Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Güneş vizoru ve güneş sıkıntısı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Merhaba arkadaşlar kaskımi gri aynalı vizorle kullanıyorum açıkçası almadan gündüz bile güneşi kiramadigini bilmiyordum şuan sadece görüntü hoş diye takıyorum gündüz güneş rahatsız ediyor, gece önümüzü göremiyoruz. Siyah olanından alsam gece sürüş problemi çıkacağını düşünüyorum.Bu durumu düzeltmek için illa şeffaf vizor +güneş gözlüğümü kullanmamız lazım? Bütün renkli vizorlerde gece sürüsü sıkıntı yaratıyor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ben "dark smoked" diye geçen koyu vizör kullanıyorum; güneşe karşı giderken gözüm çıkacak gibi oluyor, pek bi farkı yok; ama şeffaftan iyi gene. ha koyu vizör de karanlıkta sıkıntı.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    MT Chieftan kullanıyorum; şeffaf ve ilaveten kendinden güneş vizörlü; kaskın yanındaki düğmesinden istenildiğinde indiriliyor, kaldırılıyor...

Türkiye gibi güneşin harbiden parlak olduğu ülkelerde (kuzeye gittikçe güneş yine aynı güneş ama sarısı daha bir soluklaşıyor öğlen saatlerinde bile aynı mevsimde) kaskın kendinden güneş vizörlü olması oldukça rahat ettiriyor yeri geldiğinde...

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Ben de aynı şeyden müzdaribim. Benim ki şeffaf vizör gece sıkıntı yaşamamak için siyah vizör almadım ancak güneş gerçekten sıkıntı yaratıyor.

Benim aklımdaki plan iste bir reklamcıya gidip vizörü incesinden siyaha kaplatmak. Hem yapılmadan önce test edilebilir ve istediğiniz gibi bir şey yapılabilir. Hatta aklımda arabalarda olduğu gibi yukarıdan aşağıya incelen bir siyah filtre düşünüyorum.

Motosikleti
    MT25 veya MT07 almayı palnlıyorum.
    Shoei air gt vizorlu model kaski veya benzerlerini inceleyebilirsin derdine derman olacaktir.Shoei air gt fiyati 1850 TL.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Zaten iyi diyebileceğim bir katkım var. Icon airframe ghost carbon. Yeni kask alamam malesef. Anladığım kadarıyla hem güneşten koruyacak hemde gece sürüsünü rahatlatacak bir mevzu yok gibi bütün vizorlerin bi eksiği var :/

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Renkli vizörlerin hepsi gece sürüşünde sıkıntı çıkartır.
    Çözümü yok.

Bende 2 vizör var uzun yolda gündüz siyah vizör
    gece değiştir diğerini tak
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Bu konu daha önce konuşuldu. Çözümü; kaliteli polarize olan ve kaskı taktığınızda vizör aralığından takabileceğiniz bir güneş gözlüğü alıyorsunuz. Güneş isterse tam karşınızdan gelsin fark etmiyor, sizi rahatsız etmiyor. Gece oldumu, gözlüğü kılıfına koyup yola devam ediyorsunuz. Gündüz gittiğiniz yerlerde de motordan inince gözlük ihtiyacınızı çok güzel karşılamış oluyorsunuz. Yalnız gözlük öyle dandik olmayacak. sertifikalı ve kaliteli bir gözlük alacaksınız.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ya da "photochromic visor"...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)