Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KADIN sürücüler olmasın ciğerler yanmasın !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Aeryn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Kadında böle harbi allah var sarışın estetikli mankendi galiba. Polise böle keskin ateşli gözle cevap veriyordu."
    Kadının sarışın, estetikli güzel bir bayan olduğunu ifade etmiş arkadaş, Polise karşı da ateşli (Sinirli,gözlerinden ateş cıkartmak , püskürtmek tabiri caiz ise) gözle cevap veriyordu demiş.

Ben şahsen yanlış bir şey görmedim kendi namı hesabıma.. Böyle estetikli, veya çok dikkat çekici olan bayanlar, Zaten manken gibi gözükmek veya ifade edilmek için bu şekilde yaşamıyor lar mı hayatarını? Hiç kimse sıradan bir kadından söz ederken, üzerinde kevlar kot vardı, saçı da at kuyruğu idi diye söz konusu etmiyor değil mi ? Zira bu durum kadınlar arasında da var, kendilerini değerlendirirken fln oluyor bunlar doğal bir durum yani.

Burada sapkınlık vs. nereden çıkarttınız anlayamadım.
    Liposcus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Asya Nostalji, Mondial 125ZN
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadının sarışın, estetikli güzel bir bayan olduğunu ifade etmiş arkadaş, Polise karşı da ateşli (Sinirli,gözlerinden ateş cıkartmak , püskürtmek tabiri caiz ise) gözle cevap veriyordu demiş.

Ben şahsen yanlış bir şey görmedim kendi namı hesabıma.. Böyle estetikli, veya çok dikkat çekici olan bayanlar, Zaten manken gibi gözükmek veya ifade edilmek için bu şekilde yaşamıyor lar mı hayatarını? Hiç kimse sıradan bir kadından söz ederken, üzerinde kevlar kot vardı, saçı da at kuyruğu idi diye söz konusu etmiyor değil mi ? Zira bu durum kadınlar arasında da var, kendilerini değerlendirirken fln oluyor bunlar doğal bir durum yani.

Burada sapkınlık vs. nereden çıkarttınız anlayamadım.
    Hocam bu tarzdaki konular her zaman kadınları bu şekilde göstermeye devam edecektir. Ön yargı oluşturacaktır. Her sürücü aynı değildir. Bizimde aramızda kadın arkadaşlar var fakat çokta güzel motosiklet kullanıyorlar,erkeklerin kullandığından daha iyi şekilde.

Bahar89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konunun açılması büyük bir ayıp, yönetimin görmezden gelmesi daha büyük ayıp. Silinmesini talep ediyorum.
    Bende sizin bu foruma yazıyor olmanızın engellenmesini istiyorum, hangi konuya yorum yapsanız ortalığı karıştırmaktan öte bir mesajınız olmuyor, yani burada hiç kimseye fayda sağlamayan bir yapınız var. İnanıyorum ki benim gibi düşünen ama yazar olmayan onlarca forum okuru da aynı şeyi düşünüyordur.

Aeryn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson street 750
    En iyisi siz burda erkek erkeğe takılmaya devam edin biz kadınlar fazlalık yapmayalım
    fatih063838 bunu beğendi.

Öyle demeyin abi bazı sürücüler var erkeklerden iyidir şahsen tanıdım bir kaçını ama %90 ı trafik canavarı eğitmenidir.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bağyan sürücüler kaza yapmaz yaptırır yaparsanda umrunda olmaz

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Aeryn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Kadında böle harbi allah var sarışın estetikli mankendi galiba. Polise böle keskin ateşli gözle cevap veriyordu."

Bu nedir Allah aşkına? Burda ayda bir yayınlanan"acaba bugün kadınlara nasıl hakaret etsem?"temalı konuya birde kendi sapıkça yorumlarını katmış. Kimsede "sen napıyon " dememiş.
    Gerçekten anlamadım neresi sapıkça. "ateşli" ifadesini "kızmış" olarak anladım ben, diğer türlü oturmuyor zaten çünkü. Açıklarsanız ifadenin ne açıdan seksist olduğunu anlarız belki.

kurye13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Erkekler magandalıktan kötü niyetten tehlike yaratıyor. Bile bile yani.Kadınlarda durum farklı.Kullandıkları aracın limitlerini bilmiyorlar, hakimiyetleri mesafe tahminleri daha zayıf.Kadın haklarını sonuna kadar savunurum ama trafikte araç kullanan kadın sürücülerin trafiğin akışına aykırı tahmin edilemez ve tehlike yaratan hareketlerini hemen her gün görüyorum.Bu bir tespit. Bütün kadınlara hakaret yada aşağılama değil. Elbette insanlık ayrı bir şey ama cinsiyete göre yeteneklerin farklık gösterdiği çok eskiden beri bilinen bilimsel, test edilmiş, onlarca yüzlerce kez deneyleri yapılmış bir gerçek.Yani bunu kabul etmemeniz bir şeyi değiştirmez.Dünya yuvarlak değil düzdür demek gibi.
    evural bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben üzerinde durmadım ama arkadaşın "ateşli gözlerle bakıyordu" ifadesi seksist bir yaklaşım.
    Zaten lafın devamında "güzelliğini kullanmak" diyerek kendisi bunu söylüyor.
    Ama bunu kötü niyetle yazdığını sanmıyorum.

Kullandığımız araçlar ve trafik düzeni, erkek mantığına göre düzenlenmiş. Kadınların bu mantığa uymasını bekliyoruz.
    Bu nedenle tartışılması gereken uyumsuzluktur.
    Eh erkek mantalitesiyle kurulmuş düzene erkek mantığı ile üretilmiş araçlar kullanarak kadından uyum beklemek safça olur.
    Yine de gayet başarılılar.
    Bunca olumsuzluğa rağmen, erkeklerden daha az kaza yapıyor, daha az ölüyorlar.
    Sadece sayı olarak değil, oran olarak da bu böyle.
    Trafik, kadınlar tarafından düzenlense, araçlar kadınlar tarafından üretilse aynı başarıyı biz gösterebilirmiydik acaba?

Trafikte her yıl verdiğimiz can kaybına terör bile yaklaşamıyor.
    Bırak terörü elalem savaşta bizim kadar kayıp vermiyor.
    Ama sorsan en kral şoför biziz.!!!
    evural bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Turkiye'ye geliyorum, trafikteki diger arabalardan aldigim tepki: "Mal mi lan bu?", "Araba kullanmayi bilmiyo galiba"

bir sure sonra alisiyorum.

Amerika'ya geri donuyorum, trafikteki diger arabalardan aldigim tepki: "Deli bu adam, oldurecek hepimizi, birakin gitsin"

bir sure sonra alisiyorum.
    mchi bunu beğendi.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bhr89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sizin bu foruma yazıyor olmanızın engellenmesini istiyorum, hangi konuya yorum yapsanız ortalığı karıştırmaktan öte bir mesajınız olmuyor, yani burada hiç kimseye fayda sağlamayan bir yapınız var. İnanıyorum ki benim gibi düşünen ama yazar olmayan onlarca forum okuru da aynı şeyi düşünüyordur.
    Bacım; konuyu açan arkadaşım "kadınlara ehliyet verilmesin, kadın sürücü gördün mü kaçın, kadınlar bana hep kaza yaptırıyor" diyordu. Benim annem ve eşimde şoför ve iyi sürücü olduklarına inanıyorum. Arkadaşın söyledikleri beni üzdü ve bu yüzden konunun silinmesini istedim. Sende geldin bana çattın. Sanırım arkadaş genel olmasa da biraz haklı galiba.
    Not: Bir sorunun varsa şikayet butonu var bir yerlerde, bas ona (.)

35Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere 1200
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben üzerinde durmadım ama arkadaşın "ateşli gözlerle bakıyordu" ifadesi seksist bir yaklaşım.
    Zaten lafın devamında "güzelliğini kullanmak" diyerek kendisi bunu söylüyor.
    Ama bunu kötü niyetle yazdığını sanmıyorum.

Kullandığımız araçlar ve trafik düzeni, erkek mantığına göre düzenlenmiş. Kadınların bu mantığa uymasını bekliyoruz.
    Bu nedenle tartışılması gereken uyumsuzluktur.
    Eh erkek mantalitesiyle kurulmuş düzene erkek mantığı ile üretilmiş araçlar kullanarak kadından uyum beklemek safça olur.
    Yine de gayet başarılılar.
    Bunca olumsuzluğa rağmen, erkeklerden daha az kaza yapıyor, daha az ölüyorlar.
    Sadece sayı olarak değil, oran olarak da bu böyle.
    Trafik, kadınlar tarafından düzenlense, araçlar kadınlar tarafından üretilse aynı başarıyı biz gösterebilirmiydik acaba?

Trafikte her yıl verdiğimiz can kaybına terör bile yaklaşamıyor.
    Bırak terörü elalem savaşta bizim kadar kayıp vermiyor.
    Ama sorsan en kral şoför biziz.!!!
    Kadınların bir çoğunun aynı anda birden fazla işlevi yapamaması veya yaparken aşırı heyecanlanması, zamanlamayı tutturamaması, göz hizalamasında içgüdüsel zayıf olması, binlerce yıldır erkek ve kadının doğası gereği genlerine işlenmiş avcı-toplayıcı etiğe göre erkek reflekslerinin ve göz temas hızının kadınlardan daha gelişmiş olduğu ayrıyetten kanıtlanmış bir şeydir.

Bunu kendi eşim dahil gördüğüm konuştuğum gerek motosiklet gerek otomobil kullanıcısı olan her kadın-erkek söylüyor. Kraldan çok kralcı olmanla otorite kasmaya mı yoksa prim yapmayamı çalışıyorsun bilmiyorum fakat burası ekşisözlük değil dostum.Yakında cinsiyet değiştirirsen hayırlı olsun.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumun bilim insanları düzeyli, detaylı ve güzelce tartisip sonuca varmislar sanirim. Adam size kapi gibi istatistikle kapak yapmis daha ne konusuyorsunuz yahu.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    kadın sürücüleri seviyorum..şeritten şerite atlamıyolar.sinyal veriyolar,kırmızı ışıkta duruyolar.sabırlılar.ama mantık eksikliği var çoğunda

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadıncı sürücü veya erkek sürücü sürüş tarzı yoktur beyin de 4 bölge vardır ön beyin arka beyin sag ve sol bunların gelişmeleri iletişim şekiller çocugun anne karnında aldığı horman durumuna göre değişir. Birisi birisinden aşagıdır veya fazladır denmez birinde ki baskın özellikler diğerinde baskın değildir.

Araç sürme sağ ve sol beyin ile alakalıdır, ön ve arka beyin ile değil,

Peki bu durumda bu ne demek?

Erkek beyini sağ ve sol beyinleri arasında ki elektiriksel iletişim dikeydir, Kadınlarda ise yataydır. Bu araç süreçleri anlık tekiler algı düşürür,

Peki diyeceksiniz ki bazı erkekler de bayanlardan daha beter araç kullanırken(direksiyona iki elle sarılmak) Bazı kadınlar tek el ile dirif ata ata gidiyor sorusu gelecektir..

Bazı kadınlarda anne karnında aldıgı hormanlar(özellik ile testestoron , tabi anne sitresli bir hamilleik dönemi geçirmemiş ise) ile erkek özeliği gösterir bazı erkekler ise kadın.

Peki bunu nasıl anlarız ,?

Eski mısır hiyogroflerinde ,bugünlere kalan papilüslerinde bile insanlar kızlarını verirken erkeklerin ellerine bakarak karar veriyor bu da tipben kesinlik olmasada çok büyük ihtimal dogru oldugu kanıtlanmıştır..

Kulandıgınız elinizde sağlak ise sağ solak iseniz sol elde işaret parmagı ile yüzük parmağına bakacaksınız ?Yüzük parmağınız işaret parmağınızdan uzunsa, erkek beynine sahipsiniz. Yüzük parmağınız işaret parmağınızla eşit ya da yüzük parmağı daha kısaysa dişi beyinlisiniz.

Bu konuda çok daha uzun ön beyin arka beyin canlı bombaları nasıl seçtikleri , nasıl canlı bomba piskolojisine getirilir v.s v.s uzun uzun yazardım ama ;

Formun eğitim ,kültür seviyesi yerlerde olduğu için girmiyorum ama malef öyle,,

Aziz nesil demiş ki Ülkenin %50 si aptal milet ooooo nasıl dersin milette nasıl hakaret edersin diye tepki gelince evet ya haklısınız özür dilerim toplumun %50 si akıllı demiş.

Malefes formda açılan konular verilen cevapları görünce formun %5 gerçek manada eğitimli.
    Sanirim hayatimda simdiye kadar okudugum en sacma sey oldu bu.

Konu hakkinda da yorum yapayim. Bir sekilde; trafikte cep telefonuyla konusurken dikkati dagilan bir kadina, E5'te herkes 90'la giderken 150'yle makas atip yarisan erkeklerden daha fazla kizmayi basariyorsunuz. Ikisi de yanlis tabi ama her gun yaninizdan manyak gibi gecip trafikteki herkesin hayatini tehlikeye atan hayvanlar hakkinda kac konu aciliyor, beceriksiz/dikkati daginik/acemi (ve kadin) suruculer hakkinda kac konu aciliyor? Hangisi daha buyuk sorun?
    Seko bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Böyle saçma sapan bir genelleme bu kadar ilgi çeksin, hayret doğrusu... Eğer genelleme yapılacaksa ben de 06, 26, 20 ve 16 plakalıları komple mimledim. Hele 06'lar daha yoldaki çizgiler ne işe yarar onu bile bilmiyorlar. Nasıl ki erkek sürücülerin içerisinde iyi ve kötüleri var(ki kötüleri çoğunlukta), kadın sürücülerin de iyi ve kötüleri bulunuyor (bana göre %50). Burada asıl mevzu hangi şehirde yaşadığınızla ilgilidir. Örnek verirsem kendi yaşadığım şehir olan Bursa'da (Bursalı değilim), kötü sürücü oranı ekonomik şartlardan bağımsız olarak en az %90'dır ve bu insanlar ne kadar kötü sürdüklerinin farkında bile değiller.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadıncı sürücü veya erkek sürücü sürüş tarzı yoktur beyin de 4 bölge vardır ön beyin arka beyin sag ve sol bunların gelişmeleri iletişim şekiller çocugun anne karnında aldığı horman durumuna göre değişir. Birisi birisinden aşagıdır veya fazladır denmez birinde ki baskın özellikler diğerinde baskın değildir.

Araç sürme sağ ve sol beyin ile alakalıdır, ön ve arka beyin ile değil,

Peki bu durumda bu ne demek?

Erkek beyini sağ ve sol beyinleri arasında ki elektiriksel iletişim dikeydir, Kadınlarda ise yataydır. Bu araç süreçleri anlık tekiler algı düşürür,

Peki diyeceksiniz ki bazı erkekler de bayanlardan daha beter araç kullanırken(direksiyona iki elle sarılmak) Bazı kadınlar tek el ile dirif ata ata gidiyor sorusu gelecektir..

Bazı kadınlarda anne karnında aldıgı hormanlar(özellik ile testestoron , tabi anne sitresli bir hamilleik dönemi geçirmemiş ise) ile erkek özeliği gösterir bazı erkekler ise kadın.

Peki bunu nasıl anlarız ,?

Eski mısır hiyogroflerinde ,bugünlere kalan papilüslerinde bile insanlar kızlarını verirken erkeklerin ellerine bakarak karar veriyor bu da tipben kesinlik olmasada çok büyük ihtimal dogru oldugu kanıtlanmıştır..

Kulandıgınız elinizde sağlak ise sağ solak iseniz sol elde işaret parmagı ile yüzük parmağına bakacaksınız ?Yüzük parmağınız işaret parmağınızdan uzunsa, erkek beynine sahipsiniz. Yüzük parmağınız işaret parmağınızla eşit ya da yüzük parmağı daha kısaysa dişi beyinlisiniz.

Bu konuda çok daha uzun ön beyin arka beyin canlı bombaları nasıl seçtikleri , nasıl canlı bomba piskolojisine getirilir v.s v.s uzun uzun yazardım ama ;

Formun eğitim ,kültür seviyesi yerlerde olduğu için girmiyorum ama malef öyle,,

Aziz nesil demiş ki Ülkenin %50 si aptal milet ooooo nasıl dersin milette nasıl hakaret edersin diye tepki gelince evet ya haklısınız özür dilerim toplumun %50 si akıllı demiş.

Malefes formda açılan konular verilen cevapları görünce formun %5 gerçek manada eğitimli.
    Bu bilgilerin doğruluğunu sorgulamıyorum anladığım bir konu değil, sadece şunu diyeceğim; trafikte araç kullanmak özel yetenekler gerektiren bir aktivite değildir. Öncelikle diğer insanlara ve trafik kurallarına saygıyı gerektirir. O sebeptendir ki, anne karnında ne yaşandıysa yaşansın, parmaklarının boyu ne olursa olsun, Avrupalı bir erkek veya kadın sürücü bir başka aracın üzerine araç sürüp onu sıkıştırmazlar.
    simurgg bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bacım; konuyu açan arkadaşım "kadınlara ehliyet verilmesin, kadın sürücü gördün mü kaçın, kadınlar bana hep kaza yaptırıyor" diyordu. Benim annem ve eşimde şoför ve iyi sürücü olduklarına inanıyorum. Arkadaşın söyledikleri beni üzdü ve bu yüzden konunun silinmesini istedim. Sende geldin bana çattın. Sanırım arkadaş genel olmasa da biraz haklı galiba.
    Not: Bir sorunun varsa şikayet butonu var bir yerlerde, bas ona (.)
    abicim, yine kötü sözler gelecek galiba sana.. niye böyle bende anlamadım. umuyorum dışarıda ki hayatında da kaderin böyle değildir
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Sonuna kadar katılıyorum.

- misal sıkıştıran dobloları hep kadınlar kullanıyor.

-sinyasiz nizamsız sürerek trafiği ve canları tehlikeye atan minibüslerin direksiyonun da hep kadınlar var.hele gebze harem komple sarışın.

-Hele hele servisler, ah o servisleri kullanan kadınlar yok mu...

Komple celladımıza aşığız arkadaşlar, adam 40 kere minibüsün kamyonun altında kalma tehlikesi yaşar ama gelir burda "aaaooovvv gadınlar araba gullanmasın" diye çıkışır.
    simurgg bunu beğendi.

Bahar89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim, yine kötü sözler gelecek galiba sana.. niye böyle bende anlamadım. umuyorum dışarıda ki hayatında da kaderin böyle değildir
    Anlamamanız için bir sebep yok,kendisinin yazmış olduğu mesajları okuduğunuzda fayda sağlayan bir yoruma rastlamak çok güç.Forum sayfalarının amacı bilgiyi büyütmek,paylaşmaktır. Aksi durumda antipatik olmak kaçınılmazdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı simurgg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanirim hayatimda simdiye kadar okudugum en sacma sey oldu bu

?
    Üzülme formun %95temsil eden gruptansin. Çoğunluk sunuz sıkıntı yok.

Sana sevgi ve İsmail turut çıkış şarkısi olan of lu hoca sarkisini armağan ediyorum.

😉

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)