Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ŞerİTsizler (Ambulans içerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Gün geçmiyor ki güzel ülkemizde dikiz aynasının varlığından bir haber insanlar çıkmasın. Görüntüde de görüldüğü üzere kontrolsüz bir şekil de şerit değiştiriyor arkadaş. Tam o sıra da video da sesi pek belli değil ama kornaya basarak arkadaşımı uyarıyorum ve son anda ambulans şoförü kendini sağ şeride atıyor. Ama asıl terbiyesizlik bundan sonra başlıyor. İçinde hasta olmamasına rağmen bu olaydan sonra sirenleri açıyor ve trafik kurallarını tamamen hiçe sayıyor arkadaş ve tüm kırmızı ışıklardan tereddütsüz geçmeye başlıyor. Ki olaydan önce duruyordu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Sağlık Müdürlüğü'ne şikayette bulunabilirsiniz. Eğer gerçekten içerisinde hasta olmadığına inanıyorsanız. Her ambulans hareket etmeden önce komuta merkezine çıkış saatiyle nereye gideceğini bildirmek zorundandır. O saatlerde keyfi siren ve lamba yakıyorsa şoför ceza alır. Bimer üzerinden başvurabilirsiniz.
    otopsici bunu beğendi.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    şimdi burda ambulans sürücüsü mü hatalı ?
    Sirenleri yanıyor ama buna rağmen scootercı arkadaş ambulansla diğer aracın arasından geçmek için zorluyor.
    Aracın kör noktasına inadına inadına girip sonra üstüme kırıyorlar demekten vazgeçin artık.
    beko12345, sey_47, VESPERA ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Belki hasta almaya gidiyor icinde hasta olmamasi normal insanlarin ambulansla itfaiyle ugrasmasini anlamiyorum cekil kardesim ambulansa birgun sizinde ihtiyaciniz olursa (umarim olmaz) dedigimi anlarsiniz.
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    merhaba sirenleri bu olaydan sonra çalıştırıyor açıklamayı okuyunuz lüffen. sorun skuterli arkadaşta değil zaten torosu kullanan gavatta.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Arkadaşım ambulansın boş olması trafikte normal gideceği anlamına gelmez geçiş üstünlüğü var ayrıca 112 nin her ambulans için komuta merkezleri var ve belirli bi bölgesi var hasta alır hastaneye bırakır tekrar bölgesinde hazır kıta bulunması gerekir ki olası bi durumda müdahele edebilsin bence bu ülkede en son kızılacak ve eleştirilecek olan araç ambulanstır
    fkambay ve MotorKafa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ambulansın boş olması trafikte normal gideceği anlamına gelmez geçiş üstünlüğü var ayrıca 112 nin her ambulans için komuta merkezleri var ve belirli bi bölgesi var hasta alır hastaneye bırakır tekrar bölgesinde hazır kıta bulunması gerekir ki olası bi durumda müdahele edebilsin bence bu ülkede en son kızılacak ve eleştirilecek olan araç ambulanstır
    Çok yanlış bir algı.

Geçenlerde kaza haberini okuduğumuz bir arkadaş vardı fuzuli geçiş üstünlüğünü kullanan ambulans yüzünden.

10 parmağın hepsi bir değil maalesef.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yanlış bir algı.

Geçenlerde kaza haberini okuduğumuz bir arkadaş vardı fuzuli geçiş üstünlüğünü kullanan ambulans yüzünden.

10 parmağın hepsi bir değil maalesef.
    Yanlış olan bu üstünlüğü kötüye kullanmaktır fakat dedıgı gıbı bu olaydan önce kırmızıda duruyordu dedı belki bi vaka geldi ve sonra kırmızıda geçmeye başladı bilemeyiz ben bunları derken milletin canına kast etsin öldürsün manasında demedim zaten
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba sirenleri bu olaydan sonra çalıştırıyor açıklamayı okuyunuz lüffen. sorun skuterli arkadaşta değil zaten torosu kullanan gavatta.
    Sinyal vermeden şerit değiştiren, ambulansı 30 cm yanından sollamaya çalışan adam mükemmel ama ambulans hatalı, toros gavat.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Ambulansı bırakta toroslu ne ayak sol şeritten kaptırmış kamplumbağa gibi gidiyor keko.

Kimsenin ambulansi takmadigi bir olayda suclu ambulans olmus. Simdi youtube'a ambulance in traffic yazip bir iki video izlemenin vakti.

Motosikleti
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ambulansı bırakta toroslu ne ayak sol şeritten kaptırmış kamplumbağa gibi gidiyor keko.
    torosdaki arkadaş 120kmh ile gitmeye çalışıyor zaten videonun devamında ısrarla sol şeridi kapatmaya devam ediyor. Arkadaşlar ambulansın üstünlüğü var bunu biliyoruz ama bu üstünlük ona sinyalsiz şerit değiştirme, aynaları kontrol etmeden şerit değiştirme ve benim üzerime sürmeye başlayınca korna ile yaptığım uyarı sonucu siren sesini çalıştırma hakkı vermez. Skuterli arkadaşım hadi kendini kurtardı eee orada ben varım 30 cm si mi var bu işin adam şeridime uyarı vermeden kontrol etmeden çıkıyor zaten. Zaten yol çizgilerine bakınız sollama normal araca yasak ama en azından araç giderken korna ile uyardığım zamanda lastiklere dikkat edin nasıl toparlıyor. Bu arada dipnot aydın karayolunda bakım var arkadaşlar trafik inanılmaz yoğun bu ışıklardan sonra gerçekleşiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:35 ----------

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dedikleriniz 10 yıl önce olsa tamam derdim ama hastanelerde görevli tek bir ambulans yok zaten hepsi birbiri ile haberleşme durumunda bekliyor. Zaten Aydın güzergahında trafik sıkıntısı da yok ambulans için belirlenmiş rota mevcut. Dediğim gibi araçta hasta da yoktu zaten. Ama biraz daha çabalasa bizi götürebilirdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:41 ----------

Alıntı cemtover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimsenin ambulansi takmadigi bir olayda suclu ambulans olmus. Simdi youtube'a ambulance in traffic yazip bir iki video izlemenin vakti.
    Merhaba yolda çalışma var mümkünatı yok o iş olmaz görmeden bilemezsiniz hatta birazdan bir video atayım ne demek istediğimi anlarsınız. Adamlar 3. köprüyü bitirdi ama Aydın belediyesi sağolsun 1 seneyi geçti bir yolu bitiremedi. En son Başbakan el attı işte tam bir şeyler yapılmaya başlanmışken bu sefer de darbe muhabbeti yüzünden yavaşladı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:43 ----------

buyrun Aydın yolu 1 yıldır böyle bu arada biz daha az kötü olan köy yoluna giriyoruz zira ileride yol daha berbat bir hale geliyor ve trafik felç

https://www.youtube.com/watch?v=j25i...ature=youtu.be

Ambulansın bence de çok suçu yok. Siren olmasa da ışıklar yanıyor.
    Muhtemeln o esnada anons geldi, telsizle uğraşırken ya da sirenı açarken hafif sola kaydı.
    Motor arkasından çıkıp makas atmak için çok yakın geçiyor. Emniyetli bir mesafe bırakmamış arada hiç.

Motosikleti
    Yamaha ybr2009/ybr2012/ şu an YZF-R25(2015)
    ben bir ambulans personeliyim ve bu tür olaylarda cahilliklerini kabullenmeyen arkadaşlara allah ne verdiyse sayıyorum kimsede kusura bakmasın. arkadaşım ;
    1-güvenli sollama kuralı ihlali yapılıyor
    motosikletli uygun mesafe var iken sollamaya başlamayıp ambulansın k..ına kadar girip sollamaya kalkıyor.
    2-ambulans sağda toros solda ? senin dikkatini ambulans çekiyor.
    3-112 ambulansı komutadan yakıt ıkmalı ıcın bıle ızın almak zorunda kafasına gore sıren açamaz. diyelim ki yakıt ikmalinden istasyonuna dönüyor. kırmızı ışık yandı durdu. yeşil yandı tam gaza basarken telsizden komuta bir vaka verdi? bunu sen bilemezsin. o siren ne kadar kafa s..iyor bi bilgin var mı senin ? önü boş iken sireni açmaz nerede trafik yoğunlaştı orada açar.
    4-veeeee en büyük sıkıntılarımızdan birisi de sağolsun büyük abilerimiz 112 namına bi b.k bilmeyen(siren özelliklerinin ne anlama geldiğini bile bilmeyen(ki her sirenin bir anlamı vardır bunu ehliyet alırken dahi sürücü kurslarımız nezaket gereği öğretmez)) lise mezunlarına kalkıp 112de çalışabilirsiniz dedi..

o an hafif sola kayması gayet normal seninde trafikte böyle ufak defek hataların oluyor(illa ki..2şerit yolda yan yana giden 2 aracın arasından geçmek gibi). şimdi tekrar soyle hata kimde ?
    1.sollama kurallarına riayetsiz sürücü
    2.sol şeriti uzun süre ihlal etmek
    3.sireni kapalı ve arkada hasta olmayan ışık ikazları çalışan ambulans ?
    4.112 sisteminin dinamikleriyle oynayan bakanlar ?
    ayzek, cemtover, Acil112 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bana göre üzerinde konuşulacak konu değil. Ambulans bir an tereddüt edip geri dönmüş, ne var bunda ? Her gün olan şeyler...

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ambulansta bir hata göremedim ben de.Sabırsız motor sürücüsü ve dangalak toros gördüm sadece.Ambulansın son anda farkedip sağa kaçması durumuna gelince eminim ki istanbulda motosiklet süren herkes günde en az 3 kez bu durumun aynısını ve ya daha tehlikelisini yaşıyordur.Bütün istanbullular bu videoları konu açıp yüklese forumda her gün 100 tane video konusu görürüz.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Scooter kullanan arkadaştan başka bir hatalı göremedim.
    Toros şeridini ortalamamış, normal seyir ediyor.
    Ambulans belki cep telefonuna bakıyor, şeritten kayması doğru değil, ama olağan. Hangimiz kaymadık dikkatsizlikten?
    Videoyu kayıt eden arkadaşın konumu doğru ve takip mesafesi net. Herhangi bir problem yaşıyor mu? Hyr, çünkü hatasız gidiyor.
    E diğer arkadas gazlamak istemis, konumlaması yanlış, iki araba arasından geçme işlerinden bu tip olaylar her gün / her an var.

Büyütmemek ve daha dikkat etmek gerek.
    otopsici bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Kardeşim 5 yorumdan sonrasını okumadım gerek yok .. Burada sen bunu paylaşırsan herkes seni hatalı görür .. Bu forumdaki aklıl tutulmasına anlam veremiyorum .. Ambulansların canları istediğinde siren açıp yol istediğini hepimiz biliyoruz .. Ben çok kez şikayet ettim. Ambulansında belirli kurallar çerçevesinde trafikte ilerlemesi gerekiyor bu şekilde kontrolsüz hayat kurtarmaya giderken başka bir hayatta alabilir .. Bu forumda muhalefet olmaya bayılan okadar çopk yobaz var ki artık yazmayı bırakıyorum
    M.balibey bunu beğendi.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Aralıksız düz çizgi nedir arkadaşlar?
    Kontrolsüz yaya geçidi nedir?
    Trafik levhalarını ne için koyarlar?
    Benden size tavsiye bunları acilen öğrenin ltf
    Araç kullanmada iyi olabilirsiniz ama trafik kuralları söz konusu olduğunda çok bilgisizsiniz.
    Bu da sizi potansiyel trafik canavarı yapar.
    Full koruma trafiğe çıkmak yetmez be gardaşım .
    otopsici bunu beğendi.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    her videoda diyorum daha ne kadar saçma video gelebilir ki diye, her seferinde de beni şaşırtacak daha da beter bir video daha geliyor. Ne derdiniz var şu ambulanslarla, yok içinde hasta yokmuş, yok kornaya bastıktan sonra siren açmış. Şu ülkede saysan toplam 2000 tane ambulans ancak vardır, adamlar son derece önemli bir iş yapıyorlar, bizim egosu bol insanımız herşeyi bırakmış bunların derdine düşmüş.. Bırak yemeğe de gidiyorsa bir an önce gitsin yesin de en kısa zamanda görev yerine dönsün, Ambulans bu ölür müsün yol versen de gitse.. Bu kadar duyar kasacaksanız gidin emniyet şeridini dolduran magandaların, yetkisi olmadığı halde emniyeti kullanan çakarlı sivil araçların peşine düşün, tabi silahı çektiklerinde kaçıp gene ambulanslara sarmak yok..

Işıkları açık ambulansın dibine gir, ondan sonra yok yolu işgal ediyormuş bilmem ne.. Adamın derdi gideceği yere en kısa zamanda gidebilmek, senin sorumluluğun ambulansı gördümü yolu boşaltmak, peşine takılmamak. Adamın işi gücü yok etrafı mı kollayacak bir de sorumsuz bir motorcu gelip dibime girmiş mi diye? Hem suçlu hem güçlü hem de cahil bu kadar olunur artık...
    motorcu adam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)