Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kesici

Motovento
    REKLAM ALANI
    truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Kesicinin zarari varmi varsa ne gibi zararlari olur ara sira yapmak faydali diyen arkadaslar var motorun icini temizlenir falan diyolar performans dususu olurmu surekli yapmanin yoksa direk kitlermi yapinca motor uzun sure

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Vutututututuuutuu
    Jemand bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    kesici denen şey daha yüksek devire çıkmaman için var durmadan orda gezmen için değil zararı elbet vardır çünkü kırmızı bölgedesin

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesici denen şey daha yüksek devire çıkmaman için var durmadan orda gezmen için değil zararı elbet vardır çünkü kırmızı bölgedesin
    Ben surekli yapmiyorum zatende ara sira iste arkadaslar diyo yap iyi gelir falan motorun icini temizlenir kurumlari falan diyolar ne kadar dogruysa artik :=)

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    temizlenmez abi... Yalnız benzinde curuf varsa hava filtresi biraz tıkanmışsa onu açar. Motorun içindeki kurumu yağ temizler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Dip gazınında dipgazı giderim kurum temizliyomuş şuymuş buymuş faydasını göremedim

Subab , üstkapak kurumlarını temizlemek adına kesici'ye sokma değil , az uzun yolda ( 40 git 40 gel 80km gibi) , redline'a yaklaşmadan ancak üst devirlerde gazlamaktır murad edilen( extrem durumlarda işe yarıyor, tecrübem oldu.).

Vutututututu yapmayın.

Vutututututu yapan bızımla deeldir.
    EmreKocyigit, jimi_hendrix ve cenkito bunu beğendiler.

cerkezbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    "ara sira yapmak faydalı olsa, motorun icini temizlese" kullanım kitapçığında bu tavsiye edilirdi. Bunu sana söyleyen arkadaşların bunu bilmeyen, ama bildiğini zanneden kişiler olsa gerek. O arkadaşlarından uzak dur, sana zarar verirler.

Arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyim. Cervantes
    İçeceğin suda köpek öldürme. Çerkez Atasözü.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dip gazınında dipgazı giderim kurum temizliyomuş şuymuş buymuş faydasını göremedim
    Dipgazmi gidiyon surekli sorun cikmiyormu motorda hic

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subab , üstkapak kurumlarını temizlemek adına kesici'ye sokma değil , az uzun yolda ( 40 git 40 gel 80km gibi) , redline'a yaklaşmadan ancak üst devirlerde gazlamaktır murad edilen( extrem durumlarda işe yarıyor, tecrübem oldu.).

Vutututututu yapmayın.

Banada ole dedi arkadas ust kapaktaki kurumlar temizlenir falan dedi ara sira yapmanin zarari olmaz dedi

Motosikleti
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Banada ole dedi arkadas ust kapaktaki kurumlar temizlenir falan dedi ara sira yapmanin zarari olmaz dedi
    aga ben sürekli dip gaz gidiyorum 100 110 bişey olduğu yok
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Tekrar okuyun yazdıklarımı , okuyun okuyun okuyun okuyun okuyun okuyun okuyun okuyun okuyun okuyun okuyun okuyun okuyun , oku oku oku oku oku oku oku oku oku oku oku oku oku (emir kipi) oku / ikra .

Motosikleti
    Mh Drift 125
    aga ben sürekli dip gaz gidiyorum 100 110 bişey olduğu yok
    Aslinda 100 110 da kesiciye girmiyo gidilebilir heralde ben 90 100 arasi arada keyfi basiyom iste

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Düşük cc kullanıyosan dip gaz gitmeye mecbursun çünkü motor gene gitmiyo yüksek devirdede olsa

Motosikleti
    Aslinda 100 110 da kesiciye girmiyo gidilebilir heralde ben 90 100 arasi arada keyfi basiyom iste
    52 binde motor yeniledikten sonra motor hep aynı motormuş gibi hissettim sadece 500 km ilk yağ değişimine kadar rodaj yaptım ondada ara sıra unuttum dip gaz yaptım şuan 7 bin km oldu sorun yok
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Mh Drift 125
    52 binde motor yeniledikten sonra motor hep aynı motormuş gibi hissettim sadece 500 km ilk yağ değişimine kadar rodaj yaptım ondada ara sıra unuttum dip gaz yaptım şuan 7 bin km oldu sorun yok
    Redline yapiyonmu peki sende ara sira keyfi bizde o kmleri gorebilcezmi acaba

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    kurumu motorda yağ içerisinde bulunan deterjanlar temizler hatta yağ o yüzden kararır... sabit devirde uzun yol giden motor en az kurumu üretir. Gaza çok fazla basmak; motoru bağırtmak en fazla kurumu üretir.
    Subaplardaki pistondaki kurum için ise şu temizleyiciler var onlar işe yarıyor. her 20-25.000 km de bir depoya az bir miktar dökmek iyidir.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşük cc kullanıyosan dip gaz gitmeye mecbursun çünkü motor gene gitmiyo yüksek devirdede olsa
    Tek kisi iyide gene iki kisi 80 80 kilo bindimi biraz gaz vermek gerekiyo 162 lik taktircan silindiri aslinda biraz daha iyi olur heralde 250 lilik yapanlar var bide farkediyomu gercekten acaba mondial driftlerde

Motosikleti
    Redline yapiyonmu peki sende ara sira keyfi bizde o kmleri gorebilcezmi acaba
    benim motor dede motoru gibi ara gaz tekere gelme vs görmüyor ama 8 bin 9 bin arası vites atıyorum

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Kesicinin zarari varmi varsa ne gibi zararlari olur ara sira yapmak faydali diyen arkadaslar var motorun icini temizlenir falan diyolar performans dususu olurmu surekli yapmanin yoksa direk kitlermi yapinca motor uzun sure
    Ben drift de kesici yok diye biliyorum ... Emin olun öyle zorlayin makinanizi yoksa pistonu krankı yakın zamanda elinize almanız içten bile degil

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başına "bkz:" yazmayı unutmuşum
    Carbondioxid bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)