizi aldiysanızda motorunu git servise götür. Exper gelecek. Ne kadarlık masraf olduguna o karar verecek. Ancak exper gelmeden önce bahsettigim gerekli evrak ve dosyalari alman ve teslim etmen gerek servise.

Sonrasinda da suc oranina göre para hesabina yatacak..

Keşke öncesinde haberimiz olsaydı yanina gelip yardımcı olmak isterdim.

Denizli Mt yede bir çay icmeye gel tanısalim dostum

Tekrar Geçmis olsun.

Doğru dürüst fren yapmayı bilmiyorsun, panik tecrüben sıfır, acemisin daha motora yeni biniyorsun ve artçı alıyorsun. Kendi canını riske atmadan öğrenemezsin bu işi ama riski acemiyken ikiye üçe dörde niye katlıyorsun? Senin için konuşuyorum kırılıp darılma abicim.

Geçmiş olsun.

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Artcı almak o kadar kotu bırseykı 125 cc de 0zellıkle agır ıse ben aldım gecenlerde ben 82 arkadas 90 kusur motor durmuyor ulan bayır asagı trafık kıtlendı arabaya carmıyım dıye kaydıra kaydıra ındım eger panık fren calısmıs olmasaydın o motoru ya orada devırır yada arabanın bagajına gırerdım tecrubesız artcı almak tehlıkelı helekı 125 cc ve abs sız bır motorda

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Öncelikle çok büyük geçmiş olsun. Tekrarını yaşamamanız dileği ile.

Şuan aklıma gelen aracınızın değer kaybını da sigorta şirketinden talep etmeniz. Yaralanmalı kaza olduğundan ne tür tazminat hakkınız doğar bilemiyorum. Bir avukat ile görüşmenizde fayda var. Zira sırf bu işlerle uğraşan avukatlar var.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru dürüst fren yapmayı bilmiyorsun, panik tecrüben sıfır, acemisin daha motora yeni biniyorsun ve artçı alıyorsun. Kendi canını riske atmadan öğrenemezsin bu işi ama riski acemiyken ikiye üçe dörde niye katlıyorsun? Senin için konuşuyorum kırılıp darılma abicim.
    Frenimi yapıp yavaşlamıştım zaten ama adam üstüme sürmeye devam etti evet doğru pek panik fren tecrübem yok ayrıca o yoldan bir arabanın önüme kıracağını hiç hesap etmedim dümdüz gitmiyordu çünkü sürekli üstüme doğru geliyordu . Kırılıp darılmadım ayrıca hatamı söylediniz ki bende farkındayım kurtulabilir bi durumdu. Aslında kurtarırım diye düşündüm ama adam beni göre göre üstüme sürmeye devam edince panikledim

uqur497 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Honda CBR 125R
    Geçmiş olsun kardeşim. Sen millete kulak asma hakkını savunmalısın. Trafikte herkes birbirine saygıyı öğrenmeden bu kazaların önüne geçemeyiz. Keşke ceza yaptırımı daha büyük olsa gerçekten canı yansa onlarında.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazayı biraz önce Denizli Yol Yardimlasmada gördüm. Öncelikle çok geçmiş olsun kardesim gercekten çok üzüldüm. İfadeni verdiysen , birbirinizin belgelerinizi aldiysanızda motorunu git servise götür. Exper gelecek. Ne kadarlık masraf olduguna o karar verecek. Ancak exper gelmeden önce bahsettigim gerekli evrak ve dosyalari alman ve teslim etmen gerek servise.

Sonrasinda da suc oranina göre para hesabina yatacak..

Keşke öncesinde haberimiz olsaydı yanina gelip yardımcı olmak isterdim.

Denizli Mt yede bir çay icmeye gel tanısalim dostum

Tekrar Geçmis olsun.
    Çok teşekkürler nasıl tanışabilirim sizinle ben ve iki arkadaşım daha var 125 cclik henüz yeniyiz bizlerde yanınızda olmak isteriz eğer mümkünse

Geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkürler hepinize

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Acemi ve gencken Artci almak kadar enayice bir durum yoktur.. sukret siyriklarla atlatmissin arciya birsey olsaydi sakat yada olseydi gencligin bittiydi hayatin kaydiydi.. motorda artciya karsiyim ben, riskli alet sorumluluk bizi baglar.. arkaya kimseyi almayin hele esinizi asla... hele hele cocuklariniz varsa...nacizane fikrimdir..

Alıntı atheras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Frenimi yapıp yavaşlamıştım zaten ama adam üstüme sürmeye devam etti evet doğru pek panik fren tecrübem yok ayrıca o yoldan bir arabanın önüme kıracağını hiç hesap etmedim dümdüz gitmiyordu çünkü sürekli üstüme doğru geliyordu . Kırılıp darılmadım ayrıca hatamı söylediniz ki bende farkındayım kurtulabilir bi durumdu. Aslında kurtarırım diye düşündüm ama adam beni göre göre üstüme sürmeye devam edince panikledim
    Adamın bariz öküzlüğü ortada onu kimse savunamaz konularını takip ettiğim kadarıyla yorum yaptım sende belirttiğin gibi panikliyorsun hiç bir zaman tam oldum diyemez kimse ama sen altında ki motosikleti çözene, kontrolu arttırana, kontrasyonunu arttırana ve trafiği okuyana kadar daha temkinli ol ve artçı almamaya özen göster. Hem sen makineye hakim olamaz hemde acemi artçı alırsan işin zorlaşır artçının bile acemisi var unutma. Tekerin düz bassın geçmiş olsun

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acemi ve gencken Artci almak kadar enayice bir durum yoktur.. sukret siyriklarla atlatmissin arciya birsey olsaydi sakat yada olseydi gencligin bittiydi hayatin kaydiydi.. motorda artciya karsiyim ben, riskli alet sorumluluk bizi baglar.. arkaya kimseyi almayin hele esinizi asla... hele hele cocuklariniz varsa...nacizane fikrimdir..
    Artık bindirmem zaten kimseyi arkama yani bindirebilecek bir motorum kalırsa

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helalllllll

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artcı almak o kadar kotu bırseykı 125 cc de 0zellıkle agır ıse ben aldım gecenlerde ben 82 arkadas 90 kusur motor durmuyor ulan bayır asagı trafık kıtlendı arabaya carmıyım dıye kaydıra kaydıra ındım eger panık fren calısmıs olmasaydın o motoru ya orada devırır yada arabanın bagajına gırerdım tecrubesız artcı almak tehlıkelı helekı 125 cc ve abs sız bır motorda
    Ybr ye 90 kilo artçı almak çok zevkli lan özellikle dur kalk trafikte 😆 Artık çok sıkıldım 3 haneli hızlara çıkmakta zorlanan aletten

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok büyük geçmiş olsun. Tekrarını yaşamamanız dileği ile.

Şuan aklıma gelen aracınızın değer kaybını da sigorta şirketinden talep etmeniz. Yaralanmalı kaza olduğundan ne tür tazminat hakkınız doğar bilemiyorum. Bir avukat ile görüşmenizde fayda var. Zira sırf bu işlerle uğraşan avukatlar var.
    Tazminat derken yaralandığım için para alma hakkımda mı var şu an

maddi zararını karşılama olayını bilmiyorum ama davacı şikayetci olduğuna göre mahkeme açılırsa ikinizede tebligat gelir gidersin olayı anlatırsın beni göre göre öldürmeye çalıştı dersin, hatrı sayılır bir ceza alırsa üstüne verirsin avukata oda tazminat davası açar

ama şimdiki zararını nasıl alıcaksın orasını hiç bilmiyorum daha kaza yapmadım, karşı tarafın sigortasından aracını yaptırıcan ve faturasını göndericen ödicekler + aracına değer düşme parası alıcan (bunu nasıl yapıcan bilmiyorum), ekipmanların parasını nasıl alıcaksın bilmiyorum

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Çok teşekkürler nasıl tanışabilirim sizinle ben ve iki arkadaşım daha var 125 cclik henüz yeniyiz bizlerde yanınızda olmak isteriz eğer mümkünse

Geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkürler hepinize
    Her hafta cuma günü toplantimız oluyor dostum. Gelebilirsiniz ..
    Bugün hava kosullarından yağmurlu olmasindan dolayi yapamadık ama haberlesiriz özelden kardesim. Sen kendine dikkat et iyileş görüşürüz

Tazminat derken yaralandığım için para alma hakkımda mı var şu an
    Maddi, manevi tazminat hakkın var arkasında dursun ailen

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Kardeşim şükür ikinizin de önemli birşeyi yokmuş. Çok geçmiş olsun. Arkadaşların artçıyla ilgili fikirlerine katılıyorum. Bir de ekleme yapayım; sağlam birer montunuz olsa çok daha hasarsız atlatırdınız bu kazayı.
    Tekrar geçmiş olsun

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Alıntı agris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim şükür ikinizin de önemli birşeyi yokmuş. Çok geçmiş olsun. Arkadaşların artçıyla ilgili fikirlerine katılıyorum. Bir de ekleme yapayım; sağlam birer montunuz olsa çok daha hasarsız atlatırdınız bu kazayı.
    Tekrar geçmiş olsun
    Çok haklısınız hocam montumuzu giysek hasarımız bile olmayacaktı biraz da acemiliğim vardı ama yapacak bişey yok olan oldu şükür bu kadarla atlattık

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Motor mt07 mi bana öyle geldi sanki a1 ile sürüyorsan sana ehliyetsizlikten işlem yaparkar kusur oranında artar ve hasarın 100 de 100 unu karşılamazlar mt07 degil ise kaskını eldivenini zarar görer herşeyini fotolayıp tutanaga yazman gerekiyor aksi halde kaskınıda karşılamaz 2 haftadır kask için uğraşıyorum experler her turlu sıkıntıyı çıkarıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Edit yapayım mt125 miş daha detaylı bakınca anladım yaralanma için hastaneden rapor ve iş göremezlik alman lazım bununla birlikde maddi manevi tazminat için dava açabilirsin geriye kalan hasarların için belgelemek zorundasın exper her türlü yokuş yapacak malesef

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)