Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağmurdan sonra ne yapmam gerek

Motovento
    REKLAM ALANI

Benim motor dışarda duruyor hep bugünde yağmur yağdı yağmur dindikten sonra ne yapmam gerekir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Branda al sürekli yağmur altında kalması sağlıklı olmaz

Ankaralısın anlaşılan

Bursalıyım kardeş

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Alıntı Furuckun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor dışarda duruyor hep bugünde yağmur yağdı yağmur dindikten sonra ne yapmam gerekir
    Bende bu brandadan var. İlk fırsatta motosikletinin boyuna göre bir tane edinmenizi tavsiye ederim. Branda hem yağmurdan, hem tozdan hem de sevgili kedilerden motorunuzu korur. Ucuza satılan brandalar maalesef yağmura karşı etkili değiller. Markası ne olursa olsun kumaşının kalın olmasına dikkat edin (tercihan 2mm>). Bundan sonra açık alanda tutmak mecburiyetinde iseniz paslanmayı yavaşlatmak için en azından kuzey cepheden gelecek rüzgara karşı koruyacak bir yer bulmaya çalışın.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Motorlar yağmur altında kalabilir şekilde tasarlanmıştır ancak tabi ki yağmur her motora zarar verir. Metallerde paslanma , en önemlisi komütatörlerde oksitlenmeye sebep olablir. Dışarda kalacak motora branda şart.

Motorunuz yağmur yedi hafiften paslanmalarda başladı ne yapacaksınız? benim cevabım WD40 . (Sakın marketlerdeki pas sökücülerden kullanmayın motorunuza zarar verir)

bir el motorun oynar bölümlerine (manetler ayaklık vs ) ve kontrol düğmelerine sıkarken diğer el pamuklu bezle yağın fazlasını alır. Paslanan bölüme wd40 sıkılır 1dk beklenir aynı bezle silinir. aynı bezle motorun paslanmamış metal aksamınıda silebilirsiniz , kalan ince yağ hafif yağmurda suyla teması kesecektir. Ancak bu bölgelere daha çok toz yapışacaktır.
    blue4XL bunu beğendi.

Alıntı blue4XL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bu brandadan var. İlk fırsatta motosikletinin boyuna göre bir tane edinmenizi tavsiye ederim. Branda hem yağmurdan, hem tozdan hem de sevgili kedilerden motorunuzu korur. Ucuza satılan brandalar maalesef yağmura karşı etkili değiller. Markası ne olursa olsun kumaşının kalın olmasına dikkat edin (tercihan 2mm>). Bundan sonra açık alanda tutmak mecburiyetinde iseniz paslanmayı yavaşlatmak için en azından kuzey cepheden gelecek rüzgara karşı koruyacak bir yer bulmaya çalışın.
    Sizin branda su geçirmez değil mi gecirmezse bende aynısını alayim motorumu evin önünden başka bi yere koymam söz konusu bile değil

Motosikleti
    Sizin branda su geçirmez değil mi gecirmezse bende aynısını alayim motorumu evin önünden başka bi yere koymam söz konusu bile değil
    Açıkçası denemedim. Kutusunda ve ürün açıklamalarında öyle olduğu yazıyor. Ben de öyle olduğunu düşünüyorum. Satın alırsanız fişini faturasını (hatta doğrudan fatura alın ) kaybetmeyin. Su geçirirse, fotoğraf vb ile belgeleyin ve ücretinizin iadesini isteyin. Geri ödeme yapmazlarsa il/ilçe tüketici hakem heyetine aynı belgelerle müracaat edin. Büyük bir ihtimalle ayıplı ürün sattıklarını ıspatladığınız için paranızı geri alırsınız.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı SenC_an adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorlar yağmur altında kalabilir şekilde tasarlanmıştır ancak tabi ki yağmur her motora zarar verir. Metallerde paslanma , en önemlisi komütatörlerde oksitlenmeye sebep olablir. Dışarda kalacak motora branda şart.

Motorunuz yağmur yedi hafiften paslanmalarda başladı ne yapacaksınız? benim cevabım WD40 . (Sakın marketlerdeki pas sökücülerden kullanmayın motorunuza zarar verir)

bir el motorun oynar bölümlerine (manetler ayaklık vs ) ve kontrol düğmelerine sıkarken diğer el pamuklu bezle yağın fazlasını alır. Paslanan bölüme wd40 sıkılır 1dk beklenir aynı bezle silinir. aynı bezle motorun paslanmamış metal aksamınıda silebilirsiniz , kalan ince yağ hafif yağmurda suyla teması kesecektir. Ancak bu bölgelere daha çok toz yapışacaktır.
    Wd40 manifolt kısımlarına uygulanır mi

Motosikleti
    Unutmadan, hangi brandayı alırsanız alın egzoz/motor sıcakken üstünü örtmeyin. Soğumasını bekledikten sonra örtün.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)